m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Spod takiego hostelu w Zhangye gdzie mieszkaliśmy 3 dni wyruszamy..... takim oto samochodem na wycieczkę aby zobaczyć Góry Tęczowe. Tym razem pojechaliśmy bez przewodnika tylko z kierowcą który nas zawiózł w góry  i przywiózł z powrotem do hostelu. Z premedytacją napisałem aby zobaczyć Góry Tęczowe, a nie na wycieczkę górską gdyż z wycieczką górską nie ma to nic wspólnego. Już w galerii o Murze Chińskim napisałem, że zwiedzanie i turystyka w Chinach jest bardzo skomercjalizowana i bardzo zorganizowana. Możliwość zwiedzania według własnych widzi mi się jest ograniczona prawie do zera......przynajmniej tam gdzie my byliśmy. Może w innych częściach Chin jest inaczej. Stragany z regionalnymi pamiątkami tak jak wszędzie na świecie. Wspólne jest m.in. to, że większość wyrobów pamiątkarskich, czy to będzie w USA, Paryżu, Japonii, Rzymie, na Maderze, czy Chinach są wyprodukowane w .......Chinach. Inaczej jest za straganami. Wejście do większości atrakcji turystycznych w Chinach jest poprzez terminal jak na porządnym lotnisku. Tu w drugim planie już widać budynek gdzie zaczynamy wędrówkę po Górach Tęczowych. Najpierw trzeba kupić bilety....to nikogo nie dziwi ale sposób zwiedzania Gór Tęczowych już zupełnie odmienny niż zwiedzanie naszych gór.... w ogóle inaczej niż nasze pojęcie o  łażeniu po górach. Tu nie ma szlaków. Tu są tylko punkty widokowe w postaci wybetonowanych chodników i schodów lub drewnianych kładek, tarasów, czy mostków z balustradami oczywiście.
To wszystko zobaczycie na następnych zdjęciach. Takich głównych punktów widokowych jest 4. I do każdego turyści są dowożeni autobusami. Można wysiąść w pierwszym punkcie i być tam dowolnie długo. Wsiada się w kolejny podjeżdżający autobus i jedzie do następnego punktu widokowego. Robi się przez to taką pętlę. Pętlę można zrobić tylko jeden raz. Jak chce się zrobić drugi raz to trzeba wykupić ponownie bilety. Zdjęcia w tej galerii nie są chronologicznie ułożone ale nie ma to znaczenia. Ważne, że są ze wszystkich czterech punktów widokowych. Na tym zdjęciu widać taki jeden z autobusików. Jeździ ich bardzo dużo, co kilkanaście minut, także nie ma problemu z przedostaniem się następnego punktu widokowego.
Góry tęczowe zrobiły na mnie wielkie wrażenie jak pierwszy raz zobaczyłem je na zdjęciach w internecie. Drugi raz zrobiły na mnie wrażenie jak zobaczyłem je na żywo choć nie za bardzo przypominają to co można zobaczyć w internecie. Jak to w internecie.....wiele rzeczy wyolbrzymionych i przekoloryzowanych. Tu wyolbrzymienia nie zauważyłem ale przekoloryzowanie tak. W internecie można naprawdę dużo napisać, podkoloryzować żeby zrobić wrażenie, tym bardziej, gdy możliwość sprawdzenia tego jest trudna. Ale zdarza się, że ktoś sprawdzi. Ja sprawdziłem i pomimo tego, że kolory nie są takie jak na zdjęciach w internecie to i tak Góry Tęczowe zrobiły na mnie duże wrażenie. Podobno góry te najlepiej oglądać w godzinach popołudniowych, przy ładnej pogodzie ale po opadach deszczu. My mieliśmy spełnione 1,5 warunku z trzech wymienionych tzn. byliśmy tam po południu (1 warunek), mieliśmy w miarę ładną pogodę (dlatego 0,5 warunku) ale wcześniej nie padał deszcz (0 warunku)
Może dlatego moje zdjęcia ani nawet to co widziałem nie zgadza się z tym co pokazują w internecie. A może moje zdjęcia są do bani i dlatego kolory gorsze niż w necie? Nie, nie.....takiego założenia nie przyjmuję ;-) Oczywiście każdy kto tam jedzie ma ze sobą aparat fotograficzny. W 99% są to smartfony ale panów z profi sprzętem też się spotyka. Pisząc, że tam jest daleko i dość trudno się dostać miałem na myśli białego człowieka. Z pośród tysięcy turystów jakich tam widziałem, spotkałem tylko 3 białe osoby...oprócz nas oczywiście. Dla niektórych Chińczyków byliśmy większą atrakcją niż te góry :-)....ale o tym napiszę w innej galerii. Starałem się fotografować tylko góry pomijając tysiące turystów i pomijając wybetonowane ścieżki i tarasy widokowe. Czasami jakiś taras wszedł mi w kadr ;-) Zdjęcia tak jak napisałem we wstępie dadzą dość monotonną galerię. Można było po prostu zrobić przeglądówkę z Chin i wstawić ze 3-4 zdjęcia z Gór Tęczowych. Owszem, można było ale wybrałem opcję zanudzenia Was podobnymi do siebie zdjęciami.
Kolory, kadry, światło zmieniają się w zależności od punktu widokowego i od tego czy słońce jest za chmurą czy nie. Czasami czekaliśmy po kilkanaście minut na to aby chmura przeszła i odsłoniła choć na chwilę słońce. Teraz pokażę przykład jak można oszukiwać i pokazywać nieprawdziwy obraz. To zdjęcie jest w miarę naturalne. Tak było naprawdę. A to jest to samo zdjęcie, tylko wzmocnione są kolory, kontrast, nasycenia itd. Wgląda ładnie, ciekawie, wręcz niemożliwie. W internecie pozwalają sobie na jeszcze większą ingerencję w zdjęcia. Teraz jeszcze jeden przykład według mnie zbyt dużej ingerencji w zdjęcia. Zdjęcie przed.... I po nienaturalnej obróbce. Zaznaczam, że ja tylko trochę podkręciłem te zdjęcia. Zobaczcie zdjęcia w internecie.
Chyba, że ja się mylę. Jakbym miał spełnione wszystkie 3 warunki o których pisałem wcześniej, a nie tylko 1,5 to może te zdjęcia byłyby takie jak w necie. A może to wina mojego aparatu?......bo ja do spitolenia zdjęć się nie przyznam nigdy ;-) Mogę zwalać na światło, pogodę, przejrzystość powietrza......wszystko już mi się zdarzało ale...... Ale żebym to ja zawinił? Nie dajcie się nabrać jakby ktoś Wam chciał to wmówić ;-) W każdym razie, bez względu na to czy te zdjęcia oddają prawdziwe kolory czy nie.... Jak będziecie w Chinach w okolicach Zhangye, to polecam wycieczkę w Góry Tęczowe
Nawet jak nie będziecie w pobliżu Zhangye, to też warto wsiąść w pociąg, przejechać z Pekinu 1800 km, najlepiej w sypialnym w nocy żeby zobaczyć to cudo natury. Wiem i piszę coraz częściej o tym w swoich galeriach, że nie wszystkim chce się czytać opisy pod zdjęciami ale są też tacy co bardzo krytykują galerie bez opisów. Myślę, że Tych co lubią opisy już po części zadowoliłem.
Teraz coś dla tych co nie lubią czytać opisów pod zdjęciami :-)..... Ich też trzeba zadowolić czyli zdjęcia bez opisów ....................... ....................... .......................
przed obróbką po obróbce ...................... Można się wkurzyć jak niektóre zdjęcia są tak podobne do siebie. Wiem ale nie potrafiłem się opanować i wkleiłem prawie identyczne foty :-)) ........................... OK, czas kończyć. Dzięki za wizytę i na koniec mam prośbę. Ostatnio w komentarzach pod moimi galeriami dużo superlatyw. Miło mi ale nie chce mi się wierzyć, ze jest tak dobrze. Napiszcie proszę trochę krytycznych ale szczerych opinii co jest nie tak. Bez tego będę tkwił w błędach bez możliwości poprawienia się. Pozdrawiam, andred

