m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (18):

 
Wieża Beffroi (XIII-XV, XIX w.) z carillonem składający się z 47 dzwonów. Beffroi - miejska dzwonnica w formie wieży wolno stojącej lub związanej z budynkiem ratusza. Budowana w okresie od średniowiecza do renesansu. Dzwony służyły do ostrzegania o pożarze lub innym niebezpieczeństwie, wzywały mieszczan na narady. Występowały przede wszystkim w zachodniej Europie, były typowe dla architektury Flandrii. Aż dziwne, że w XV wieku życie w miasteczku niemal zamarło. Bezruch trwał aż do początku XIX wieku, a poeci pisali o Brugii umarłej. Kamieniczki same 'mówią' , że to miasto ma tradycje i bogatą historię. Nie tylko na wysokości naszych oczu znajdują się misterne architektoniczne detale. Trzeba unieść trochę głowę :) Ze względu, że na maturze [ która zresztą już niedługo ;)}]zdaje historię sztuki nie mogłam sie oprzeć sfotografowaniu architektury Brugii.
Wnętrze kościoła. Przepiękne barwne witraże. Zbliżając... Wnętrze jednego z Kościołów Brugii z bliska... ...i z trochę dalszej perspektywy. W sezonie uliczkami nie sposób się przecisnąć, a kolejki gości chętnych do przejażdżki łódką wydają się nie mieć końca. Największy, liczący 12 kilometrów, kanał wydrążono w wieku XIX. Łączy starą Brugię z nowoczesnym portem. W tej chwili po Antwerpii miasto jest drugim ważnym ośrodkiem portowym Belgii.
W tutejszych muzeach zgromadzone są jedne z najbogatszych kolekcji sztuki flamandzkiej, zaś ulice Brugii przetykane są układającymi się w dziwny wzór wąskimi kanałami. Wzdłuż nich stoją wspaniałe stare domy potrafiące zachwycić nawet najbardziej wybrednych podróżników. Całe miasto otoczone jest fosą oraz murami służącymi w średniowieczu jako skuteczna obrona przed najeźdźcami.
Brugię najlepiej zwiedza si piechotą. Miasto jest tak małe, że można je przemierzyć pieszo w niecałe pół godziny. Spacer jest najbardziej wskazanym i relaksującym sposobem na poznanie miasta. Ta strzelista wieża (najwyższa w Brugii) to kościół Najświętszej Marii Panny (Onze Lieve Vrouwekerk). Dziś niezwykle dba się o wygląd zabytkowego centrum, nie ma tu billboardów ani wieżowców, a ruch uliczny jest znacznie ograniczony. Stare Miasto, gdzie znajduje się większość atrakcji turystycznych, otaczają bulwary, które utworzono na miejscu średniowiecznych murów. W herbie Brugii znajduje się do dziś niedźwiedź, który był pierwszą istotą, jaką zobaczył we flandryjskich ostępach założyciel Brugii. Tutaj mieliśmy czas wolny, centralny punkt Brugii nie trudno znaleźć wśród gąszcza wąskich i malowniczych uliczek. Na Rynku stoi także Provinciaal Hof - neogotycki budynek lokalnego rządu. Nieopodal znajduje się XIV-wieczny ratusz (Stadhuis)

najbliższe galerie:

 
Brugia 2
1pix użytkownik robson odległość 0 km 1pix
Brugge/Brugia- zachwycająca Dama Flandrii
1pix użytkownik anikm odległość 0 km 1pix
Brugia
1pix użytkownik szarykot odległość 0 km 1pix
Brugia
1pix użytkownik archipio odległość 0 km 1pix
Brugia 3
1pix użytkownik robson odległość 0 km 1pix
Bruggia raz jeszcze
1pix użytkownik lala odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
krushyna użytkownik krushyna(wpisów:396) dodano 08.04.2008 23:03

Oficjalnie chciałabym powiedzieć, że nastąpiła niemała pomyłka, gdyż w galeriach Brugia 1,2,3 & St.Petersburg zamieściłam po kilkanaście zdjęć nie swojego autorstwa. Za co przepraszam Magdę. Pomyłka ta była niespecjalna i niezamierzona. Zdjęcia zostały usunięte. Na przyszłość będę się bardziej przyglądać i dokładnie sprawdzać foldery, które wrzucam na serwer.

alexx53 użytkownik alexx53(wpisów:41) - Użytkownik usunięty. dodano 05.04.2008 16:18

...doskomałe opisy i profesjonalne !

jedrek użytkownik jedrek(wpisów:327) dodano 27.03.2008 16:28

Piękne witraże.Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!