m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (41):

 
Coba ( hiszpański : Cobá ) to starożytne miasto Majów na Półwyspie Jukatan , w meksykańskim stanie Quintana Roo. Widok z przodu konstrukcji piramidy znanej jako La Iglesia w zespole grupy B lub grupy Cobá. Stela 11 znajduje się na pierwszym planie u stóp piramidy, pod krytym strzechą pokryciem. Przedstawiono ważne artefakty i struktury, które można oglądać i doświadczać w ruinach Coba. Warto czytać tablice informacyjne. Grupa Coba.
Grupa Coba. Jest to szereg struktur blisko wejścia, w tym Iglesia (Kościół) i jeden z dwóch kortów znajdujących się w tym miejscu. Grupa Macanxoc - Przeszłość Conjunto de Pinturas to grupa Macanxoc, która znajduje się po jednym z Sacbes. Obszar ten ma 8 steli i liczne ołtarze. Ogromna liczba steli pokazuje, że obszar ten ma duchowe znaczenie dla tego obszaru. Kobiety są autorytetami wielu scen przedstawionych na stelach. Hieroglificzne napisy zawierają dodatkowe informacje na temat organizacji społeczno-politycznej miasta, a także daty i relacje z najważniejszych wydarzeń historycznych Conjunto Pinturas, Coba w centrum tego obszaru znajduje się piramida malowanego nadproża, gdzie zwiedzający mogą zobaczyć z daleka rzeczywiste obrazy na szczycie świątyni.
Jeden z dwóch boisk do gry w piłkę w Cobá Jeden z dwóch boisk do gry w piłkę w Cobá Coba Stelae - Te zabytki dają wgląd w różne aspekty formalnego życia Cobá, w tym ubiór, procesy rytualne oraz role i moc zarówno mężczyzn, jak i kobiet w ceremonialnych i politycznych działaniach miasta. Nohoch Mul Pyramid, Cobá. Piramida Nohoch Mul.
Piramida o wysokości 42 metrów (137 stóp), która szczyci się niezwykłym widokiem na Yucatán i niepubliczne obszary Coba, w tym obie laguny; Laguna Macanxoc na wschodzie i Zalew Cobá na południowym zachodzie. Stanowisko archeologiczne w Coba coraz częściej odwiedzane jest przez turystykę krajową i międzynarodową w Meksyku . Jedną z głównych atrakcji odwiedzających Coba jest starożytna piramida, która w przeciwieństwie do piramidy Kukulkan z Chichen Itza , jest wciąż otwarta dla publiczności, aby wspiąć się na 130 stopni na szczyt... ...wspiąć się i zobaczyć właśnie to ... Sacbe -Cobá było miejskim centrum wielu osiedli, do których dołączyły drogi zwane sacbes, unikalne dla tego miasta Majów. Drogi te mają szerokość od 10 do 30 stóp i zostały zbudowane przez Majów dla handlu. Najdłuższy to 62 km / 100 km i pięćdziesiąt innych zostało odkrytych. Uważa się, że taka konstrukcja jest trudniejsza niż inwestycja w kamienne budynki i świątynie. Chociaż Majowie wiedzieli, że koło istnieje, historycy udokumentowali, że jeszcze go nie wdrożyli. Większość transportu wzdłuż sacbes została wykonana w chłodnych temperaturach nocy. Biały wapień stanowił naturalny przewodnik po oświetleniu światłem księżyca.  Piramida Juana de Grijalva, hiszpańskiego konkwistadora.Grijalva, 8 kwietnia 1518 stanął na czele flotylli złożonej z czterech statków z 200 ludźmi załogi.  Wypłynął z Santiago de Cuba 1 maja, kierując się na zachód wzdłuż północnych wybrzeży Kuby i następnie pokonując Cieśninę Jukatańską.
Jego pilotem był Antonio de Alaminos z Palos. Wkrótce statki dotarły do wybrzeża Jukatanu, a ściślej do przybrzeżnej wyspy Cozumel, gdzie miało miejsce pierwsze lądowanie. Trzymając się północnego brzegu półwyspu, flotylla płynęła dalej na zachód, do Zatoki Campeche do wioski Potonchan. Tam stoczył bitwę z Majami, w której odniósł rany. Zachody słońca... i relaksik :) Nie mam pojęcia jak nazywa się to drzewo. Podobne widziałam w Brazylii. Patrząc na chaos i bezguście architektoniczne Meksyku, można się pogubić w gustach.
hacjenda (odpowiednik naszego dworku lub pałacyku), jeszcze nie wykończona... ...za chwilę drewniany dom pokryty strzechą, gdzie znajduje się hotelik i restauracja... Folklor w całej okazałości... Przyglądając się bliżej, można zauważyć idealny porządek przy okazałych chatach. Gdzie niegdzie można trafić na sklepik i kawiarenkę, gdzie podczas zakupów dostaniesz kawę tak słodką, że aż gęstą od cukru. Kolorowe budynki, parki z egzotyczną roślinnością i mieszkańcy ubrani w charakterystyczne majańskie stroje ...
Magiczne Miasteczka, które są inicjatywą Meksykańskiej Izby Turystycznej ... ...mającej na celu zwrócenie uwagi na szczególne miejsca w kraju, w oparciu o ich naturalne piękno, bogactwo kulturowe oraz historyczne znaczenie dla Meksyku. Mijamy kolejne drogowskazy i kierujemy się do miasteczka Valladolid. Tutaj tradycyjnie po drodze restauracje i hotele... ...każdy w innym stylu :) :) :) CDN...

najbliższe galerie:

 
Meksyk,  Jukatan  Cenote Dos Ojos
1pix użytkownik sona_dora odległość 40 km 1pix
Tulum (México)
1pix użytkownik bsfpiotr odległość 41 km 1pix
 Święta  B.  N  w  Meksyku
1pix użytkownik agra60 odległość 42 km 1pix
MEKSYK - Jungle Maya
1pix użytkownik afrodyta odległość 43 km 1pix
JUKATAN
1pix użytkownik darmoch odległość 43 km 1pix
Meksyk,  Tulum Miasto Majów nad Morzem Karaibskim
1pix użytkownik sona_dora odległość 44 km 1pix

komentarze do galerii (6):

 
ak użytkownik ak(wpisów:6251) dodano 31.01.2018 10:30

bardzo mi się podoba

pisanka użytkownik pisanka(wpisów:564) dodano 30.01.2018 12:48

Coba to piekne i tajemnicze miejsce. Odkryte swiatynie i piramidy ,mimo ze porozrzucane na duzym terenie, sa tylko ulamkiem olbrzymiego kompleksu ktory nadal pokrywa dzungla. Weglug roznych szacunkow odkryto 1 lub 2% calosci. Przy okazji mojej odslony Coba napisze wiecej na ten temat i wrzuce jakies "nieodkryte " obiekty. Pozdrawiam

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4219) dodano 26.01.2018 18:35

tereza
Teresko, życzę Ci tej podróży.
Pozdrawiam.

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4219) dodano 26.01.2018 18:34

achernar-51
Leszku, Ty stary podróżniku. Meksyk stoi przed Tobą otworem. Na 100 % tam dotrzesz.
Życzę z całego serca i pozdrawiam.

tereza użytkownik tereza(wpisów:3878) dodano 26.01.2018 10:53

Kolejna ciekawa galeria.Może i ja kiedyś tam dotrę.Pozdrawiam:)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5535) dodano 26.01.2018 00:08

Meksyku Ci trochę zazdroszczę, bo to jeden z trzech kierunków, które w pierwszej kolejności chciałbym zobaczyć... Pozdrawiam. :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!