m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
W tej galerii skupię się na ścisłym centrum Katowic, czyli na okolicach rynku i Ronda, przy którym znajdują się dwa najbardziej znane symbole Katowic. Zaczynamy trasę na ulicy Mickiewicza. Oprócz tak zwanych Szweckich Wież widocznych na poprzednim zdjęciu znaleźć tu można zabytkowy budynek liceum im. Mickiewicza oczywiście. Jest ono od lat uważane za najlepsze liceum w Katowicach. Dlatego dostać się tam trudno. Następnie zachodzimy na ulicę 3 Maja gdzie podziwiać można odnowiony dworzec kolejowy i znajdującą się przy nim Galerię Katowicką powstałą na miejscu dawnego Placu Szewczyka. tu mamy widok na Galerię i ulicę 3 Maja.
Następnie zmierzamy na katowicki rynek. Przez wiele lat miejsce to nie przypominało tego co sugerowała nazwa. Dzisiaj po remoncie wiele się tu zmieniło. Na zdjęciu mamy płytę upamiętniającą Powstańców Śląskich i Harcerzy. A tuż obok w miejscu gdzie pod płytami chodnikowymi płynie rzeka Rawa powstała całkiem fajna atrakcja. Oprócz świeżo posadzonych drzewek całorocznych sezonowo czyli od wiosny do jesieni w wielkich donicach rosną palmy sprowadzone z Palmiarni w Gliwicach, pod palmami stoją wygodne drewniane leżaki, a wszystko to nad brzegami kryształowo czystej wody sztucznej rzeki
płynącej dokładnie śladem prawdziwej rzeki znajdującej się pod ziemią. Obok znajduje się jeszcze niewielki plac zabaw i nowo powstały szklany obiekt, który jeszcze nie całkiem zagospodarowano. Dalej znajduje się to co można by nazwać starym rynkiem. Tu też sporo się zmieniło. Wymienili nawierzchnię i posadzili drzewka i kwiaty
Jest też fontanna. Wieczorem jest  ona efektownie podświetlona i mieni się kolorowo. Tu mamy widok na główne skrzyżowanie tras tramwajowych i Teatr Śląski. Tu Teatr trochę bardziej z bliska. W  tyle widać najwyższy w Katowicach budynek A to zabytkowa fasada zabytkowej kamienicy przy początku ulicy Pocztowej. No i budynek Urzędu Miejskiego. Też odnowiony. Wcześniej była tu  siedziba agencji prasowej w dość obskurnym budynku. No i jeszcze jest na rynku parę takich dość nietypowych kwietników.
Opuszczamy już rynek i zmierzamy w kierunku kolejnych charakterystycznych dla Katowic obiektów. Tu mamy Muzeum Śląskie. Sąsiednia kamienica też niczego sobie. Po krótkim spacerze docieramy do słynnych Trzech Skrzydeł czyli pomnika upamiętniającego 3 powstania śląskie z lat 1919, 1920 i 1921 Odbijamy trochę w prawo i minąwszy takie trochę nietypowe dwa budynki po drugiej stronie ulicy podziwiać możemy olbrzymi gmach Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.
Następnie przechodzimy kładką nad Aleją Roździeńskiego, która tu właśnie znika pod ziemią, aby po prawie kilometrze pojawić się już za Rondem jako ulica Chorzowska. Zawracam teraz z powrotem do centrum. Przechodzimy obok odrestaurowanych obiektów dawnej Kopalni Katowice. Teraz mieści się tu nowy oddział Muzeum Śląskiego. Jeszcze nie wszystkie obiekty są ukończone ale już widać, że i tu może być fajnie. A to  Muzeum z daleka. Na wieżę szybową po prawej można wejść za drobną opłatą i spojrzeć na okolicę z góry. A to wejście do gmachu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia widziane z kolejnej kładki dla pieszych prowadzącej do kolejnego nowego obiektu.
Jest nim również potężny gmach Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Cały budynek pokryty jest gęstą czarną siatką a na jego dachu rośnie trawa i można sobie pospacerować Zieloną Doliną jak nazywa się to miejsce. Całkiem tu fajnie i widok na miasto też zacny. A na szczycie pod niewielkim daszkiem można sobie odpocząć na ławkach - tradycyjnie lub do góry nogami - jak kto woli ;-) W  jedynych niepokrytych siatką oknach odbija się najbardziej znany symbol Katowic - Spodek. Co ciekawe jego odbicie w szybach jak i sam obiekt znajduje się w tym momencie przede mną Tu widać odbicie i oryginał niemal obok siebie. To taki mały trick powstały na skutek zwielokrotnionego odbicia obrazu w kilku szybach.
Schodzimy już z Doliny czyli z dachu Centrum Kongresowego i zmierzamy do Spodka. Spodek to nic innego jak hala widowiskowo sportowa. Odbywają się tu najróżniejsze imprezy znane często na całą Polskę. A tu kolejne odbicie Spodka w Centrum Kongresowym. No i wreszcie właściwy Spodek na żywo a przed nim wielgachny plac również znany w wielu imprez. Już w tą niedzielę będzie tu meta 2 etapu Tour de Pologne, zresztą zawsze tu właśnie jest meta. A to dla odmiany odbicie Centrum Kongresowego w drzwiach Spodka.
A tak wyglądają podcienia Spodka gdzie znajdują się dolne wejścia do obiektu. Wyczerpał mi się  limit fotek w galerii więc muszę już Was pożegnać. Tam gdzie zaczęliśmy na ulicy Mickiewicza. Dzięki za uwagę :)