najbliższe galerie:

 
CHINY
1pix użytkownik paulus odległość 399 km 1pix
CHINY - Lalki
1pix użytkownik paulus odległość 477 km 1pix
Prowincja Gansu,  Chiny
1pix użytkownik masters180 odległość 479 km 1pix
kolorowe Chiny cz. III
1pix użytkownik taddd odległość 483 km 1pix
Chiny - Episode IV
1pix użytkownik ignac74 odległość 492 km 1pix
Siedem dni w Tybecie - podróż przez krainę Amdo
1pix użytkownik walter_sullivan odległość 495 km 1pix

komentarze do galerii (106):

 
andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 08.02.2018 23:10

Degial, masz rację. Myślę, że lekkie podkoloryzowanie w słowie, piśmie czy obrazie jeszcze nikomu nie zaszkodziło, a zawsze trochę przyjemniej się ogląda.
Jak już masz takie kulinarne skojarzenia, to lepiej taka galerię się konsumuje :-)))
Dzięki za odwiedziny.
Pozdr,
andred

degial użytkownik degial(wpisów:66) dodano 08.02.2018 17:41

Mmmm.... mmmm.... miodzio!

Andred, na marginesie - fotografia kłamie, bo powinna kłamać! Taka jej przewaznie rola. Ma wygladać ciekawie, ma pokazywać cos, o czym wiadomo, ze poza Twoim zdjęciem nikt nigdy czegoś takiego nie zobaczy. A jednocześnie ma sprawiać wrażenie, że się patrzy na rzeczywistość. Krajobraz jest jak surowe mięso, które należy pociąć aparatem na kotlety, usmażyć w Photoshopie i podać na talerzu "Obieżyswiata", okraszając "warzywkami" komentarza, nie przesadzając z przyprawami w postaci efektów i retuszu. I smakować wtedy będzie!

Więc nie przejmowalbym się koniecznoscią podciągniecia tu i owdzie kolorów i kontrastów :-)

(bo poprawić wszystkiego nigdy sie nie da, a poza tym - szkoda życia... trzeba żyć i dalej focić!)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 01.01.2018 00:39

Katii, dzięki :-)
Pozdr,
andred

katii użytkownik katii(wpisów:192) dodano 31.12.2017 22:10

Przepiękne!

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 21.10.2017 15:41

Klavertjevier, teraz będę częściej :-).
Chiny faktycznie nie do ogarnięcia na raz. Kto jak kto, ale Ty chyba dobrze o tym wiesz.
Pozdrawiam i dzięki za odwiedziny.
andred

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 16.10.2017 16:15

Piękne miejsce!
Chiny mają tak wiele do zaoferowania, że trzeba tam wrócić.
Jedyną krytykę, którą mam to to, że za rzdako tu gościsz.
Pozdrawiam.

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 14.09.2017 22:57

Dokładnie, bo najlepsze są z tej luki :)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 14.09.2017 22:51

V747, między 55 a 70 jest chyba 15 i jak to pomnożymy przez 1,5 bo mam format DX, to daje 22,5, a to już duża luka.
Teraz już wiem dlaczego zdjęcia nie są najlepsze z najlepszych ;-)
Wiedziałem, że to nie moje wina :-)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 14.09.2017 21:05

pomiędzy 55 a 70 luka :)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 14.09.2017 20:56

Też noszę dwa...17-55 mm i 70-300 mm ale czasami zapomnę, a czasami nie ma czasu albo warunków na podmianę.

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 14.09.2017 19:21

Ja mam wszystkie dwa obiektywy zawsze przy sobie, jak jest potrzeba, to zmieniam. Nic to i tak jest fajnie.

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 14.09.2017 19:13

V747, w górach głównie używam szerokiego kąta i nawet nie pomyślałem o tele.
Może szkoda ale już za późno. Następnym razem się poprawię ;-)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 14.09.2017 19:11

Wasaga, to prawda.....Tęczowe Góry są jeszcze w Iranie, a także w Andach w Peru. Ja widziałem tylko te w Chinach. Jak wyglądają te w Iranie i Peru trudno powiedzieć opierając się tylko na przekazie w internecie. Może będzie kiedyś możliwość to sprawdzić. Jak tylko sprawdzę to nie omieszkam pokazać na OS.
Poza tym nasz odbiór zależy w dużym stopniu od oczekiwań które mogą być podkręcone przez nieprawdziwe informacje w internecie.
Dzięki za wizytę i komentarz.
Pozdrawiam serdecznie,
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 14.09.2017 19:07

