m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Wybitny pianista Artur Rubinstein figlarnie uśmiecha się z malowidła wielkoformatowego.Mural namalował brazylijski artysta Eduardo Kobra. Mural powstał w 2014 r. Autor słynie z malowania na muralach portretów w rozpoznawalnej fotorealistycznej stylistyce. '' Miauuu '' - autor Jan Michał Raspazjan jeden z najbardziej oryginalnych i rozpoznawalnych street artowców  ze Śląska.
Dzieło przedstawia Kobietę Kota,która przysiadła na dachu.Działo powstało w 2015 r. Autorem malowidła jest najważniejszy obecnie polski artysta,gdańszczanin - Mariusz Waras,tworzący wielkoformatowe szablony. Do malowania stosuje specjalne matryce wycięte w tekturze lub grubej folii,które przykłada się do malowanej powierzchni,a następnie pokrywa farbą. Głównym motywem w jego twórczości jest pejzaż miejski oraz fascynacja architekturą przemysłową. ...
'' Enjoy the silence '' to mural duetu Etam Cru i poznańskiego artysty Roberta Procha.Mural pochodzi z 2016 r. Mural powstał w ramach projektu UNIQA Art Łódź. Mural wykonany przez '' Sainer '' i '' Bezt '' absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi pracujących razem jako grupa ETAM CREW. Mural ma 18 m wys. i 13 m szer.Mural przedstawia walący się drewniak zabity deskami. ETAM CREW mówią,że chcieli stworzyć dzieło,które każdy będzie mógł interpretować na swój sposób.
... ... '' Balloon '' - autorzy ETAM CREW ( Bezt - Mateusz Gapski i Sainer - Przemysław Blejzyk ) twórcy wielkoformatowych murali w całej Polsce i na świecie. Artyści należą obecnie do najbardziej interesujących,młodych twórców sztuki ulicy  w Polsce. Praca przedstawia unoszącego się dzięki różowemu balonowi słonia,którego dosiada - prawdopodobnie student archeologii. '' Primavera '' - mural powstał w 2012 r. Jest częścią pracy magisterskiej Przemysława Blejzyka ( Sainer ) studenta łódzkiej ASP.
To jeden z najstarszych i jednocześnie najpopularniejszych łódzkich murali. Niepozorna dziewczyna w kwiaciastej bluzce ma prawie 20 m wys. ... ... '' Sentir '' - autor ALEXIS DIAZ ( Portoryko ). Twórca maluje misterne struktury za pomocą małego pędzelka. Artysta w swojej twórczości najczęściej przedstawia hybrydy łączące elementy ciała ludzkiego ze zwierzętami.
... Autorem dzieła jest pochodzący z Hiszpanii Gonzalo Borondo. Artysta maluje pędzlem.Jego prace oparte są na klasycznych technikach malarskich. Obrazy Borondo ,zwykle postacie ludzkie w ogromnej skali, są jakby niedokończone i zakamuflowane. Tytuł obrazu '' Gołąbek pokoju '' 2015 r. '' List miłosny '' - Aryz 2011 r. ( Hiszpania ). Mural przedstawia kobietę w wannie,z której rąk umykają kartki listu miłosnego.
Wielkoformatowy obraz '' List miłosny '' został wykorzystany w jednej z części kultowej gry komputerowej '' Devil May Cry '' japońskiego Concernu Capcom. '' Łasice kradną jajka '' - autor ROA 2013 r. Belgijski artysta ROA upodobał sobie zwierzęta.Zazwyczaj stara się by jego bohaterowie byli charakterystyczni dla miejsca w którym pracuje. Obraz przedstawia Łasice wspinające się po przybudówce,kradnąc przy tym tytułowe jajka.Praca jest humorystyczna. ... '' Cisza '' - autor Łukasz Berger artysta uliczny z Wrocławia.Jest to instalacja artystyczna z 1300 różnej długości metalowych prętów z kwasoodpornej indyjskiej stali.
Z bliska dzieło przypomina jeża.Dopiero stojąc dalej widać,że całość układa się w napis '' cisza ''. W zależności od ustawienia i wysokości słońca na niebie,promienie padają pod różnym kątem,a na samej ścianie tworzą się różnej długości cienie.Dlatego też mural o każdej porze dnia i roku wygląda inaczej. Autor - Vhils - 2014 r. Alexandro Fatro. To portugalski artysta który tworzy obrazy  rzeźbiąc w tynku młotkiem,dłutem i piłami.To rodzaj płaskorzeźby. Mural przedstawia twarz kobiety.Vhils za każdym razem stara się sportretować osobę,którą spotyka w danym mieście. W przypadku Łodzi było tak samo.Żeby obraz nie uległ szybko zniszczeniu został pokryty preparatem konserwującym.

najbliższe galerie:

 
ŁÓDŹ.  PIOTRKOWSKA W DESZCZU
1pix użytkownik wo odległość 1 km 1pix
ŁÓDŹ - MIGAWKI
1pix użytkownik wo odległość 1 km 1pix
Polska - Łódź - nie tylko Piotrkowska. cz.III
1pix użytkownik kamila_kula odległość 1 km 1pix
Polskie miasta wojewódzkie - Łódź 3
1pix użytkownik u-optymisty odległość 1 km 1pix
Dworzec Łódź Fabryczna ostatni dzień jej istnienia
1pix użytkownik agnesj77 odległość 1 km 1pix
Zapomniana elektrownia
1pix użytkownik alex odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (6):

 
tereza użytkownik tereza(wpisów:3863) dodano 04.04.2018 13:21

Dziękuję za wizytę i sympatyczne komentarze.
Pozdrawiam Was serdecznie:)

ak użytkownik ak(wpisów:6185) dodano 03.04.2018 07:00

jak zwykle jest co podziwiać w Twojej galerii :)

pisanka użytkownik pisanka(wpisów:495) dodano 27.03.2018 12:12

Bardzo fajne i kolorowe. Milo sie oglada .Jakas odmiana od szarej codziennosci. Pozdr

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5347) dodano 24.03.2018 20:20

Przyłączam się do gratulacji Przemka i też serdecznie pozdrawiam, :)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6109) dodano 24.03.2018 18:03

Nazbierałaś tych murali, nieźle...;)
Serdecznie pozdrawiam!
:)

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4488) dodano 24.03.2018 09:19

Świetne !
Dużo perełek,bardzo lubię tę sztukę uliczną.
Nie wiedziałem,ze w Łodzi taka moc murali jest ...
No ale w Łodzi raczej nie bywam.
Pozdrawiam !

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!