m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (39):

 
Parafia Bożego Ciała w Gdańsku. Parafia Kościoła Polskokatolickiego w RP, położona w dekanacie pomorsko-warmińskim diecezji warszawskiej. Pomnik upamiętniający teren byłego Cmentarza Ewangelickiego czynnego w latach 1867-1956 - Lapidarium Gdańskie Cmentarz Nieistniejących Cmentarzy, zbudowany w 2002 roku w Gdańsku. Symboliczny cmentarz upamiętniający gdańskie cmentarze różnych wyznań zniszczone po II wojnie światowej, głównie w latach 70. XX wieku. Znajduje się w parku u podnóża Góry Gradowej, nieopodal kościoła pw. Bożego Ciała. Powyżej Cmentarza Nieistniejących Cmentarzy zachował się zabytkowy grobowiec rodziny Klawitterów, związanej z rozwojem w XIX wieku przemysłu stoczniowego w Gdańsku. 
Obiekt utrzymywany jest przez Park Kulturowy Fortyfikacji Miejskich „Twierdza Gdańsk będący jednostką budżetową gminy Miasta Gdańsk. Zwiedzając Gdańsk nie skupiajmy się tylko na Długim Targu i Nabrzeżu. Tuż za dworcem autobusowym idąc w górę znajduje się Góra Gradowa, piękne miejsce z widokiem na stocznie i całe Stare Miasto. Dużą atrakcją kierując się w to miejsce, są Forty Napoleońskie, budowle obronne Gdańska, o których mało kto wie. Szczerze polecam. Grodzisko. Nazwa po kaszubsku to Gradowô Góra.Obszar w Gdańsku w dzielnicy Śródmieście. Zespół fortyfikacji miejskich z XIX wieku. Panorama Gdańska ze szczytu Bastionu Jerozolimskiego na Grodzisku
Grodzisko położone jest w północno-zachodniej części gdańskiego śródmieścia. Graniczy z osiedlami administracyjnymi Aniołki oraz Siedlce. Wewnątrz Śródmieścia graniczy od wschodu ze Starym Miastem a od południa z Nowymi Ogrodami. Nad Grodziskiem wznosi się Góra Gradowa o wysokości 46 m n.p.m. Krzyż Milenijny, Pomnik Tysiąclecia,w postaci krzyża, znajdujący się na szczycie Góry Gradowej (46 m n.p.m.) w Śródmieściu Gdańska. Przy pomniku znajduje się punkt widokowy. Widok na Długie Pobrzeże z Zielonego mostu. Chyba zobaczymy kawałek Gdańska z góry. Idziemy na wielkie koło AmberSky. Gdańskie koło widokowe Amber Sky po raz kolejny zmieniło lokalizację. Po zimowej odsłonie na Targu Węglowym, obecnie zakończono jego montaż na Wyspie Spichrzów
.
Koło widokowe AmberSky  zakręciło się w nowej lokalizacji na Wyspie Spichrzów.
Widoki z koła są bardzo ładne, pod warunkiem, że szyby w kabinach są czyste... Mimo wszystko, można podziwiać całą starówkę, wyspę spichrzów i odległe miejsca. Brama Mariacka. Podziwiajmy więc widoki z koła bez komentarza.
Z góry doskonale widoczne Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Państwowa instytucja kultury powołana w 2008. Muzeum zostało otwarte 23 marca 2017 roku.
W głębi Kanał na Stępce. Wyspa Spichrzów powstała w 1576 roku po przekopaniu kanału Nowej Motławy. Pełniła funkcję dzielnicy przemysłowej z licznymi spichlerzami. Znajdowało się tu zaplecze magazynowe dla portu gdańskiego na Motławie. Centralne Muzeum Morskie 50-metrowe koło widokowe AmberSky.
13 sierpnia 2016 r. gdańskie koło widokowe AmberSky dzięki lampom LED rozbłysnęło wszystkimi kolorami tęczy. Ten piękny widok trwał do późnej jesieni. Były plany, aby w Gdańsku stanęło całoroczne koło widokowe na Ołowiance, nieopodal Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.  Zapewne dużej frekwencji sprzyjać będzie otwarcie kładki na Ołowiankę.

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku (do 10 grudnia 2013: Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku). Narodowa instytucja kultury, muzeum przyjmujące za swoje posłannictwo ochronę dziedzictwa nautologicznego, poprzez gromadzenie i zabezpieczanie zabytków związanych z żeglugą, szkutnictwem, okrętownictwem, rybołówstwem oraz upowszechniające wiedzę o nich, a także o morskiej historii Polski i jej gospodarce.
Spichlerze na Ołowiance, SS Sołdek na Motławie Spichlerze na Ołowiance. Hotel Królewski. Filharmonia Bałtycka w dawnej elektrowni. Ołowianka, wyspa na rzece Motławie i Kanale na Stępce, położona w dzielnicy Śródmieście.Bursztynowa Promenada Gwiazd - aleja dziedzińca Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku na Ołowiance, honorująca wybitnych artystów filmu, muzyki, literatury i sztuk pięknych z Polski i zagranicy, istniejąca od 2006. Rybackie Pobrzeże Rybackie Pobrzeże
Odpływ Mołtawy Wyspa Spichrzów Most Stągiewny, odpływ Mołtawy

najbliższe galerie:

 
Fragment Starówki oczami bywalca
1pix użytkownik joasienka odległość 0 km 1pix
Gdańsk Góra Gradowa
1pix użytkownik kabaczek odległość 0 km 1pix
Pomerania rowerowo by Satan cz.  II
1pix użytkownik satan odległość 0 km 1pix
Gdańsk Cmentarz Nieistniejących Cmentarzy
1pix użytkownik kabaczek odległość 0 km 1pix
Gdańsk 4 - Dookoła Centrum
1pix użytkownik popekpawel odległość 0 km 1pix
Gdańsk Cmentarz Garnizonowy
1pix użytkownik kabaczek odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (8):

 
afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4049) dodano 09.10.2017 13:11

u-optymisty
Ja przez miesiąc zobaczyłam tyle, ile pokazałam, więc naprawdę masz dużo do nadrobienia. Do Gdańska doszła jeszcze Gdynia i Sopot.
Pozdrawiam.

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4049) dodano 09.10.2017 13:10

popekpawel
Zafundował i prezentuje się znakomicie. Miałam okazję jechać na jednym i drugim :)
Pozdrawiam :)

u-optymisty użytkownik u-optymisty(wpisów:817) dodano 08.10.2017 15:12

Strasznie dużo mam do nadrobienia :)

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3565) dodano 08.10.2017 07:12

Cześć Afrodyto. Nawet nie wiedziałem, że Gdańsk zafundował sobie swoje London Eye :)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 07.10.2017 22:24

wcześniejsze też oglądałem

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 07.10.2017 22:23

:)

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4049) dodano 07.10.2017 22:21

voyager747
Dzięki za wspólny spacer po Gdańsku.

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 07.10.2017 17:25

23 mi się najbardziej spodobało

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!