m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Fronton Bazyliki Mniejszej w Kalwarii Zebrzydowskiej Ołtarz główny - prezbiterium. Na przełomie XIX i XX wieku Włodzimierz Przerwa Tetmajer i Karol Polityński ozdobili sklepienie bazyliki freskami w młodopolskim stylu. Na zdj. Koronacja Obrazu MB Kalw. w 1887r. Kaplica Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej powstała na zlecenie Michała Zebrzydowskiego w 1667r. Pozłacana kopuła kaplicy z II połowy XVII w. Łaskami słynący Obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej,styl eleusa a wdzięk kopii madonn Rafaela z 1641 roku. Szczególnie czczony przez Karola Wojtyłę późniejszego Papieża JP II.
Szopka - może jest atrakcją dlatego, że jest tak duża. Ale przede wszystkim jest tak lubiana i tak odwiedzana, dlatego, że przywołuje, co jest treścią naszej wiary, co kontemplujemy, rozważamy w czasie Bożego Narodzenia. Poza tym w tych ruchomych figurach reprezentowanych jest wiele zawodów, z którymi przybywający tutaj się identyfikują. Wszystko to jest naszą franciszkańską misją - św. Franciszek zapoczątkował ustawianie szopki i ten zwyczaj w kościołach się do dziś kontynuuje. Dzieciątko Betlejemskie. Większość figurek ruchomych które są z prowadzane z Italii z Neapolu i Rzymu.
Roślinność która zdobi szopkę jest naturalna, żywa.
Naturalna woda w stawie która napędza koło młyńskie.
W szopce znajduje sie około 150 figur większych i mniejszych. Zabudowania wykonane są z odpowiedniego styropianu poddanego plastycznej obróbce przez braci zakonnych.
Panorama Betlejem w raz zamkiem Heroda. Wszystkim odwiedzającym tą galerię życzę wszystkiego najlepszego w Nowym 2018 Roku.
Jeszce jedna szopka jaką można zobaczyć w sanktuarium, znajduje się na dziedzińcu klasztornym. Chętnie odwiedzana gdyż można wejść do środka stajenki. Ta szopka ma dodatkowe walory że pięknie pachnie drzewem świerkowym i sianem. Figury tu prezentowane są naturalnej wielkości człowieka, wykonane z materiału pokryte żywicą. Dziękuje za wizytę i pozdrawiam !
Do Siego Roku.

najbliższe galerie:

 
KALWARIA ZEBRZYDOWSKA-Klasztor OO. Bernardynów
1pix użytkownik mocar odległość 0 km 1pix
 KALWARIA ZEBRZYDOWSKA- Sanktuarium w zimowej szacie.
1pix użytkownik mocar odległość 0 km 1pix
Dróżki kalwaryjskie - zima 2018r
1pix użytkownik mocar odległość 0 km 1pix
Kalwaria - kilka obrazków
1pix użytkownik felix odległość 0 km 1pix
Dróżki Kalwaryjskie - Śladem JANA PAWŁA II. (Cz.II)
1pix użytkownik mocar odległość 0 km 1pix
WESOŁYCH ŚWIAT BOŻEGO NARODZENIA !
1pix użytkownik mocar odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
mocar użytkownik mocar(wpisów:2794) dodano 28.12.2017 11:51

Lucy56 - Dziękuje serdecznie z wzajemnością i zapraszam do Kalwarii, zimą i latem.

Pozdrawiam:)

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3105) dodano 28.12.2017 10:59

Zawsze latem, pora aby zimowa porą odwiedzić kiedyś Kalwarię Z.Szopka ma rozmach.Pozdrawiam i szczęśliwego Nowego Roku😊.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!