m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Chronologicznie rzecz biorąc ta galeria z serii CHINY powinna być pierwszą, a ja już wcześniej ze dwie popełniłem. Lecimy do Szanghaju z W-wy przez Dubaj. Odcinek Dubaj-Szanghaj moim ulubionym samolotem, czyli Airbus A380. Z lotniska w Szanghaju do centrum jest około 30 km i można pokonać tę odległość mega szybką koleją magnetyczną Maglev. Poza godzinami szczytu jeździ z prędkością ok.430 km/h. Niestety my jechaliśmy w złych godzinach i rekordu prędkości nie pobiliśmy....stąd tylko 301 km/h. Po 8 min jesteśmy na dworcu w Szanghaju. Od razu rzuca się w oczy czystość i porządek. Do hostelu było blisko ale ponieważ hostel był usytuowany na którymś tam piętrze jakiegoś wieżowca, to widok z okna hostelowego był bardzo fajny. W Chinach byłem pierwszy raz i mam bardzo dużo obserwacji których nie jestem w stanie opisać pod zdjęciami. W Chinach zaskoczyła mnie czystość i porządek. Co krok widać służby sprzątające i wszelakie inne porządkowe.
W Chinach budują wielkie ilości budynków mieszkalnych, każdy po 30 lub 40 pięter i władze chcę aby Chińczycy tam mieszkali. Ale mieszkanie na 30 czy 40 piętrze nie jest chyba ich ulubionym zajęciem. Chińczycy zdecydowanie wolą wspólna zabawę i pracę.....najlepiej na ulicy. Na ulicy można umyć samochód za pośrednictwem mobilnej myjni samochodowej. Można coś tam wyprodukować i na miejscu sprzedać. Sprawny transport jest oczywiście niezbędny. Trzeba też zadbać o czystość.
Ale na ulicy można także pograć w karty, pogadać, poplotkować. Można w przerwie w pracy popatrzeć jak inni grają. Można także i jest to w Chinach bardzo popularne, zarówno solo jak i w grupach, poćwiczyć Tai chi Bardzo często spotykaliśmy ludzi tańczących na ulicach przy przenośnych głośnikach albo grających w ping-ponga. Raz zagrałem w ping-ponga ze starą Chinką ale tak mnie zlała, że wstyd się przyznać. Do tego momentu myślałem, że co nieco potrafię grać w pingla ale teraz już wiem,  że to nieprawda. Na ulicy można także zrobić pranie i je wysuszyć. Tu pokazuję tylko część ich aktywności ulicznej, a było jej znacznie więcej. Tam naprawdę życie toczy się na ulicy. U nas za większość tych rzeczy co oni robią na ulicy posypały by się duże kary.
I choć jest to państwo bardzo policyjne, posterunki i posterunkowi są wszędzie, wszędzie są kamery i monitoring, to mimo wszystko odnosi się wrażenie, że my mamy dużo więcej zakazów. I choć jest to państwo komunistyczne gdzie wszystko powinno być znacjonalizowane, to prywatny buisness kwitnie tam bardzo dobrze, a Chińczycy to bardzo pracowity naród. Pracowity i ambitny. Bardzo dużo się uczą nie tylko na własnych uniwersytetach ale także na najlepszych uniwersytetach na całym świecie. A w budownictwie widach cechy architektury socrealistycznej. To akurat Szanghajskie Musem Narodowe. W Chinach jak w każdym państwie, bez względu na ustrój są bardzo duże dysproporcje i wcale nie trzeba pokonywać dużych odległości żeby to zobaczyć. Takie dysproporcje widziałem w Nowym Jorku, Chicago, Paryżu itd. Obok zapuszczonych biednych uliczek, bardzo bogate hotele, banki, biura.
