m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Park Narodowy Durmitor został utworzony 1952 r. i obejmuje masyw górski położony w północnej części kraju pomiędzy rzekami Tarą, Pivą i Komarnicą. Od lat 70-tych do terytorium parku należy kanion Tary będący najgłębszym kanionem Europy. Park słynie z jezior polodowcowych, podobno jest tu ich 18, ale my widzieliśmy tylko największe z nich : Czarne Jezioro. Jak ono jest czarne to ja jestem Alojzy ;) Nad taflą widoczny jest szczyt Medjeda (2287 m n.p.m.), ten z prawej - bardziej plackaty. 
Od niego chcemy rozpocząć przygodę z Durmitorem. Dzień zapowiada się rewelacyjnie.
Słoneczko świeci, zachęcający błękit i wapienne ściany przed nami. A widoki coraz szersze i piękniejsze. Gdzieniegdzie wystaje zza winkla czyjś czerep.
Czyli jesteśmy pod stałą obserwacją matki-natury. Na trasie kolory suchego lata. Płowe, a czasem miodowe wręcz trawy,...
...przetykane płatami kosodrzewiny. I biel wapiennych skał. Liczyłam ,że szlak jest dla nas do ogarnięcia i spokojnie damy radę go przejść. I choć wydawał się początkowo niewinny, zaczęło się robić coraz bardziej stromo.
Używanie wszystkich czterech kończyn do wdrapywania stało się nieodzowne.My w pionie, a zabezpieczeń żadnych. Kruche, osypujące się podłoże, i gorące , ostre, kaleczące dłonie trawy jako punkty zaczepienia. Zaczęłam zjeżdżać, w panice próbując wciągać się na paznokciach. Cholera! Nie ma żartów. Trzeba zawrócić. Tylko jak? Powrót mamy nieco nerwowy. Powoli zsuwam się na plecach, spuszczając na Miśka co rusz małe lawiny. Ale na szczęście udaje się zejść bez większego szwanku w bezpieczniejsze rejony. Po ochłonięciu, relaksujemy się ganianiem za motylkami. Są naprawdę urocze i latają całymi stadami . Mam niedosyt z powodu niezdobycia szczytu, ale cóż...za wysokie progi na surykatkowe nogi... Wracamy do punktu wyjścia pośród niesamowitego lasu. Poskręcane , karłowate , omszałe buki.A porosty gdzieniegdzie niczym rybackie sieci.
Następnego dnia znów wędrówkę zaczynamy nad Czarnym Jeziorem.Tym razem cel jeszcze ambitniejszy - najwyższy szczyt Durmitoru - Bobotov Kuk (2523 m n.p.m.) Trasa według przewodnika to 10-12 godzin. Po przejściu przez las, coraz szersze wafle goszczą na naszych gębach, bo i widoki coraz zacniejsze. Niestety nie poznałam dostatecznie topografii tych gór, by móc ponazywać te wszystkie wybrzuszenia. Ale jedno jest pewne - są boskie ! W tym miejscu zaliczam nawet mały opad szczęki, bo przestrzeń przed nami nieznośnie piękna, my tu sami, a gdzieś tam w oddali cywilizacja - małe, pasterskie chatki.
W pobliżu szałasów można nawet legalnie rozbić namiot... oraz nasycić się życiodajnymi eliksirami... My jednak dzielnie się powstrzymujemy i kroczymy dalej. A ścieżka wiedzie nas takim sympatycznym terenem. W dole zbliżam spojrzenie na wyschnięte o tej porze roku jeziorko. Szlak prowadzi raz w górę , raz w dół, ...
...więc wypracowane z trudem metry , trzeba co chwilę tracić. Idziemy już z 5 godzin, a naszego celu jakoś nie widać. W końcu jest - pojawia się na horyzoncie niemożliwie daleko. Widok podejścia jest tak nieludzki, że jakoś tracę wiarę ,że się uda. Próbujemy jednak dalej. Pokonujemy kolejne, ogromne głazy, przeskakujemy szczeliny.Jakaś dziewczyna mija nas schodząc i mówi : terrible rocks. Temperatura i zmęczenie dają o sobie znać. Czuję się jak mrówka w bazie pod Everestem. Niby do szczytu niedaleko, ale... ...zobaczcie w powiększeniu tę przełęcz z ludzikami. O kurza melodia!
Trudno oddać skalę tych gór na zdjęciach. Ale na żywo robią naprawdę big wrażenie. Patrzymy na zegarek i z bólem serca zarządzamy odwrót. Zabrakło sił i czasu , by się zmierzyć z Bobotovem... Ja mu jeszcze kiedyś pokażę na co mnie stać. A tymczasem schodzimy. Słońce przyświeca nam teraz z dobrej strony i dostrzegam na stoku w oddali stadko kozic. Szlak, którym idziemy (zapomniałam wspomnieć),oznaczony jest czerwonym kółkiem z białym środkiem, tak jak...wszystkie szlaki w krajach byłej Jugosławii. Można więc trochę dać się wpuścić w maliny.
Tu malin akurat jakoś nie było, za to miękka rudość traw... No i wszechobecne zjawiska krasowe. Woda wytworzyła tu w miękkiej skale niesamowite płaskorzeźby. Mnóstwo tu szczelin, lejków i żłobków krasowych. Roślinność wapieniolubna pięknie tu rozkwita. Napotkaliśmy na niezliczone bukieciki fioletowych goryczuszek. I pojedyncze szafirowe goryczki śnieżne. Wracamy z poczuciem niedosytu, ale trasa jest tak piękna, że wynagradza te braki. Wiem, że być tu nie każdemu jest dane.
Doceniam to, co nam się przytrafiło. I nie żegnam się,bo przecież tu wrócę....