najbliższe galerie:

 
Katowice
1pix użytkownik gpiotrek1 odległość 0 km 1pix
Katowice
1pix użytkownik popekpawel odległość 0 km 1pix
Katowice ... okiem optymisty
1pix użytkownik jasko227 odległość 0 km 1pix
Katowice Budowa ronda koło spodka
1pix użytkownik witos1985 odległość 0 km 1pix
Katowice –  Muzeum Historii Miasta Katowic
1pix użytkownik mgfoto odległość 1 km 1pix
Katowice - Największa katedra w Polsce
1pix użytkownik mgfoto odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (42):

 
romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 20.08.2017 18:58

Lucy - odpowiadam dopiero teraz bo trochę mnie tu nie było ostatnio. Największe zmiany zaszły w Katowicach właściwie dopiero w ostatnich latach. I to jeszcze nie koniec. Cały czas się coś dzieje, zmienia, buduje, remontuje. Myślę, że w dobrym kierunku te zmiany idą :)
Pozdrawiam :)

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3158) dodano 11.08.2017 23:37

Ładnie pokazałaś swoje miasto i widać wyraźnie jak się zmieniło na przestrzeni...prawie pół wieku, bo wtedy byłam tam pierwszy raz a ostatnio rok temu 😉.I kilka razy w Spodku na koncertach 😊.Same miłe wspomnienia.Pozdrawiam.

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 03.08.2017 20:11

Patryk - ja zachęcam Cię mocno do zrobienia galerii z Katowic. Bardzo jestem ciekawa Twojego spojrzenia na moje miasto. Lubię oglądać znane mi miejsca widziane oczami innych osób. Często daje to możliwość ujrzenia czegoś co umyka nam właśnie dlatego, że za dobrze coś znamy i brakuje nam dystansu, który ma osoba patrząca z zewnątrz.
Pozdrawiam :)

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4836) dodano 03.08.2017 16:18

Romana co do dworca to się zgadzam. Nie rozumiałem tego całego cyrku w obronie kielichów. Ta dawna estakada z dworcem autobusowym i śmierdzące przejścia na perony to była masakra. Wokół NOSPR-u jest bardzo fajnie a i MCK jest ciekawy. Prawdę mówiąc to sam się przymierzałem, by się wybrać do Katowic na sesję... Nie rezygnuję z powodu Twojej galerii, bo przecież każdy ma inne spojrzenie

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7383) dodano 02.08.2017 21:35

no widzisz :) naprawdę fajowa fotka, ale rozumiem intencje :)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 02.08.2017 21:21