Czy chociażby wypożyczalnie luksusowych samochodów. A tak w ogóle to pamiętam jak o Chinach mówiło się, że to kraj milionów rowerów i choć nadal są ich miliony to są też obecnie miliony samochodów, a wśród nich setki luksusowych. Oczywiście takie luksusowe samochody są głównie w Szanghaju czy Pekinie. Na prowincji wygląda to zupełnie inaczej. Po Chinach poruszaliśmy się głównie pociągami gdyż obcokrajowcy nie mogą tam prowadzić samochodów....zresztą nie odważyłbym się widząc takie drogowskazy, ale nie tylko z tego powodu....może kiedyś to wyjaśnię. Wśród tego bogactwa też jest zróżnicowanie na stary przedwojenny Szanghaj (Bund) i.... i nowy bardzo nowoczesny Szanghaj.......dzielnica Pudong. Ten stary po jednej stronie rzeki to Bund, promenada z czasów kolonialnych ze wspaniałymi hotelami, sklepami, bankami, biurami. Wszystkie budynki w stylu art deco, barok, renesans itd.
Wszystko wygląda przepięknie choć lata świetności Bundu chyba skończyły się wraz z nastaniem Chińskiej Republiki Ludowej. Teraz na chwilę przeniesiemy się do starego miasta w Szanhghaju. Jak widać graniczy ono z nowoczesną zabudową. To zupełnie inne miasto niż Bund czy część nowoczesnych biurowców po drugiej stronie rzeki. Tu można zobaczyć jak wyglądał Szanghaj kilkaset lat temu. Można wypić prawdziwą zieloną herbatę, zjeść stuletnie jajka, kupić pamiątki. Można zjeść też ośmiorniczki ale ja się nie odważyłem......ostatnio kilku naszych i to w Polsce zjadło ośmiorniczki i co teraz mamy? Bałem się, że jak ja zjem to może być jeszcze gorzej choć nie wiem czy może być jeszcze gorzej. OK, to ma być portal podróżniczy, a ja zaczynam politykować.....już kończę ;-)
Nie zmienia to faktu, że stare miasto w Szanghaju trzeba zwiedzić, napić się prawdziwej chińskiej herbaty, ale przestrzegam.....nie dajcie się namówić na propozycje młodych kobiet które zapraszają na indywidualne konsumpcje herbaty w domu......może to być wasza najdroższa herbata w życiu. Stare miasto szczególnie dobrze prezentuje się w nocy. Choć robienie tam nocnych zdjęć ze względu na tłumy zwiedzających nie jest łatwe. Na zakończenie zwiedzania Szanghaju zapraszam na drugą stronę rzeki Huangpu Jiang który jest dopływem rzeki Jangcy. Tam powstała dzielnica biurowców jednych z najwyższych na świecie. Jeszcze w latach '90 nie było tam żadnego wieżowca. A teraz widok niemalże jak na Manhattan z Brooklyn Bridge. Może na tym zdjęciu tego nie widać, ale uwierzcie mi, że z niektórych miejsc widok równie imponujący.
Niestety w Szanghaju byliśmy w najbardziej deszczową porę roku. Niskie chmury spowodowały, że szczyty tych wieżowców były niewidoczne i wjazd na najwyżej położony taras widokowy w Shanghai Tower 632 m nie miał sensu. Wyższy od niego jest tylko Burdż Chalifa w Dubaju ale taras widokowy w Shanghai Tower jest chyba najwyższy na świecie...coś ponad 500 m. Na szczęście taras widokowy w tej futurystycznej wieży Oriental Pearl Tower był poniżej pułapu chmur. Nie czekamy aż przewieje chmury z Shanghai Tower i decydujemy się na nieco niższy i mniej spektakularny widok z Oriental Pearl Tower. Ta wieża była wybudowana w 1994 roku i chyba była pierwszym takim wysokim i charakterystycznym budynkiem po drugiej stronie rzeki, podczas gdy Shanghai Tower został oddany do użytku w 2015 roku. Nie zmienia to faktu, że widoki na miasto i tak były bardzo spektakularne
Niestety nastające ciemności i słaba widoczność spowodowały, że widoki mogły by być jeszcze lepsze. Tak naprawdę aby dobrze pokazać Szanghaj musiałbym zrobić ze trzy galerie, ale choć wszystkiego o mieście nie powiedziałem, wielu ciekawych miejsc nie pokazałem to mam nadzieję, że choć trochę zachęciłem do odwiedzenia czy chociażby poczytania o nim. Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam, andred

