m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Plac przed Muzeum Archeologicznym. Dzielnica rządowa obok Parlamentu Grecji. Wzdłuż ulicy ciągną się budynki instytucji rządowych i ambasady różnych państw. Taksówki w Atenach obowiązkowo żółte.
Widok na Wzgórze Lykavitor. Wzgórze Likavitos (Likawitos, Lycabettus) to najwyższe wzniesienie w Atenach. Ma wysokość 277 m. Na szczycie znajduje się teatr, kawiarnia, restauracja i kościół Agios Georgios. Z góry rozpościera się wspaniały widok na miasto i okolicę. Widok na Akropol... ..i Obserwatorium.
Panathinaiko Stadio lub Kalimarmaro (gr. Παναθηναϊκό Στάδιο, obecnie częściej jako Καλιμάρμαρο, pol. Stadion Panateński), czyli Wykonany z dobrego marmuru - jedna z najbardziej znaczących, zrekonstruowanych budowli w Atenach. Położony jest w naturalnym zagłębieniu terenu pomiędzy dwoma wzgórzami Agra i Ardettos, nad rzeką Ilisos. Zbudowany w tym miejscu został w latach 330-329 p.n.e. przez Lykurgosa na wielkie igrzyska Panateńskie. Później, od 140 do 144 n.e. został przebudowany przez Herodesa Atticusa do formy, którą odnaleziono podczas wykopalisk w 1870. Jego wymiary to 204,7 metrów długości i 33,35 metrów szerokości, pomieścić mógł do 80 000 widzów. Aktualnie stadion często jest miejscem ważnych wydarzeń kulturalnych.

Zrekonstruowany na Letnie Igrzyska Olimpijskie 1896, dzięki wytrwałości i nakładom finansowym George’a Averoffa, greckiego męża stanu i przemysłowca, wywodzącego się ze starej, kupieckiej rodziny, związanej z Metsowem i Aleksandrią, gorącego entuzjasty wskrzeszenia idei olimpijskiej. Jest wykonany w całości z białego marmuru. Jego konstrukcja jest przystosowana do wyścigów konnych.
Okolice stadionu Widok na Ateny z tarasu widokowego na dachu dwunastopiętrowego hotelu. Ze względu na trzęsienia ziemi wieżowce w Atenach są rzadkością.
Ze zdziwieniem stwierdziłem, że w okolicy jest bardzo dużo opuszczonych mieszkań. Wieczorami światło w oknach widać tylko sporadycznie.
Odprawa warty.
Drobny handel uliczny. Odpoczynek przed Muzeum Archeologicznym. Przybysze....

najbliższe galerie:

 
ATENY 1
1pix użytkownik wo odległość 3 km 1pix
Greckie wakacje 2017 - Ateny (2)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 6 km 1pix
Ateny - wypad na frytki z sosem feta 2016
1pix użytkownik blackcat84 odległość 6 km 1pix
Greckie wakacje 2017 - Ateny (3)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 6 km 1pix
Ateny. Narodowe Muzeum Archeologiczne
1pix użytkownik wo odległość 6 km 1pix
Greckie wakacje 2017 - Ateny (1)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 6 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
tereza użytkownik tereza(wpisów:3975) dodano 31.08.2017 18:09

Miło było powspominać moją wizytę w Atenach przed laty.Pozdrawiam:)

wasaga użytkownik wasaga(wpisów:731) dodano 31.08.2017 12:13

Zmiana warty pod Parlamentem to zawsze jest ciekawe widowisko. Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!