m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
W pomieszczeniach świątyni Apolla stał stożkowaty blok marmuru, który miał oznaczać środek ziemi  (Omphalos czyli „pępek ziemi) odnaleziony w roku 1915. Skarbiec Ateńczyków wbudowany w celu upamiętnienia zwycięstwa w bitwie pod Maratonem.
Ruiny świątyni Apollina. Miejsce pracy wyroczni.
Muzeum Archeologiczne w Delfach jest położone u stóp głównego kompleksu archeologicznego, na wschód od miejscowości Delfy, w pobliżu głównej drogi. W Muzeum przechowywana jest kolekcja zabytków związanych ze starożytnymi Delfami, pośród których znajduje się najstarsza znana notacja muzyczna.
 Tolos z resztkami świątyni Ateny. Współczesne Delfy leżą na zachód od stanowiska archeologicznego, dzięki czemu są popularnym miejscem często odwiedzanym przez turystów.
Miejscowość jest położona przy ważnej drodze, łączącej Amfissę z Iteą i Arachową. Znajdują się tam liczne hotele i hostele, jak również liczne tawerny, restauracje i bary. Główne uliczki są wąskie i przeważnie jednokierunkowe. W miejscowości znajduje się także szkoła, liceum, kościół i główny plac (plateia). Dodatkowo Delfy przyciągają, oprócz turystów odwiedzających stanowisko archeologiczne, także tych, którzy są zainteresowani jazdą na nartach w pobliskim Centrum Narciarskim położonym na górze Parnas lub korzystaniem z popularnych miejscowości rekreacyjnych położonych nad brzegiem Zatoki Korynckiej. Współczesne Delfy liczą ponad 2300 mieszkańców.

najbliższe galerie:

 
DELFY (GRECJA)
1pix użytkownik afrodyta odległość 0 km 1pix
Grecja - Delfy
1pix użytkownik herika odległość 0 km 1pix
Greckie wakacje 2017 - Delfy
1pix użytkownik achernar-51 odległość 1 km 1pix
Grecja - Delfy - film
1pix użytkownik filmdil odległość 1 km 1pix
Grecja starożytna
1pix użytkownik panda64 odległość 1 km 1pix
Grecja - Delfy
1pix użytkownik omektron odległość 1 km 1pix

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!