m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Wędrówkę po Barcelonie  rozpocząłem od portu, taki osobliwy rzut oka na ten gigantyczny port. Port Barcelona to największy port Katalonii i jeden z największych portów w Europie. Pomnik Kolumba w Barcelonie znajduje się na środku Placu Portal de la Pau obok Port Vell (Stary Port) i od niego rozpoczyna się najsłynniejszy deptak w Barcelonie, La Rambla. Pomnik o wysokości 60 metrów ma kształt kolumny, na której szczycie znajduje się siedmio metrowa sylwetka Kolumba wskazującego palcem wyjście z portu. Oprócz odkrywcy na trzonie zabytku znajduje się również osiem rzeźb postaci, medalionów oraz osiem herbów i płaskorzeźb na cokole, które symbolizują osoby i wydarzenia ściśle związane z życiem podróżnika. Zabytek ma upamiętniać miejsce powrotu Krzysztofa Kolumba z jego pierwszej wyprawy do Indii Zachodnich. 3 kwietnia 1493 roku odkrywca został powitany tutaj przez parę królewską, Izabelę i Ferdynanda.
Obiekt został wzniesiony z okazji Wystawy Światowej, która odbyła się w stolicy Katalonii w 1888 roku. Pomnik Kolumba w Barcelonie jest najwyższym spośród 64 pomników odkrywcy na świecie. Prace nad nim trwały siedem lat.
Krzysztof Kolumb pokazuje ręką wyjście z portu, mniej więcej w kierunku Majorki lub Algieru bądź Ameryki. 
Pomnik stanowi bardzo dobry punkt widokowy na port. W środku kolumny znajduje się winda, którą można wjechać na samą górę, ale ze względu na małą średnicę mieści 4 osoby. Duana - Urząd Władz Lokalnych to zabytkowy budynek tuz przy porcie.
 Który swoim historycznym rozmachem i dekoracjami zwraca uwagę turysty. Dalej wchodzimy na Aleje tzw. Rambla która po 1200 metrach kończy się placem Katalońskim (Plaça de Ctalunya) . Na zdj. zabytkowe mury i brama do Muzeum Morskiego w Barcelonie. La Rambla to bez wątpienia najbardziej znana ulica Barcelony. Hiszpański poeta Federico Garcia Lorca mawiał: Rambla to jedyna ulica na świecie, która mogłaby nie mieć końca.Na zdj. Mim których spotykamy tu bez liku co klika metrów. Zwykle zatłoczona i hałaśliwa aleja może jednak nie spodobać się osobom preferującym ciszę i spokój. Takowe wrażenie odniosłem i szybko stamtąd uciekałem. Kolejny mim i cała masa ludzi
Boczne uliczki starego miasta Mim w całej krasie, muszę przyznać że w naszym Krakowie mimy maja bardziej ludzki i ziemski wygląd. La Rambla to także raj dla kieszonkowców, warto więc baczniej przyglądać się swoim cennym przedmiotom. I mojej grupie okradziono kobietę z wszystkiego co miała przy sobie bezpowrotnie,dokumenty pieniądze smartfon, obcinając pasek torebki damskiej. Każdego dnia ulicę przemierza ponad 150 tysięcy osób. Tak naprawdę La Rambla to 5 kolejno przechodzących w siebie alej o łącznej długości 1,2 km.
 Dodatkowo, od 1990 roku w skład La Rambla wchodzi również drewniane molo w porcie. La Rambla i cały jej urok I tak szczęśliwie i w miarę szybko dotarłem do placu Katalońskiego. 17 Sie 2017r na La Rambla, najpopularniejszym deptaku w centrum Barcelony, doszło do ataku terrorystycznego gdzie zatrzymałem się na chwilę przed cokołem lampy ulicznej pod którą składane są kwiaty. Plac Kataloński jest sercem Barcelony, w którym kwitnie życie towarzyskie miasta . Plac otoczony jest najbardziej reprezentacyjnymi budynkami miasta. Oprócz walorów towarzyskich na Placu Katalońskim znajdują się jedne z najbardziej reprezentacyjnych i eleganckich budynków Barcelony.
 Dookoła placu stoją ławki, z których można obserwować dwie fontanny i kilka rzeźb. Plac Kataloński. Plac Kataloński. Plac Kataloński. Plac Kataloński.
Plac Kataloński. Plac Kataloński. Z Placu Katalońskiego możemy udać się w kolejne atrakcyjne części miasta Barcelony. Barcelona Barcelona Barcelona
Barcelona Sagrada Familia to niepowtarzalna secesyjna świątynia rzymskokatolicka. Wciąż nieukończony symbol Barcelony. Zaprojektowana przez słynnego architekta Antonio Gaudiego. Jej budowa trwa już przeszło 100 lat, została zapoczątkowana w 1882 roku i ciągnie się do dzisiaj. Planowanie ukończenie ma nastąpić w 2026 roku, dokładnie 100 lat po śmierci Gaudiego, który zwykł mawiać: Mojemu klientowi się nie śpieszy. Do czasów współczesnych wzniesiono 8 z zaplanowanych 18 strzelistych wież, mierzących do 170 metrów wysokości. Wieże symbolizują 12 apostołów, 4 ewangelistów, Maryję oraz Jezusa (centralna i najwyższa). Po ukończeniu wieży poświęconej Jezusowi Sagrada Familia stanie się najwyższym kościołem na świecie. Park Güell, jedno z najbardziej charakterystycznych dzieł słynnego architekta Antonia Gaudíego w Barcelonie. Miejsce pełne magii i mimo niewielkiego rozmiaru, pełne niesamowitych rozwiązań oraz tajemnic.
Gaudi wyprzedził epokę i na zawsze zmienił swoje ukochane miasto. Dzisiaj do Barcelony przyjeżdżają miliony turystów, wielu z nich głównie w celu zobaczenia dzieł słynnego mistrza - i większość z nich kieruje się do Parku Güell jako jednego z pierwszych miejsc. Z wzgórza i Parku Güell roztaczają się nie samowite widoki na centrum miasta Barcelony. Barcelona - stolica Katalonii i drugie co do wielkości po Madrycie miasto Hiszpanii. Miasto zamieszkuje prawie 1,5 mln mieszkańców, położone jest nad morzem Śródziemnym w północno-wschodniej części Hiszpanii, w regionie autonomicznym Katalonia. Barcelonę można zaliczyć do grupy najpiękniejszych miast Europy. Na każdym kroku można spotkać zabytkową architekturę, urokliwe uliczki i parki.
 W 1992 roku miasto organizowało Letnie Igrzyska Olimpijskie, przez co stało się jeszcze bardziej z znane wśród turystów zagranicznych. Solidnym fundamentem komunikacji miejskiej jest składająca się z 9 linii sieć metra oraz  rozbudowana sieć autobusów miejskich. W pobliżu miasta znajduje się międzynarodowe lotnisko, do którego najłatwiej dojechać szybkim pociągiem podmiejskim. DZIĘKUJE.

