m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
'' Łódź zwycięska '' autorami gigantycznego muralu są członkowie grupy Desing Futura.Dzieło powstało w 2001 r. Na stworzenie malowidła w wym.30 na 20 m zużyto ok.2000puszek ze sprayem. Dzieło należy do największych murali w Europie.Po namalowaniu w 2001 r.był to największy mural na świecie. ... Twórcami tego wielkoformatowego malowidła są bliźniacy z Brazylii Os Gemeos ( Gustavo i Potavio Pandolfo ) oraz Hiszpan Aryz.     Mural powstał na ścianie o powierzchni ponad 460 m kw.Na jego namalowanie zużyto ponad 600 puszek farby w sprayu oraz ok.150 litrów farby akrylowej.
Wg.jednej z interpretacji dzieło przedstawia tańczącą parę.Było to jedno z najbardziej spektakularnych malowideł ściennych w 2012 r. ... ... Mural stworzony przez grafficiarzy z nowojorskiej grupy Tats Cru.Dzieło powstało w 2010 r. ... ...
'' Czas pożarł nas '' - autor: LUMP ( Polaka ) 2012 r. Mural powstał w ramach projektu ''Galeria Urban Forms''. '' Życie jest stanem umysłu '' - autor Boa Mistura ( Hiszpania ). Dzieło powstało w 2016 r. i upamiętnia Jerzego Kosińskiego. Dzieło KENORA ( Hiszpania ) powstało w 2011 r.Pochodzący z Barcelony autor tworzy prace cechujące się żywą,bujną ''hiszpańską'' kolorystyką. Najczęściej są to abstrakcyjno-geometryczne formy,nawiązujące do różnych kształtów i sylwetek. '' Jelonek '' autor: DALEAST ( Chiny ). Dzieło powstało w 2014 r.
Unikatowa technika tworzenia wielkich form z jakby trawek czy rurek.Praca przypomina odłamki metalu ukształtowane w piękna formę jelonka. Monumentalne wyobrażenie upadającego błękitnego konia,który właśnie zrzuca swojego jeźdźca. Mural jest dziełem ETAM CREW,grupy artystów z Polski,wspieranych przez SAT ONE  jednej z gwiazd europejskiego street artu.Dzieło powstało w 2011 r. Mural powstał w ramach projektu '' Galeria Urban Forms '' ... ...
Dzieło autora: M-City ( Polska ) Mariusz Waras z 2011 r. M-City to ikona polskiego street artu o międzynarodowej sławie.Prace z szablonami przygotowuje w pracowni,a na ścianie maluje tylko sprayem. Prace tego autora cechuje monumentalizm,monochromatyczne barwy i industrialny klimat. Michał ''Sepe''Wręga i ''Chazme'' Daniel Kalinowski są autorami pesymistycznego i prześmiewczego dzieła powstałego w 2011 r. Dzieło przedstawia bohaterów w poukładanym świecie geometrycznych form. '' Black Jack '' autor: PENER ( Polska ) Bartosz Świątecki.Mural powstał w 2012 r.
Artysta jest jednym z trzech najważniejszych wielkoformatowych abstrakcjonistów w Polsce. '' Genetryfikacja '' autor: TONE ( Polska ) - artysta z Bydgoszczy.Dzieło powstało w 2013 r. Mural przedstawia uwikłane postacie,które próbują wydostać się ze szklanych obrotowych drzwi. '' Dementia ''autor Andrew Pisacane ( Gaia ). Bohaterami dzieła są Tadeusz Kościuszko oraz Thomas Jefferson.Mural przedstawia 3 wersje pomnika Kościuszki reprezentujące kolejne etapy jego historii:budowę,zburzenie podczas II wojny światowej i rekonstrukcję. '' Pies Gregora '' autor: GREGOR ( Polska ) Grzegorz Gonsior,absolwent Akademii Sztuk Pięknych i projektant mody. Mural powstał w ramach projektu '' Galeria Urban Forms '' w 2013 r.
... '' Najdłuższa noc w roku'' płaskorzeźba powstała w ramach projektu '' UNIQA Art Łódź '' w 2016 r.Autorką murala jest MONA TUSZ,artystka z Katowic. Przestrzenny mural wykorzystuje elementy szkła barwionego oraz drewna.Mural o tematyce baśniowej. '' Po rozmowie '' mural autorstwa MORIKA rosyjskiego artysty,powstał w 2014 r. Wg.autora jest to scena przedstawiająca kobietę,która była kiedyś znana ze swojej urody,obecnie czasy świetności ma już jednak za sobą. ...
'' Łódź w pigułce '' autor projektu Krzysztof Jaśkiewicz.Mural imitujący fasadę kamienicy,ale osoby na nim przedstawione to postaci ważne i zasłużone dla historii miasta.Mural powstał w 2000 r. Fresk imituje ścianę budynku z balkonami,oknami i sklepami, w których pojawiło się 31 najbardziej znanych i zasłużonych dla Łodzi. Listę tą wyłoniono w wyniku konkursu '' I ty możesz przejść do historii ''. Imitację ściany uzupełnia brama,w której stoją Lili Fontelli oraz anonimowi tkacz i Żyd. '' Drugie życie fabryki ''autor: Andrzej PoProstu - ilustrator i twórca komiksów. Projekt: Tadeusz Piechera, wykonanie GREGOR ( Grzegorz  Gonsior ). Mural powstał w ramach projektu '' Sztuka obiecana '' .

