m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Podczas przejazdu z Santiago do Fatimy mijamy wiele ciekawych i pięknych miejsc Portugalii a między innymi Porto, na zdj. W Fatimie nasz hotel ,,Santa Barbara Betonowy plac przed świątynią dwa razy większy od placu św. Piotra w Rzymie. Podczas nabożeństw mieści się tu nawet 500 tysięcy ludzi. Mnóstwo pielgrzymów na kolanach czyni pokutę zmierzając około 300 m do kaplicy objawień, co wzbudza spore zainteresowanie i podziw. Niedaleko bazyliki, w miejscu gdzie objawiła się Matka Boska, stoi niewielka Kaplica Objawień - Capela das Aparições.
Znajduje się tam figura Matki Boskiej z Fátimy. W jej koronie umieszczono kulę, która podczas zamachu w 1981 roku zraniła papieża Jana Pawła II. Niewielka zbudowana jako pierwsza Kaplica Objawień i figura w miejscu gdzie rósł dąb na którym dokonały się objawienia MB. Pokutujący na kolanach pielgrzymi . Składanie wot w postaci świec woskowych. Modlitwa na Drodze Krzyżowej po za obrębem sanktuarium i miasta. Golgota , kaplica wybudowana dzięki staraniom pielgrzymów z Węgier.
Modlitwa na Drodze Krzyżowej Sanktuarium fatimskie (Sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej) to przede wszystkim ogromna neobarokowa bazylika z 65-metrową wieżą. Kościół zbudowany jest z białego wapienia i ozdobiony posągami świętych. Mozaiki zdobiące bazylikę Wnętrze bazyliki Sklepienia bazyliki Dekoracje w niszy prezbiterium nad ołtarzem bazyliki.
Miejsce spoczynku dzieci - pastuszków światków objawień MB. Prawa pierzeja bazyliki Betonowy plac przed świątynią i górujący nad nim współczesny krzyż. Głównym miejscem pielgrzymek jest Sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej oraz nowe, większe sanktuarium po przeciwnej stronie placu. Na zdj. wejście. Jest to kościół Trójcy Przenajświętszej, czwarty pod względem wielkości kościół na świecie.Nowoczesny budynek pomieścić może 20 tysięcy ludzi. Obok świątyni a bardziej pod nią znajduje sie nowoczesne muzeum sztuki religijnej.
Sąsiadujące z sanktuarium ulice i mnóstwo hoteli, restauracji i sklepów z dewocjonaliami. Pamiątka po wizycie Papieża Franciszka. Centralny plac sanktuarium. Kilka zdjęć wykonanych o nocnej porze. Współczesna szopka Betlejemska
Kolumnada arkadowa Fronton i wieża bazyliki Nabożeństwo różańcowe z światłem świec i figurą MB.
Nabożeństwo różańcowe z procesją światła z figurą MB o godz. 21,30 Nabożeństwo różańcowe z procesją światła o godz. 21,30 Nabożeństwo różańcowe z procesją światła. Ołtarz główny na placu centralnym Element ołtarza głównego. Pierwsze objawienie miało miejsce 13 maja 1917 roku. Dzieci: Lucja Santos, Francisco Marto i Jacinta Marto, pasły owce w pobliżu Fátimy. Jak zwykle koło południa odmówiły różaniec i zaczęły bawić się, układając z kamieni domek (obecnie stoi tam Bazylika). Na zdj.Kaplica objawień z figurą MB Fat.
 Pastuszków otoczyło silne jasne światło i zobaczyły nad niskim drzewkiem Panią jaśniejszą niż słońce. Obecnie w tym miejscu stoi Kaplica Objawień. Podczas ostatniego objawienia (13 października 1917 roku) świadkami było 70 000 ludzi. Obecni wedle przekazów mogli dostrzec wielką ognistą tarczę odrywającą się od nieba i zstępującą na ziemię. W czasie objawień Matka Boska przekazała dzieciom trzy Tajemnice Fátimskie. Pierwszą z nich było poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu i zapowiedź pokoju (I Wojna Światowa), druga dotyczyła nawrócenia Rosji i wybuchu rewolucji, trzecia dotyczyła między innymi zamachu na papieża. Na zdj.Wieża bazyliki Czy fatimskie orędzie wnosi coś nowego do Różańca, który w 1917 roku był modlitwą znaną i praktykowaną od wieków w Kościele? Pani z Fatimy akcentuje wstawienniczą siłę Różańca ofiarowanego za grzeszników. Zło dobrem zwyciężaj. Maryja wyraźnie chce, by stał się on owym dobrem zwyciężającym zło szerzące się w świecie i atakujące także sam Kościół. Różaniec był polecony dzieciom fatimskim jako modlitwa o pokój w obliczu wojny, a jednocześnie jest on modlitwą duchowej walki. Nie ma tu sprzeczności, dlatego że pokój jest ostatecznie owocem nawrócenia.Na zdj.Pośrodku placu monumentalna figura Chrystusa W każdym z sześciu objawień fatimskich powtarza się prośba Maryi o modlitwę różańcową. Dzięki objawieniom w Fatimie po każdej dziesiątce odmawiamy modlitwę „O mój Jezu”, z prośbą o zbawienie dusz najbardziej zagrożonych. Wioska Aljustrel, w której mieszkały dzieci, którym 13 maja 1917 po raz pierwszy objawiła się Matka Boża jest oddalona o dwa kilometry od Sanktuarium.
Można tu zwiedzać domy pastuszków (Casas dos Pastorinhos). W Aljustrel prawie wszystko jest tak, jak za czasów objawień. Wioskę otaczają przepiękne gaje oliwne. Można tu odnaleźć prawdziwy spokój i ciszę. Jeśli zależy nam na cichej modlitwie i kontemplacji warto wybrać się właśnie tu. Na zdj. Dom pastuszków. DZIĘKUJE.

