m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Myślicie, że będzie to kolejna galeria prezentująca miasto, jego historię i zabytki? Nie tym razem... Pokręcimy się wyłącznie po braszowskim rynku...;) I tylko w najbliższej jego okolicy... No dobra: może czasem mignie gdzieś w tle jakiś zabytek, czasem nawet powinien, jak ten: Biserica Neagră. Zresztą to i tak tuż obok rynku...;) Ale na braszowskim rynku dzieje się wystarczająco dużo...;)
Braszowski rynek, kawiarnie, bary i kafejki, tętnią życiem... Obieżyświatów z dalekich stron na braszowskim rynku nie brakuje...;) Ciekawe, kiedy zgłodnieją?...;) I zamówią jakieś naleśniki?...;) Naleśniki?? Gdzie??? Miejscowe źródełko ma duże powodzenie...;)
Kawy ani piwa jeszcze nie piję, więc łyknę tylko trochę wody...;) Braszowska Starówka jest czysta, schludna, wręcz wypieszczona... Kolorowa, zadbana i ukwiecona, a ekipy sprzątające krążą po okolicy przez cały dzień dbając o porządek... Od strony Czarnego Kościoła - Biserica Neagră, chyba coś będzie się działo... Tak. Na błyskawicznie zamontowanej scenie pojawili się muzycy... To próba przed wieczornym koncertem i występem muzyków i artystów Opery Braszowskiej i jej gości...
Opera Braszowska? Czekają nas super atrakcje...:)) A tymczasem na braszowskim rynku: czyż nie jestem śliczną Psiczką?...;) Ja też jestem śliczna...:)) A ja mam piękne baloniki...:)) Ja też mam...;) Kupiła mi je moja Mamusia...:))
Phi! My już balonikami nie bawimy się...;) Ale ja chcę takie...;) Albo pójdę pobawić się z koleżankami... W innym krańcu braszowskiego rynku na zaimprowizowanym torze można poszaleć na górskim rowerze... A jak znudzi się rower, to zamienić go na deskorolkę i poszaleć jeszcze bardziej...;) Obok szykuje się mecz hokeja. Niekoniecznie na prawdziwym lodzie...;)
Póki co jednak, boisko zajęli piłkarze... Na swoją kolej oczekuje groźnie wyglądająca ekipa florecistek...;) Ale juniorzy nie czekają, już ruszyli do boju...;) I wszyscy chcą być w telewizji...;) Dziwny jest ten świat gojów...;) Taaak, a życie czasami jest naprawdę ciężkie...;)
Można też spokojnie sobie pospacerować i wymienić uwagi na tematy bardzo ważne i całkiem dowolne...;) Albo kulturalnie porozmawiać o Einsteinie...;) Choć tak naprawdę, jest to chyba strasznie nudne...;) Czy Ty mnie, Stary, w ogóle chociaż trochę słuchasz!!?? Grzeeeczny piesek, bardzo grzeczny...;) Czy czytał Pan, Kolego Doktorze, ostatnią rozprawę Profesora Petrulescu w The Economist? - Baaardzo, hmm, powiedzmy - nowoczesna...;)
Zobacz, co znalazłam...;) Hmm, jak ująć ten niezwykły detal architektoniczny? Taaak, to baaardzo ciekawe... I tak krążyliśmy po braszowskim rynku i sąsiadujących z nim uliczkach przez dwa dni... Słuchając klasyków w wykonaniu orkiestry Braszowskiej Opery, racząc się w okolicznych kafejkach pachnącą kawą i doskonałymi naleśnikami - clatite...:)) Ja - Braszowem, braszowskim rynkiem i jego atmosferą, byłem zachwycony...!
Jak znam ten uśmiech, Pani Królowa raczej też...;) Zwłaszcza, że na braszowskim rynku, naleśniki mają naprawdę... wyśmienite!...;)

najbliższe galerie:

 
Rumunia cz.  9 - Brasov.
1pix użytkownik wmp57 odległość 0 km 1pix
BRASZÓW
1pix użytkownik spaww odległość 0 km 1pix
Braszów
1pix użytkownik dispar odległość 0 km 1pix
Brasov
1pix użytkownik sniezka odległość 0 km 1pix
Braszów
1pix użytkownik kabaczek odległość 0 km 1pix
ZWIEDZAMY RUMUNIĘ - Braszów
1pix użytkownik mocar odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (31):

 
gregy użytkownik gregy(wpisów:630) dodano 20.01.2018 19:02

Przemek, coraz rzadziej tu zaglądam. Chyba tylko wtedy gdy sam czegoś szukam lub wrzucam coś swojego. Skutkuje to utratą możliwości odwiedzenia fajnych miejsc. U Ciebie widzę tym razem plenerowa impreza w środku Rumunii. Nie ukrywam, że myślimy o tym kraju, być może już w tym roku jesienią stąd Twoje miasteczko nas zainteresowało. Będę atakował Cię pytaniami jak już zdecydujemy się jechać :-)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6364) dodano 14.01.2018 15:53

Paweł,
miejscówka rzeczywiście świetna, choć w naszej lokalizacji z jednym minusem: nie było tanio. Ale to Braszów. Natomiast tanią knajpkę i to tuż obok rynku, z tanim i super jedzonkiem mogę polecić od ręki...;)
Dzięki za odwiedziny i serdecznie pozdrawiam!

