m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Hala Stulecia - hala widowiskowo-sportowa znajdująca się w Parku Szczytnickim.Wzniesiona została na początku XX wieku według projektu Maxa Berga,w stylu ekspresjonistycznym.W 2006 r.uznana została za obiekt Światowego Dziedzictwa UNESCO. W bezpośrednim sąsiedztwie Hali Stulecia ,otoczona pergolą znajduje się multimedialna wrocławska fontanna.Jest największym tego typu obiektem w Polsce.Otwarta została 4.06.2009 r. z okazji 20 rocznicy wolnych wyborów. Powierzchnia fontanny wynosi ok.hektara.W fontannie zainstalowano prawie 300 dysz,z których tryska woda w formie gejzerów,mgiełki,piany itp.na wysokość nawet 40 m. Tym sposobem tworzy się ogromny ekran wody,na którym wyświetlane są wizualizacje z towarzyszeniem muzyki i efektów laserowych. Ogród Japoński powstał przy okazji organizowanej we Wrocławiu w 1913 r.Wystawy Światowej. Przygotowany i urządzony został przez największego wówczas japonistę - entuzjastę,hrabiego Fritza von Hochberga,przy udziale japońskiego ogrodnika.Ogród był perłą wystawy. Po imprezie zabudowę ogrodu rozebrano,jednak zachowała się część oryginalnej roślinności,układ alejek oraz staw.
W latach 90 pojawił się pomysł rewitalizacji Ogrodu Japońskiego.Odbudowa z udziałem specjalistów z Japonii trwała trzy lata,jednak wrocławianie nie cieszyli się długo nowym ogrodem. W 1997 roku Ogród Japoński zniszczyła powódź.Na kolejne otwarcie trzeba było czekać do 1999 r. Ogród Japoński we Wrocławiu to unikatowy fragment typowo japońskiego krajobrazu. Wszystkie elementy mają tu swoje określone miejsce i znaczenie zgodnie z japońską sztuką ogrodową. Interesującymi elementami ogrodu są bramy,malownicze mostki,kaskady wodne,pawilony,kamienne misy i latarnie. W ogrodzie jest też wyjątkowa roślinność.Piętnaście gatunków rosnących tu drzew i krzewów występuje w warunkach naturalnych jedynie w Japonii,inne pochodzą z Azji Wschodniej.
Ogród Japoński to miejsce jedyne w swoim rodzaju.To nie tylko oaza ciszy i spokoju,ale również przepiękny ogród,po którym spaceruje się z wielką przyjemnością.
Wrocławskie Afrykarium to pierwszy obiekt na świecie poświęcony wyłącznie faunie jednego kontynentu.Kompleks otwarto w 2014 r.
Afrykarium wybudowane na terenie wrocławskiego ogrodu zoologicznego zapewnia niezwykłą podróż przez siedem regionów Afryki - Morze Czerwone,plażę nad Morzem Czerwonym,Wielkie Jeziora Afrykańskie,Kanał Mozambicki,Wschodnią Afrykę,Wybrzeże Namibii i dżunglę nad rzeką Kongo. Trasa ścieżek po Afrykarium liczy prawie dwa kilometry. Można tu zobaczyć kotiki afrykańskie,pingwiny,lądowe żółwie pustynne,hipopotamy nilowe,mrówniki,dikdiki ( jedne z najmniejszych antylop ),krokodyle,wydry i manaty.Dodatkowo można zachwycać się również niezwykłą roślinnością. W Afrykarium można podziwiać również ryby pochodzące między innymi z jezior Malawi i Tanganika,a także z basenu Morza Czerwonego. Wielką atrakcją są również rekiny i płaszczki,które można podziwiać stojąc w przezroczystym,akrylowym tunelu pod wodą.

najbliższe galerie:

 
Wrocławskie zoo - cz. 1
1pix użytkownik baron odległość 0 km 1pix
Zamiast....
1pix użytkownik ak odległość 0 km 1pix
Polska - Wrocław - Afrykarium
1pix użytkownik maria37 odległość 0 km 1pix
WROCŁAW - KADRY Z MIASTA.  ZOO I AFRYKARIUM
1pix użytkownik afrodyta odległość 0 km 1pix
Wrocławskie zoo - cz. 2
1pix użytkownik baron odległość 0 km 1pix
SZzD* 4 - Wrocławskie ZOO
1pix użytkownik knfred odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (13):

 
tereza użytkownik tereza(wpisów:3868) dodano 09.03.2018 14:12

U-optymisty...dziękuję i pozdrawiam serdecznie:)

u-optymisty użytkownik u-optymisty(wpisów:885) dodano 04.03.2018 13:11

Dzięki za wspaniały spacer i obejrzenie tego czego nie widziałem - pozdrawiam

tereza użytkownik tereza(wpisów:3868) dodano 04.03.2018 07:44

Miło,że zajrzeliście.
Dziękuję za sympatyczne komentarze.
Podrozninka...może tak ciężko zdobyta wiedza
jeszcze Ci się przyda,nie trać nadziei.
Pozdrawiam Was serdecznie:)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6693) dodano 03.03.2018 22:01