Charlie, skoro lubisz moje galerie to wybaczam brak krytyki :-)
Zdjęcia robiłem tak aby wyglądało, że byliśmy tam niemal sami ale nie dało się.....w Chinach to niemożliwe.
Zdjęciami można bardzo zakłamać rzeczywistość......najlepiej to widać w folderach reklamowych biur podróży, choć nie znaczy, że ta rzeczywistość zawsze jest zakłamywana. Ale jak się chce to można, tylko różne są do tego przesłanki.
Dzięki za wizytę i pozdrawiam,
andred

wasaga użytkownik wasaga(wpisów:730) dodano 14.09.2017 16:09

Pięknie wyglądają. Też podobnie jak Charlie nie mam się czego przyczepić. Ja chętnie obejrzałabym je na żywo i myślę, że nie rozczarowałabym się. Mnie tatrzańskie krokusy nie rozczarowały ( abstrahując od dzikich tłumów w tym roku). Zawsze trzeba wziąć poprawkę na to co się ogląda ( i czyta ) w internecie. Bardzo zachęcająca galeria. I znowu Ci się udało prawie nie pokazać tłumów ;) Pozdrawiam

PS Mało kto wie, że podobne góry są w Iranie w okolicach Tebrizu - Aladaglar Mountains. Tam Ak mógłby "pobiegać luzakiem", bo nie ma takich ograniczeń, jak w Górach Tęczowych.
http://tiny.pl/gjvkb - w internecie kolory są oczywiście mocno podkręcone, ale na żywo wygląda to podobnie, jak na Twoich zdjęciach.

charlie użytkownik charlie(wpisów:2379) dodano 14.09.2017 15:41

Choćbym nawet chciała, to nie skrytykuję Twoich zdjęć ponieważ:
1. nie ma do czego się doczepić
2. za bardzo lubię Twoje galerie i jestem w tym przypadku totalnie neobiektywna :-)

Zerknęłam do netu aby zobaczyć jakie to obrazki wyskakują pod hasłem 'gór tęczowych' i zaiste - widząc takie widoki, człowiek po prostu wie, że musi to zobaczyć na żywo. Sama bym na tej podstawie poleciała żeby tego naocznie doświadczyć.
Niestety net to tylko net. Przekonałam sie o tym kiedyś w naszej rodzimej Chochołowskiej, kiedy to wybrałam sie na krokusy. Na zdjęciach w necie krokusowe dywany wyglądały magicznie, kusiły głębokim fioletowym kolorem. Ale na żywo... okazało się, że nie było warto. Mimo że krokusy w pełnym rozkwicie, to kolor miały zdecydowanie przeciętny. Słaby fiolet.
Rozczarowałam się. Wolałam chyba wyobrażenia które przez wiele lat tkwiły mi się po głowie. Rzeczywistość przegrała z internetowymi obrazkami.
No ale tak jest. Niektóre widoki w rzeczywistości są o wiele piękniejsze niż na zdjęciach. Inne - wręcz przeciwnie.
Najważniejsze, że byłeś i widziałeś. I przywiozłeś ze sobą piękne zdjęcia dzięki którym wielu z nas poznało nowy zakątek świata.
Przyznaję się - ja o Górach Tęczowych nigdy wcześniej nie wiedziałam :-)

Najlepsza jest 40. Dobitnie pokazuje, że to popularne wśród tubylców miejsce wycieczkowe :-)
Pozdr.

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 14.09.2017 15:00

W necie widziałem sporo zbliżeń, a Ty nie robiłeś długim nic ?

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 13.09.2017 22:50

Dispar, przy tych kolorach dostajesz takiego zawrotu głowy, że zapominasz o filtrze polaryzacyjnym i że można założyć teleobiektyw.....nawet nie pamiętam, czy go miałem w plecaku, czy nie.
Dzięki za odwiedziny i pozdrawiam,
andred

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 13.09.2017 20:30

Podobające miejsce.
Fotki całkiem fajne. Te podkolorowane, też. Nie przesadziłeś zanadto.
Żeby nie były podobne, założyłbym teleobiektyw, bo sporo tam ciekawych kadrów widzę.
Pozdrawiam serdecznie:)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 13.09.2017 19:04

może trzeba zrobić taką wizę, ceny widziałem niezłe na loty

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 13.09.2017 15:13

Jak leciałem do Pekinu, to rozdawali w samolocie te druczki i coś tam sobie poczytałem. To dobrze, bo myślałem, że np. we wtorek muszę jechać gdzieś tam i nie mogę zmienić, bo np. pogoda zła. A wiza jest jednorazowa ?

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 13.09.2017 15:10

Nic nie trzeba się tłumaczyć ale oni i tak wszystko wiedzą gdzie jedziesz, gdzie śpisz, do jakiego muzeum wchodzisz. Wszędzie kamery, wszędzie pokazujesz paszport. Nie kupisz biletu na pociąg bez paszportu, a do wielu miejsc też nie wejdziesz bez paszportu.
Chyba tylko przy wjeździe do Chin podawaliśmy adres pierwszego noclegu ale przy wjeździe do USA też podajesz adres dokąd lecisz (miasto, hotel itp.).
Paszport trzeba mieć zawsze przy sobie, a tak to podróżujesz swobodnie......Wielki Brat czuwa nad Tobą :-)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 13.09.2017 13:12

powiedz mi:czy tam można się tak swobodnie samemu przemieszczać ? czy trzeba wszystko wcześniej podać, gdzie się jedzie, gdzieś śpi itp ?

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 13.09.2017 12:32

może kiedyś, gdzieś czytałem co oni tam wymagają

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 13.09.2017 09:26

Ale o wizę chińską nie jest tak trudno jak o amerykańską, tylko trzeba się przejechać do Ambasady Chińskiej do W-wy dwa razy....raz złożyć wniosek i drugi raz odebrać.
Można też przez biura podróży ale to trochę drożej.

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 13.09.2017 01:17

bilet to nie wszystko, jeszcze wiza

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 11.09.2017 20:07

Harmony, z tym zarobieniem mam tak samo ;-)
Na teleportację nie licz. Kupuj bilet i w drogę.....nie będziesz żałowała.
Dzięki i pozdrawiam,
andred

harmony użytkownik harmony(wpisów:2811) dodano 11.09.2017 16:41

Po prostu bajka ! Ależ niesamowite miejsce pokazałeś. Aż bym się z chęcią tam zaraz teleportowała :)
Co do krytyki to: "Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!"
Pozdrawiam :)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 11.09.2017 01:29

Halszka, masz rację...bardzo malarskie te góry. Podobno bardzo dużo roboty mieli i morze farby zużyli jak je malowali ;-)
Ale efekt jest fajny i z przyjemnością się je ogląda.
Dzięki za wizytę i miły komentarz.
Pozdrawiam,
andred

halszka użytkownik halszka(wpisów:2671) dodano 10.09.2017 23:58

Bardzo malarskie te Góry Tęczowe:) Oglądam,czytam i nie widzę 2 identycznych kadrów:) Ale nie mogę powiedzieć,że było nudno,bo było pięknie - balsam dla oczu i duszy:) Gratuluję wyprawy i pozdrawiam!

