m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Na spacer wyruszamy z portu. Sagrada Familia to niepowtarzalna secesyjna świątynia rzymskokatolicka. Wciąż nieukończony symbol Barcelony. Zaprojektowana przez słynnego architekta Antonio Gaudiego. Jej budowa trwa już przeszło 100 lat, została zapoczątkowana w 1882 roku i ciągnie się do dzisiaj. Planowanie ukończenie ma nastąpić w 2026 roku, dokładnie 100 lat po śmierci Gaudiego. W chwili śmierci architekta budowa była ukończona w 25%.
Wolą samego mistrza było ukończenie świątyni jedynie z prywatnych datków sponsorów. Budowa nie jest zatem finansowana przez rząd. Do czasów współczesnych wzniesiono 8 z zaplanowanych 18 strzelistych wież, mierzących do 170 metrów wysokości. Wieże symbolizują 12 apostołów, 4 ewangelistów, Maryję oraz Jezusa (centralna i najwyższa). Sagrada Familia pomimo tego, że nie została jeszcze ukończona, znajduje się na światowej liście dziedzictwa kulturowego UNESCO.
Po ukończeniu wieży poświęconej Jezusowi, Sagrada Familia stanie się najwyższym kościołem na świecie. Pomnik Tańca Sardana (narodowy taniec kataloński) w Parku de Montjuic - symbol solidarności i jedności Katalończyków. Tancerze powolnie chodząc trzymają się za ręce tworząc koło. Widok we wzgórza Montjuic Venetian Towers - para wież na Avinguda de la Reina Maria Cristina na skrzyżowaniu z Plaça d'Espanya. Wieże mają wysokość 47 mi przekrój 7,2 metra kwadratowego. Były wzorowane na dzwonnicy bazyliki św. Marka w Wenecji.
Teatr Casa Lleo Morera Casa Amatller zaprojektowana przez Josepa Puiga i Cadafalcha stojąca obok Casa Batllo. Casa Batllo to kamienica przebudowana w latach 1904-1906 dla producenta tekstyliów Josepa Batllo i Casanovas. Autorem jej nowej wersji oraz niektórych elementów wyposażenia, jest Antonio Gaudii. Budowla została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Znajdujący się prze Passeig de Gracia 43 budynek przypomina nieco smoka (choć to jedna z wielu interpretacji). Głównie za sprawą dachu oraz płytek pokrywających ściany, które przypominają rybie łuski. Niezwykłość kamienicy objawia się również w wykorzystaniu innych motywów zwierzęcych np. kości. Fasada Domu Batllo ozdobiona została kolorowymi kawałkami ceramicznymi oraz stłuczonymi kafelkami. Casa Mila to kamienica znajdująca się na rogu Passeig de Gracia i Prevenca, projektu  Gaudiego, wybudowana dla przedsiębiorcy Pere Mili i jego rodziny w 1906-1910 roku. Budynek jest ostatnim tego typu zamysłem artysty. Dlatego też uznaje się go za najbardziej dojrzały projekt, mimo że niezakończony. Dzielnica Hiszpańska
Targ la Boqueria przy La Rambla. Niesamowity klimat miejsca tworzy gwar targowy, kolory i mieszanka zapachów. Na straganach sprzedaje się warzywa, owoce, przyprawy, ryby, owoce morza, sery, mięso. Jest mnóstwo egzotycznych owoców. Pięknie to wszystko wygląda, a jeszcze lepiej smakuje taka sałatka, którą gotową można kupić. Plac Reial znajdujący się w dzielnicy gotyckiej. Pomnik Kolumba znajdujący się w centrum przy wejściu do Portu to jeden z najbardziej charakterystycznych punktów miasta. Jest też najwyższym posągiem w mieście, liczy sobie około 60 metrów.
Pojawiało się wiele teorii na temat tego co wkazuje, włącznie z drwinami, że twórcy pomnika tak go nieudolnie ustawili, czy zaprojektowali, że nie wskazuje on „Ameryki”, którą odkrył. Wskazuje natomiast, po prostu, wyjście z barcelońskiego portu albo Majorkę, do której będę płynąć. Budynek przy nabrzeżu... ...w którym mieści się zarząd portu w Barcelonie. Duana de Barcelona to dawny budynek Urzędu Celnego w Barcelonie. Wzniesiony został w stylu elektycznym z elementami klasycystycznymi, bogato zdobiony przez rzeźbiarza Eusebi Arnau.
Spacer po Barcelonie kończymy w porcie, skąd wyruszyliśmy.

najbliższe galerie:

 
--- Visca el Barca ---
1pix użytkownik oles odległość 2 km 1pix
Park Guell i Sagrada Familia
1pix użytkownik jedrek odległość 2 km 1pix
Katalonia
1pix użytkownik nata44 odległość 2 km 1pix
FC Barcelona
1pix użytkownik jedrek odległość 2 km 1pix
HISZPANIA.Barcelona
1pix użytkownik irolek odległość 4 km 1pix
Barcelona/ Katalonia
1pix użytkownik akbruni odległość 4 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
seerene użytkownik seerene(wpisów:46) dodano 23.12.2017 16:22

@Voyager747

dzięki :) Nie wiedziałam. Pozwolę sobie przekopiować.

Pozdrowienia

seerene użytkownik seerene(wpisów:46) dodano 23.12.2017 16:21

@Warusek
- całość jest ujęta na innym zdjęciu
- w tej dzielnicy znajduje się kościół, gdybym znała nazwę kościoła, to na pewno bym ją wpisała :)

Pozdrawiam

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 03.12.2017 23:53

Na 33 widać fragment Katedry Świętej Eulalii (Catedral de la Santa Creu i Santa Eulàlia) w Barcelonie (Katalonia, Hiszpania) jeden z cenniejszych przykładów architektury gotyckiej w Hiszpanii. Wzniesiona w kilku etapach w XIII - XV w. na miejscu starszej świątyni wybudowanej przez Rzymian. W XIX w. otrzymała monumentalną neogotycką fasadę zachodnią stanowiącą wschodnią pierzeję placu katedralnego. Siedziba archidiecezji barcelońskiej.

warusek użytkownik warusek(wpisów:226) dodano 03.12.2017 22:38

Czemu tylko są szczegóły bez pokazania całego budynku ?
Na przykład zdjęcie trzy i kilka następnych ?
A już w ogóle nie rozumiem opisu zdjęcia 33 .
Co ma nazwa dzielnicy do jakiegoś kościoła ???
Za to pięknie opisałaś zdjęcie 37 .

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!