m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (49):

 
Sopot. Miasto na prawach powiatu w północnej Polsce nad Zatoką Gdańską, położone na Pobrzeżu Gdańskim, pomiędzy Gdańskiem i Gdynią, z którymi tworzy Trójmiasto. Jest jednym z miast aglomeracji gdańskiej. Podczas pobytu w Trójmieście, dwa razy odwiedziłam Sopot.Krzywy Domek. Został zbudowany w Sopocie przy ul. Bohaterów Monte Cassino 53, według projektu architektów Szotyńskich i Zaleskiego, którego inspiracją były rysunki Jana Marcina Szancera i Pera Dahlberga. Obiekt stanowi część Centrum Handlowego „Rezydent”. Na parterze mieszczą się pomieszczenia handlowe, lokal gastronomiczny i salon gier. Budynek jest też siedzibą m.in. oddziału regionalnego Radia RMF FM oraz RMF Maxxx Z ul. Bohaterów Monte Cassino zniknęła rzeźba rybaka balansującego na linie. Przez kilka ostatnich lat wisiał on nad głowami przechodniów, na wysokości budynku dawnego kina Polonia. Rzeźba została przeniesiona na ul. Bema i tam ma zostać docelowo. Rzymskokatolicka Parafia Garnizonowa św. Jerzego w Sopocie, przy ul.Tadeusza Kościuszki 1.Budowla neogotycka z 1901, pierwotnie świątynia protestancka, a od 1945 katolicka.
Środki na jego wzniesienie przekazali cesarzowa Augusta Wiktoria i cesarz Wilhelm II. Władca nakazał, aby wieża kościelna była widoczna ze statków na Zatoce Gdańskiej. Do 1945 świątynia służyła celom kultu protestanckiego i nosiła wezwanie Odkupiciela Plac Przyjaciół Sopotu. Molo w Sopocie im. Jana Pawła II. Najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim. Ma około pół kilometra długości. Część spacerowa ma 511,5 m, z czego 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej. Jest jedną z największych atrakcji miasta. Dom Zdrojowy od strony Monciaka. To wielofunkcyjny budynek usługowy w Sopocie, oddany do użytku 1 lipca 2009.
Dom Zdrojowy od strony Morza.Usytuowany jest naprzeciw molo i liczy 10 105 m² powierzchni. Wraz z przylegającym do niego hotelem Sheraton tworzy jeden kompleks funkcjonalny. Pierwszy pomost, mierzący 31,5 metra, zbudowany został w 1827 przez doktora Jerzego Haffnera. Następnie, do końca XIX, molo wydłużone zostało do 150 m, a w 1910 do 315 m. Grand Hotel. Pięciogwiazdkowy hotel w Sopocie, obecna nazwa „Sofitel Grand Sopot”. Pogoda jak w październiku, płatała figle. Raz słońce, raz deszcz, raz tęcza. (30 październik) Pogoda jak w październiku, płatała figle. Raz słońce, raz deszcz, raz tęcza. (16 październik) W głowicy mola jest zlokalizowana przystań morska „Molo” w Sopocie.
Jeszcze nie pada, ale za chwilę...trzeba uciekać :) :) :) Końcowy odcinek Molo. 16 października, tak wyglądało Molo po sztormie na Bałtyku 5.10.2017. Obecnie istniejące molo zostało zbudowane w 1928 - przebudowano wtedy też Skwer Kuracyjny. Była to największa przebudowa w historii mola – okazją było 25-lecie Sopotu oraz 100-lecie budowy pomostu. W latach 90. XX dobudowano żelbetową głowicę, ochraniającą pomost główny, a na początku XXI w. prowadzono prace konserwacyjne tegoż pomostu. Obiekt początkowo spełniał funkcję lokalnej przystani, dopiero po pewnym czasie (po rozbudowie uzdrowiska) uzyskał funkcję rekreacyjną.
Z mola podziwiać można widok na Grand Hotel, port morski Gdańsk oraz Kępę Redłowską. W lipcu 2011 firma Hydrobudowa zakończyła budowę mariny dla jachtów, na końcu pomostu. Zakład balneologiczny W Zakładzie Balneologicznym można skorzystać ze zdrowotnych kąpieli solankowych oraz inhalacji. Zakład Balneologiczny w Sopocie - znajduje się na terenie Pomorskiego Centrum Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz-Kosko, przy ul. Grunwaldzkiej, przed wejściem na molo. Naprzeciwko zakładu znajduje się fontanna z solanką , do której woda pompowana jest ze zdroju św. Wojciecha.Obiekt został wpisany do rejestru zabytków w 1982. Pomimo sporego wiatru od morza, warto przejść się wzdłuż plaży. Widoki są zachęcające.
Pozowały, spacerowały... czekały na bułkę... Skwer Brunona Wandtke. Nieopodal skweru znajduje się Restauracja Przystań. Najlepsze jedzenie w Sopocie !!! Bar przy samej plaży. POLECAM :) Bar Przystań mieści się przy al. Wojska Polskiego (Przystań rybacka).
Zupa rybna to najlepsza zupa rybna pod słońcem. Nie wspomnę o rybach, plackach i innych super daniach. Tłumy ludzi, więc jedzenie świeże !!! Fontanna Neptuna znajduje się przy wejściu do Baru Przystań. Światło nawigacyjne w Sopocie. Znak nawigacyjny na polskim wybrzeżu Bałtyku, położony w Sopocie. Od czasu zmniejszenia zasięgu nominalnego do 7 mil morskich w lutym 1999 , według obowiązujących kryteriów w tym zakresie, nie jest już formalnie latarnią morską, ale dalej jest tak nazywana.
Park Marii i Lecha Kaczyńskich Prezydenta RP z Małżonką. Do 16 kwietnia 2010 r. Park Południowy. Przemianowany podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Sopotu, poświęconej pamięci osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej. Pełna nazwa zamieszczona na tabliczce brzmi: Park Marii i Lecha Kaczyńskich Prezydenta RP z Małżonką. W parku znajduje się fontanna solankowa oraz rzeźby. Hotel Chiński Zhong Hua.Aleja Wojska Polskiego 1. Hotel Zhong Hua położony jest przy plaży w Sopocie i oferuje prywatny dostęp do morza. Wnętrza obiektu zostały urządzone zgodnie z zasadami feng shui. Kościół Zbawiciela w Sopocie.Kościół parafii ewangelicko-augsburskiej w Gdańsku z siedzibą w Sopocie i biskupa diecezji pomorsko-wielkopolskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Rzeczypospolitej Polskiej. Zbudowany w stylu neobarokowym w latach 1913-1919, dzieło wybitnego gdańskiego architekta Adolfa Bielefeldta. Kościół mieści się nieopodal mola przy skwerze ks. Otto Bowiena.
Muzeum Sopotu - Willa Ernsta Claaszena.Ulica ks. Józefa Poniatowskiego 8. Obiekt wpisany jest do rejestru zabytków. Muzeum Sopotu zostało powołane do życia w lutym 2001 r. Placówka mieści się w zabytkowej willi, atrakcyjnie usytuowanej przy nadmorskiej promenadzie, tuż przy sopockiej plaży. Willa wybudowana została w 1903 r. dla gdańskiego kupca i przedsiębiorcy. Mural z wizerunkiem Krzysztofa Klenczona zdobi jedną ze ścian budynku przy ul. Drzymały - dawną siedzibę legendarnego klubu Non-Stop.Krzysztof Klenczon ma też swoją ulicę w Sopocie, łączącą Jana z Kolna z Polną przy targowisku na Wyścigach.