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 10.09.2017 10:44

Margo, nie znalazłaś żadnego spitolonego zdjęcia? To może Ty jakąś inną galerię oglądałaś? :-)))
Dzięki za odwiedziny :-)
Pozdr serdecznie,
andred

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 10.09.2017 07:58

Obejrzałam dokładnie....chciałam znaleźć spitolone zdjęcie, ale nic nie poradzę, że nie znalazłam:))
Miejscówka super....i bez podkręcania widać różnorodność kolorów. Mnie się podobało. Pozdrawiam:)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 09.09.2017 19:29

W niektórych miejscach te góry przypominają smakowite ciasto albo tort :) Sprawdzałem te loty do tego miasteczka tak niedaleko i już google w reklamach mi pokazuje hotele tam i fotki tych gór. Te fotki są bardzo kolorowe, takie przekolorowane, ale może w innym świetle o innej porze roku tak wyglądają, nie wiem.

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 09.09.2017 10:04

Paweller75, to się na Tobie zawiodłem.....nawet nie potrafisz skrytykować :-))))
A z tym wyszukiwaniem ciekawych miejsc, to jakoś samo tak wychodzi ale nie da się ukryć, że dzięki przeglądaniu różnych portali podróżniczych i dzięki przygotowywaniu się do podróży zawsze coś ciekawego się znajdzie.
Dzięki za wizytę i komentarz,
Pozdr,
andred

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7561) dodano 08.09.2017 23:45

Fajna objazdówka po punktach widokowych ..., nie wiem jak to robisz, ale muszę przyznać, że potrafisz wynaleźć ciekawą miejscówkę ..., co prawda nie był to trekking po górach, ale widokowo jest zarąbiście:)
Andred ..., sorry, krytykiem nie jestem, na mnie nie licz:)
Pozdrawiam)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 08.09.2017 22:53

to samo pisałem Klavertjevier jakiś czas temu chyba też pod Chinami albo Hawajami o tych ocenach

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 08.09.2017 22:32

Dzięki Gabi, to bardzo miłe co piszesz. Ta decyzja to Twoja zasługa :-)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 08.09.2017 22:19

Andred, miałeś wiele świetnych galerii z przepięknych miejsc. A jednak dla mnie Twoja najlepsza galeria to jest ta - Włochy,Sycylia, nie ma tu pięknych widoków, jest piękny poruszający materiał. To właśnie odróżnia nasz portal od zdjęć, całej ich masy w internecie.
Kto znajdzie tą prezentacje?
http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=27137
Cieszy mnie Twoja decyzja.

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 08.09.2017 21:06

Snieżka, masz rację z tą głową. Wynika to m.in. z tego że aparat robi zdjęcia chyba w formacie mniej więcej 3 : 4, a ja je potem kadruje do 16 : 9 i stąd czasami coś jest obcięte.......w tym przypadku głowa. Ale jakbym nawet nie kadrował, to może ta głowa byłaby cała ale znowu innej pokazałby się kawałek. Tak to jest jak piszesz...człowiek się śpieszy a w kadr i tak wchodzi miliony Chińczyków.
Z tym prostowanie pewnie byłoby lepiej.....już dzięki V747 widziałem to zdjęcie wyprostowane. Faktycznie lepiej. Może kiedyś będę prostował krzywe hostele :-)
Oczywiście zdjęcia po obróbce mogą być znacznie ładniejsze niż rzeczywistość ale czy my chcemy zakłamywać rzeczywistość? Chyba nie o to nam chodzi w podróżowaniu. Jakby to był portal stricte fotograficzny do pozwolenie na większą ingerencję w zdjęcia byłoby znacznie większe.
Dzięki za odwiedziny i komentarz.
Pozdr,
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 08.09.2017 20:57

Gabi, masz rację. Przez to, że wyłączyłem ocenianie moje galerie nigdy nie pokazują się na pasku "najwyżej oceniane galerie" i nigdy nie będą GT.
Była kiedyś dyskusja, a nawet kłótnia o oceny i właśnie po tych kłótniach wyłączyłem ocenianie. Nie chcę na nowo wskrzeszać tej dyskusji ale zdaję sobie sprawę, że forumowicze tracą możliwość zobaczenia moich starych galerii. Taki jest system na tym portalu, że nie pokazuje później galerii forumowiczów co nie na wszystko się zgadzają. Ja też coś na tym tracę.
Ale wiesz co......przekonałaś mnie. Następnym razem nie wyłączę oceniania i wszyscy którzy stwierdzą, ze galeria jest na 2, 5, 8 czy 10 niech oceniają....ja na pewno nie będę miał pretensji za niską ocenę. Proszę tylko o jedno, żeby nikt nie miał pretensji do mnie, że ja nie oceniam ich galerii. Ja m.in. dlatego też wyłączyłem ocenianie, ponieważ sam przestałem wystawiać oceny.
Pozdr,
andred

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3431) dodano 08.09.2017 20:12

Ja bym hostelu nie prostowała, tylko bym odeszła parę metrów dalej, żeby chłopu głowy nie ucinać i samochodu też nie obcinać;) Jeszcze góra tego hostelu jest obcięta. Z drugiej strony sama dobrze wiem jak to jest, gdy się człowiek spieszy;)
Do pozostałych zdjęć nie umiem się odnieść krytycznie. Dla mnie są piękne. Nie wiem, czy to dobrze, ale te po obróbce podobają mi się bardzo.
Andred, nie marudź :D

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 08.09.2017 19:13

Andred, skrytykuję Cie, ale z innej beczki. Szkoda, ze masz wyłączone oceny, wiem, ze to brzmi dziwnie u osoby, która sama miała wyłączone oceny na większości prezentacji, ale takie Chiny powinny się plasować na pierwszych pozycjach, bo po prostu więcej ludzi mogłoby zobaczyć jak niezwykły potencjał ma ten kraj.
Inna sprawa, ze kto będzie chciał, zobaczy i tak. Tak czy inaczej jeszcze raz gratuluję.
pozdrawiam

