m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Pierwszy dzień to w zasadzie rekonesans. Mamy w planie połazić po nabrzeżu, zwiedzić starówkę i może coś tam jeszcze. Hotel mamy 300metrów od starówki i od nadmorskiego bulwaru [jesteśmy nad Morzem Kaspijskim]. Zaczynamy od spacerku bulwarem… Od razu w oczy rzuca się: przestrzeń, zieleń, woda. Kolejną rzeczą rzucającą się w oczy są one...Flame Towers [Alov qüllələri] - symbol Baku. Widoczne z wielu miejsc. Tutaj wprost z nabrzeża.
Zabudowa Baku robi niesamowite wrażenie! Budynki są piękne, wspaniałe, wystawne! O nich będzie jeszcze trochę później… Tak jak pisałem, cala masa terenów zielonych. Z Azerbejdżanu niedaleko do Persji, która słynie z dywanów. Azerbejdżan też ma swych mistrzów w tej dziedzinie. Tutaj budynek Muzeum Dywanów. Jeszcze rzut oka na okoliczne zabudowania…
...i słynne bakijskie [londyńskie?] taxi…:-) Po przebieżce deptakiem idziemy na bakijską starówkę [İçəri Şəhər], czyli tzw wewnętrzne miasto, gdzie na niewielkiej powierzchni znajdują się wszystkie dawne zabytki Baku. Zaraz przy wejściu natykamy się na łaźnie [hammam] Starówka w Baku przypomina nieco medynę, jest to sieć wielu wąskich uliczek. Całość jednak bardzo zadbana, schludna. İçəri Şəhər zostało w 2000r wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. O obrębie starego miasta jest kilka meczetów, między innymi Meczet Muhammada. Ma to być najstarsza budowla starego miasta, powstała na przełomie 1078-1079r. Przyjemnie chodzi się wąskimi uliczkami, tym bardziej, że jest tu nader spokojnie w porównaniu z medynami krajów arabskich… Całe İçəri Şəhər otoczone jest murami, z kilkoma bramami i basztami
W Baku historia miesza się z tym co współczesne bardzo płynnie…tutaj Meczet China. Meczet China ulokowany jest koło jednej z najważniejszych atrakcji bakijskiego starego miasta, mianowicie Pałac Szachów Szyrwanu (Şirvanşahlar sarayı ). Pałac był główną siedzibą władców Szyrwanu (dzisiejszego zachodniego Azerbejdżanu). Pałac w Baku zaczął wznosić w 1411 szach Ibrahim I, a prace kontynuował jego syn, szach Chalilulah I. Budynek jest dwukondygnacyjny, zachowały się prawie wszystkie pomieszczenia. Obecnie jest tam muzeum. W takich miejscach nie obędzie się bez przeróżnych kramików. Kolejnym ważnym punktem İçəri Şəhər jest Wieża Dziewicza [Qız Qalası].
Od 2000r obiekt (wraz ze Starym Miastem i pałacem szachów Szyrwanu) został umieszczony na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wieżę zbudowano w XII wieku na znacznie starszych fundamentach, sięgających 15 m w głąb ziemi. Dawniej stała na samym brzegu, jednak wskutek obniżania się poziomu Morza Kaspijskiego linia brzegowa znacznie się cofnęła. Do dziś do końca nie wiadomo jaką rolę pełniła wieża w przeszłości. Według jednej z teorii wieża powstała ona w IV-VI wieku jako element świątyni zoroastriańskiej. Inni twierdzą, że istniało tu obserwatorium astronomiczne.