Ogród japoński bardzo urokliwy, chętnie bym wróciła do Wrocławia, bo już kilka lat tam mnie nie było;) pozdrawiam:)

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:2939) dodano 03.03.2018 21:56

Poza Afrykarium widziałam wszystko.Ostatni raz jak byłam we Wrocławiu -jeszcze go nie było.Ogród faktycznie piękny, wieczorny taniec fontanny również.My mamy swoją bazę noclegową blisko, więc na koncert do Hali Stulacia czasem zajrzymy.No i nie sposób odpuścić walęsania się po mieście😊.Pozdrawiam.

Achernar jak Sokole Oko -nic się przed nim nie ukryje!😉Drobna zamiana 2 literek i jak wesoło!

podrozninka_ użytkownik podrozninka_(wpisów:106) dodano 03.03.2018 21:11

Hahahaa, dobre! :) Cóż, czasem takie hocki klocki się dzieją, gdy piszę na telefonie. Nie zauważyłem. :))
Chociaż z drugiej strony, różne rzeczy człowiek na studiach wyprawiał... hahahah
Dzięki

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5348) dodano 03.03.2018 19:32

Czyżbyś zajmował się rzeczywiście orgiami, a nie origami? :)) Pozdrawiam.

podrozninka_ użytkownik podrozninka_(wpisów:106) dodano 02.03.2018 21:35

Kiedyś, dawno, dawno temu. W sumie tak dawno, że już ledwo sam pamiętam, pisałem pracę dyplomową na temat ogrodów japońskich... Co to były za czasy. O internecie mógł człowiek pomarzyć... Wiedzę i wszystkie niezbędne informacje zdobyć było niezwykle ciężko w tym temacie. Objechałem więc prawie całą Europę w poszukiwaniu "skarbów". Zwiedziłem ogrody w Niemczech, Anglii, we Francji czy na Węgrzech... W Ambasadzie Japonii w Warszawie to panie mnie już witały jak pracownika, bo co rusz przybiegałem po jakieś książki. A one mi je dawały bez żadnego podpisu!!! Doszło już do tego (ponieważ byłem wówczas dość ambitny), że żeby moja praca była na należytym poziomie, zacząłem zgłębiać filozofię zen.... Próbowałem również orgiami, kaligrafii i "karate do tsunami"..... Masakra...
Dziś pozostało mi jedynie picie zielonej herbaty. Aaa no i awersje, kiedy ktoś obciosaną tuję śmie nazywać "drzewkiem bonsai"....

Przepraszam, że na taki sentymentalny przelot mnie wzięło przy okazji Twojej - bardzo ładnej jak zwykle - galerii...
Pozdrawiam podrozninka ;)

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1878) dodano 02.03.2018 17:46

Piękna galeria...zachecająca do odwiedzenia tych pięknych miejsc we Wrocławiu..
pozdrawiam:)

elise użytkownik elise(wpisów:961) dodano 02.03.2018 15:37

Piękny ogród. Mam ulubione zdjęcie mojej wnuczki na tle rozbryzgującej wody. Każdego roku przyjeżdżają do Wrocławia i odwiedzają ZOO. Pozdrawiam

ak użytkownik ak(wpisów:6186) dodano 02.03.2018 12:01

piękny ogród, miłe chwile :)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6109) dodano 02.03.2018 11:47

Bardzo pokrzepiająca galeria w te mroźne dni...;)
O pięknie wrocławskiego ogrodu sporo słyszałem.
Ale chyba najlepsze - 43...;)
Serdecznie pozdrawiam!

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5348) dodano 01.03.2018 23:25

Aż wstyd się przyznać. Tyle razy byłem we Wrocławiu, a do ogrodu japońskiego nie udało mi się dotrzeć. Muszę to koniecznie nadrobić w przyszłości, jeśli znów trafię do Wrocławia. Pozdrawiam. :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!