Latarnia Morska w Sopocie jest udostępniona do zwiedzania. Mural, Plac Przyjaciół Sopotu. Plac Przyjaciół Sopotu.
Sopot jest bardzo dobrze skomunikowany z miejscowościami aglomeracji, dzięki SKM w Trójmieście, która zatrzymuje się na stacji Sopot oraz przystankach Sopot Wyścigi, Sopot Kamienny Potok.Dziękuję.

najbliższe galerie:

 
Sopot
1pix użytkownik travis odległość 0 km 1pix
Zawody. . . . . hipodrom Sopot
1pix użytkownik nata14 odległość 0 km 1pix
Kościół Garnizonowy pw. św. Jerzego w Sopocie
1pix użytkownik dreptak odległość 0 km 1pix
Trójmiasto - Sopot
1pix użytkownik mgfoto odległość 0 km 1pix
Sopot
1pix użytkownik tereza odległość 0 km 1pix
Sopot-jakiego nie znacie
1pix użytkownik moniaa- odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (18):

 
lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:2791) dodano 13.10.2017 02:41

Wiem,bo obejrzałam wszystkie i uważam ,że 10 zasłużona😊.Mnie tworzenie galerii zajmuje sporo czasu i lekko nie jest 😉.

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4049) dodano 13.10.2017 01:53

u-optymisty
Polecam odwiedzenie Trójmiasta, tym bardziej, że byłeś tam dosyć dawno. Ja nie potrafiłam na początku się odnaleźć. Jak długa przerwa, to tak jest.
Pozdrawiam.