Na wieżę można oczywiście wejść, kilka kadrów z „górnej półki” Okolice Baszty Dziewiczej. Po zwiedzeniu starego miasta warto podejść na Plac Fontann. Jest to dość rozległy deptak z licznymi fontannami. Centrum Baku robi wrażenie miasta z licznymi skwerkami, placykami, dużą ilością zieleni i cała masą fontann. Kiedyś czytałem, że w najlepszych swych czasach Bagdad słynął z przestronności, licznych terenów zielonych i pięknych fontann. Będąc na tym placu od razu jakoś mi się skojarzyło.
W międzyczasie warto spożyć trochę jagnięciny...ichni chlebek też inny od tego co jemy na co dzień. Wspaniały z oliwą i resztkami sosów z dania głównego! :-P Innym istotnym punktem wizytacji Baku jest wzgórze nad deptakiem, niedaleko zresztą samej starówki. Zabierze nas tam kolejeczka podobna do tej na Gubałówkę [Forniculor]. Tu jesteśmy przed górną i końcową stacją. Stąd już całkiem blisko do...Flame Towers. Niedaleko kolejna atrakcja. Meczet Şəhidlər məscidi. Po naszemu Meczet Męczenników, tudzież meczet Turecki. Wzniesiony w roku 1990. Wzgórze to jest bardzo ważne dla całego Azerbejdżanu. Znajduje się cmentarz ofiar radzieckiej agresji na Azerbejdżan w roku 1990r, a także ofiary wojny [z Armenią] o Górskich Karabach. Mauzoleum.
Jednak turyści przede wszystkim udają się tutaj dla niesamowitego punktu widokowego. Taras jest rozległy i daje widok na całe bakijskie wybrzeże.
Południowo - zachodnie krańce deptaka, to przede wszystkim gigantyczny monument flagi [167m wysokości], piękna hala Crystal Hall i Baku’s Eye. W Baku moc inwestycji… Marina i całe „zaplecze” nadmorskiej części Baku. Od początku, do końca pobytu w Baku byłem zauroczony i zachwycony zabudową Baku. Piękne blokowiska! Naprawdę. Ten taras, to jeden z hitów Baku! Jakiś blok mieszkalny, który mijaliśmy w drodze w dół. Obiecałem sobie, że któregoś dnia uwiecznię na kliszy co ładniejsze bloki i budynki w najbliższej okolicy. O tym nieco później.
Po tych pierwszych atrakcja w Baku, przyszedł czas, aby ruszyć się gdzieś po okolicy. Dogadaliśmy się z taksówkarzem co do kosztów i ruszyliśmy do dwóch atrakcji poza Baku. Pierwszą jest świątynia ognia koło Surachanów… Co tu dużo gadać. Świątynia stoi na naturalnych złożach gazu...ktoś kiedyś wywołał zapłon i gaz pali się do dziś… Swego czasu była to najdalej na zachód wysunięta świątynia Zoroastrian czcicieli ognia… Obecna budowla została jednak wzniesiona w XVIII wieku przez indyjskich czcicieli Śiwy i nosi nazwę Atəşgah [Atash po persku, to ogień]. Rzekomo obecnie naturalne pokłady gazu są wyczerpane, a gaz doprowadzany jest do muzeum rurociągiem…
W przewodnikach piszą mądre głowy, że Azerbejdżan to kraj ognia i wody. Kolejny przykład tej tezy mam w miejscy zwanym Yanar Dah. Tutaj też gaz ziemny i zapłon spowodowały, że od wieków ziemia „pali się” nieprzerwanie. Całość ulokowana jest na pagórkowatym płaskowyżu około 20km z od Baku [w głębi]. Płomienie czerpią z niewyczerpalnych w zasadzie źródeł, obecnie mają od 1m do 3m wysokości. Myślę, że szczególne wrażenie muszą robić po zmroku. Wokół tych ogni rozwijały się różne formy kultu. Niedaleko ognistych wyziewów jest mała prezentacja, tego co minione… cdn...