najbliższe galerie:

 
Medjed w Durmitorze
1pix użytkownik doracz odległość 2 km 1pix
Durmitor
1pix użytkownik muztaghata odległość 2 km 1pix
Montenegro - Durmitor
1pix użytkownik nola76 odległość 3 km 1pix
Savin Kuk
1pix użytkownik doracz odległość 3 km 1pix
Crna Gora, wrzesień 2012r - cz. I
1pix użytkownik satan odległość 3 km 1pix
Przez Durmitor na dwóch kółkach
1pix użytkownik panda-team odległość 3 km 1pix

komentarze do galerii (59):

 
surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7354) dodano 18.10.2017 18:15

Koniczynko - jak najbardziej Durmitor, jak i cała Czarnogóra warta jest penetracji, ja tam jeszcze chętnie wrócę:) zresztą tam gdzie góry, to mi się zawsze będzie podobać, nie ma siły :))
dzięki,że wpadłaś, pozdrawiam :)

klavertjevier użytkownik klavertjevier(wpisów:2700) dodano 16.10.2017 16:10

Piękne widoczki zaserwowałaś. To już kolejna Twoja galeria, która pokazuje, że ta część Europy (Słowenia, Czarnogóra) jest warta penetracji.
Pozdrawiam.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7354) dodano 03.10.2017 17:57

Afrodyto - dawno Cię tu nie było. dzięki za odwiedziny, cieszę się,że Ci się podobało.:)
pozdrawiam :)

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4241) dodano 30.09.2017 12:44

Potrafisz pokazać piękno dla każdego oka. Góry zawsze zachwycają, a pokazane właśnie tak, tym bardziej cieszą.
Pozdrawiam.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7354) dodano 27.09.2017 21:46

Małgosiu - cieszę się,że górki przypadły Ci do gustu. zresztą które fajne nie są ?:) fotki moje i Miśka jak zwykle.
co do podobieństw, to ja jeszcze w Tatrach Bielskich nie łaziłam. więc nie powiem.ale momentami przypominały mi Alpy Julijskie.
zachęcam Cię do odwiedzin Durmitoru.
pozdrówki :)

margo użytkownik margo(wpisów:2557) dodano 24.09.2017 12:30

Ja się nie dziwię, że chcesz wrócić...też bym chciała...przepiękne góry i przepiękne Twoje zdjęcia. Po pierwszych kilku kadrach zaczęłam się zastanawiać co one mi przypominają...i chyba wiem...w Tatrach Bielskich było trochę podobnie, takie mam wrażenie. Pozdrawiam Was serdecznie:)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7354) dodano 23.09.2017 21:24

Małgoś - to fajnie,że miałaś takie przeczucie ;)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 22.09.2017 18:56

No to po równo Was wyróżniłam!... I wiesz, Eluś... przemknęła mi taka myśl, że 14 jest Twoja... Chyba przeczucie... ;)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7354) dodano 21.09.2017 18:11

