m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (35):

 
Działobitnia czołowa lunety Frontu Księcia Warszawskiego. Nas interesują podziemne korytarze. W podziemnych korytarzach panuje mrok. Całe szczęście kupując bilet wstępu można wypożyczyć latarki. Niestety można znaleźć całkiem współczesne butelki szklane po napojach zawierających alkohol, większość w formie rozbitej. Opuściliśmy podziemia i udajemy się zwiedzać koszary oraz Wieże Tatarską, zwaną też Czerwoną lub Widokową. Budynek koszar (cytadela) jest najdłuższym budynkiem  Europy, ma długość 2250 m. długości. Widok na budynek koszar. Wieża Tatarska i fragment koszar. Większość sal żołnierskich jest pusta. Pozostały resztki instalacji, napisy itp. Widok na Wieżę Wodną. Sądząc po instalacjach tu znajdowała się łazienka.
W jednej z sal odnalazłem takie grafiki na ścianie. W innych salach tego nie było. Ciekawe co tu się odbywało? ... Klatka schodowa. Parter budynku koszarowego. Widok na koszary. Klub żołnierski zamknięty na głucho, a pić się chce. Wieża wodna koszarowca.
Wieża wodna koszarowca z innej perspektywy. Według map jest to Aleja Andrzeja Wajdy i prowadzi do Bramy Napoleona. Wieża wodna na tle koszarowca. Wieża została wybudowana około 1847 r. na planie ośmioboku Widoczne głębokie wnęki służyły do pojenia koni. Po 1900 r. wodę do budynku koszar dostarczała wieża wybudowana na budynku koszarowym. Wieża wodna do wybuchu II wojny światowej służyła do pojenia koni. Detal wieży wodnej, zapewne z paszczy lwa płynęła woda dla koni. Wracamy do Wieży Czerwonej lub Tatarskiej. Wejście zarówno na teren koszar jak i do wieży jest odpłatny. Idąc do wieży dostajemy okulary trójwymiarowe.
Sale żołnierskie. Łóżka raczej nie z epoki w dodatku dość niekompletne. ... Widok w kierunku elewatora Tu przydają się okulary 3D. Na ścianach umieszczono stare fotografie, okulary dają wrażenie trójwymiarowości. Jedna z umieszczonych w sali fotografii. Widok z Wieży Czerwonej w kierunku Warszawy. Na pierwszym planie Most im. Józefa Piłsudskiego. Pierwsza przeprawa został wybudowana w 1911 r.
Ujście Narwi do Wisły Spichlerz Banku Polskiego. Od 1853 r. pełnił funkcję magazynów twierdzy Modlin. Jest jednym z budynków twierdzy który był wykorzystany w produkcji filmowej. W 1999 r. „zagrał rolę” Zamku Horeszków w Panu Tadeuszu reżyserii Andrzeja Wajdy. W okresie międzywojennym spichlerz był siedzibą Komendy Portu Wojennego Modlin, a potem Centralnej i Głównej Składnicy Marynarki Wojennej. W drodze na i z wieży mijamy „multimedialny” plan twierdzy. Po lewej stronie znajduje się legenda z rzędami opisanych przełączników, które powodowały zapalenie się odpowiedniej lampki. Niestety plan nie działa. Dłoń autora zdjęcia wskazuje koszary. Widok na Wieżę Czerwoną. ...
... Elewator. To właśnie tu powstało wiele scen filmu CK Dezerterzy w tym scena z papugą von Nogaya. Fragment spichlerza. Wieża Tatarska. Dziekuję

najbliższe galerie:

 
Twierdza Modlin
1pix użytkownik popekpawel odległość 0 km 1pix
Modlin Twierdza
1pix użytkownik walczis odległość 1 km 1pix
Przywołanie wiosny
1pix użytkownik migawka odległość 2 km 1pix
Rowerowo. . .
1pix użytkownik foto-jaro odległość 7 km 1pix
Poranek
1pix użytkownik ogi odległość 10 km 1pix
Na skraju Puszczy Kampinoskiej
1pix użytkownik achernar-51 odległość 12 km 1pix

komentarze do galerii (6):

 
charlie użytkownik charlie(wpisów:2212) dodano 22.07.2017 21:37

Miejsce z historią. Szkoda, że w takim stanie.
W ostatnich tygodniach byłam w Twierdzy Kłodzko i w saksońskiej Königstein. Niesamowite budowle. Szkoda że ta z Modlina nie ma szczęścia.
Ale może los się kiedyś odwróci. Byle tylko nie było za późno.
Pozdr.

u-optymisty użytkownik u-optymisty(wpisów:885) dodano 21.07.2017 20:42

szkoda, że życie jest za krótkie żeby wszędzie być - dobrze że jest obieżyświat :)

jasko227 użytkownik jasko227(wpisów:733) dodano 21.07.2017 19:52

ogi ... 6 i 35 dla mnie najfajniejsze ... jako fanowi wojskowości wypada mi się tam udać ... po obejrzeniu Twojej galerii widać,że warto !

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5350) dodano 20.07.2017 20:19

Przez Modlin przejeżdżam przynajmniej ze 20 razy w roku. I wstyd się przyznać, że do tej pory nie odwiedziłem tej twierdzy. Myślę, że Twoja galeria zachęci mnie w końcu do wizyty w tym ciekawym miejscu. Pozdrawiam. :)

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3622) dodano 20.07.2017 06:17

Gdy tm byłem, tylko wieża była udostępniona. Cała reszta zamknięta na 4 spusty. Wybrałbym się ponownie.

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 20.07.2017 00:01

Byłem kiedyś, ale bez aparatu.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!