najbliższe galerie:

 
Baku
1pix użytkownik andrew430 odległość 1 km 1pix
Spacer po Baku cz. III.  Górny Park
1pix użytkownik strabsenfilm odległość 1 km 1pix
Spacer po Baku cz. II Iczeri Szeher - Miasto Wewnętrzne
1pix użytkownik strabsenfilm odległość 1 km 1pix
Azə rbaycan,  czerwiec 2017r - cz. II
1pix użytkownik satan odległość 2 km 1pix
Pałac Szachów Szyrwanu w Baku
1pix użytkownik strabsenfilm odległość 3 km 1pix
Baku zza szyb autokaru
1pix użytkownik strabsenfilm odległość 3 km 1pix

komentarze do galerii (54):

 
satan użytkownik satan(wpisów:3225) dodano 13.08.2017 08:49

Klavertjever -> Jeżeli chodzi o plenery poza Baku, to głównie wszelkiego rodzaju beże, brązy itp. Są też tereny zielone, ale generalnie takie klimaty półpustynne. Pod Kaukazem wiadomo - zieleń ;-)
Dzięki!

satan użytkownik satan(wpisów:3225) dodano 13.08.2017 08:45

Patryk80 -> dzięki! Co do Baku, to wiza, dobre połączenie, fajny nocleg w centrum i nie będziesz żałować. Dla mnie miasto - bomba! <choć nie jestem fanem zagorzałym zwiedzania miast>

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 11.08.2017 20:49

Satan, ciekawy kierunek wybraliście, gratki.
Zabudowa Baku przykuwa uwagę, płonąca ziemia super, ale bardziej zainteresowalyby mnie krajobrazy. Ciekawa jestem czy są takie pustkowia jak w Kirgistanie?
Czekam dalej.

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4831) dodano 10.08.2017 23:33

Twoja galeria dowodzi, że to bardzo ciekawy kraj. Miałem kiedyś w zamiarze wybrać się do Baku, ale na razie muszę odpuścić. Żałuję, bo miasto wygląda niesamowicie, zwłaszcza te widoki z górnej półki

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6138) dodano 08.08.2017 08:09

Dzieki za odpwiedz:)

satan użytkownik satan(wpisów:3225) dodano 07.08.2017 12:59

Lucy -> dziękuję, miłego oglądania ;-)

satan użytkownik satan(wpisów:3225) dodano 07.08.2017 12:58

Kordula -> Przed wyjazdem, gdzieś czytałem, że Baku jest cenowo porównywalne z Londynem, Paryżem czy Moskwą.
Wydaje mi się, że kłopotem może być baza noclegowa, są hostele i dość drogie hotele, nie ma bazy pośredniej. Co do cen na ulicy, to max 20% drożej niż u nas. W sklepach bez specjalnej różnicy. Uliczne jedzenie smaczne i tanie. Jeżeli spojrzeć na całość, to bynajmniej nie jest to tania Azja, ale lawirując i nie dając się naciągać można całkiem fajnym kosztem przeżyć. Po Baku i najbliższej okolicy jeździliśmy taxi [cenę ustalałem przed kursem, targi jak najbardziej na miejscu]. Na dalsze eskapady busami z dworca "PKS" w Baku. Ceny transportu raczej azjatyckie niż europejskie. Gdzieś też czytałem, że kłopot z hotelami w Baku, a tu proszę...na bookingu cała masa i niektóre ceny naprawdę promocyjne.
Do do Xinaliq, to odpowiedź brzmi niestety: nie. Wybraliśmy południowe zbocza Kaukazu

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3086) dodano 07.08.2017 12:10

Gratuluję😊,oglądam zaległości.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6138) dodano 07.08.2017 12:08

Satanie słyszałam, ze Baku drogie, czy to prawda? Jak poruszaliście się poza miastem. Czy mozesz cos wiecej napisać. Kiedys miałam w planach Azerbejdzan. Czy byłes w Qusar, regionu, w którym żyją Lezgini, w osadzie Xınalıq, najwyżej położonej miejscowości na Zakaukaziu . Własnie prowincja mnie interesuje. Bede wdzieczna za odpowiedz. Pozdrawiam i gratuluję GT:))

satan użytkownik satan(wpisów:3225) dodano 07.08.2017 08:00

Barbara_31 -> dzięki ;-) Tobie i pozostałym, ale, ale pamiętajcie, to są...skany :-P

satan użytkownik satan(wpisów:3225) dodano 07.08.2017 07:59

Yatraman -> Hej! Zgadzam się. ;-) Jeszcze coś tu pokażę o Azerbejdżanie, kwestia chwili wolnego.

satan użytkownik satan(wpisów:3225) dodano 07.08.2017 07:58

Tama -> nie będę się spierał :-P

barbara_31 użytkownik barbara_31(wpisów:805) dodano 07.08.2017 00:12

Gratulacje:)

yatraman użytkownik yatraman(wpisów:63) dodano 06.08.2017 21:25

Bardzo ciekawy kraj.