najbliższe galerie:

 
Chiny Szanghaj
1pix użytkownik licja odległość 1 km 1pix
Chiny - Szanghaj
1pix użytkownik ignac74 odległość 1 km 1pix
Shanghai by night.
1pix użytkownik strabsenfilm odległość 1 km 1pix
Szanghaj. Na obu brzegach Huangpu
1pix użytkownik strabsenfilm odległość 1 km 1pix
CHINY - Szanghaj - Centrum Planowania Miasta
1pix użytkownik paulus odległość 1 km 1pix
CHINY - Muzeum Szanghaju
1pix użytkownik paulus odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (64):

 
andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 14.12.2017 17:01

Barbara_31, cieszę się, że się podobało. Dzięki :-)
Pozdrawiam,
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 14.12.2017 17:00

Surykatka, kto wie.....chętnie bym podjechał i zobaczył ale w taką pogodę? Poczekamy do wiosny ;-)

barbara_31 użytkownik barbara_31(wpisów:805) dodano 14.12.2017 12:10

Super. Gratulacje ;)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7334) dodano 13.12.2017 21:15

Andred - podjedź, zapraszam

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 11.12.2017 23:22

ak, na obiektyw nie narzekam f2,8 i to stałe bez względu na ogniskową. Statyw mam zawsze przy sobie ale nie zawsze jest czas i możliwości go rozstawić.
Brakuje mi dużego ISO i dlatego jestem na etapie przygotowywania do zmiany sprzętu. Faceci w pewnym wieku muszą sobie kupić jakąś nową zabawkę.....myślę o wieku od 1 do 101 lat ;-). Nie kokietuję.....cięgle mam jakieś ale do swoich zdjęć. Inni tez pewnie mają ale tego nie mówią.
Pozdr,
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 11.12.2017 23:17

Nola76, oczywiście jakbym miał wybierać to zdecydowanie wolę naturę niż wielomilionowe miasta ale do zwiedzania wybieram jedno i drugie.
Wieli ciekawych rzeczy z Szanghaju nie pokazałem. Może uzupełnię w następnej galerii.
Dzięki za wizytę i pozdrawiam,
andred

ak użytkownik ak(wpisów:6358) dodano 11.12.2017 19:57

Jeszcze raz sobie pooglądałem te nocne i... nie kokietuj! Są wszystkie super. :)

ak użytkownik ak(wpisów:6358) dodano 11.12.2017 19:46

Andred no... nie wiem ale najpierw popróbował bym takim jaki masz, a skupił bym się na kupieniu jaśniejszego obiektywu. Statyw, dłuższy czas, pokombinować przysłoną ... no jest zabawa ! :)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6796) dodano 11.12.2017 19:12

Bardzo fajna, urozmaicona, ciekawa galeria:) Nie przepadam za dużymi miastami, ale trzeba przyznać, że Szanghaj ładnie się prezentuje w Twoim wydaniu, zwłaszcza bardzo fajne nocne fotki:) pozdrawiam:)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 11.12.2017 18:49

Rozmusiaki,
Po szóste - dzięki za gratulacje
Po siódme - Chiny mają nie tylko podróżniczy arsenał ale wszelaki inny także
Po ósme - dzięki za to, że miasto i foty się podobały
Po dziewiąte - odpozdrawiam :-)
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 11.12.2017 18:46

ak, kupię aparat z lepszym ISO to zdjęcia nocne będą jeszcze lepsze. Teraz te szumy trochę mnie wkurzają ale cieszę się, że pomimo to podobały się.
Pozdr,
andred

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4838) dodano 11.12.2017 17:36

Po pierwsze - GRATULACJE
Po drugie - Chiny mają olbrzymi arsenał do pokazania.Podrózniczy arsenał rzecz jasna.
Po trzecie - miasto naprawdę robi wrażenie.
Po czwarte - superanckie fotografie.
Po piate - pozdrawiam !!!

ak użytkownik ak(wpisów:6358) dodano 11.12.2017 14:42

fajna galeria, szczególnie nocne foty mi się podobają.

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 11.12.2017 14:27

Przemysław, tym brakiem Twojego sentymentu do Szanghaju to się nie dziwię. Dziwi się, że jest GT.......jak to się mówi "nie spodziewałem się" ;-)
Dzięki i pozdrawiam :-)
andred

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6331) dodano 11.12.2017 12:33

W tym przypadku żadnego sentymentu ani resentymentu nie mam, ale za to gratuluję!...;)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 10.12.2017 22:55

Kordula157, ja to mam sentyment do każdego miejsca w którym byłem :-)
Dzięki za odwiedziny.
Pozdrawiam
andred

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6141) dodano 10.12.2017 15:35

Mam sentyment do tego miasta. Mam tam bliskiego kuzyna, mieszka od lat. Fajne spotkanie kiedys tam mielismy. Pozdrawiam

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 06.12.2017 15:52

Lucy56, dzięki za odwiedziny. Myślę, że Voyager747 ma rację.....6 dni i wystarczy.
Pozdr,
andred

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 06.12.2017 01:03

Myślę, że 6 dni by mi wystarczyło na takie miasto, tylko nogi bolą potem strasznie.