najbliższe galerie:

 
Fatima
1pix użytkownik kotekchrobotek odległość 0 km 1pix
Fatima (sanktuarium)
1pix użytkownik pipol odległość 0 km 1pix
Fatima
1pix użytkownik muczacza odległość 1 km 1pix
Portugalia-Fatima
1pix użytkownik tereza odległość 1 km 1pix
TOMAR - okolice - FATIMA
1pix użytkownik pedro1912 odległość 1 km 1pix
Fatima - maj 2009
1pix użytkownik gamcio odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (10):

 
licja użytkownik licja(wpisów:477) dodano 01.11.2017 12:34

Piękna relacja, piękne miejsce, wspaniale pokazane. W Twojej relacji jest wszystko o czym marzę. Pozdrawiam:)))

jasko227 użytkownik jasko227(wpisów:733) dodano 29.10.2017 21:34

piękna relacja ... pozdrawiam !!

mocar użytkownik mocar(wpisów:2771) dodano 28.10.2017 22:57

Lucy56 - Miło mi że odwiedziłaś wirtualnie Fatimę w mojej galerii, zatem życzę zrealizowania zamiarów. Dziękuję za uznanie.
Pozdrawiam:)

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3075) dodano 28.10.2017 20:27

Portugalia i Fatima jeszcze przede mną, może zdążę 😊. Uczta jak wspomniał Stach.Pozdrawiam.

mocar użytkownik mocar(wpisów:2771) dodano 27.10.2017 22:11

Stach - Dokładnie, dzięki za wizytę.

mocar użytkownik mocar(wpisów:2771) dodano 27.10.2017 22:09

Ak - Sadzę że dla Ciebie z Madrytu to już nie daleko, co tam 500 km.
Kabaczek - Dziękuje również za obecność.
Przemysław - Widocznie bardziej skupiłeś sie na sprawach duchowych, bywa i tak.

Dziękuje Wszystkim odwiedzającym i pozdrawiam :)

stach1966 użytkownik stach1966(wpisów:40) dodano 27.10.2017 22:02

Uczta dla oka, serca i ducha. Dzięki

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6236) dodano 27.10.2017 21:09

Byłem wreszcie w tym roku. Ale nie byłem w stanie robić zdjęć...

kabaczek użytkownik kabaczek(wpisów:1112) dodano 27.10.2017 21:02

Mocar, dziękuję Ci za tę kolejną relację. To już 100 lat...

ak użytkownik ak(wpisów:6276) dodano 27.10.2017 18:45

Trzeba się będzie kiedyś wybrać ... najlepiej jakby było po drodze :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!