m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Stary Pałac (Stari Dvor) - budynek rady miejskiej. Uniwersytet Belgradzki. To jedno z najstarszych miast Europy, w którym znajdziemy wpływy i kultury zachodniej i Orientu. Ślady bombardowań z 1999 roku.
Kamienice Starego Belgradu.
Kalemegdan - fortyfikacje w Belgradzie wybudowane za czasów celtyckich, a następnie za czasów rzymskich znane pod nazwą Singidunum. Zabudowania znajdujące się na wzgórzu wysokości około 125 merów współcześnie pochodzą głównie z XVII wieku. Znajdują się tam również antyczne wykopaliska i katakumby rzymskie. Mieszkańcy Belgradu pamiętają o ofiarach bombardowań z 1999 roku. Ślady rzymskich budowli to np. stara studnia rzymska (35 m głęb., 3,4 m szer.), odbudowana w 1731 r. przez Austriaków. Są tam również cerkwie, bramy historyczne, grobowce tureckie, a także muzeum wojskowe oraz ogród zoologiczny.
Twierdza znajduje się w dzielnicy Stare Miasto i jest jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych miasta. Z twierdzy roztacza się panorama na ujście rzeki Sawy do Dunaju. Znajduje się tam również rozległy park będący miejscem spotkań, spacerów i odpoczynku.

najbliższe galerie:

 
Serbia - Belgrad
1pix użytkownik rozmusiaki odległość 1 km 1pix
Belgrad
1pix użytkownik claude odległość 1 km 1pix
BELGRAD 2016
1pix użytkownik wo odległość 1 km 1pix
Belgrad
1pix użytkownik keith_1989 odległość 1 km 1pix
Belgrad - nie tylko stare miasto
1pix użytkownik nola76 odległość 2 km 1pix
Belgrad. Cerkiew świętego Sawy
1pix użytkownik wo odległość 2 km 1pix

komentarze do galerii (1):

 
achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5731) dodano 03.09.2017 23:28

Ciekawa galeria. Wydaje mi się, że - co zresztą mogę zrozumieć - Serbowie dość bezrefleksyjnie za ofiary z roku 1999 winią tylko NATO, zapominając o bardzo dużej odpowiedzialności za ten konflikt ich ówczesnego prezydenta Slobodana Miloszevicia. Oczywiście, każde działania wojenne są tragedią, ale nawet z przytoczonych przez Ciebie liczb odnośnie zniszczeń obiektów cywilnych i ofiar wśród cywilów widać, że nie oni byli celem, jako że te ofiary i straty stanowiły nie więcej niż 1-2 % wszystkich start. Dlatego też skłaniałbym się raczej do stwierdzenia, że te ofiary były raczej niezamierzone i rzeczywiście przypadkowe (be cudzysłowu). Pozdrawiam. :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!