m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (40):

 
Most na Dnieprze Ławra Peczerska górująca nad miastem. Pomnik Ofiar Wielkiego Głodu. Ławra Peczerska - kompleks świątynny, który oprócz cerkwi samych w sobie kryje przecudne muzeum złota Ławra jest siedzibą głowy Patriarchatu Moskiewskiego w Ukrainie Cerkiew Świętej Trójcy
Niestety cerkwie mają to do siebie że jakoś tak niezręcznie jest robić zdjęcia w środku W zlokalizowanym w Ławrze muzeum złota niestety również nie można robić zdjęć... .. a szkoda, bo tamtejsze zbiory zabytków chociażby z okresu scytyjskiego są warte pokazania! Ławra jest chyba najpopularniejszym turystycznie miejscem w Kijowie W związku z tym przed jej bramami kręci się wielu żebraków. Na szczęście nie ma naganiaczy...
W środku z kolei panuje porządek. Oprócz turystów spotkać tutaj można pielgrzymów odwiedzających nie tylko świątynie ale także katakumby zlokalizowane pod świątyniami. Aby do nich wejść trzeba jednak swoje wyczekać w długiej kolejce. W niedalekiej odległości od Ławry mieści się miejsce, które jest typowym radzieckim parkiem. W drodze do głównego punktu obiektu jakim jest Pomnik Matki Ojczyzny, jeszcze w 2013 roku grały radzieckie pieśni. Dziś jest cisza. A Matka ojczyzna nadal patrzy na drugi brzeg Dniepru. Kiedy idzie się w jej kierunku, na ostatnim odcinku przechodzimy przez swego rodzaju wąwóz... ...który jest typowym przykładem Radzieckiej Martyrologii.
Obdrapane postacie wielkości kilku metrów przedstawiają oczywiście albo proletariat albo żołnierzy. Nie mniej jednak ta radziecka sztuka robi wrażenie. Przenosimy się pod Tak zwany Dom z Chimerami Swoją nazwę zawdzięcza wymyślnym maszkaronom, które go zdobią. choć w niektórych przypadkach te ozdoby wyglądają jak z horroru. W każdym razie ciężko jest znaleźć podobne cudo architektury.
Na szczegóły tego budynku można się patrzeć godzinami -za każdym razem znajdzie się coś nowego Obecnie Dom z Chimerami jest częścią kompleksu pałacu prezydenckiego. Choć podobno jest nieużywany do żadnych celów... ...i z powodu braku pieniędzy na jego konserwacje niszczeje sobie powoli.
A przecież znajduje się parę metrów od siedziby prezydenta Ukrainy Przenosimy się na Majdan Niezależności. Zdjęcie z 2013 roku. Podczas ostatniej rewolucji wyglądało to zupełnie inaczej... Niebo też nie było wtedy aż tak niebieskie. Zwróćcie uwagę na ubiór pomnika. Przy ulicy Instytuckiej.
Na tej ulicy widnieją jeszcze miejsca pamięci ofiar ostatniej rewolucji... Dla tej ulicy figuruje obecnie także druga nazwa Niebiańskiej Sotni czyli zwyczajowa nazwa ogółu osób, które zginęły podczas Majdanu Budynek Narodowego Banku Ukrainy. Dziękujemy za uwagę!

najbliższe galerie:

 
Kijów - Ławra Peczerska
1pix użytkownik witoldson odległość 0 km 1pix
Ukraina - Ławra Peczerska
1pix użytkownik rozmusiaki odległość 0 km 1pix
Kijów
1pix użytkownik witoldson odległość 1 km 1pix
KIJÓW
1pix użytkownik patryk80 odległość 2 km 1pix
Ukraina - Kijów II
1pix użytkownik rozmusiaki odległość 2 km 1pix
Kiev
1pix użytkownik olgar odległość 2 km 1pix

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!