m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (39):

 
Bałczik to niewielkie miasteczko połozone około 44 km na północ od Warny. Jego najwiekszą atrakcją jest ogród botaniczny. Pierwotnie znajdowała się tu letnia rezydencja rumuńskiej królowej Marii Koburg. Pałac królowej zwany jest Cichym gniazdem. Na początek udajemy się do Ogrodu Kaktusowego. Po drodzi mijamy studnię. Żar leje się z nieba, niestety woda niezdatna do picia. Mijamy rozległe aleje pokryte kolorowymi kwiatami. Ogród Kaktusowy to druga (po kolekcji w Moanako) co do liczby odmian kolekcji w Europie.
... ... Z bliższej perspektywy. Za szybami zgromadzono ogromną ilość mniejszych kaktusów. ... Z bliska niektóre wyglądają dość groźnie.
Widok na Morze Czarne z ogrodu. Na terenie ogrodu znajduje się wiele podobnych dzbanów, miały słuzyć do przechowywania np. ziarna. ... Według przewodniczki w tym miejscy królowa zażywała kąpieli w mleku. Widok na kolekcję róż. Cerkiew w której przez lata było przechowywane serce królowej.
Królowa została pochowana u boku męża, ponieważ kochała swoją posiadłość w Bałcziku to własnie tu przez jakiś czas znajdowało się jej serce. Wejście do rosarium. Legendy głoszą, że królowa w Cichym Gnieździe spotykała się ze swym tureckim adoratorem. Jak wiadomo w legendach zawsze jest jakieś ziarno prawdy. Kolekcja róż jest największą w Europie (za przewodniczką). ... ...
... ... W ogrodzie można spróbować bułgarskich win, a także kupić obrazy przedstawiające pałac. Powoli kierujemy się do wyjścia. Do ogrodu prowadzi dość długa aleja przy krórej znajdują się liczne stragany, knajpki i lodziarnie. My idziemy na lody. Jak sie okazuje są sprzedawane na wagę.
Druga część naszej wycieczki to Przylądek Kaliakra. Klify mają czerwonawy kolor i wznoszą się na wysokość 70 m. nad poziom morza. ... ... W muzeum znajdują się przedmioty znalezione podczas prac archeologicznych na terenie tutejszej twierdzy. Mozna też zobaczyć makietę twierdzy. Na zdjęciu jest widoczny młody turysta z Polski, którego znacie z galerii o Zadarze, wsłuchany w opowieść przewodniczki.
Na górze zdjęcia, po prawej stronie znajduje się mała wnęka. Ulubionym zajęciem turystów jest wrzucanie tam monet. Ja nie wrzuciłem, pewnie tam już nie wrócę. ... Ostatni rzut oka na bramę twierdzy. zybko, szybko bo przewodniczka pogania. Dziekuję.

najbliższe galerie:

 
BUŁGARIA - BAŁCZIK - Ciche Gniazdo Królowej Marii
1pix użytkownik przemyslaw odległość 0 km 1pix
Bałczik - Ogród botaniczny
1pix użytkownik annuus80 odległość 0 km 1pix
Ogrody Królowej Marii w Bałcziku
1pix użytkownik patryk odległość 1 km 1pix
Wybrzeże Morza Czarnego
1pix użytkownik misiog odległość 13 km 1pix
Złote Piaski - okolice
1pix użytkownik u-optymisty odległość 16 km 1pix
Bułgaria- Złote Piaski
1pix użytkownik szumeister odległość 16 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
jasko227 użytkownik jasko227(wpisów:733) dodano 24.08.2017 08:13

ciekawe miejsca ... największe wrażenie wywarł na mnie kadr nr 22 ... pozdrawiam !

ogi użytkownik ogi(wpisów:134) dodano 24.08.2017 06:48

Dziękuję za wszystkie komentarze, miło że się podobało.

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6835) dodano 23.08.2017 14:53

Fajne to są miejscówki, na przylądku nawet raz rozbijaliśmy namiot;) pozdrawiam:)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 23.08.2017 11:41

Ogi, pokazałeś mi miejsca, do których nie dotarliśmy. O ogrodzie słyszałam, ale klify to dla mnie nowość. Bułgaria jest super,
pozdrawiam

glockerka użytkownik glockerka(wpisów:742) dodano 20.08.2017 23:24

Jak widać - przyjemne miejsce. Pozdrawiam.:-)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!