m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Port w środku sztucznej wyspy? Tak, w Amsterdamie. W sercu największej ze sztucznych wysp amsterdamskiej dzielnicy IJburg znajduje się port. W słoneczny letni dzień to jedno z piękniejszych i spokojniejszych miejsc w tej części miasta. Wyspa Haveneiland to jedna z kilku sztucznych wysp tworzących nową dzielnicę Amsterdamu, IJburg. W połowie lat dziewięćdziesiątych władze Amsterdamu uznały, że w mieście zrobiło się za ciasno. Trzeba powiększyć miasto. Tylko gdzie? Wraz z pojawieniem się dzielnic takich jak de Pijp  i Buitenveldert (Gijsbrecht van Aemstelpark) na południu czy Slotervaart i Slotermeer na zachodzie tym razem spojrzano na wschód.
 Pojawił się mały problem: na wschodzie zobaczono wodę.A dokładniej jezioro IJmeer, pozostałość po dawnym morzu Zuiderzee. O tym jak morze stało się zatoką, a zatoka jeziorem...tak, tak, Holendrzy ciągle coś majstrują przy wodzie.Budowa, najpierw wysp, później mieszkań, ruszyła na dobre na początku XXI wieku. Ten wyjątkowy hotel trzygwiazdkowy oferuje pokoje na pokładzie łodzi położonej nad rzeką IJ przy nabrzeżu NDSM w Amsterdamie. Na miejscu dostępny jest bar. Z siedmiu głównych wysp ukończono obecnie jedynie trzy: niewielką Steigereiland najbliżej centrum, główną wyspę dzielnicy Haveneiland ze znajdującym się tam portem dla jachtów (Port na sztucznej wyspie) oraz przylegające do niej malutkie wysepki z „archipelagu” Rieteiland.  Łódź podwodna na NDSM. Największa z wysp IJburg jest już ukończona. Nazywa się Haveneiland (wyspa portowa) i jak sama nazwa wskazuje znajduje się tutaj port.
 Nie jest to jednak wielki port przeładunkowy, jak na przykład leżący na zachodzie miasta amsterdamski port (czwarty co do wielkości w Europie),  ale niewielka przystań dla jachtów i popularnych w Holandii malutkich łódek. Wokół portu znajduje się kilka kawiarń i restauracji, niedaleko stąd do IJburglaan, jednej z głównych alei handlowo-rozrywkowych tej części miasta Nawet jeśli IJburg wciąż jest w budowie (i osuszaniu), a ukończenie całego projektu zajmie jeszcze lata, to w Havenkwartier da się już odczuć, że jest to jedno z głównych miejsc dzielnicy. Ekstrawagancki hotel na żurawiu... tylko w Amsterdamie.  W ciągu trzech lat, pod okiem konserwatorów zabytków, dźwig zmieniał się w podniebny Faralda NDSM Crane Hotel.
W sercu miasta mieści się obiekt pośród chmur. To pięciogwiazdkowy Faralda NDSM Crane, niezwykle oryginalny hotel położony w północnym Amsterdamie. Północ Amsterdamu. Modna i artystyczna dzielnica, do której ucieka się od zgiełku, w poszukiwaniu inspiracji i oryginalności. Na jednym z takich spacerów, architekt Edwin Kornmann Rudi zachwycił się potencjałem zabytkowego żurawia, na którego szczycie wyobraził sobie… przystań dla najbardziej wymagających gości. Z daleka wyglada bardzo atrakcyjnie. Podeszłam bliżej...ups...Cena za dobę ok.600 euro.Nie wiem jak wygladają pokoje, ale otoczenie jest straszne.Zapewne widoki na port i zatokę, są piękne z góry...ale na dole... ...na dole jest koszmarnie :-( Może kiedyś...jak wszystko będzie na wyspach zakończone, miejsce może stać się atrakcyjne... ...
Na tą chwilę jest nieciekawie. Festiwal IJ to letni festiwal teatralny, który odbywa się na NDSM w Amsterdamie Północnym, co roku. Festiwal trwa dziesięć dni, i można zobaczyć około 25 spektakli. Od 1993 roku festiwal odbywa się na terenie dawnej witryny NDSM oraz w dzielnicach Amsterdam-Noord. Z daleka zobaczyliśmy olbrzymi statek.Holland America Line. Holland America Line jest amerykańską / brytyjską linią wycieczkową ; spółkę zależną Carnival Corporation & plc . Pochodząca z Holandii firma ma siedzibę w Seattle , w Stanach Zjednoczonych.
Rok budowy:2016; Długość (m):	285; Tonaż (tony):99500; Pokłady pasażerskie:12; Pasażerowie (2os./kabina):	2662; Załoga:1025; Bandera:	Holandia MS Konigsdam reprezentuje najnowszą klasę statków we flocie armatora. Dwa razy w ciągu godziny kursuje bezpłatny prom, który zapewnia połączenie z oddalonym o 10 minut dworcem kolejowym Amsterdam Centraal. Obiekt Botel obsługuje Gości Booking.com od 3 LUT 2010. Łódź jest usytuowana przy nabrzeżu NDSM. Ciekawostką jest to, że w napisie z czerwonych liter, są również pokoje mieszkalne :)
Prom z portu do Amsterdam Centraal płynie 15 minut. Widoki są atrakcyjne, więc warto obserwować to, co mamy za burtą. ... ... ... Po 15 minutach docieramy do centrum Amsterdam Centraal.
Schodzimy z promu i szukamy następnych atrakcji. Pomnik królowej Wilhelminy w Amsterdamie znajduje się na ulicy Rokin , na rogu z aleją Langebrugsteeg. Pomnik królowej Wilhelminy z Holandii został wykuty w brązie przez Theresia R. van der Pant . Rondvaart Koou. Rejsy na kanale północno-morskim z Amsterdamu do IJmuiden. Rejsy wycieczkowe po kanałach, to wielka frajda obejrzenia Amsterdamu z wody Pomnik królowej Wilhelminy.
Pomnik Vrouwe Fortuna. Ta statua jest w rzeczywistości boginią rzymską, która przynosi fortunę i powodzenie wszystkim. Lokalizacja w Munt  Centrum.