najbliższe galerie:

 
Barcelona  Palau Guell 2014 r
1pix użytkownik magdar odległość 0 km 1pix
BARCELONA
1pix użytkownik madeleine odległość 0 km 1pix
Moja Barcelona
1pix użytkownik nola76 odległość 0 km 1pix
królowa Katalonii jesienią...
1pix użytkownik zielas odległość 1 km 1pix
HISZPANIA Barcelona z górnej perspektywy
1pix użytkownik paweller75 odległość 1 km 1pix
  BARCELONA - WIELKIE PROJEKTY
1pix użytkownik harmony odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
filmdil użytkownik filmdil(wpisów:1408) dodano 04.12.2017 04:52

Po latach nieobecności wróciłem do Obiezyświata. Widzę, że Mocar jesteś ciągle aktywny. Twoje zdjęcia z Barcelony zasługują na uwagę . Miło wracać w dawno odwiedzane miejsca.
Ja przeniosłem sie na YT.
Pozdrawiam. :)

mocar użytkownik mocar(wpisów:2815) dodano 17.11.2017 12:14

Achernar-51 - Dziękuje za uznanie, w Barcelonie byłem króciutko więc nie miałem wiele możliwości, więc tylko tyle zwiedziłem.
Pozdrawiam:)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5681) dodano 16.11.2017 01:40

Ładnie pokazane uroki katalońskiej stolicy... Pozdrawiam. :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!