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 06.08.2017 20:53

Satan, nie ważne że krótko 15 na 12 minut ale jak przyjemnie :)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 06.08.2017 19:51

podobnie w Dubaju, starówka jest mała

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 06.08.2017 19:48

wiem już widziałem, bo one mają płomienie udawać, to bardzo fajny pomysł i wykonanie

satan użytkownik satan(wpisów:3225) dodano 06.08.2017 19:39

Voyager, zyrknij na YouTube i klimaty z nocną iluminacją, super sprawa. Fotki nie oddadzą klimatu, trzeba zobaczyć film, a najlepiej alive ;-)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 06.08.2017 19:36

a mnie się podobają te wieżowce, widziałem sporo zdjęć, nocnych też

satan użytkownik satan(wpisów:3225) dodano 06.08.2017 19:34

Tama -> wszyscy tu zachwalacie stare ;-) a prawda o Baku jest taka, że starówkę wzdłuż można przejść w 15min, a wszerz w 12min ;-) Tzw "starówka" jest naprawdę nieduża, reszta to już tylko nowoczesność, do tego stopnia, że po ulicach Baku może śmiało ścigać się Formuła 1 [jak w Księstwie Monako], co zresztą miało miejsce podczas naszego pobytu.

satan użytkownik satan(wpisów:3225) dodano 06.08.2017 19:31

Andred -> hej! Dokładnie tak. Jak pokazywałem fotki w pracy, to ludzie przecierali oczy ze zdumienia... ;-)

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 06.08.2017 15:07

W Baku wybieram wszystko co starsze :) Starówka piękna, niezły orient, nawet czuć atmosferę turecką jak na 29 zdjęciu. Przyjemnie bo nie widać jakoś turystów.
Tarasik bardzo fotogeniczny, nawet w sam w sobie a nie tylko jako punkt widokowy.
Ciekawy kierunek :)
Pozdrawiam :)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 05.08.2017 18:19

Faktycznie ciekawy kierunek rzadko odwiedzany przez Obieżyświatów.
Nigdy nawet sobie nie wyobrażałem jak Baku wygląda, także jestem pozytywnie zaskoczony.
Pozdr,

satan użytkownik satan(wpisów:3225) dodano 05.08.2017 17:22

Surykatko -> oj tak, w ostatnim czasie dużo rewolucji u mnie... ;-)

satan użytkownik satan(wpisów:3225) dodano 05.08.2017 17:22

Gabi -> Baku jest naprawdę fajnym miastem. Piękny kilkukilometrowy deptak, liczne skwery, place, fontanny, wysokie, strzeliste, kunsztownie wykończone bloki. Dla mnie hit!
Dzięki za docenienie destynacji ;-)

satan użytkownik satan(wpisów:3225) dodano 05.08.2017 17:20

Śnieżka -> a byłaś tak niedaleko [Gruzja!] ;-) Cieszę się, że galeria z tych zachęcających do wyjazdu! :-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7307) dodano 05.08.2017 12:21

Toś kierunek obrał! :) wielce oryginalny :). mnie starówka najbardziej odpowiada z tymi wąskimi uliczkami, widać,że takie wycacane wszystko.
mówisz,że blokowiska piękne? ja pierdziu! coś Ci się chyba przestawiło?;)
pozdrówki :)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 05.08.2017 10:55

Bardzo oryginalny kierunek. Miasto serwuje pełny mix, nowoczesność do mnie nie przemawia, ale te stare okazałe budynki i mdina bardzo na tak. Czuć, ze bardzo Ci się tam podobało. Zrób koniecznie prezentacje z tymi budynkami. Buchającej ogniem ziemi jeszcze nie widziałam, strach!
B.ciekawa prezentacja.
pozdrawiam

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3379) dodano 05.08.2017 10:29

Oryginalny kierunek wybraliście. Mnie by nawet do głowy nie przyszło, żeby tam jechać... Ale teraz po tej galerii to miałabym ochotę. Piękna wschodnia architektura i ta płonąca ziemia robią ogromne wrażenie. Bardzo tu ładnie i ciekawie, prosimy o więcej:)
Pozdrawiam!

wasaga użytkownik wasaga(wpisów:723) dodano 05.08.2017 00:11

No to mieliście pecha. Wulkany z Azerbejdżanu to najbardziej klasyczne, podręcznikowe przykłady. Dobrze, że przynajmniej płonące skały udało Wam się obejrzeć. Dzięki za info na temat wiz. Jak już dojrzeję do wyjazdu to jeszcze Cię pomęczę pytaniami.
Paweł ja mam tak samo jak Ty. Ciągnie mnie na wschód. Zachód też mi się opatrzył i coraz mniej jest miejsc, które mogą czymś zaskoczyć. A do tego ta unifikacja ...