Darku - w Durmitorze byliśmy 3 dni, nie było już czasu na ponowne próby. Zrobiliśmy jeszcze trasę samochodową z Żabljaka do Plużine.
Ale domyślam,ze to była kwestia formy dnia, albo inaczej godzinę, półtorej wcześniejszego wyjścia na szlak. Jeszcze kiedyś spróbuję. I tak jestem dumna z mojego kolana :))
pozdrówki ciepłe :))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7354) dodano 21.09.2017 17:49

Eljot - cieszę się,że wywołuję miłe wspomnienia swoją galerią :). Durmitor jest super, a i w ogóle cała Czarnogóra nas zachwyciła.
Dzięki Tobie odwiedziłam kanion Uvac w Serbii i nie zawiodłam się :).
Galerie jeszcze będą , bo materiału sporo ;). Mam nadzieję,że pokażę jakieś miejsce , gdzie może nie byłeś .
Pozdrawiam serdecznie :)

doracz użytkownik doracz(wpisów:1288) dodano 21.09.2017 13:56

Elu, gratuluję! Durmitor jest piękny. Próbowaliście w inny dzień zmierzyć się z Bobotovem? Nie taki on straszny! Piękna galeria. Pozdrawiam serdecznie

eljot użytkownik eljot(wpisów:534) dodano 21.09.2017 08:22

Fajna galeria - dziękuję za piękne zdjęcia przypominające moje spotkanie z Durmitorem.
Veliki Meded to rzeczywiście było pewne wyzwanie, a szczególnie gdy ze szczytu pogoniła nas burza z piorunami.
Kilka zdjęć zamieściłem http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=23841
Bobotov Kuk też został na później, choć szybciej można zdobyć go z rozpoczynając z Sedlo, my za względu na brak czasu i niepewną pogodę zobaczyliśmy tylko jezioro Škrčko, a podczas popołudniowej burzy schroniliśmy się w małej jaskini przy szlaku.
Czekam na następne galeria z Czarnogóry. :-)
Pozdrawiam

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7354) dodano 20.09.2017 21:04

Basiu - dzięki, przydadzą się takie życzenia :) ludzi tam faktycznie znacznie mniej niż w Tatrach.a okoliczności przyrody cudne....jak by co , to polecam.:)
ściski :))

babuch użytkownik babuch(wpisów:994) dodano 20.09.2017 19:51

Elu, życzę Wam powrotu w te cudowne okoliczności -:)))) Roślinność, żyjątka i te wspaniałe krajobrazy - bajka. A najważniejsze - niewielu na szlaku... Takie obcowanie z przyrodą , bezcenne -:))))))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7354) dodano 20.09.2017 17:49

Charlie - skoro nabrałaś ochoty na góry, to trzeba kuć żelazo póki gorące ;). wolność to pierwsza rzecz jaka mi się kojarzy z górami. najważniejsze,że można się uwolnić od spraw błahych, smutnych i przyziemnych...
pozdrówki :)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7354) dodano 20.09.2017 17:40

Romanko - Czarnogóra zachwyciła mnie na tyle,że na pewno chciałabym kiedyś tam wrócić. Mam nadzieję,że właśnie będzie jeszcze okazja na zdobycie najwyższego szczytu Durmitoru. Motywacja jest, o tak :) Jeśli marzysz o krajach byłej Jugosławii, to tego właśnie Ci życzę. Górki zachęcające są nie tylko w Czarnogórze, ale i w Słowenii, w Bośni i Serbii też, ale te to trudno powiedzieć ,że poznałam.raczej widziałam w locie, choć oglądanie z samochodu też ma swoje zalety :) na pewno coś byś tam odkryła dla siebie :)
pozdrówki :)

charlie użytkownik charlie(wpisów:2380) dodano 19.09.2017 09:48

No to przedreptaliście :-)
Widoki fantastyczne. W takim miejscu człowiek może poczuć się wolny. Fizycznie i psychicznie.
Liczy się tylko TU i TERAZ :-)
Dzięki Twojej galerii nabrałam ochoty na wyprawę w góry :-)
Pozdr.

romana użytkownik romana(wpisów:5222) dodano 18.09.2017 21:45

Szkoda, że nie udało się Wam wejść na szczyt, ale przynajmniej macie motywację do powrotu :) No i same widoki chyba wystarczająco wynagrodziły niedosyt po niezdobyciu tych górek. I jeszcze pogoda jak marzenie. Czego chcieć więcej :)))
Nawet nie wiesz jak mi się marzy taki wyjazd w górzyste regiony byłej Jugosławii. Piszę Jugosławii bo nie tylko Czarnogóra mi się podoba :)
Pozdrawiam :)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7354) dodano 17.09.2017 21:44

Tu przynajmniej było o czym pitolić, wiesz,że ja potrafię mistrzowsko pitolić o niczym :D.