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4841) dodano 08.09.2017 18:59

Wróciłem tu znowu,bo tak mi się to miejsce podoba :)
I w nawiązaniu do naszej wczorajszej rozmowy,nasuwa mi się jeszcze taka uwaga ;
Oprócz CZASU ,trzeba mieć jeszcze OKO !
I wiesz co Andred ?
Z tym okiem to u Ciebie jest tak,że Ty je ...
Masz :)
I tylko niepotrzebnie wciąż Ty i inni wyłączacie oceny,bo tak cenne galerie giną w natłoku,a przyjemnie by by było,gdyby tydzień na przykład takie górki powisiały na głównej stronie :)

licja użytkownik licja(wpisów:477) dodano 08.09.2017 18:36

Witaj!
Właściwie to nie wiem co napisać?! Tyle tu napisali... Jedno jest pewne PODRÓŻUJ , RÓB ZDJĘCIA!!! Bo chyba jesteś z tych co to lubią? Rób dużo zdjęć, przynajmniej jest z czego wybrać. Jak zrobisz 100 zdjęć masz 10, a jak zrobisz 10 to masz 1. No właśnie co potem? CZAS!!!! Może kiedyś się znajdzie, może na emeryturze? Ja tak mam. Doskonale wiesz co robisz źle, a co genialnie. Przecież nie zawsze można zrobić genialne zdjęcie, a chciałoby się, to się nazywa "rozterki duszy". Póki co TA galeria bardzo mi się podoba. Mogę tylko na razie dopisać to miejsce do mojej listy marzeń, a to dzięki TOBIE. Cudownie, że ktoś tam był i to pokazał. Też widziałam to miejsce w necie, ale było pokolorowane i poza moim zasięgiem. Dzięki Tobie wiem, że może niekoniecznie. Słowem jest co planować. FOTOGRAFUJ tak jak lubisz !!!!!!! :))))) Uwierz w siebie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gregy użytkownik gregy(wpisów:626) dodano 08.09.2017 18:06

Andred, bardzo ciekawe spojrzenie z tymi Chinami przedstawiłeś. Muszę dokładnie obejrzeć wszystkie Twoje galerie, żeby wiedzieć co mnie czeka :-)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 08.09.2017 17:59

Kordula, ale ja wiem, że zrobisz lepszą.
A narzekanie to mam nadzieję, że taki jedyny pierwiastek kobiecy w moim męskim ego ;-)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6141) dodano 08.09.2017 17:50

Czy lepszą, tego nie wiem. Wiem , ze jak uda mi sie tam dotrzeć , to zrobie na pewno za duzo zdjec. Miejsce jest z tych co człowieka opanowuje szał pstrykania. I znow sobie ponarzekales, ze jak jedyna to najlepsza, haha. Z tego co wiem narzekanie to domena kobitek, czyż nie?

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 08.09.2017 17:46

Wielkopolanka, jaki ja tam Kolumb?....ale taki na OS to może być :-)
Cieszę się, że się podobało.
Dzięki za odwiedziny i pozdrawiam.
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 08.09.2017 17:43

Gregy, a dlaczego miałbyś nie pojechać do Chin? Ja byłem na Maderze i Ty byłeś na Maderze, ja byłem na Krecie i Santorini i Ty byłeś na Krecie i Santorini. Idąc tym tropem, ja byłem w Chinach to i Ty możesz pojechać do Chin ;-)
Dzięki za odwiedziny i pozdrawiam,
andred

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1951) dodano 08.09.2017 17:37

Andredzie jesteś Kolumbem na Obiezyświecie....miejsce cudowne..zapiera dech w piersiach i nic więcej dodać ani ująć....obejrzałam parę razy i chcę jeszcze tu wrócić...
pozdrawiam:)

gregy użytkownik gregy(wpisów:626) dodano 08.09.2017 17:30

Nooo piękne miejsce pokazałeś. Nie wiem, czy kiedykolwiek dotrę do Chin, ale jeśli tak to zabieram to miejsce do "Chcę tu wrócić"

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 08.09.2017 17:26

Kordula157, chyba naprawdę muszę przestać narzekać, bo chyba nie ma na co ;-)
Jak Ciebie znam to prędzej czy później ale dotrzesz tam i zrobisz jeszcze lepszą galerię.
Póki co mogę się cieszyć najlepszą galerią z Gór Tęczowych na OS........tylko, że najlepszą bo jedyną :-(
Dzięki za odwiedziny i pozdrawiam,
andred

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6141) dodano 08.09.2017 17:05

Andrzeju nie narzekaj. Zresztą zrobiłeś to z wielkim wdziękiem. Góry tak inne, ze az nierealne.Przekladaniec idealny. Fajnie , ze tam dotarłeś ,jeszcze fajniej ze nam je pokazałeś i to jako pierwszy na portalu. Ty gdybys wszystkie takie same fotki wstawil a opisal je tak jak opisujesz, to i tak Twoja galeria bylaby warta obejrzenia.Pozdro😄

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 08.09.2017 16:37

Gabi!.....i nic nie skrytykujesz :-(........jestem zawiedziony ;-)
OK, wierzę na słowo, że Ci się podobało ale jakby coś Ci się przypomniało, że jest nie tak to proszę napisz :-)
Dzięki za odwiedziny i serdecznie pozdrawiam,
andred

gabi użytkownik gabi(wpisów:2692) dodano 08.09.2017 16:23

Andred, piękne miejsce, wspaniałe zdjęcia, jak dla mnie zero monotonii, gratuluję wspanialej prezentacji,
pozdrawiam

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 08.09.2017 16:08

Tama, masz rację...biorą pod uwagę ilość odwiedzających Chińczyków (innych narodowości nie wymieniam, ponieważ jest ich tak mało, że nie ma to znaczenia) to jakby pozwolić im chodzić po tych górach to zadeptaliby w jeden sezon. A może oni tak lubią? Mają wszystko jak na dłoni i nie muszą się zastanawiać gdzie iść żeby mieć ładny widok.
Oczywiście pokażę jeszcze inne miejsca z Chin które być może były już na OS pokazywane ale ja, jak każdy....zrobię to w swoim stylu i inaczej niż inni.
Dzięki za wizytę i komentarz.
Pozdrawiam,
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 08.09.2017 16:02