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7585) dodano 13.01.2018 22:54

Świetna miejscówka, jak się tam wybiorę to też może na nieco dłużej niż jeden dzień:)
Pozdrawiam:)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6364) dodano 11.01.2018 12:28

Dispar,
znasz mój ciepły stosunek do Rumunii, sam dobrze wiesz ile i jak bardzo krzywdzących stereotypów o tym pięknym i przyjaznym nam kraju trzeba wciąż rozbijać. Ale obaj też wiemy, że przesadnym zamiłowaniem do porządku Rumunii raczej nie grzeszą. Tymczasem w Braszowie, podobnie zresztą jak wcześniej w Sybinie, nawet ja byłem zaskoczony. I choć nie wiem jak wygląda reszta miasta, które jak wiesz raczej spore jest, starówka i okolice są dosłownie jak "wylizane". Nie tylko rynek, ale także wszystkie boczne uliczki i naprawdę trudno jest o cokolwiek przyczepić się. Wszędzie widać rękę dobrego gospodarza i efekty przemyślanych działań. Lubię miasteczka holenderskie, ale nie ma w nich autentycznego życia, lubię Budapeszt, lubię Lizbonę, polubiłem nawet kosmopolityczny Londyn, ale Braszów to prawdziwa perełka, w dodatki żywa. A porównując polskimi miastami, to nie wiem, które ostatnio sprawiło na mnie takie wrażenie, ale chyba... Rzeszów?
Dziękuję za odwiedziny i serdecznie pozdrawiam!

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6364) dodano 11.01.2018 12:14

Woja,
dziękuję!
I serdecznie pozdrawiam!

dispar użytkownik dispar(wpisów:5393) dodano 11.01.2018 09:20

Bardzo Braszow wyporządniał a rynek mocno się zaludnił.
Jak ja byłem, to układali bruk na bocznych uliczkach.
Jak na duże miasto, to całkiem fajne jest.
Pozdrawiam serdecznie:)

woja użytkownik woja(wpisów:568) dodano 09.01.2018 19:17

Gratulacje!
Pozdrawiam

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6364) dodano 09.01.2018 14:04

A ja nie mam nic przeciw Budapesztowi. Zwłaszcza, że tam też znamy parę miejsc z dobrymi naleśnikami.
I nie tylko!...;)

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3123) dodano 09.01.2018 13:55

Heh to miało być "pod"Budapesztem ale i przeciw Rumunii tez nic nie mam 😀.Pozdrawiam.

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6364) dodano 09.01.2018 13:34

Wielkopolanko,
szykuje się zatem piękna wycieczka, wycieczki mają swoje plusy, a nie wyobrażam sobie, żeby jakakolwiek wycieczka do Rumunii mogła ominąć Braszów. Będąc zaś w Braszowie, nie wyobrażam sobie, by można opuścić tamtejszy stary rynek. Życzę Ci podczas Twojej wycieczki włodarze miasta zadbali o równie atrakcyjny program imprez na rynku jakie nam się trafiły. I nie zapomnij o naleśnikach!
Serdecznie pozdrawiam!

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6364) dodano 09.01.2018 13:15

Karol,
bardzo cieszy mnie ta zgodność: tu nie ma miejsca na zdania odrębne ani tym bardziej przeciwne.
Pozdrawiam!

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6364) dodano 09.01.2018 13:13

Lucy,
serdecznie dziękuję!
Nie wykluczam ponownego pobytu w Braszowie, choć w Rumunii zostało mi jeszcze sporo do zobaczenia, a czasu mało...;)
Ale naleśniki mają takie super, że?...;)
No i nie zapominajmy o sarmalach, absolutna rewelacja!...:))
Serdecznie pozdrawiam!

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1967) dodano 09.01.2018 10:10

Piekna galeria...posłuży mi jako przewodnik choc jadę z wycieczką ?
pozdrawiam:)

barsolis użytkownik barsolis(wpisów:375) dodano 08.01.2018 20:42

piekna podróz ............................. co do ........... " bo i Niemcy je założyli, a dokładnie Krzyżacy sprowadzeni tu w początkach XIII wieku przez węgierskiego króla ANDRZEJA II dla, jak to sobie król ów wyobrażał, obrony przez dzikimi plemionami z drugiej strony Karpat. Ale Krzyżakom ani przez moment nie była w głowie obrona korony węgierskiej przed kimkolwiek, a wręcz odwrotnie, sami bardzo szybko stali się dla niej zagrożeniem. Trafili jednak na krewkiego Węgra, a ten nie czekając na papieskie sankcje i co powie Europa, zanim Krzyżacy zdążyli uróść w siłę, pogonił ich z hukiem ze swojego królestwa. I co? I nic. Węgrzy mieli święty spokój, a Krzyżaków przytulił do siebie polski roztropek z Mazowsza, robiący tam za księcia, niejaki Konrad Mazowiecki. A potem to my mieliśmy, to co mieliśmy i co czkawką odbija się nam aż do dzisiaj. " ...................ZGADZAM sie z Toba Przemku w 100 % .. " te krzyzoki" wychodza nam bokiem do dnia dzisiejszego .......