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3106) dodano 06.12.2017 00:57

Andred wpaść na dłuższą chwilę,zobaczyć ten wielkomiejski tłum,wszystko z wysokości i niskości ok.Długo bym nie wytrzymała,za mało przestrzeni;)Naoglądałam się fotek z Szanghaju,bo moja sąsiadeczka parę lat tam spędziła.Galeria ok.Pozdrawiam.

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 05.12.2017 22:34

Surykatka, to chyba trudniejsze od foxtrota czy jakiegoś innego tańca.....nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić. Krok...sru...telemark, sru...krok....telemark....sru....nie, to nie dla mnie. Muszę kiedyś podjechać i zobaczyć na żywo ;-)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7334) dodano 05.12.2017 21:49

Musiałbyś zobaczyć na żywo ;)
Koleżanka , która była na tai chi w Karkonoszach mi pokazywała. chodzili do tyłu oraz tym krokiem mnicha :D coś jakby marsz płynnym , posuwistym krokiem, i sru...telemark z prawej, zagarniasz kwiat z podłoża, potem ze dwa kroki i sru...telemark z lewej... ;)))

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 05.12.2017 21:30

Surykatka, a ja nawet nie wiem jak taki krok mnicha zbierającego kwiaty wygląda.....także może widziałem ale widziałem nieświadomie.
Widziałem tam wielu mnichów ale chodzili raczej normalnie.
Możesz to jakoś zademonstrować? ;-)
Pozdrówki jeszcze raz :-)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 05.12.2017 21:27

Popekpawel, zostałem może nie zmuszony ale zobligowany do zrobienia jeszcze jednej galerii z Szanghaju. Nie wiem kiedy będzie gotowa ale będzie zupełnie bez wysokościowców. Już teraz zapraszam :-)
Dzięki za wizytę.
Pozdrawiam,
andred

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7334) dodano 05.12.2017 20:37

A widziałeś Chińczyków chodzących krokiem mnicha zbierającego kwiaty? :)))
pozdrówki raz jeszcze ;)

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 05.12.2017 18:56

Fajnie się oglądało. Bałem się, że będą same wysokościowce ale na szczęście były w zdecydowanej mniejszości. Stare Miasto najfajniejsze.

pisanka użytkownik pisanka(wpisów:564) dodano 05.12.2017 17:59

Hahahaha, jak beda ladne parki z ptaszkami,malpkami i zolwiami to juz na pewno bedzie Twoja wina Andred :)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 05.12.2017 17:11

Lubię Cię motywować :)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 05.12.2017 17:07

Tak właśnie pisałem od razu :) To fajnie.

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 05.12.2017 17:00

V747, coś mi się wydaje, że będę musiał zrobić jeszcze jedną galerię z Szanghaju. Oczywiście, że są tam parki z ptaszkami, żółwiami, rybkami i motylkami ale czy tak dużo jak w HKG? Tego nie wiem, bo w HKG nie byłem. Zbiorę siły i pokażę jeszcze kilka zdjęć z Szanghaju :-)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 05.12.2017 16:37

Andred a czy w Szanghaju też jest dużo parków i zieleni jak w HKG czy nie ? W HKG to jest sporo tych parków, pisałem o tym w swoich galeriach. Można uciec od wieżowców do ptaszków, motylków, rybek, żółwi itp.

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 05.12.2017 16:16

Pisanka, wszystkich namawiam na odwiedzenie Szanghaju........może być z mojej winy ale nie na mój koszt :-))))
Też zdecydowanie wolę np. parki narodowe ale jest też wiele szklano-betonowych dżungli wartych odwiedzenia.
Dzięki za wizytę i komentarz.
Pozdr,
andred

pisanka użytkownik pisanka(wpisów:564) dodano 05.12.2017 15:41

Mega galeria! Nie jestem co prawda fanem wielkich miast, raczej preferuje male wiochy gdzie nie ma zgielku. Przytlacza mnie beton i szklo, ale nie w tym przypadku. Chinczycy wszystkich przeskoczyli a Ty to pieknie pokazales. Pojade tam kiedys, po czesci bedzie to Twoja wina :) pozdrawiam

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 05.12.2017 15:06

Przemysław, widoki faktycznie podobne....prawie Tamiza i prawie Londyn, ale "prawie" robi różnicę :-).
Dzięki za wizytę i komentarz.
Pozdrawiam,
andred

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6331) dodano 05.12.2017 14:35

No, Andred - super!
A przy fot. 48 i 49 poczułem się prawie jak na Shard'zie...;)
Pozdrawiam!