najbliższe galerie:

 
Amsterdam - wrzesień 2008
1pix użytkownik gamcio odległość 2 km 1pix
Amsterdam 6 - rejs kanałami
1pix użytkownik robson odległość 3 km 1pix
AMSTERDAMSKI SPACER
1pix użytkownik d-b odległość 3 km 1pix
kwietniowy amsterdam
1pix użytkownik kama_wos odległość 3 km 1pix
Amsterdam 7 - Dzielnica Czerwonych Latarni
1pix użytkownik robson odległość 3 km 1pix
Amsterdam pełen uśmiechu. . .
1pix użytkownik bartak odległość 3 km 1pix

komentarze do galerii (8):

 
afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4051) dodano 19.10.2017 16:10

ak
W przypadku Mariny, konieczny byłby rower wodny :) Jest gdzie pływać.
Pozdrawiam.

ak użytkownik ak(wpisów:6148) dodano 19.10.2017 07:12

Bezwzględnie do zwiedzania miasta niezbędny rowerek :)
A dzielnicę nazwał bym "porzucona industria" , ciekawy temat.
Pozdrówki :)

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4051) dodano 18.10.2017 23:13

piernicyna
Miło mi, że odwiedziłaś moją galerię. Zawiozę do Amsterdamu oczywiście pozdrowienia. Zapraszam do oglądania moich galerii z Holandii. Bedą na razie jeszcze dwie z Zaandam z Zaanse Schans oraz Zandvoort .
Pozdrawiam serdecznie.

piernicyna użytkownik piernicyna(wpisów:131) dodano 18.10.2017 22:50

Afrodyto, pozdrów Amsterdam ode mnie. Ciekawa wycieczka :) Razem z Tobą byłam też w Wenecji Północy. Ładnie pokazujesz to miasto.

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4051) dodano 18.10.2017 22:44

halszka
Cieszę się, że mogłam trochę przybliżyć Amsterdam, z różnych stron, a nie tylko centrum.
Do zobaczenia w listopadzie.
Pozdrawiam.

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4051) dodano 18.10.2017 22:43

olazim
Dięki, że wpadłaś. Miło, że się podobało :)

halszka użytkownik halszka(wpisów:2671) dodano 18.10.2017 22:02

Obejrzałam i poczytałam z ciekawością:)
Pozdrawiam Asiu:)

olazim użytkownik olazim(wpisów:2243) dodano 18.10.2017 19:37

Ciekawie-podobało się.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!