m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Ostatnie zdjęcia z Yellowstone National Park. Kolejne spotkanie z bizonami. Kiedyś były ich miliony. Człowiek niemal doszczętnie wymordował te piękne zwierzęta. Jak można było wziąć dosłownie i wypaczyć słowa Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi.? Rzeka Yellowstone to prawy dopływ Missouri ma długość 1114 km.
Nazwa pochodzi od nazwy nadanej jej przez Indian, z powodu żółtych skał leżących na jej brzegach. Płynie w kierunku północnym przez Park Narodowy Yellowstone, przepływa przez jezioro Yellowstone, tworząc następnie Wodospady Yellowstone i żłobiąc Wielki Kanion Yellowstone.
Kompleks Norris Geyser Basin. Steamboat Geyser to najwyższy na świecie aktywny gejzer, należy do kompleksu Norris Geyser Basin. Czas największych erupcji jest nieprzewidywalny. Podczas największych eksplozji wyrzuca wodę oraz parę wodną o temperaturze 92 °C na wysokość ponad 90 metrów, jednak z reguły można zobaczyć wybuch o wysokości do 12 metrów.
Długość wybuchu także jest różna, waha się od 3 do 40 minut i zależy od wielu czynników, min. od ilości wody gruntowej i zaskórnej, temperatury i ciśnienia w komorze gejzeru pod ziemią oraz aktywności lawy z komory magmowej pod kalderą parku Yellowstone. Na początku XXI wieku zanotowano zwiększoną aktywność gejzeru. Czy wkrótce będzie Wielkie Bum? Zapraszam na spacerek po Norris Geyser Basin.
Żegnamy się z rzeką i parkiem Yellowstone.

najbliższe galerie:

 
USA - Park Narodowy Yellowstone
1pix użytkownik kryjan odległość 20 km 1pix
USA - Mammoth Hot Springs w Yellowstone
1pix użytkownik kryjan odległość 21 km 1pix
Parki Narodowe USA
1pix użytkownik ina odległość 22 km 1pix
Podróż po zachodnich stanach USA (1)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 22 km 1pix
USA - Yellowstone National Park (2)
1pix użytkownik wmp57 odległość 25 km 1pix
USA - Wielki Kanion Yellowstone
1pix użytkownik kryjan odległość 26 km 1pix

komentarze do galerii (1):

 
achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5608) dodano 27.09.2018 00:36

Świetna galeria... Dla mnie Yellowstone jest chyba najpiękniejszym z 13 parków narodowych USA, które dane było mi oglądać. Pozdrawiam. :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!