m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
 Nazaré podzieli się na trzy główne części:
 Praja - dzielnica ciągnąca się wzdłuż plaży,
 Sitio - czyli Stare Miasto ulokowane na wzgórzu,
Pederneira - położona na drugim wzniesieniu. To właśnie w tej galerii zwiedzimy Sitio - czyli Stare Miasto ulokowane na wzgórzu, Klif z którego wchodzimy na centralny plac najstarszej części Sitio Plac centralny miejscowości Sitio Plac główny w Sitio Centrum miejscowości
Sanktuarium Matki Bożej w Nazaré usytuowane w centrum dzielnicy Sitio, z które przechowuje cudowną rzeźbę Nossa Senhora da Nazare.  Na zdj. Na uboczu, tuż nad urwiskiem, stoi mała kaplica Ermida da Memória. Legenda głosi, że w tym miejscu został cudownie ocalony Dom Fuasa Roupinha. Polując na jelenia zabłądził we mgle i znalazł się nad urwistą skałą. Gdy kopyta jego konia osuwały się już po skale, zaczął modlić się do Matki Boskiej i ta ocaliła mu życie. Warto odwiedzić najstarsze sanktuarium w całej Portugalii, w szczególności.że wiążę się z nim ciekawa legenda. O czym w kolejnej galerii o samym sanktuarium Historyczna, pierwotna osada znajdowała się w Sitio, położonym nad urwistym brzegiem, na wysokości przekraczającej 100 m n.p.m. Ta część jest pozostałością czasów, w których piraci algierscy, francuscy, angielscy i holenderscy najeżdżali te okolice aż do wieku XIX.
Szpital miejski Kuchnia szpitalna
Na skraju urwiska stoi niewielka kaplica ERMIDA de MEMORIA z XII wieku, zdobi ją biało-niebieskie malowidło z azulejos, przedstawiające słynną w Nazaré i okolicach historię ocalenia przed śmiercią w tym miejscu w 1182 roku Dom Fuos Rouphino. Mały ryneczek handlowy  Do dziś zachowała się w Nazaré tradycja żałobna. Kobieta, której mąż umiera, do końca życia chodzi w czerni. Zazwyczaj nie wychodzi drugi raz za mąż, gdyż tradycja sprzeciwia się temu. W Nazare przetrwała tradycja strojów noszonych przez rybaków i ich żon, które noszą tradycyjne chusty i haftowane fartuchy nałożone na siedem flanelowych spódnic w różnych kolorach. Zabudowa miasteczka
Praja Praja - dzielnica ciągnąca się wzdłuż plaży Bram która wyznacza drogę na klif wysunięty w ocean
Figura przypominająca cudowne wydarzenie ocalenia przed śmiercią w 1182 roku Dom Fuos Rouphino. Figura przypominająca wydarzenie ocalenia przed śmiercią w 1182 roku Dom Fuos Rouphino. Portugalska miejscowość znana jest również wszystkim fanom surfingu, gdyż to właśnie w Nazare w listopadzie 2011, hawajski surfer Garrett McNamara surfował po rekordowej fali 23,8 m, a 28 stycznia 2013 r., McNamara pobił ten rekord, by w grudnia 2013 ustanowić nowy rekord.
 Latarnia morska i punkt widokowy na wzburzony ocean w Nazaré
Na zdj. Pederneira - położona na drugim wzniesieniu. jw. widok z urwistego klifu Na zdj. Praja - dzielnica ciągnąca się wzdłuż plaży.

najbliższe galerie:

 
Iberia
1pix użytkownik zielaz odległość 0 km 1pix
NAZARE - cz.1 - Praia
1pix użytkownik mocar odległość 1 km 1pix
Portugalia-Nazare cz.I
1pix użytkownik tereza odległość 1 km 1pix
Nazare (Portugalia)
1pix użytkownik romario odległość 1 km 1pix
Portugalia-Nazare cz.II
1pix użytkownik tereza odległość 1 km 1pix
Nazare
1pix użytkownik andrew430 odległość 2 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
mocar użytkownik mocar(wpisów:2784) dodano 05.11.2017 18:13

Achernar-51 No bywa i tak ale jeszcze wszystko przed Tobą. Ja również złapałem smak na Portugalię i planuje wrócić tam sam i tak na spokojnie odwiedzić najpiękniejsze miejsca tego kraju.

Dziękuje i Pozdrawiam:)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5592) dodano 05.11.2017 00:16

Świetne miejsce, szkoda że nie udało nam się tam dotrzeć... Może kiedyś, bo do Portugalii mam duży sentyment... Pozdrawiam. :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!