Pozdrawiam

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 04.08.2017 23:18

Pawłowi się opatrzył, ale tylko na zdjęciach, bo sam to jeszcze nigdzie nie był.

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 04.08.2017 23:12

to poleć do USA, zobacz Grand Canyon,Monument Valley, Antelope Canyon, Dolinę Śmierci, Zion itp. to są piękne miejsca i w Europie takich nie ma, a chyba nie byłaś z tego co wiem

wasaga użytkownik wasaga(wpisów:723) dodano 04.08.2017 22:55

No to mieliście pecha. Wulkany z Azerbejdżanu to najbardziej klasyczne, podręcznikowe przykłady. Dobrze, że przynajmniej płonące skały udało Wam się obejrzeć. Dzięki za info na temat wiz. Jak już dojrzeję do wyjazdu to jeszcze Cię pomęczę pytaniami.
Paweł ja mam tak samo jak Ty. Ciągnie mnie na wschód. Zachód też mi się opatrzył i coraz mniej jest miejsc, które mogą czymś zaskoczyć. A do tego ta unifikacja ...

Pozdrawiam

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 04.08.2017 21:52

No wiesz, jak się leci np. z USA, to zachód

satan użytkownik satan(wpisów:3225) dodano 04.08.2017 21:46

Ale Chiny, to przecież..."dziki zachód" ;-)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 04.08.2017 21:43

byłem kawałek dalej na wschód jeszcze: w Chinach i na Bali, sporo dalej :)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 04.08.2017 21:42

niedawno moja znajoma z innego forum też była i sporo sobie obejrzałem

satan użytkownik satan(wpisów:3225) dodano 04.08.2017 21:29

Tja...z Baku podobno coś tam nawet do Turkmenbaszy regularnie pływa. Z krajów przez Ciebie wymienionych, to na pewno Uzbekistan by mnie interesował, ale bardziej jeszcze coś na wschód: Tadżykistan i szczególnie Kirgistan ;-)

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 04.08.2017 21:15

Satan. Syćko sie do. Morze nie jest przeszkodą. Dalej jest Turkmenistan, Uzbekistan i Kazachstan :)))

satan użytkownik satan(wpisów:3225) dodano 04.08.2017 19:44

Popekpawel -> w Azerbejdżanie dalej na wschód już się nie da [zwróć uwagę na mapkę] ;-)

PS - a swoją droga co sądzicie o kształcie tego kraju? Azerowie, a raczej Azerbejdżanie uważają, że jest to orzeł w locie.

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 04.08.2017 19:29

a byłeś gdzieś ? Nie widać tego po twoich galeriach

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 04.08.2017 19:26

Jak dobrze, że ktoś kieruje się na wostok. Zapad mnie znudził. Galeria oczień krasiwaja :)

satan użytkownik satan(wpisów:3225) dodano 04.08.2017 13:27

Nola76 -> ludzie...ludzie...wiadomo, że stałem tam jak patafian po 30min i czekałem aż "kadr się wyczyści z tłumu"...klasycznie! ;-)
Jeszcze coś tam naskrobię o tym kraju, bo ostatecznie niewiele go tutaj było.

satan użytkownik satan(wpisów:3225) dodano 04.08.2017 13:25

Barbara_31 -> Żeromski...wiadomo! ;-) Tak, pamiętam o naszym liceum ;-), ale "pani od polaka" już nie kojarzę niestety... :-(

satan użytkownik satan(wpisów:3225) dodano 04.08.2017 13:23

Paweller -> górna półka wiadomo...rules ;-)

satan użytkownik satan(wpisów:3225) dodano 04.08.2017 13:23

Wasaga -> ważną kwestię poruszyłaś...wulkany błotne ;-) Niestety 2 doby bardzo padało i w dniu kiedy planowaliśmy je zobaczyć, taxi przestały tam jeździć z uwagi na mocno zabłocone drogi.