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 05.12.2017 13:52

no to teraz są droższe

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 05.12.2017 13:50

V747, https://dlapilota.pl/wiadomosci/piotr-karwinski/vlct-bardzo-duzy-transport-komercyjny-airbus-a380-czesc-3

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 05.12.2017 13:46

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rolls-Royce_Trent_900

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 05.12.2017 13:42

ja czytałem o kwocie 36 mln funtów za wszystkie czter ale w roku 2013.....teraz to faktycznie może być 20 mln $/sztukę

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 05.12.2017 13:30

a wiesz ile kosztuje taki silnik ? 20 mln dolarów

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 05.12.2017 13:23

Każdy z silników A 380 zużywa 1 litr paliwa na sekundę, czyli w sumie 4l/sek. co daje 14400 l/h......niezłe zużycie :-)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 05.12.2017 13:13

ale silniki A 380 zacne :)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 05.12.2017 13:13

Za mało samolotów i wieżowców na 11 :)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 05.12.2017 13:03

V747, skoro przed poprawką dałeś 10, to teraz liczę na 11 :-)))))

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 05.12.2017 13:02

Licja, wielkie dzięki i pozdrawiam,
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 05.12.2017 13:01

Wielkopolanka, rzeczywiście stare miasto nocą wygląda fajnie ale są tam dzikie tłumy czego może akurat na tych zdjęciach nie widać.
Dzięki za odwiedziny i pozdrawiam,
andred

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 05.12.2017 12:31

teraz znacznie lepiej, ale 10ę już dałem wczoraj :)

licja użytkownik licja(wpisów:477) dodano 05.12.2017 10:31

Witaj! Mnie najbardziej podobają się Twoje zdjęcia nocne Szanghaju, bo sama nie za bardzo miałam taką okazję. Miłego dnia:))))

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1948) dodano 05.12.2017 09:24

Super prezentacja...powróciły wspomnienia...najbardziej zauroczyły mnie zdjęcia 38 i 39..tym bardziej,że nie widziałam starówki nocą ...
pozdrawiam:)

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 05.12.2017 08:49

Mocar, kiedyś wszystko "naj-" chcieli mieć Amerykanie ale chyba już dawno odpuścili....nie maja szans z Chińczykami. Teraz to Chińczycy wiodą prym ale muszą w niektórych dziedzinach konkurować z Arabami. W dziedzinie najwyższych budynków przegrali z Dubajem ale w wielu innych są poza konkurencją.
Faktycznie ta megalomania mnie też nie przekonuje choć popatrzeć na to w czasie wakacji warto.
Dzięki za odwiedziny i komentarz.
Pzodr.
andred

mocar użytkownik mocar(wpisów:2803) dodano 05.12.2017 08:41

Owszem miasto może i piękne i fascynujące swoim rozmachem, do galerii tez nie mam najmniejszych zastrzeżeń, ale mnie tak szczerze nie urzeka cała ta megalomania. Pozdrawiam:)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 04.12.2017 23:35

Dokładnie, najwyższy w Chinach, fajna konstrukcja, czytałem o nim, a wysoko jest taras widokowy i hotel chyba do 110 piętra.

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 04.12.2017 23:24

Podobno tyle ma i jest drugim najwyższym na świecie budynkiem. Ustępuje tylko Burdż Chalifa w Dubaju 828 m.

