m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (24):

 
Zaraz po wejściu na teren Pompei. Ruiny Bazyliki, gdzie również obradował sąd. W chwili wybuchu Wezuwiusza Bazylika była jeszcze w trakcie odbudowy po trzęsieniu ziemi z 05 lutego 61 roku, które również zniszczyło miasto. Furum. W głębi widoczny krater wulkanu. W głębi Forum ruiny Świątyni Jowisza. Forum było centum życia obywatelskiego, kulturalnego, gospodarczego i religijnego miasta.
Duże wrażenie robią odlewy ciał mieszkańców. Popioły pokrywające Pompeje szybko zastygały zachowując wewnątrz kształt pogrzebanych ciał. Przez niewielkie otwory wlewano gips sztukatorski, wypełniający pustą przestrzeń. Po związaniu gipsu usuwano warstwę popiołu odsłaniając odlewy ciał, przedmiotów itp. Tak oznaczano ulice w Pompejach. Żarna zachowane w ruinach piekarni.
Przez ulicę można było przejść suchą nogą. Ruiny Teatru Wielkiego, przeznaczonego na 5000 widzów. Portyk Gladiatorów tj koszary gladiatorów. Wejście na Wezuwiusz nie było może trudne, ale we znaki dał się pył wulkaniczny i upał ( wrzesień )
Z krateru gdzieniegdzie wydobywały się opary jakiegoś gazu. A gdyby nagle wybuchło... ... strach pomyśleć. Wnętrze renesansowej Galerii Umberto I w Neapolu. Castel Nuovo - XIII w. zamek dynastii andegaweńskiej, później aragońskiej... ...a tu widać turystyczną komercję Neapolu. Aż strach pomyśleć, że obecnie to miasto tonie w śmieciach.

najbliższe galerie:

 
Wezuwiusz
1pix użytkownik osso odległość 2 km 1pix
Wezuwiusz
1pix użytkownik whisky1979 odległość 2 km 1pix
Wezuwiusz
1pix użytkownik magdus odległość 3 km 1pix
Wulkan Wezuwiusz
1pix użytkownik pipol odległość 4 km 1pix
Wezuwiusz - drzemiący potwór
1pix użytkownik maja-maja odległość 4 km 1pix
Pompeje
1pix użytkownik whitewhale odległość 6 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
maja-maja użytkownik maja-maja(wpisów:442) dodano 24.09.2012 20:31

Pompeje zwiedziłam, fotek "nastrzelałam", ale ani 7 ani 16 nie widziałam, dzięki tobie wzbogaciłam swoje doznania wzrokowe. Musze się pochwalić, ze Wezuwiuszowi w oczko też zaglądałam i też naszły mnie wtedy myśli, co by było gdyby................. Pozdrawiam.

uncool_ben użytkownik uncool_ben(wpisów:17) dodano 21.05.2009 22:15

mi nie udało się objąć całej japy Wezuwiusza ;-)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!