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4886) dodano 17.09.2017 12:15

Surykatko moja droga ...
Ty wiesz,że ja wiem,że takiego pitolenia mistrzynia jesteś :)
Na marginesie,fajna miejscówka :)
Pozdrówki !

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 16.09.2017 21:13

Elu ..., zapraszam do mojej ostatniej galerii z Warszawy;)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7354) dodano 16.09.2017 19:06

ooo...turnieje....a jaka dyscyplina? pewnie ,że to fajna sprawa, na pewno jesteś dumny :)))
a Tatr Ci życzę , sobie też ;)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 16.09.2017 13:33

Tak, tak, jeżdżę ..., ale nie na zwiedzanie, chociaż parę razy udało mi się połączyć jedno z drugim ..., a jeżdżę z dzieciakami na różne turnieje, a jak nie ma grania, to na treningi i tak każdy weekend jest wykorzystany ..., ale to też fajna sprawa ...:)))
No cały czas myślę o jakimś wypadzie w Tatry Zachodnie ..., może się uda:)
Pozdrawiam:)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7354) dodano 16.09.2017 13:21

cześć Pawle :))) mówisz,że się opuściłeś ? w sensie ,że nie łazisz po górkach, ale pewnie gdzieś jeździsz ,że brakuje czasu?
w każdym razie jeśli tęsknisz za górami , to życzę ,żeby Ci się udało gdzieś wyskoczyć, choćby na dzień, to i tak dużo daje:))
pozdrówki serdeczne :)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7354) dodano 16.09.2017 13:17

hej Roberto ! :))) haha, tak sfocili mnie, Miśki mnie sfocili :D
niespodzianka duża ,że zajrzałeś :)))
pozdrówki :))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7354) dodano 16.09.2017 13:14

Małgoś - no to cieszę wafla :))) co do fotek to 14 moja, 20 Miśka :)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7354) dodano 16.09.2017 13:02

Woja - trasa samochodowa też ekstra :) i w ogóle cała Czarnogóra. mamy bardzo dużo fotek, tak więc galeryjki będą w swoim czasie ;) z Boki Kotorskiej też :))
pozdrawiam :)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7589) dodano 16.09.2017 13:00

Widokowo zarąbiście i faktycznie szczęka opada ..., miło się z Tobą wędrowało, ja teraz tylko oglądam, opuściłem się bardzo i nie wiem, jak się pozbierać, przede wszystkim brakuje mi czasu ..., nawet żeby wyskoczyć w Taterki nasze na jeden dzień to nie mam kiedy, normalnie masakra ..., super galeria, pozdrawiam:)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7354) dodano 16.09.2017 12:30

Pipol - to dobrze ,że już sobie znaleźliście szlaki do wejścia, bo ja jeszcze nie szukałam :))) dla Was to tam buła z masłem :)))
pozdrówki :))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7354) dodano 16.09.2017 12:26

Gregy - nie miałam zamiaru nikogo drażnić ;) no niestety na pogodę wpływu nie mamy i czasem można się wkurzyć, ale pomyśl jak będzie pięknie jak tam wrócisz :)))
czyli planuj :)
pozdrowienia :)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 16.09.2017 11:02

Spoko, już sobie znaleźliśmy szlaki do wejścia :D

chipsik użytkownik chipsik(wpisów:444) dodano 16.09.2017 02:32

Siemanko Ela, ...jakby zacytować tu pewną znaną osobistość: "Zacnie !" :D Miło, że Cię sfocili, bo już myślałem, że tylko u Dispara można Surykatki obejrzeć :D Pozdrawiam, dychę zostawiam :)

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 16.09.2017 00:15

Kochana, jeszcze tego nie wiesz, że tekstem to się nieodmiennie zachwycam pod każdym kadrem?... :)
Filozofowanie dobrze Ci wychodzi!
A pod tymi dwoma to widokowo... Więcej jest tu pięknych kadrów ale te dwa takie w punkcik dla mnie... :)

woja użytkownik woja(wpisów:568) dodano 15.09.2017 22:11

Piękna galeria.
Durmitor mnie również zachwycił, choć miałem okazję zobaczyć tylko widoczki z okolic Jeziora Czarnego i z trasy:-)
W ogóle Czarnogóra, a szczególnie Zatoka Kotorska podobały mi się niezwykle i mam nadzieję, że będzie jakaś galeryjka??
Pozdrawiam