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4049) dodano 13.10.2017 01:52

lucy56
Zrobiłam sporo galerii z samego Gdańska, któremu poświęciłam najwięcej czasu. A Gdynia i Sopot obowiązkowo, bo nie byłoby Trójmiasta. Miło mi, że galerie się podobały.
Pozdrawiam :)

u-optymisty użytkownik u-optymisty(wpisów:826) dodano 12.10.2017 17:52

Od 2009 r. nie byłem w Sopocie, no to sobie powspominałem. Widzę, że w Sopocie i w Polsce coraz modniejsze są murale. Swój pobyt w Trójmieście może kiedyś też pokażę. Pozdrawiam

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:2791) dodano 12.10.2017 16:18

Wykonałaś kawał dobrej roboty i solidnie pokazujesz Trójmiasto.Dawno tam nie byłam i widzę jak dużo się zmieniło.Za całokształt 10😊. Pozdrawiam.

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 12.10.2017 15:56

Ja byłem ostatnio chyba w 2007 r.

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4049) dodano 12.10.2017 14:50

ak
Magnesiki na lodówkę mile widziane. :) :) :)

ak użytkownik ak(wpisów:6026) dodano 12.10.2017 12:52

Asiu też pamiątek nie zbieram oprócz... właśnie :DDD tandetnych magnesikw na lodówkę co jest z kolei zgrozą dla mojej żony załamującej ręce na widok oblepionej tym badziewiem lodówy :DD

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4049) dodano 12.10.2017 11:26

halszka
Ja byłam dwa razy w październiku w ub.roku i przyznam, że jesienią też jest pięknie.Na latarnię nie było wstępu. Nie wiem dlaczego, ale nie było otwarte. W parku byłam i pomnik chyba mam, ale dlaczego go nie wystawiłam w galerii??? Znajdę i dołączę. Mam jeszcze miejsce na jedno zdjęcie.
Pozdrawiam :)

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4049) dodano 12.10.2017 11:22

agra60
Ja zaczęłam w październiku galeriami z Gdańska. Miałam przerwę od stycznia. Mało bywam w Polsce.
Jak miło Cię widzieć.
Serdecznie pozdrawiam.

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4049) dodano 12.10.2017 11:20

wielkopolanka
Trójmiasto jest urocze i warto od czasu do czasu je odwiedzić.
Pokazałam całe Trómiasto. W poprzednich galeriach jest sporo Gdańska i Gdynia. Serdecznie zapraszam :)
Pozdrawiam.

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4049) dodano 12.10.2017 11:18

ak
Ja już nie kupuję pamiątek z różnych miejsc, bo nie mam gdzie tego stawiać, a mój mąż nazywa to "durnostojki"
Pozdrawiam :)

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4049) dodano 12.10.2017 11:17

voyager747
Ja odwiedziłam Sopot dwa razy w ciągu miesiąca, w zeszłym roku. Pogodę miałam różną za każdym razem, co widać na zdj.9 i 10.
Dziękuję za wizytę.

halszka użytkownik halszka(wpisów:2671) dodano 12.10.2017 10:34

Dzięki za spacer po Sopocie:) Byłam 2 razy w ostatnich latach i to z przewodnikiem:)
Sopot najpiękniejszy latem,gdy tonie w zieleni i błękitach:) Poznaję wszystkie zaułki.
Na latarni nie byłaś? Stamtąd są piękne widoki z okienek na 4 strony świata:)
Dolny Sopot z drewnianą architekturą przy ul.Parkowej czy Haffnera śliczny:)
Nie widzę też pomnika założyciela Uzdrowiska J.G.Haffnera w parku za Grand Hotelem.Pozdrawiam:)

agra60 użytkownik agra60(wpisów:1204) dodano 12.10.2017 09:41

Miałem przerwę od Obieżyświata -zniechęca mnie bo trfiam na momenty gdy na portalu strasznie wolno się otwierają strony -a tu miła niespodzianka Twój Sopot - bardzo fajnie się konfrontowało moje zapamietane kadry z Twoimi-wirtualny świat z realnym.Pozdrawia

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1834) dodano 12.10.2017 09:28

Afrodyto z przyjemnoscia pospacerowałam z Tobą po Sopocie....już dawno wyboeram się do Trójmiasta ale myslę, że w przyszłym roku to już napewno? moje wspomnienia już zatarł czas i niewiele pamiętam .... idę dalej do Twoich galerii z Trójmiasta...
pozdrawiam serdecznie:)

ak użytkownik ak(wpisów:6026) dodano 12.10.2017 09:27

Raz byłem w... ubiegłym wieku ale fot nie robiłem, nie zwiedziłem tak dokładnie jak Ty.
Ale... przywiozłem butelkę z morską wodą i troszkę piasku. :)
Stało to w moim pokoju ładnych parę lat, aż mamcia wywaliła ! :DDD
Pozdrawiam serdecznie :)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 11.10.2017 17:05

tęcza piękna, w Sopocie też dawno nie byłem

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!