Elu - fotka, o której piszesz faktycznie miała być wizytówką galerii. I nawet była ( przez chwil parę ) już po ukazaniu się galerii. Od momentu zobaczenia tej fotki po zrzuceniu jej na kompa planowałam ją na wizytówkę. Długo też zastanawiałam się nad tytułem i mottem przewodnim tej galerii. W końcu jednak uznałam, że skoro do zrobienia fotek, a później galerii zainspirowała mnie i zmotywowała tak na prawdę wzmianka Halszki o plamach w Katowicach, to chyba jednak palmy powinny być i w tytule i na wizytówce.
A tak dla informacji napiszę, że wprawdzie tu widać tylko mały wycinek budynku, to wygląda on w całości właśnie tak jak na tej fotce. Ba, nawet są takie dwa budynki obok siebie :)
Pozdrawiam :)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 02.08.2017 21:12

Gabi - nie widziałam tego kadru, o którym piszesz więc nie umiem Ci odpowiedzieć skąd fotka pochodzi. Ale możliwości jest parę. Wokół jest parę wysokich budynków, niedaleko jest lotnisko sportowe, z którego można małym samolocikiem lub helikopterem polatać ( i zrobić fotkę ) albo może robili z modnego ostatnio drona :)
Pozdrawiam :)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 02.08.2017 21:08

Patryk - mnie akurat rynek z przyległościami się podoba. Kiedyś bywałam tam tylko jak musiałam, a dzisiaj lubię przejść się tam lub nawet posiedzieć trochę. Co do galerii handlowej przy dworcu to również mnie ona zbytnio nie zachwyca, żeby nie wyrazić się dosadniej ;-). Ale za to już zmiany na samym dworcu bardzo mi się podobają. No i lubię przejść się czasem wokół NOSPR - u i Centrum Kongresowego. Ostatnio budują tam biurowce i nie ukrywam, że zerkam tam czasem jak idzie budowa.
Dzięki za wyrażenie własnego zdania. Nie każdy to potrafi więc tym bardziej to doceniam :)
Pozdrawiam :)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7383) dodano 01.08.2017 19:34

Nie znam zupełnie Katowic. Zawsze tylko przejazdem, więc chyba najlepiej znam dworzec PKP - z przesiadek ;). Resztę z okien samochodu.
widać ,że miasto się rozwija. zmiany pewnie są na lepsze. choć mnie tradycyjnie podoba się to co stare, czyli np. ta zabytkowa, narożna kamienica. ale sama jestem zaskoczona , bo podoba mi się też efekt na fotce nr 29. gdyby nie tytuł galerii, byłaby idealną wizytówką - jak złoty kod kreskowy :)
pozdrowienia ślę :))

gabi użytkownik gabi(wpisów:2696) dodano 01.08.2017 18:44

Wczoraj na wiadomościach TVN pokazywali jako ciekawostkę i to nie na pogodzie tylko w ogólnej relacji jaką atrakcją w te straszne upały jest ten skwer z fontannami i palmami, ludzie się wypowiadali, ze super, że świetny pomysł. A kadr był świetny, bo sfotografowali to z góry, także wszystko było widać, ciekawe skąd.
pozdrawiam

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4836) dodano 31.07.2017 13:37

Przez osiem lat... no w zasadzie to 8 i pół roku byłem w Katowicach niemal codziennie a wcześniej jeszcze przez 5 lat w czasie studiów obserwowałem jak się zmieniały. Powstało tu wiele naprawdę ciekawej architektury, ale niestety nie wszystko w mojej ocenie zasługuje na pochwałę. Rynek, który przebudowany był tyle lat i tyle było różnych koncepcji jego zagospodarowania ostatecznie jest koszmarkiem bez ładu i składu. Z przeobrażeniem ulicy 3-go Maja też chyba nie do końca wyszło a do tego jeszcze ta "wagina center" jak złośliwi nazywają centrum handlowe przy dworcu. Ogólnie jednak jest w Katowicach wiele ciekawych miejsc do pokazania i to widać w Twojej prezentacji