Nola76, faktycznie zdjęcia 41 i 42 to te z serii "znajdź 10 różnic między zdjęciami" :-).
Fot 27 pokazałem tylko żeby zobaczyć różnicę między rzeczywistością, a rzeczywistością przerysowaną czego raczej nie lubimy.
OK, muszę faktycznie przestać się użalać, bo zaczyna być to niemęskie ;-)
Chińczycy podobno nie lubią jeździć w miejsca gdzie jest mało ludzi, bo skoro nie ma to pewnie nie warto tam jeździć.
Dzięki za odwiedziny i komentarz.
Pozdrawiam,
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 08.09.2017 15:56

Lucy56, dzięki za odwiedziny. Ja bym tak chciał jak Ty pojeździć po Kanadzie :-).
Pozdrawiam,
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 08.09.2017 15:54

Maniana, godziny w EXIF zdjęć nie są aktualne ponieważ nie przestawiłem godziny w aparacie. Teoretycznie byliśmy o dobrej porze ale i tak był problem ze światłem. Oczywiście używam filtra polaryzacyjnego ale tym razem zapomniałem.....zostawiłem go w hostelu :-(...szkoda, bo kolory mogłyby być naturalnie lepsze. Szara połówkę też używam ale tylko czasami przy równych horyzontach i dużych różnicach oświetlenia.
Faktycznie gdybym miał za zadanie zrobić zdjęcie komercyjne pewnie lepiej bym się przyłożył i poświecił na to niejeden dzień w oczekiwaniu na najlepsze światło.
Dzięki za uwagi i pozdrawiam,
andred

tama użytkownik tama(wpisów:3010) dodano 08.09.2017 14:12

Przyznam się, że połowa zdjęć umknęła mi... zaczytałam się. Dopiero kiedy przestałeś biadolić spojrzałam o co chodzi. Te fotki w internecie są koszmarne, oczywiście można coś podkręcać lecz bez przesady, tak by nie zgubić naturalności. Uwag nie mam żadnych, bo nie komentuję nigdy jakości zdjęć.
Miejsce jest wspaniałe, z gatunku zjawiskowych, każdy chciałby zobaczyć to na własne oczy. Ustalenie punktów widokowych wcale mnie nie dziwi, ludziska wszystko by "zadeptali", tym bardziej że paseczki wyglądają jak wynik działania piasku i wiatru.
Proszę iść za ciosem i tworzyć kolejne prezentacje z Chin, kraj ma tyle do zaoferowania, i każdy po powrocie stamtąd przedstawia inny gatunek fotorelacji.
Pozdrawiam serdecznie :)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6796) dodano 08.09.2017 12:03

Piękna galeria z pięknego miejsca:) Prześliczne te góry:)
Twoje galerie Andred lubię czytać, są po prostu ciekawe i oglądać, bo robisz dobre zdjęcia, więc ciężko mi się do czegoś przyczepić, ale ok jeśli chcesz to po pierwsze za bardzo się nad sobą użalasz, naprawdę nie musisz, po drugie mogłabym wyrzucić kilka zdjęć z bardzo podobnymi ujęciami, np 41 i 42 są bardzo podobne, ale wiem jak czasem ciężko się zdecydować, i po trzecie nie lubię obrabianych zdjęć i koloryzowania rzeczywistości, więc pewnie dlatego zdjęcie 26 zdecydowanie wygrywa z 27, bo 27 jest dla mnie za ciemne i nie podoba mi się niebo, i po czwarte ta komercja i miliony Chinczyków wszędzie, no ale to już nie Twoja wina;)
pozdrawiam serdecznie:)

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3106) dodano 08.09.2017 11:01

Jak papuga będę i powtarzam za popekpawel 😉.Chinom jakie tu pokazałeś i w swoim czasie koniczynka oraz inni zdecydowanie mówię TAK! Czy to kiedyś nastąpi?Jak wcześniejszych tyle tras do pokonania.Mnie tu nic nie przeszkadza, ba...sama bym chciaka takie foty robić.Dycha zasłużona😊.Pozdrawiam.

maniana użytkownik maniana(wpisów:293) dodano 08.09.2017 08:33

Andred, nie wiem która to była godzina po południu (na ile dane z aparatu są poprawne), ale chyba było troszkę za wcześnie. Nie ma światłocieni. Ale nie zawsze można mieć wszystko. Gdybyś robił zdjęcia do jakiegoś żurnala podróżniczego za grubą kasę, czekałbyś na dogodne warunki do fotografowania.
Nie wiem, czy używasz filtra polaryzacyjnego czy szarej połówki? Pomagają przy robieniu zdjęć przy dużym słońcu.
Niemniej fotki pokazują miejsce w sposób zachęcający.
I nie czepiaj się ;)

ak użytkownik ak(wpisów:6358) dodano 08.09.2017 08:32

Andred interesująca propozycja ! :DD Ze spacerniaka to tu jeszcze galerii nie było chyba !? :DD
Lecz póki co to wolę te kolorowe górki nawet z punktów widokowych.

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 08.09.2017 07:27

Jak będę fotografem, to Cię skrytykuję za to i za tamto. Dopóki jestem fotopstrykiem liczy się dla mnie przekaz, a ten powala. Być w takim miejscu to marzenie.

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 08.09.2017 00:17

W sumie tak, tylko to dość daleko. Moja podróż Pekin-Hongkong trwała 2 godziny i 40 minut, a to 1994 km, widoki też były fajne, z góry :)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 07.09.2017 23:54

Pewnie, że można samolotem ale powiem szczerze, że nocne podróżowanie pociągiem w wagonie sypialnym to bardzo dobre rozwiązanie. Przede wszystkim przemieszczasz się bardzo wygodnie, bo śpisz w łóżku z pościelą, w ramach opłaty za podróż masz opłacony nocleg i oglądasz póki jest jeszcze widno Chiny prowincjonalne, krajobrazy itd.

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 07.09.2017 23:53

w tym Zhangye jest lotnisko, ale nie wiem co tam lata i po ile, zaraz zerknę.