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 15.09.2017 21:13

Piękne miejsce.
Masz rację, na foto nigdy nie odda się tej przestrzeni i ogromu gór.
Foto 22, jest szlak na tą górę ? , bo nam się bardzo spodobała :)
pozdro

gregy użytkownik gregy(wpisów:636) dodano 15.09.2017 20:05

oj, oj oj podrażniłas mnie tą galerią. Będąc w Czarnogórze 3 lata temu przez 3 dniowe załamanie pogody nie udało mi się dotrzeć do Durmitoru, wrrrr. Jak oglądam zdjęcia z tych gór to cały czas przeklinam z myślach pogodę, która nas uziemiła na 3 dni w hotelu. Fajna galeria, ładnej foty nad jeziorem.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7354) dodano 15.09.2017 19:32

Jaśko - wszystkie 3 fotki , które wymieniłeś robił Misiek :). ogólnie dzięki ,że wpadłeś i za gratulacje też ;) kurde, podobałoby Ci się tam , mówię Ci :)))
pozdrówki serdeczne :)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7354) dodano 15.09.2017 19:22

Małgoś - ciekawi mnie, czy zawiesiłaś się z powodu widoków, czy tekstu? :)
mam wrażenie, że nasza droga była równie fajna jak zdobycie szczytu, to znaczy tak się domyślam ;). bo właściwie co jest fajniejsze, zdobyć jakiś najwyższy szczyt w totalnej mgle i nie widzieć nic, czy nie zdobyć szczytu, ale mieć po drodze cudne widoki? czasem to sprawa ambicji, ale myślę,że jednak jestem chyba za tą drugą opcją ;) a może to zależy od dnia ? ...dobra, dosyć filozowania ;)
ściski :))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7354) dodano 15.09.2017 18:00

Lucy - rozsądek w górach się przydaje, zwłaszcza jak chce się jeszcze w tym życiu po nich trochę połazić ;))
fajnie,że się podobało. na żywo polecam jakby co :)))
pozdrawiam :))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7354) dodano 15.09.2017 17:58

Ulu - no właśnie, zawsze trzeba sobie coś zostawić na następny raz :)) choć kiedy i czy to będzie - tego nie wie nikt ;)
wakacje faktycznie nam się udały wyjątkowo:))
pozdrówki :))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7354) dodano 15.09.2017 17:53

Achernar - w górach generalnie za brzydko nie jest ;)))
pozdrawiam :)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7354) dodano 15.09.2017 17:49

Aneta -:)) jakie to superanckie,że możemy się tak wzajemnie nakręcać do odwiedzania fajnych miejsc. Kurcze, po Twoich galeriach musiałam tu przyjechać i nie zawiodłam się :)))
co do szlaków no to trochę kiszka z tymi oznaczeniami, ale trzeba się z nimi oswoić :)
cieszę się ,że zajrzałaś, pozdrówki serdeczne :))

jasko227 użytkownik jasko227(wpisów:733) dodano 14.09.2017 23:47

dostojne i wymagające ... piękne obie wspinaczki tak jak i sama galeria ... szczególnie kadry 6,19 i 35 przytrzymały mnie na długo :)) pozdrawiam serdecznie i gratuluję piękniej podróży !!

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 14.09.2017 22:52

Zawiesiłam się na dłuższe chwile przy 14 i 20... Wspaniała opowieść Eluś, a wyprawa jeszcze wspanialsza! Zdobywanie szczytów fajne jest... droga, która do nich prowadzi też fajna bywa... Macie co wspominać i o czym marzyć w długie zimowe wieczory a ja podziwiam rozsądek i trzymam kciuki na przyszłość! Pozdrowionka :)

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3131) dodano 14.09.2017 22:43

Baaardzo mi się podobało.Umieć zawrócić to też sztuka!Mnie rozsądek nie raz się włączał i dobrze.Nie za wszelką cenę zdobywa się szczyty,za to widoki cudne. Pozdrawiam.