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 31.07.2017 06:56

Gabi - duże budynki faktycznie są trudne do fotografowania, szczególnie jak jest mało miejsca. A z kolei jak masz miejsce,żeby się odpowiednio ustawić to z kolei pojawia się problem z niechcianymi obiektami pchającymi się w kadr. Ja też nieraz się z tym namęczyłam, ale tu akurat było o tyle fajnie, że te wielkie gmachy stoją osobno. Jedynie Pomnik Powstańców mi wyszedł z budową w tle bo inaczej już się nie dało stanąć. To i tak jest najmniej zaśmiecony kadr jaki mi się tam udało zrobić. A próbowałam z każdej strony.
Co do Nikiszowca to też mi się marzy galeria, ale nie mogę nic obiecać, bo z czasem u mnie krucho. Ale może kiedyś trafi się okazja ?
Pozdrawiam :)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2696) dodano 30.07.2017 15:18

Romana, ja potwierdzam, ze sposób zagospodarowania miejsca rekreacyjnego w centrum z tymi fontannami, palmami i ławeczki jest bardzo oryginalny i fajne to jest, dzieci tam szaleją. Bardzo dobrze pokazałaś te duze budynki, ja mam zawsze problem, zeby takie gabaryty jakoś sfotografować, Dworzec jest nowoczesny i czysty, można tam wygodnie usiąść i poczekać na pociąg. Natomiast moja ulubiona dzielnica Katowic to Nikiszowiec, może pokażesz go kiedyś?
pozdrawiam

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 30.07.2017 10:28

Nola - to fakt, dawny dworzec to był koszmar. Ile razy musiałam tamtędy przejść zwłaszcza wieczorem to prawie biegłam tymi podziemnymi tunelami i to z zatkanym nosem :) Teraz tu zupełnie inna bajka. A koncerty w Spodku - kto na nich nie był ;-) Ja mam na szczęście blisko i nie zliczę już ile razy tam byłam na koncercie albo sportowej imprezie. No i na Sylwestra też fajnie się wybrać tam na imprezę plenerową :)
Pozdrawiam :)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 30.07.2017 10:24

Halszko - nie ukrywam, że to Ty właśnie mnie zmobilizowałaś do wybrania się wreszcie do miasta z aparatem. Pamiętam jak kiedyś rzuciłaś komentarz o tych palmach na forum bodajże. Odpisałam wtedy, że jeszcze na palmy jest za zimno tej wiosny, a one się pojawiły na rynku gdzieś po tygodniu od tamtej rozmowy i wtedy postanowiłam, że zrobię tą galerię z palmami choćby nie wiem co :) No i jest :)))
Pozdrawiam :)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 30.07.2017 10:20

Achernar - największe zmiany nastąpiły w ostatnich kilku latach i cały czas trwają. Nawet teraz powstają dwa nowe biurowce tuż obok Spodka. Fragment budowy widać na fot 28. Starałam się unikać tej budowy na fotografiach, ale inaczej nie udało mi się dobrze skadrować pomnika Powstań Śląskich.
Pozdrawiam :)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 30.07.2017 10:14

Mocar - masz rację, szczególnie centrum się zmieniło i dalej się zmienia. Można by jeszcze niejedną galerię zrobić, ale mi czasu na to nie starcza. Za dużo innych spraw mam na co dzień na głowie.
Pozdrawiam :)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 30.07.2017 10:11

Optymisto - wiadomo, że nie wszystko da się zobaczyć osobiście. Życia by człowiekowi brakło, nawet gdyby nic innego nie robił tylko podróżował. Dlatego tak fajne są takie portale jak ten, gdzie można zobaczyć wirtualnie to gdzie nam się nie udało dotrzeć.
Pozdrawiam :)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 30.07.2017 10:09

Jasko - Tośmy prawie sąsiedzi :) A co do eksperymentów fotograficznych to też lubię się czasem pobawić. Szczególnie lubię odbicia lustrzane albo zabawę z nietypową perspektywą. Na przykład robiłam fotki stawiając aparat na torach kolejowych i fotografowałam szynę kolejową. Fajna sprawa tylko oczywiście trzeba uważać na pociągi :)))
Pozdrawiam :)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 30.07.2017 10:00

Charlie - rzeczywiście nie masz daleko. W sumie to dokładnie tyle co ja do Krakowa ;-) Ja u Krakowie byłam nie tak dawno temu, więc teraz kolej na Twoją wizytę u nas. Myślę, że na prawdę się nie rozczarujesz :)
Pozdrawiam :)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6866) dodano 29.07.2017 19:41