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 04.12.2017 23:13

a ten zakręcony Shanghai Tower ma aż 632 m, to o wiele więcej niż najwyższy w HKG

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 04.12.2017 23:03

Achernar, Oriental Pearl Tower wybudowali w 1994 r i to to był wtedy jedyny wieżowiec na Pudongu. Ten najwyższy Shanghaj Tower budowali od 2008 do 2015. Bund był jeszcze zanim się urodziliśmy. Oglądałem ostatnio film o Szanghaju....faktycznie tempo zmian największe chyba na świecie. Jakbyś teraz znalazł się w Szanghaju to pewnie pomyślałbyś, że byłeś w jakimś innym Szanghaju.
Dzięki za odwiedziny i pozdrawiam
andred

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5617) dodano 04.12.2017 22:51

Szanghaj bardzo się zmienił od czasu, gdy jam miałem okazję tam być (w 1995 roku). Pamiętam, że Oriental Pearl Tower była wtedy chyba jedyną wysoką budowlą na Pudongu. Czuło się, że w mieście zaczyna się boom budowlany, ale takich wysokościowców jak dziś było bardzo niewiele. Nie było nimi otoczone też stare miasto, Jedyne co się niewiele zmieniło - to Bund... Pozdrawiam. :)

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 04.12.2017 22:25

No tak, w HKG też są codziennie. Bez mgły to się da, ale bez smogu ? To chyba trudne tam.

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 04.12.2017 22:15

W Szanghaju bardzo fajne są iluminacje neonów na budynkach ale tego na zdjęciach nie można pokazać......to trzeba zobaczyć na żywo i najlepiej w dobra pogodę, bez mgły i smogu.

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 04.12.2017 22:07

38 też super

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 04.12.2017 22:03

O tak, dokładnie, ale to możesz w innej zrobić, Szanghaj na pewno zasługuje na więcej niż jedną galerię. Tych widoków z góry też mógłbyś dać tam więcej, bo zawsze fajne jest.
Już parę razy widziałem tanie bilety do Szanghaju, nawet tańsze niż HKG.
Z szumami to niestety tak jest, trzeba szukać kompromisu, ale nie ważne, co ja się tam znam, a miasto super jest. Jak będziesz miał więcej czasu, to może zrobisz Szanghaj2.
Ten zakręcony wieżowiec jest super, podoba mi się.

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 04.12.2017 21:58

Voyager747, coś tak czułem, że chodzi Ci o wieżowce, a jakbym dołożył jeszcze jakieś foty samolotów to byłbyś mega szczęśliwy.
Niestety warunki pogodowe były gorzej niż złe, a poza tym Szanghaj to nie tylko Pudong.
Masz racje jeżeli chodzi o prostowanie zdjęć. Też mnie to wkurza ale w moim PS nie potrafię wyprostować a co do szumów, to jak je bardziej eliminowałem, to zdjęcia robiły się mdłe.
Wizę możesz załatwić przez BP i wcale nie musisz jechać do ambasady ale trochę aktywności i tak musisz wykazać. Potem będziesz musiał jeszcze pojechać na lotnisko, wsiąść do samolotu, byś może jeszcze gdzieś się przesiąść....dużo roboty. Proponuję nie czekać na możliwość teleportacji bezwizowej ;-)
Dzieki i pozdrawiam,
andred

andred użytkownik andred(wpisów:4757) dodano 04.12.2017 21:46

Dispar, dla takich komentarzy warto się wysilić i co jakiś czas zrobić nową galerię.
Może kiedyś nadrobię zaległości z moimi galeriami ale Ciebie bardzo namawiam, bo jak nie ma Twoich galerii to nawet nie wiemy co tracimy..... a na pewno tracimy.
Dzięki za wizytę i dobre przyjęcie galerii.
Pozdrawiam serdecznie.
andred

voyager747 użytkownik voyager747(wpisów:4620) dodano 04.12.2017 21:38

Hm... a ja liczyłem na więcej zdjęć wieżowców a mniej ludzi, ale ja tak mam i to nie jest raczej trendy tutaj. Parę fotek bym oczywiście prostował i nocne bardziej odszumiał. Szanghaj od dawna chodzi mi po głowie, ale nie chce mi się robić wizy.

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 04.12.2017 21:04

Mocno podobająca galeria.
Z zaległościami, to ja mam chyba jeszcze gorzej.
Takie fotografie ogląda się z dużą przyjemnością.
Na dodatek i słowa potrafisz w zdania ułożyć całkiem z sensem.
Wieżowce dzięki temu, że ginęły w chmurach jeszcze wyższe się zdają.
Jeszcze raz się sprawdza stara prawda: "podróże kształcą, ale tylko wykształconych".
Pozdrawiam serdecznie:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!