m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (32):

 
Zarzecze - dzielnica która w okresie powojennym nie cieszyła się dobrą sławą, zmienia się. Obecnie upodobali ją sobie różnego rodzaju artyści. Ryneczek Zarzecza. Do odwiedzin Zarzecza zachęcam zwłaszcza miłośników wyłapywania ciekawych detali. Jest ich tu wiele...
Przez łukowate przejście dochodzimy do kościoła św. Bartłomieja. Widok spod kościoła. Choć pierwsza drewniana świątynia stała tu już w 1644 roku to w czasie Insurekcji Kościuszkowskiej została całkowicie zniszczona. Odbudowano ją w 1824 roku w stylu klasycystycznym. Po wojnie kościółek zamieniono na magazyn budowlany a potem miały tu swą siedzibę pracownie rzeźbiarskie. Spod kościoła ciekawy widok na część Zarzecza i widoczne w oddali kościoły Wizytek i Misjonarzy.
Na jednej z kamienic... ...tablica informująca o polskich śladach. Ale prawie same polskie nazwiska znajdziemy na jednym z najstarszych wileńskich cmentarzy - Bernardyńskim. Wrócimy tu przy okazji innej galerii.
Powoli wracamy na centralny placyk Zarzecza. I opuszczamy Zarzecze przez mostek na Wilence w południowej części dzielnicy. Tu też widać wnękę w której kiedyś może siedziała druga syrenka. Zaraz za rzeką tereny które choć o krok od miasta tchną niesamowitym spokojem i aurą przedmieścia.
I na koniec widoki z okolicy gdzie łączą się ulice Maironio g. i Subačiaus g. Znajduje się tu punkt widokowy z którego możemy podziwiać panoramę miasta. W tym miejscu zrobiłem znacznik tej galerii.
Dziękuję.

najbliższe galerie:

 
Wilno - Zarzecze cz.  1
1pix użytkownik kabaczek odległość 0 km 1pix
WILNO  cz.I
1pix użytkownik mocar odległość 1 km 1pix
Migawki z Wilna
1pix użytkownik pedro1912 odległość 1 km 1pix
Wilno - uniwersytet
1pix użytkownik kabaczek odległość 1 km 1pix
Litwa - z wycieczką do Wilna
1pix użytkownik u-optymisty odległość 1 km 1pix
Wilno
1pix użytkownik przemo odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
kabaczek użytkownik kabaczek(wpisów:1254) dodano 30.01.2018 18:53

Snieżko co to na 12 ? Nie wiem co to. Dzielnica jak i całe Wilno pełna jest starych kamienic i domów. Niektóre odnowiono, inne czekają na swoją kolej. To było przejście między domami które chyba pilnie wymagały remontu, samo przejście zostało prowizorycznie osłonięte i pokryte muralami. Nie zapuściliśmy się tam jednak głębiej. Może ktoś kiedyś to spenetruje i pokaże co tam jest dalej...

Achernar dziękuję za miłe słowa. Wiem, że Ty obserwujesz to co tu prezentuję. Jak Cię troszkę zachęcę do odwiedzenia tego pięknego miasta to będzie mi miło. Może znajdziesz w nim coś czego wcześniej nie widziałeś.

Pozdrawiam.

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5671) dodano 30.01.2018 18:39

Dobrze się spaceruje z Tobą po Wilnie. Czuję, że muszę znowu zaplanować sobie kilka dni w tym mieście... Pozdrawiam. :)

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3437) dodano 30.01.2018 18:08

Śliczne Wilno. Super jest ten punkt widokowy. A 12 to co to?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!