Bardzo się zmieniły Katowice:) Najgorzej wspominam ten okropny dworzec kolejowy pełny narkomanów...Teraz jest nie do poznania:) Nie raz przemierzałam całą Polskę by usłyszeć swój ulubiony zespół grający koncert w Spodku, nie wiem czemu nie chcieli do Gdańska przyjeżdżać;) pozdrawiam:)

halszka użytkownik halszka(wpisów:2671) dodano 28.07.2017 23:04

Pięknie!:)) Kto dawno nie był w Katowicach,ten nie pozna Centrum:)
Miasto bardzo zmieniło się na korzyść:) Ładnie je pokazałaś:)
Rynek wreszcie się zazielenił i ożył,nowoczesne gmachy NOSPR-u i Centrum Kongresowego robią wrażenie:)
O palmach nad rzeką na rynku nie wspomnę:) To trzeba zobaczyć na własne oczy:) Pozdrawiam:)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5810) dodano 28.07.2017 21:43

Kiedyś w Katowicach bywałem dość często z racji pracy zawodowej (jedną z firm naszej spółki była Walcownia Metali Nieżelaznych "Szopienice"), ale było to dość dawno - mniej więcej 15-20 lat temu. Widzę, że miasto zdecydowanie wypiękniało... Pozdrawiam. :)

mocar użytkownik mocar(wpisów:2819) dodano 28.07.2017 18:41

Ależ wypiękniało to miasto a zwłaszcza centrum.
Pozdrawiam :)

u-optymisty użytkownik u-optymisty(wpisów:915) dodano 28.07.2017 17:17

romano może kiedyś jeszcze mi się uda jakaś wycieczka do Katowic a jak nie to pozostanie jedynie oglądanie wirtualne :)

jasko227 użytkownik jasko227(wpisów:733) dodano 28.07.2017 11:28

romana konkretnie to Siemianowice Śląskie,ale teraz przy metropolii to już będzie to samo miasto :)) co do pstrykania ... z czasem doszedłem do wniosku,że może spróbować przedstawiać otoczenie w trochę inny sposób i niekoniecznie oczywisty ... często robię ujęcia części jakiejś budowli,akurat takiej,która wydaje mi się najatrakcyjniejsza czy najistotniejsza z całości. Nie twierdzę,że to słuszna idea,ale mam z tego dużo satysfakcji ... :)

charlie użytkownik charlie(wpisów:2380) dodano 28.07.2017 10:41

Przez Katowice zawsze mknę autostradą. Nigdy nie miałam okazji aby się tam zatrzymać, choć ostatnio stwierdziłam że to aż nieprzystoi. W końcu z Krakowa to tak niedaleko. Kilka miejscowośći z Górnego Śląska zaliczyłam i bardzo mi się tam podobało. Do stolicy jednak że jeszcze nie dotarłam. Ale dotrę :-)
Teraz, po objrzeniu Twojej galerii wiem, że muszę :-)
Pozdr.

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 28.07.2017 10:04

Barbaro - zapraszam więc również na wycieczkę po samych Katowicach. Myślę, że znajdziesz tu parę fajnych miejsc pomimo, że to stolica Górnego Śląska, która raczej się ludziom nie najlepiej kojarzy :)
Pozdrawiam :)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 28.07.2017 10:01

Jaśko - masz rację, niektórych kadrów po prostu nie da się nie zrobić. Z Twoich słów wnioskuję, że to również i Twoje miasto :)
Cieszę się też bardzo, że moje skromne pstrykanie również Ci się podoba, ponieważ fotograf ze mnie raczej średni ;-)
Pozdrawiam :)

barbara_31 użytkownik barbara_31(wpisów:805) dodano 28.07.2017 09:21

Spojrzałam tak na szybko na wizytówkę galerii i myślałam, że to jakaś Majorka :)
A to Katowice, co za niespodzianka;) W tym mieście byłam tylko na dworcu kolejowym, gdy jechaliśmy na wycieczkę szkolną do Istebnej.
Fajne te odbicia w szybach.
Pozdrawiam

