m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
King’s Cross Station - stacja kolejowa w Londynie, w dzielnicy Kings Cross. Budynek dworca pochodzi z 1852 roku i obecnie posiada 11 peronów. Z dworca poszedłem sobie na spacerek St Botolph's Aldgate Heron Tower (znany także jako 110 Bishopsgate) - wieżowiec w Londynie, mieszczący się w dzielnicy City of London, należący do angielskiej firmy deweloperskiej Heron International. Wieżowiec został zaprojektowany przez architektów z firmy Kohn Pedersen Fox. Budowa budynku trwała od marca 2007 do 2011 roku, a koszt całego przedsięwzięcia wyniósł 242 mln funtów brytyjskich. Wieżowiec posiada 46 kondygnacji nadziemnych, mierzy 230 metrów, wliczając antenę zainstalowaną na szczycie, oraz 202 metry do dachu wieżowca.
 Budynek obecnie jest trzecim co do wysokości wieżowcem w Londynie po biurowcach Shard London Bridge i One Canada Square. Tower 42 - wieżowiec w Londynie, w Wielkiej Brytanii, o wysokości 183 metrów. Budynek został otwarty w 1979 i posiada 47 kondygnacji. Ten wieżowiec jest już chyba ukończony Kamienice a za nimi powstaje Walkie Talkie tower. W oddali widać Sharda
20 Fenchurch Street 	160 m Stare i nowe Wtedy jeszcze nie ukończony, tzw. Walkie Talkie tower Ulice city Zegar
All Hallows-by-the-Tower,kościół anglikański Sporo turystów Tower of London Tutaj kiedyś było też zoo Tower of London (czasem nazywana The Tower lub Londyńską Tower, oficjalna nazwa ang. Her Majesty's Royal Palace and Fortress, The Tower of London[1], czyli Pałac i Twierdza Jej Królewskiej Mości) - budowla obronna i pałacowa monarchów Anglii, chociaż ostatni z władców Anglii, który z niej korzystał to Jakub I (1566-1625). Wzniesiona została w 1078 roku dla Wilhelma Zdobywcy. Tower of London było więzieniem, z którego podobno nie było ucieczki, ponieważ wejście było zaraz nad wodą - podpływano łódkami i tam prowadzono więźniów do celi. Więziono tu m.in. króla Anglii Henryka IV, królową Annę Boleyn, Thomasa More'a, Thomasa Cromwella, Jane Grey, żeglarza Waltera Raleigha, a w 1941 r. Rudolfa Hessa.
W swej historii budynek był fortecą, więzieniem, pałacem, a nawet służył jako zoo. Budowla (łącznie z Bramą Zdrajców) pilnowana jest przez charakterystycznie ubranych strażników, nazywanych Yeomen Warders, a popularnie beefeaterami (ang. beefeater - zjadacz wołowiny). W twierdzy są dziś przechowywane liczne zbroje, broń, klejnoty i insygnia koronacyjne (królewski pierścień i jabłko oraz berło z krzyżem i największym na świecie brylantem Cullinanem I, a także koronę brytyjską zdobioną drugim co do wielkości na świecie brylantem Cullinanem II). Widok na drugą stronę Tamizy Tower Bridge Fontanna Statek wycieczkowy Tower Bridge - most zwodzony w Londynie  przeprowadzony przez Tamizę w pobliżu Tower of London, od której bierze swą nazwę.
Tamiza Jego historia zaczęła się w roku 1872, kiedy to parlament angielski rozpatrzył projekt ustawy dotyczącej budowy drugiego mostu nad Tamizą Mimo zastrzeżeń zgłaszanych przez zarząd zamku Tower of London ustawa została uchwalona. Postawiono jednak warunek, który został spełniony; styl mostu miał harmonizować ze stylem zamku. rchitektem jego był Horace Jones, który zastosował modną podówczas konstrukcję: stalowy szkielet obłożony kamieniem w stylu neogotyckim. Most został ukończony w 1894. Jest mostem zwodzonym, umożliwiającym przepływanie statków oceanicznych do około 40,5 m wysokości powyżej poziomu wody. Widok z mostu Charakterystycznym elementem mostu są dwie wieże główne, połączone u góry dwoma pomostami - kładkami dla pieszych - zawieszonymi 34 m nad jezdnią i przeszło 44 m nad oznaczeniem górnego poziomu w rzece. Środkową część mostu stanowią dwa podnoszone przęsła - urządzenia dźwigowe z przeciwciężarem.
Obecna kolorystyka mostu (biało-niebieska) istnieje od 2010 Są to dwa gigantyczne skrzydła, każde o wadze 1 200 ton, uniesione w górze, tworzące z płaszczyzną jezdni kąt 86 stopni. Pierwotnie most miał kolory w tonacji beżowej. W 25. rocznicę koronowania królowej Elżbiety II (1977) przemalowano go na kolory: niebieski, biały i czerwony. Tower Bridge przecina Tamizę na wschodnim końcu Londynu. Od początku swojego istnienia uznawany był za arcydzieło ówczesnej inżynierii. Porównywano go ze słynną już wieżą Eiffla, zbudowaną pięć lat wcześniej. Potężny, ważący ponad 2000 ton napędzany parą mechanizm mostu, regulował otwarcie jego środkowej części. Umożliwiał przepływanie wielkich żaglowców (tall ships). Stary mechanizm mostu obecnie nie jest już używany. Zastąpiono go nowoczesnym elektrycznym urządzeniem. Ratusz w Londynie (ang. City Hall in London) - siedziba władz Londynu (Greater London Authority) i burmistrza Londynu. Tower Bridge
Tower Bridge Ratusz.Budynek architektury high-tech o charakterystycznej bryle kojarzącej się z niekształtnym jajkiem, czy też kaskiem motocyklowym stał się obiektem rozpoznawalnym na całym świecie. Budowa rozpoczęła się w 2000 roku i została zakończona dwa lata później. Obiekt ma 12 kondygnacji, w tym dwie podziemne. HMS „Belfast” - krążownik lekki brytyjskiej marynarki Royal Navy z okresu II wojny światowej. Walkie Talkie tower Rols Royce na moście
Okolice Sharda Twierdza

