m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Brugia (niderl. Brugge, fr. Bruges) - miasto w północno-zachodniej Belgii, ośrodek administracyjny prowincji Flandria Zachodnia. Zwane Flamandzką Wenecją Kanały Brugii. Spacerując po Brugii można znaleźć wiele ciekawych budowli. Miasto jest perełka architektury i w niczym nie przypomina dzisiejszych 'nowoczesnych' miast z mnóstwem wysokich wieżowców postawionych w centrum. Beffroi.
Belgia słynie z najlepszych na świecie czekoladek, dlatego prawdziwi koneserzy nie powinni przepuścić okazji spróbowania wielu różnych czekoladowych wyrobów na festiwalu czekolady w pięknym mieście Brugia.

Aż 48 producentów czekoladowych specjałów zaprezentuje je w hali wystawowej Stadshallen 9 i 10 lutego 2008 tego roku. Degustacje czekolady i obserwacje mistrzów cukierniczych tworzących z niej skomplikowane rzeźby warto połączyć ze zwiedzaniem zabytków Brugii, które jest jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Europie.
Brugia była bardzo znanym miasteczkiem związanym z kulturą i sztuką. Zdobienia nad Bazyliką Świętej Krwi. Zdobienia nad Bazyliką Świętej Krwi. Tu w gotyckiej kaplicy przechowuje się - w potężnym relikwiarzu ufundowanym przez infantów hiszpańskich - relikwie Krwi Chrystusa, którą Józef z Arymatei miał zetrzeć z ciała Ukrzyżowanego. To dar dla miasta jednego z krzyżowców, przywieziony z Jerozolimy. Główny plac Brugii.
W Brugii powstała pierwsza na kontynencie giełda. Symbol Brugii z oddali.
W 1302 mieszkańcy Brugii dołączyli do hrabiego Flandrii i walczyli przeciwko Francuzom. Zakończeniem tego powstania była bitwa pod Courtrai, stoczona w pobliżu Kortrijku 11 lipca. Pomniki Jana Breydela i Pietera de Coninca, przywódców powstania, stoją ciągle na rynku miasta. Ozdobny portyk. Gotyckie okna z maswerkami. Sklep z kamieniami Swarowskiego. Myszka Miki za jedyne 198 Euro, a Goofy za 287 Euro :) Pełne blasku zdobienia.
Wspaniałe malowidła i ozdoby. Z Brugią na stałe byli związani m.in. Hans Memling i Jan van Eyck. Wnętrze inaczej. Kapliczka.
I jej wspaniałe wnętrze. Wraz z rzeźbą Chrystusa. Jak w wielu znanych europejskich kościołach można zapalić świeczkę [ za drobną opłatą] Beffroi. Wspaniałe gotyckie okna. Wieże zdobione kolumienkami.
Wspaniały rynek.
Dużą popularnością turystów oraz wszystkich tych, którzy przybywają do Belgii na wakacje czy w interesach są słynne na całym świecie belgijskie czekoladki. Ich unikalna receptura i tradycyjne metody produkcji oraz smak stanowią dodatkowy atut dla tych którzy wybierają się do tego kraju. Niektórym ta rzeźba kojarzyła się jednoznacznie... ;) Mimo deszczu i kiepskiej pogody przyjemnie było poatrzeć na to wszystko. Nad wodą nie brak licznych mieszkańców :) Kaczki i łabędzie tuż obok kanału, I pływające po nim :)
Spacer nad kanałem. Kanały są jedną z największych ciekawostek miasteczka. Liczą 25 kilometrów i nie bez kozery Brugia nazywana jest Wenecją Północy. W uroczych domkach i zabytkowych kamieniczkach przylegających do brzegów żyje 25 tysięcy spośród 120 tysięcy mieszkańców miejscowości. Kilka piw nosi nazwę od nazwy miasta - Brugse Tripel, Brugs Blond, Brugs Witbier i Straffe Hendrik. Jednak tylko piwo marki Brugse Zot jest warzone w Brugii, w browarze Halve Maan Architektoniczna misterność. Wspaniały czternastowieczny ratusz z wielką, paradną salą, pięknie ozdobioną malowidłami. Jednak to już nie są oryginały, lecz bardzo udane kopie z przełomu XIX i XX w. W mżącym deszcze wstąpiliśmy do kafejki, których jest mnóstwo na centralnym rynku i nie tylko.
Pamiętam ta zimna coca-cola zamiast gorącej czekolady miała na celu utrzymania mnie przy trzeźwości umysłu i nie fantazjowania.
Brugia jest znana z koronki. Sama nie oparłam się temu i zaopatrzyłam w nie, by po powrocie ucieszyć rodzinkę jakimś małym podarunkiem. W Brugii mieści się Kolegium Europejskie, prestiżowa szkoła wyższa, oferująca studia w zakresie europejskiej ekonomii, prawa i polityki. Markt - Robiący wielkie wrażenie Markt to główny rynek Brugii (targi odbywają się w tym miejscu od X w.). Jest otoczony XVII-wiecznymi domami, w których dziś mieszczą się gwarne kawiarnie i bary z ogródkami. Chodzimy po Brugii jak urzeczeni, podziwiając jednocześnie umiejętności sprzedawania tego wszystkiego turystom - kawiarnie, bary, restauracje, sklepy z pamiątkami, foldery, hotele, konne dorożki, sklepy z atrakcyjnymi wystawami, a do tego przejażdżki po kanałach, nocne widowiska Światło i dźwięk itp. No i jeszcze muzea ze wspaniałymi zbiorami sztuki. Architekci mieli wspaniałe pomysły. Śródmieście miasta pozostaje niemal nie zmienione od 400 lat. Kościół NMP (Onze-Lieve-Vrouwekerk) posiada najwyższą w Belgii wieżę (116 m) oraz cenną kolekcję malarstwa.
Wieża po raz ostatni.
Jest to jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w zachodniej Europie, co czyni je najpopularniejszym celem wycieczek turystycznych. Ostatnie spojrzenie na miasto.

najbliższe galerie:

 
Belgia - Brugge
1pix użytkownik herika odległość 0 km 1pix
Belgia - Brugia`07. [I]
1pix użytkownik krushyna odległość 0 km 1pix
Belgia - Brugia Two `07.
1pix użytkownik krushyna odległość 0 km 1pix
Brugge/Brugia- zachwycająca Dama Flandrii
1pix użytkownik anikm odległość 0 km 1pix
BRUGGE . . .  Wenecja Północy na kolorowo
1pix użytkownik jasko227 odległość 0 km 1pix
Brugia
1pix użytkownik szarykot odległość 0 km 1pix

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!