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 28.07.2017 08:13

Paweł - to fakt, nie tylko samo miasto pięknieje ale i atmosfera bardzo się zmieniła. Jak trafnie napisałeś, miasto ożyło. Jeszcze nie tak dawno temu wracając z pracy późniejszym popołudniem mijałam prawie puste ulice. Dzisiaj już tak nie jest. Szczególnie właśnie Mariacka i rynek stały się miejscem spotkań wieczornych. Na samym rynku też co chwila się jakieś targi, kiermasze czy inne imprezy odbywają nawet zimą.
Pozdrawiam :)

jasko227 użytkownik jasko227(wpisów:733) dodano 28.07.2017 08:10

Zapowiedziana galeria :) Fajnie,że pod innym kątem niż moja - pewne kadry się narzucają i trzeba je zrobić,a z kolei na niektóre rzeczy można popatrzeć inaczej ...
Z satysfakcją oglądam jak w Twoich kadrach miasto pięknieje ... super galeria !! Pozdrawiam ...

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 28.07.2017 08:07

Optymisto - to myślę, że obecnie byś się zdziwił i to już na samym dworcu, bo i tam się wiele zmieniło :)
Pozdrawiam :)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 28.07.2017 08:06

Szumeister - zgadza się, pokazałam tylko mały ułamek miasta, ale wszystkiego nie da się zamieścić w jednej galerii. Sam Nikiszowiec z biedą na 50 fotkach by się zmieścił ;-) A przecież jest jeszcze tak jak piszesz wiele innych fajnych miejsc. Ale na to trzeba czasu. Najpierw na zrobienie fotek, a potem na przerobienie tego na galerie. A z tym u mnie jest kiepsko. Mam zaległości z wystawianiem galerii od jakichś 2 - 3 lat i nie mam pojęcia czy chociaż połowę uda mi się kiedyś zrobić, tym bardziej, że nowe foty też ciągle powstają.
A co do Muchowca to masz znajdziesz u mnie parę galerii stamtąd bo to moje ukochane miejsce w Katowicach :)
Pozdrawiam :)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 28.07.2017 07:58

Przemek - bo w niewłaściwym kierunku pojechałeś. Zamiast na północ to trzeba było do tutaj przyjechać. miałbyś wtedy leżaczek pod palmą za free :)
Pozdrawiam :)

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 28.07.2017 07:56

Śnieżko - rzeczywiście miasto bardzo się ostatnio zmienia ma plus. W jednej galerii mogłam pokazać tylko mały fragment zmian, ale zapewniam Cię, że pozytywnych zmian jest znacznie więcej :)
Pozdrawiam:)

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 28.07.2017 06:59

Metamorfoza całkowita. Aż wierzyć się nie chce, że to miasto dokonało tak ogromnego skoku w tak krótkim czasie. Mnie w Kato podoba się jeszcze jedna rzecz. Kiedyś wieczorami miasto całkowicie wymarłe, a dziś młodzi ludzie tłumnie zmierzają w kierunku Mariackiej i licznie występujących tam modnych knajp. Nareszcie miasto żyje.

u-optymisty użytkownik u-optymisty(wpisów:915) dodano 27.07.2017 23:07

Mimo, że miałem nie tak daleko to przez Katowice tylko przejeżdżałem raz samochodem i kilka razy pociągiem i ostatnio do tego było to dawno. Nie spodziewałem się, że w centrum jest tak ładnie.

szumeister użytkownik szumeister(wpisów:14) dodano 27.07.2017 22:13

Świetne zdjęcia, ale to tylko centrum Katowic. Brakuje mi tu Doliny 3 Stawów, Nikiszowca, SCC itp. ale galeria zacna:) ps. świetnie podświetlony jest spodek w nocy

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6473) dodano 27.07.2017 21:58

No popatrz: a w Zeelandii nie ma palm...:(

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3509) dodano 27.07.2017 21:08

A poza tym to ładne macie te Katowice. Chyba się ostatnio pozmieniały i wypiękniały.
Pozdrawiam:)

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3509) dodano 27.07.2017 21:07

Suuuuper odbicia w szybach budynków. I suuuper 40 - lubię takie street foto.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!