najbliższe galerie:

 
Polska - Cmentarz Żydowski w Łodzi
1pix użytkownik kryjan odległość 0 km 1pix
Łódź
1pix użytkownik warusek odległość 0 km 1pix
Łódź  Biała Fabryka Ludwika Geyera
1pix użytkownik elk odległość 0 km 1pix
PIOTRKOWSKA NA WEEKEND - ŁÓDŹ
1pix użytkownik afrodyta odległość 0 km 1pix
Łódź 2 - mix
1pix użytkownik popekpawel odległość 0 km 1pix
Łódź - Piotrkowska
1pix użytkownik robson odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (8):

 
tereza użytkownik tereza(wpisów:3878) dodano 04.04.2018 13:19

U-optymisty...dziękuję i pozdrawiam:)

u-optymisty użytkownik u-optymisty(wpisów:910) dodano 18.03.2018 21:10

Mural z 1 oglądałem w 2011 r. - na pozostałe nie trafiłem :(

tereza użytkownik tereza(wpisów:3878) dodano 17.03.2018 10:28

Dziękuję za zainteresowanie.
Miło,że zajrzeliście.
Pozdrawiam Was serdecznie:)

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1911) dodano 17.03.2018 08:04

Podoba mi się ta sztuka murali wtopiona w miasto...dodaje uroku ...ciekawa galeria..
pozdrawiam:)

daleko_stad użytkownik daleko_stad(wpisów:19) dodano 16.03.2018 07:49

super pomysł na świetną galerię, pozdrawiam :)

ak użytkownik ak(wpisów:6251) dodano 15.03.2018 07:29

bardzo ciekawe :)

kabaczek użytkownik kabaczek(wpisów:1093) dodano 14.03.2018 08:49

Ciekawie. W Gdańsku też istnieje dzielnica która słynie ze swoich murali. Podoba mi się ta moda na ozdabianie (zwykle brzydkich) budynków.
Pozdrawiam.

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5535) dodano 14.03.2018 01:05

Nie wiedziałem, że w Łodzi jest tak wiele i tak ciekawych murali. A swoją drogą, to ci artyści muszą mieć niezłych sponsorów, skoro na jedno dzieło zużywa się tysiące puszek farby. A jeszcze i rusztowanie pewnie trzeba zbudować... Pozdrawiam. :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!