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 07.09.2017 23:49

a samolotem ? mają tyle tych linii tam wewnętrznych, pewnie ceny nie takie złe

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 07.09.2017 23:49

Achernar-51, do tłumów w Chinach trzeba się przyzwyczaić.....nie ma innego wyjścia.
Do sposobów zwiedzania w Chinach też trzeba się przyzwyczaić.....też nie ma innego wyjścia :-)
Poza tym to bardzo ciekawy kraj który warto odwiedzić, bo jest co zwiedzać.
Dzięki za odwiedziny i komentarz.
Pozdr,
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 07.09.2017 23:47

Andrew430, w Chinach bardzo fajnie pokonuje się takie odległości.....najlepiej w nocy pociągiem z przedziałem sypialnym. Masz 2 w 1 czyli nocleg i podróż.
Czyli warto.
Dzięki za odwiedziny.
Pozdr,
andred

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5620) dodano 07.09.2017 23:38

Z pewnością warto tam pojechać, mimo tłumu turystów i bardzo specyficznego trybu zwiedzania (czyli tylko poznawania gór tylko z punktów widokowych). W naturze z pewnością góry robią ogromne wrażenie... Pozdrawiam. :)

andrew430 użytkownik andrew430(wpisów:335) dodano 07.09.2017 22:39

1800 km od Pekinu i takie widoczki... warto!
pozdrawiam:)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 07.09.2017 22:35

Doracz, to faktycznie szkoda, że tam nie dotarliście. Poza Tęczowymi Górami jest tam jeszcze kilka atrakcji np. Świątynia Mati Si (Świątynia w skale) ale o tym będzie w innej galerii. Myślę, że nie mieliśmy idealnych warunków do fotografowania ale nie były też najgorsze. Wyciągnąłem z tych zdjęć najwięcej jak potrafiłem, a nie chciałem zniekształcać rzeczywistości.
Dzięki za odwiedziny i komentarz.
Pozdr,
andred

doracz użytkownik doracz(wpisów:1232) dodano 07.09.2017 22:24

Andred, gratuluję i szczerze zazdroszczę. W zeszłym roku planowałem tam dotrzeć. Mieliśmy zaplanowane wszystkie połączenia i nocleg i w ostatniej chwili (już nie pamiętam dlaczego - chyba dlatego że nic w okolicy poza tym nie było dość ciekawego a czasu było niewiele) zrezygnowaliśmy. Ale masz rację - w internecie są podkoloryzowane. No chyba, że kolory są intensywniejsze -po deszczu. Buuuu. Żal. I pełen szacun dla Ciebie. Nie będę krytykował ujęć. Może faktycznie byłyby trochę ciekawsze po deszczu i w porze magicznych godzin, ale i tak jest pięknie. Pozdrawiam serdecznie :)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 07.09.2017 22:07

Rozmusiaki, dzięki i pozdr,
andred

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4841) dodano 07.09.2017 22:04

Najważniejsze,że się zgadzamy w omawianej kwestii :)
Miłego wieczoru i więcej CZASU życzę nam obu :)
pzdr

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 07.09.2017 21:59

Rozmusiaki, czytałem kiedyś, że do zrobienia dobrego zdjęcia amatorzy potrzebują sprzętu, profesjonaliści pieniędzy a "miszczowie" światła.
Coś w tym jest.
Mnie do obróbki brakuje wszystkiego.....od umiejętności i profi programu do "CZASU" włącznie ale cały czas się uczę i chyba tak jak u Ciebie.......jest trochę lepiej niż kiedyś.

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4841) dodano 07.09.2017 21:53

Owszem,masz rację,
tylko sam dobrze wiesz,jaki trzeba mieć sprzęt i program do obróbki aby cacka tworzyć
i trzeba mieć jeszcze to,czego mi najbardziej brakuje - CZAS
ale nie mówię,że się nie da,bo sam po sobie wiem,jakie zdjęcia robiłem kilka lat temu,a dzieki "miszczom" teraz :)
CZAS

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 07.09.2017 21:48

Rozmusiaki, zamiast przestać robić zdjęcia to może lepiej bić mistrza :-)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 07.09.2017 21:47

Jasko227, w Chinach najbardziej brakowało mi przejrzystości powietrza. Niestety będzie to widoczne, czasami nawet bardziej w pozostałych galeriach.
Taki urok Chin o tej porze roku.
Dzięki za odwiedziny i komentarz.
Pozdr,
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 07.09.2017 21:44

Surykatka, nawet wiem jakie zdjęcia są podobne i chciałem je wywalić ale nie miałem siły ;-)
Z tą skromnością u mnie to różnie bywa.....są dziedziny, że jestem bardzo nieskromny ;-)
Ja czasami upatrzę sobie jakieś dziwne miejsce....albo nawet nie dziwne ale bardzo odległe i robię wszystko żeby tam dotrzeć.
Tak było w tym przypadku. Celem były Góry Tęczowe, a Chiny zwiedziłem jakby przy okazji :-))
Dzięki i także ślę pozdrówki,
andred

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4841) dodano 07.09.2017 21:42

haha,z takim podejściem,że inni robią lepsze zdjęcia,to musielibysmy przestac je robic .
Przynajmniej ja :)

jasko227 użytkownik jasko227(wpisów:733) dodano 07.09.2017 21:42

tak jak słusznie zauważył pipol - krytykować to tu można odpowiedzialnego za oświetlenie planu ... i to w zasadzie jest jedyny mankament tej galerii :)) zjawiskowe miejsce i pięknie pokazane ... pozdrawiam serdecznie !

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 07.09.2017 21:39

Rozmusiaki, kiedyś mi się wydawało, że robię dobre zdjęcia. Dopiero jak zobaczyłem zdjęcia innych zorientowałem się że robię złe zdjęcia.
Może trochę się poprawiłem ale wiem, że jest jeszcze dużo do zrobienia ale nie wiem co....i dlatego pytam.
Krytyka, że smęcę to też konstruktywna krytyka......przyjmuję to na klatę :-).
Dzięki i pozdrawiam,
andred

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7334) dodano 07.09.2017 21:38

No kurcze. Dotarłeś do tak fantastycznego , oryginalnego miejsca,że już za sam ten fakt należą Ci się brawa. Mnie takie widoki absolutnie nie nudzą. może jak już tak bardzo chcesz, wstawiłabym ze dwa zdjęcia mniej, tam gdzie ujęcia są bardzo podobne, ale to drobiazg :) no i generalnie jesteś za skromny. to jest krytyczna uwaga. :))
pozdrówki ;))

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4841) dodano 07.09.2017 21:31