Co do wizy, to na chwilę obecną można ją dostać jedynie za pośrednictwem azerskich agencji. Piszesz maila. Dostajesz wytyczne jakie dokumenty przesłać [foto, paszport i ew bilet lotniczy, nie trzeba mieć już meldunku poniżej 10dni pobytu, ale hotele wystawiają taki dokument bez problemu], potem przelew na podane przez nich konto i masz wizę ;-) - całość to kwestia 7 - 10dni.

satan użytkownik satan(wpisów:3225) dodano 04.08.2017 13:10

Kordula157 -> Wszystko co piszesz, to mądra prawda. Mają pieniążki i chcą uciec, ale światowo to jest tylko w Baku, za to tak światowo, że nasza "Wawka" to prowincja. Azerbejdżan jest o tyle ciekawy, że od zawsze na styku kultury europejskiej [rosyjsko-socjalistycznej] z orientem.

Co do słowa "więcej"...jak więcej? :-) :-) Ja robię na kliszy.. ;-)

Mam nadzieję, że Was nie zawiodę, bo widzę, ze jest oczekiwanie, a my byliśmy tam raptem 8 dni, z czego połowa w Baku :-D

satan użytkownik satan(wpisów:3225) dodano 04.08.2017 13:06

Magdalena -> dziękuję za uznanie ;-) Jeżeli chodzi o Flame Towers, to nazwa jest adekwatna. Poszukajcie, proszę, na YouTube filmików jak te drapacze chmur wyglądają po 21:00 [np: Flame Towers iluminations] Tam codziennie ma miejsce piękny spektakl świetlny, z tymi wieżowcami w roli głównej ;-) Polecam! Choć nie ma to jak na żywo :-P

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6786) dodano 04.08.2017 12:16

Gdzie się wszyscy ludzie podziali?:) Starówka najfajniejsza, choć jakoś tak mało egzotycznie jak na tak odległy kraj;) Płonące skały mega!:) Dawaj dalsze relacje:) pozdrawiam sąsiada i małżonkę:)

barbara_31 użytkownik barbara_31(wpisów:805) dodano 03.08.2017 23:54

Płonąca ziemia robi niesamowite wrażenie. A miasto samo w sobie bardzo ciekawe.
Baku kojarzy mi się ciągle z "Przedwiośniem" Żeromskiego i przepytywaniem z tej lektury na polskim przez prof. "Łyżeczkę". Nie wiem czy też miałeś z nią polski w liceum ( pisałam Ci kiedyś, że chodziliśmy do tej samej szkoły:)?
Pozdrawiam

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7477) dodano 03.08.2017 22:57

Ale Cię wywiało ..., z górnej półki zawsze miło popatrzeć ..., fajne miasto:)
Pozdrawiam:)

wasaga użytkownik wasaga(wpisów:723) dodano 03.08.2017 22:51

Super spacer po Baku i okolicach. Fascynująca mieszanka starego z nowym. Zawsze chciałam zobaczyć te sławne płonące skały ... i wulkany błotne.
Mówisz, że poluzowali z wizami? Przymierzałam się też 2 lata temu do Azerbejdżanu, ale podobnie jak Ty wyluzowałam, jak zaczęłam zgłębiać temat i ostatecznie skończyło się tylko na Gruzji. Wizę załatwiałeś samodzielnie czy przez jakichś pośredników?
Z ciekawością czekam na kolejne odsłony. Pozdrawiam :)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6138) dodano 03.08.2017 22:02

Mam skojarzenia z miejscami, które odwiedziłam, a mianowicie z Tbilisi, z Uzbekistanem i z Iranem.
Azerbejdzan to mieszanka .
Te nowoczesne wiezowce i ten budynek jak Opera w Sydney swiadcza o tym , jak bardzo Azerbejdzan chce byc światowy, i jak bardzo chce zapomniec , ze przynalezy do Azji. Niestety nie jest to takie łatwe.Kasa jaka maja to nie wszystko. Ja tam wole wszystko co stare. Wiem , ze starówka wpisana na liste Unesco. Pokaz nam jej wiecej.
Kierunek inteteresujacy. Bardzo jestem ciekawa prowincji.
Pozdrawiam:)

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3657) dodano 03.08.2017 21:35

Super kierunek! Ta paląca się ziemia robi wrażenie. Flame Towers imponujące. Czekam na kolejne relacje:-)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!