Karol Barsolis

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3123) dodano 08.01.2018 11:51

Gratuluję, kolejnym razem chętnie bym dołączyła😉

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6364) dodano 07.01.2018 20:59

Mariusz,
to chyba jednak trochę straciłeś: ja wcześniej nie byłem zbyt wielkim fanem naleśników, ale jak pierwszy raz spróbowałem w Rumunii... to już "wsiąkłem"...;)
No i trochę dziwie się, ze Pani Rozmusiakowa pozwoliła na takie "niedopatrzenie"...;)
Serdecznie pozdrawiam ekipę!
PS:
na przyszłość pamiętaj nie tylko o naleśnikach - clatite, ale polecam także "sarmale". To jest coś pysznego!...;)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6364) dodano 07.01.2018 20:53

Ula,
jedyne zastrzeżenie jakie bym miał, to mogliby trochę bardziej ogarnąć teren wokół punktu widokowego na górnej stacji kolejki - krzaczory strasznie porosły i zasłaniają widok. Ale rynek bajka!...;)
Dziękuję za odwiedziny i serdecznie pozdrawiam!
:))

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4874) dodano 07.01.2018 19:38

Też miło wspominam pobyt w Braszowie :)
I z wodopoju piłem wode oczywiście,
I z zupe jadłem,
I piwo piłem,
I na slubie byłem,
I ludzi obserwowałem,
Jedynie nalesników nie skosztowałem :(
Braszow fajny jest !
Pozdrowionka !

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6141) dodano 07.01.2018 16:10

I ja Przemku nie ruszyłabym sie z rynku. Zbyt dużo sie tam dzialo. Lubie sie gapić na ludzi. Brasov to piekne miasto, tak jak piszesz dopieszczone.Z przyjemnością obejrzalam. Pozdrawiam

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6364) dodano 07.01.2018 15:07

Tereza,
dziękuję za odwiedziny i dobre słowo!
Najlepszego w Nowym Roku, serdecznie pozdrawiam!

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6364) dodano 07.01.2018 15:06

Lucy,
naleśniki - gdziekolwiek jesteśmy...:))))
W zeszłym roku, w Rumunii, nad Dunajem, kobietę tak zaczarowałem, że zrobiła nam naleśniki, choć nie miała ich w ogóle w menu...;)
Serdecznie ozdrawiam!

tereza użytkownik tereza(wpisów:3939) dodano 06.01.2018 15:34

Fajna prezentacja.Lubię takie klimaty.Pozdrawiam:)

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3123) dodano 06.01.2018 12:24

Ale działo się na tym rynku😊.Na naleśniki też bym sie skusiiła.Pozdrawiam serdecznie.

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6364) dodano 06.01.2018 11:46

Śnieżko,
iiiiiii tam, taki mały debiut...;)
Pozdrawiam serdecznie!

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6364) dodano 06.01.2018 11:46

Patryku,
po dokonaniach tych, którzy byli w Braszowie wcześniej, doszedłem do tego samego wniosku: cóż mógłbym jeszcze pokazać?
Wyszło mi na to, że już tylko łapać chwile na ulicy...;)
Pozdrawiam świątecznie!

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3450) dodano 05.01.2018 22:59

Street photo by Przemysław:D Super wyszło!

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4834) dodano 05.01.2018 22:07

Byłem w Braszowie i też byłem pod wrażeniem. Pewnie byłbym pod jeszcze większym jakby mi pogoda lepiej zagrała. Galerii jednak z Braszowa nigdy nie zrobiłem. No, ale cóż mógłbym jeszcze pokazać

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6364) dodano 05.01.2018 20:40

Lesze,
po Twoich, Śnieżki i wielu innych galeriach z Braszowa, (przepraszam, wszystkich nie jestem w stanie wymienić), został mi już tylko taki "debiut" w gatunku dla mnie raczej niecodziennym...;)
Ale jeśli uważasz Ty jako znawca miasta, że udało się, tym bardziej cieszę się!
Dziękuję i serdecznie pozdrawiam!

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6364) dodano 05.01.2018 20:36

Cześć Patryku!
Dzięki za odwiedziny. Nie pamiętam, czy byłeś w Braszowie - coraz mniej pamiętam;)
ale ja byłem pod wrażeniem.
Zagrało wszystko: pogoda, hotelik, opera na rynku, dobre piwo, no i... naleśniki...;)
Atmosfera miejsca - niesamowita!

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5676) dodano 05.01.2018 20:10

Bardzo fajna galeria, świetnie oddająca tzw. "genius loci". Braszów jest pięknym miastem. Pozdrawiam. :)

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4834) dodano 05.01.2018 18:47

Fajny fotoreportaż z rynku. Pięknie uchwyciłeś klimat miejsca

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!