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6141) dodano 14.09.2017 22:04

Śliczna prezentacja surykatko.
Piekne mieliscie wakacje.
To nic , ze cele nie osiagniete. Jest po co wracać.
Pozdrawiam:))


surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7354) dodano 14.09.2017 21:23

Andred - dzięki za współczucie :)), fajnie,że mnie rozumiesz. ale tak jak piszesz wakacje mieliśmy klawe, a nawet więcej - bardzo klawe;) , więc nie rozpaczam, bo wrażeń było mnóstwo.
cieszy,że Ci się podobały nie tylko widoki, ale i moje wypociny :)))
pozdrówki :))

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5700) dodano 14.09.2017 19:36

Bardzo ładna wycieczka i przepiękne krajobrazy - jak to w górach. Pozdrawiam. :)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7354) dodano 14.09.2017 18:52

Wasago - myślę,że to tylko kwestia czasu, kiedy tam dotrzesz. górki są naprawdę urodziwe i warto poświecić im więcej czasu, my byliśmy tam za krótko, no ale plan był taki, by zobaczyć jeszcze parę miejsc :). więc zapraszam już dziś na kolejne czarnogórskie odsłony.:)
pozdrawiam :))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7354) dodano 14.09.2017 18:12

Popku, Wielkopolanko - dzięki,że wpadliście :)). Rzeczywiście durmitorskie widoki są takie,że ...ech...
Pozdrawiam serdecznie :)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7354) dodano 14.09.2017 18:09

Jarku - cieszę się ,że Cię zachęciłam i że w końcu byłam gdzieś, gdzie Ty nie byłeś :))). Z tym rozsądkiem to dobrze,że mi się włączył, a jak wiesz mam tendencje do bycia nierozsądną. mogło być nieciekawie. ale jestem znacznie ostrożniejsza niż kiedyś. przede wszystkim przy schodzeniu.
Chwaliłam się , chwaliłam, ale mnie najwidoczniej nie słuchałeś...
Ściski :))

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7354) dodano 14.09.2017 17:59

Marku - dzięki za słowa otuchy. wiesz, niedosyt był,że nie udało się zdobyć tych szczytów,ale z drugiej strony, być tam , łazić tamtymi szlakami, chłonąc te góry, to prawdziwe szczęście. mam nadzieję,że jeszcze kiedyś tam wrócimy i zdobędziemy Bobotov Kuk. a na razie i tak mamy piękne obrazy zapisane pod powiekami.
pozdrawiam serdecznie :))

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6834) dodano 14.09.2017 16:02

Ela dziękuję bardzo! za dedykację i cieszę, że moje galerie okazały się pomocne:) Ja z Twoich jak wiesz sama też korzystałam jadą do Słowenii:) Nas te oznaczenia szlaków też wyprowadziły na manowce, i nie zdobyliśmy tego szczytu co był w planach, ale przynajmniej się najedliśmy jagód i poziomek;) A Durmitor dziki i piękny, a te motyle śliczne:) pozdrawiam Cię serdecznie:)

andred użytkownik andred(wpisów:4778) dodano 14.09.2017 14:08

Przyjemnie i lekko czyta się Twoje opowieści, a jaka przyjemność popatrzeć na zdjęcia :-)....nie dość, że widoki piękne to jakość dobra.
Wakacje naprawdę zafundowaliście sobie klawe. Trochę tylko współczuję niezdobycia szczytów, a wiem co to znaczy, bo nie raz tak miałem :-(.
Pozdr,
andred

wasaga użytkownik wasaga(wpisów:731) dodano 14.09.2017 11:52

Przepiękna galeria, piękne trasy i góry niesamowitej urody. Durmitor jest ciągle moim niespełnionym marzeniem. Pozdrawiam i czekam na kolejne odsłony Waszej wyprawy. :)

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1967) dodano 14.09.2017 09:05

Cudowne widoki wręcz boskie..
pozdrawiam:)

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 14.09.2017 06:43

Piękna sceneria Surykatko.

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 13.09.2017 23:24

Widoki piękne.
Ambicja to ważna cecha, ale rozsądek również.
Nie chwaliłaś się, że aż tak trudno było.
Zachęciłaś bardzo.
Podobało się.
Pozdrawiam serdecznie:)

markopol użytkownik markopol(wpisów:1492) - Użytkownik usunięty. dodano 13.09.2017 22:59

W życiu nie wszystko można mieć,są też drogi do których brak sił i trzeba zawracać by nabrać nowych sił i kiedyś ją pokonać silniejszym.Nic na siłę,życie i zdrowie zawsze najważniejsze.
Piękne miejsce zwiedziliście ,to nic ,że za wysokie progi ,te widoki były Waszą nagrodą za Wasz trud.
Serdecznie pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!