Andred,czytając opisy pod zdjęciami odnoszę wrażenie,ze za bardzo się czepiasz.
Siebie.
Albo dosadniej - użalasz się nad swoim zdjęciami.
Zdjęcia są dobre,a jeszcze lepsze te po obróbce
I do tego ta miejscówa.
Jak będę się wybierał do Chin,a pewnie kiedys będę,to koniecznie musze zobaczyc to miejsce.
Galeria jest super,tylko nastepnym razem tak nie smęć .
Proszę :)
I jeszcze jedno
nigdy nie krytykuję tych,co robią lepsze zdjęcia od moich,bo co to wtedy za krytyka ?
Pozdrawiam

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 07.09.2017 21:05

AK, to czekam na "miszczóf" :-D
A o bieganiu tam luzakiem to zapomnij......no chyba, że będzie to Twoje ostatnie bieganie.
Następne to pewnie już tylko spacerniak ;-)
Dzięki za wizytę i pozdr,
andreed

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 07.09.2017 21:03

Magdalena, dlatego właśnie nie można bezkrytycznie wierzyć w internet.
Ty o tym wiesz i nie muszę tego pisać ale znam takich co wierzą w każde słowo z netu.
To prawda, że natura dużo potrafi i ciekawe jest, że jakby to człowiek zrobił to wielu by określiło jako kicz.
Natura kiczu nigdy nie stworzyła.
Dzięki za wizytę i pozdrawiam,
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 07.09.2017 21:00

Przemysław, Ty się chyba wyprowadziłeś do tej Rumunii ;-)
Ale dobrze, że masz kontakt z OS.
Dzięki za wizytę.
Pozdr,
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 07.09.2017 20:59

Pipol, faktycznie słońce nie zawsze pomagało, a w czasie złotej godziny schowało się za chmury.
Na fot 29 poprawiałem kontrast, przejrzystość, półcienie. W histogramie też trochę pogrzebałem tak żeby pokazać, że można pokazać coś czego nie ma.
Można jeszcze bardziej wzmocnić....tylko po co?
Dzięki za wizytę i komentarz,
Pozdr,
andred

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 07.09.2017 20:48

no tak, oni tak mają z tymi autami i nie tylko

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 07.09.2017 20:33

V747, ten samochód to taka podróba trochę Audi Q5, trochę Taurega i parę innych jeszcze pomysłów.

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 07.09.2017 20:30

V747, na 43 i 44 niebo przepalone...zgadzam się. Próbowałem coś z tego wyciągnąć ale nie dało się.
Fot 1 z hostelem jest po kadrowaniu, także zapas był ale nie mam jeszcze takiej wprawy w PS w prostowaniu budynków.
Czyli jest coś co należy poprawić. Dzięki :-)

ak użytkownik ak(wpisów:6358) dodano 07.09.2017 20:25

Andred nie będzie krytyki ... na takowe musisz poczekać na odwiedziny "miszczóf" :DD Mi galeria bardzo się podoba nawet niepodkolorowana, szczególnie te góry, ich forma i barwy. Fajnie by było pobiegać tam luzakiem ale skoro nie można to trudno. I tak nie jeden marzy o takiej wycieczce. Np. ja :))
Pozdrówki. :) (i DYCHA !)

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3657) dodano 07.09.2017 20:23

Niesamowite co Matka Natura potrafi! Luknęłam do netu. Faktycznie królują nieziemsko podkręcone fotki. Miejsce fantastyczne. Pozdrawiam:-)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 07.09.2017 20:22

a ten samochód po miniaturce, to myślałem, że to VW, pewnie podróbka Tuarega :)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6336) dodano 07.09.2017 20:22

Jajco widzę na smartfonie Ale dycha do kajetu. Pozdrawiam z Transfogarasan!

pipol użytkownik pipol(wpisów:9078) dodano 07.09.2017 20:22

Formacje faktycznie przeciekawe.
Foto 10 najbardziej mi pasuje :)
Na 29 to kontrast czy przezierność podniesiona ?
Chyba słońce w tym wypadku jest wrogiem robienia zdjęć tych gór ( no chyba, że złota godzina ).
pozdro

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 07.09.2017 20:21

Takie budynki da się prostować, tylko trzeba mieć zapas na górze, po bokach i na dole, a tu za bardzo nie masz. Ja mam 18mm najszerszy i tak samo się kładą.
Tam na tym 43 i 44, to szkoda, że niebo jest białe, ale takie warunki, pewnie inaczej by to wyglądało jakby było odrobinę błękitu. Nie byłem, nie widziałem jakie są kolory w realu, to nie wiem.
Tak czy owak miejsce super, Chiny to wielki i ciekawy kraj, różnorodny jak cały kontynent.

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 07.09.2017 20:17

V747, to że zgadzam się na krytykę wcale nie znaczy, że nie będę się bronił :-))))
Ja wszystkie zdjęcia odszumiam w zależności od ilości szumów oczywiście. Może tu trochę za mało ale to nie na każdym monitorze tak samo widać.
43 i 44 to oczywiście ta sama fota, tylko przed i po delikatnym wzmocnieniu kolorów, kontrastu, półcieni itp.
Hostelu nie da się już bardziej wyprostować. Mam Zooma z szerokim kątem 17mm. Na bokach zawsze będą kładły się piony. Po środku pion jest...przynajmniej tak prostowałem zdjęcie.........a poza tym pewnie hostel był krzywy :-))))
Dzięki za wizytę i krytykę ;-)
Pozdr,
andred

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 07.09.2017 20:11

przeczytałem podpis pod 43 i 44, 44 lepsza, ale to dla mnie

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 07.09.2017 20:08

43 i 44 jest prawie identyczna, ale fajna

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 07.09.2017 20:07

18e i 21e bym bardziej odszumiał, niebo nie jest jednolite, ale to ja, ja się nie znam :)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 07.09.2017 20:06

ok, mówisz i masz: na jedynce bym prostował ten hostel :) A teraz o miejscu: super, znowu mi się zachód USA przypomniał, nie wiem czemu.

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 07.09.2017 19:50

Przeczytajcie dokładnie chociaż opis pod ostatnim zdjęciem.
Bardzo proszę do każdego komentarza o jedną krytyczną uwagę. Nie musi dotyczyć tylko tej galerii.
Nie jest to kokieteria z mojej strony. Chcę po prostu wiedzieć co robię nie tak i chcę poprawiać to co robię źle.
Pozdr,
andred

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!