najbliższe galerie:

 
LONDON   -   by NIGHT
1pix użytkownik przemyslaw odległość 0 km 1pix
HMS BELFAST
1pix użytkownik patryk80 odległość 0 km 1pix
Majowy długi weekend w Londynie (2)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 0 km 1pix
Londyn 3
1pix użytkownik mereks odległość 0 km 1pix
Tower Bridge London
1pix użytkownik reggie odległość 1 km 1pix
TOWER BRIDGE - W WIELU ODSŁONACH [LONDYN]
1pix użytkownik afrodyta odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (9):

 
voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 01.10.2017 23:03

12 fotek to już sporo, teraz modne są takie z 3ema :)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 01.10.2017 23:01

Zdjęcia jak zdjęcia, ale byś była, widziała, zobaczyła na własne oczy, poczuła klimat itp. Do Londynu warto jechać, chociaż to drogie miasto. Za hotel płaciłem ponad 500 za dwie noce, metro też jest drogie i bilety do atrakcji różnych, ale teraz funt potaniał.
Jeśli będziesz miała okazję, to się nie zastanawiaj, bo warto, przynajmniej raz. To jest w sumie nie tak daleko. Ja wtedy latałem za 99 pln, pociąg ze Stansted był droższy niż samolot, bo chyba coś ze 130 pln kosztował.

halszka użytkownik halszka(wpisów:2671) dodano 01.10.2017 22:58

Teraz żałuję,bo miałam okazję pojechać z siostrą i jakąś grupą przed laty,a poczułam węża w kieszeni:( To było jakieś biuro od nas i przejazd autokarem,ale towarzystwo swojskie,a to też się przecież liczy:) Ale cyfrówki wtedy jeszcze nie miałam,podobnie jak w Budapeszcie,a miałabym swoją ciekawą galerię czy jakiś album choćby 12 fotek:)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 01.10.2017 22:53

Witaj Halszko, tam jest fajnie. Kiedyś jakoś tak mnie nie ciągnęło za bardzo, ale jak pojechałem i połaziłem, to mi się spodobało. To ciekawe miasto, z historią, z zabytkami, z wieżowcami itp. Jest tam wszystko i fajne lotnisko.
Dzięki za wizytę.

halszka użytkownik halszka(wpisów:2671) dodano 01.10.2017 22:44

Ależ piękne błękity i te wspaniałe zabytki:) Koło Tower of London i Tower Bridge mogłabym się kręcić z aparatem cały dzionek:) Historia londyńskiego Tower bogata i niesamowita. Most przecudnej urody z każdej strony:)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 01.10.2017 22:22

Chyba tak, bo wtedy byłem w styczniu we Frankfurcie, potem w lutym w Rzymie, w marcu w Budapeszcie, a w kwietniu w Londynie. W Londynie miałem najlepszą.
Dzięki za wizytę. Drugi dzień już był pochmurny, a może trzeci...

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7349) dodano 01.10.2017 22:20

Ale pogoda żyleta Ci się trafiła ..., to chyba za ten Budapeszt tak Ci wynagrodziło ..., podoba mi się TB i jego okolice:)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 01.10.2017 17:23

lepsza niż w Budapeszcie, dzięki

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5537) dodano 01.10.2017 15:45

Fajna, słoneczna pogoda nie jest tak częsta w Londynie... Pozdrawiam. :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!