m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
FUERTEVENTURA? A dlaczego by nie?...;) Trudno dziś w to uwierzyć, ale w przeszłości wyspa była podobno oazą zieleni, a jej starożytna nazwa to HERBANIA. Klęska ekologiczna dokonała się prawdopodobnie, jak podają niektóre źródła, po wytrzebieniu lasów na budulec okrętowy. Choć osobiście wątpię, by kiedykolwiek lasy tu w ogóle istniały... Jakaś roślinność pewnie tu jednak kiedyś była. Erozja, silne wiatry i kozy dokończyły dzieła zniszczenia. Dziś jałowa wyspa ma  krajobraz pustynny z licznymi starymi stożkami wulkanicznymi i polami lawy, zniszczonymi przez wielowiekową erozję... FUERTEVENTURA jest obecnie praktycznie pozbawiona naturalnej zieleni, a istniejąca, koncentruje się wyłącznie wokół siedzib ludzkich...  Ale uprawia się tu z powodzeniem warzywa, a zwłaszcza najlepsze w całej Hiszpanii pomidory, zaś niezbędną do uprawy wodę, czerpią z głębi ziemi wiatraki, napędzane stałymi, silnymi wiatrami... Można spotkać się z opinią, że FUERTEVENTURA jest nudna i monotonna, sucha i pozbawiona roślinności, że nie ma tu zupełnie nic, co byłoby warto zobaczyć...
Często też mówi się, że FUERTEVENTURA, to pływający w oceanie kawałek SAHARY, oderwany od kontynentu afrykańskiego... I rzeczywiście: trudno nie odnieść takiego wrażenia, znalazłszy się na przykład w północno-wschodniej części wyspy, w PARQUE NATURAL DUNAS de CORRALEJO... Podobny krajobraz dominuje także na przeciwległym, południowym krańcu Półwyspu JANDIA Cóż więc poza surowym i niemal pustynnym krajobrazem tak przyciąga tu turystów z całej Europy i z poza niej, a przecież przybywa ich co roku co najmniej 3 miliony? Przede wszystkim, to gwarancja dobrej pogody, słońca i ciepła, a jednak nie upału, mimo, że FUERTEVENTURA oddalona jest od saharyjskich wybrzeży Afryki zaledwie o jakieś około 100, może nieco więcej kilometrów... Nawet w styczniu dzienne temperatury zarówno powietrza jak i wody kształtują się tu często na poziomie około 20 i więcej stopni Celsjusza, o czym niekiedy wypoczywający w środku lipca nad Bałtykiem, mogą tylko zamarzyć...
I jeśli nawet nad wyspą przewalają się kłęby ciemnych i ponuro wyglądających chmur, jak tu - w okolicach położonego na zachodnim wybrzeżu osiedla LA PARED, to deszczu z nich i tak nie będzie... Można więc bez najmniejszych obaw o jakieś gwałtowne załamanie pogody, udać się do pobliskiej zatoczki wśród przybrzeżnych skał, na niewielką pobliską plażę - PLAYA del VIEJO REY... Jednak największą plażową atrakcją wyspy są wielkie i rozległe plaże zachodniego wybrzeża, utworzone z nawianego z SAHARY drobnego piasku, dość oblegane PLAYAS de CORRALEJO i na ogół spokojna i niemal pusta, zwłaszcza w środkowej części, ciągnąca się na długości prawie 30 kilometrów PLAYA de SOTAVENTO... To właśnie tu na PLAYA de SOTAVENTO, co dnia można być świadkiem wyraźnych i dalekich odpływów odsłaniających kilkaset metrów plaży, jak i przypływów, gdy plaża zamienia się w szeroką lagunę oddzieloną od oceanu wąską na kilkanaście metrów łachą piasku... PLAYA de SOTAVENTO podczas odpływu. Trzeba jednak pamiętać, że przypływ przychodzi dość nagle i woda bardzo szybko zalewa plażę. Dlatego ostrożnie z pozostawianiem swoich rzeczy na piasku, bo mogą nagle odpłynąć gdzieś na drugi koniec globu, wprawiając w zdziwienie jakiegoś znalazcę na zupełnie innym kontynencie...;) A tu, ta sama plaża PLAYA de SOTAVENTO podczas przypływu. Utworzona laguna ma głębokość około pół metra, czasem trochę więcej. W ciepłej wodzie można bezpiecznie brodzić godzinami, raj dla maluchów, choć powyżej pewnego wzrostu...;)
Playa de Sotavento, piasek, fale i stała bryza, to także raj dla wind- i kitesurfingowców. Co roku odbywają się tu mistrzostwa świata w tych dyscyplinach... A co, gdy znudzi się nam spacer po plaży i taplanie w ciepłej wodzie laguny? Wtedy możemy wrócić do naszego resortu i chwilę odpocząć, planując wycieczkę wgłąb wyspy... FUERTEVENTURA posiada na ogół doskonałe ośrodki i kompleksy hotelowe, świetnie wyposażone i z doskonałą kuchnią.  Apartamenty są obszerne, zazwyczaj z osobną sypialnią, niemal zawsze z własnym tarasem, balkonem lub ogródkiem... Niektórym wystarcza to na cały tygodniowy lub dłuższy pobyt i nawet nie wiedzą, co można zobaczyć poza jego terenem...:))) Nie dotyczy to jednak prawdziwych OBIEŻYŚWIATÓW: ci przylecieli przecież na wyspę po to, by zobaczyć coś więcej...;)
Tu trzeba wiedzieć, że chcąc sensownie spędzić czas na FUERTEVENTURZE, należy wypożyczyć samochód. Z wypożyczeniem auta na dowolny czas, nie ma żadnego problemu. Można to zrobić zawczasu, za pośrednictwem internetu lub wynająć na miejscu, najlepiej w jednej z bardzo licznych wypożyczalni zajmujących całą jedną halę lotniska w PUERTO del ROSARIO... Paliwo jest tu chyba najtańsze w całej Unii Europejskiej, a wyspę pokrywa sieć doskonałych dróg pozwalających dotrzeć niemal w każdy jej zakątek... Gotowi do drogi? To ruszamy w stronę BETANCURIA, starej stolicy wyspy, założonej w początkach XV wieku przez jej zdobywcę, pochodzącego z Normandii i w służbie hiszpańskiej - Jean de Béthencourt... Dziś trudno uwierzyć, że przez ponad 400 lat ta położona w centrum wyspy maleńka mieścina którą można obejść w kilkanaście minut, była stolicą całej wyspy... Ale skoro tu jesteśmy, na pewno warto odwiedzić najstarszą na wyspie katedrę i zespół przykatedralny, a będąc w jej wnętrzu zadrzeć głowę do góry i zobaczyć przepiękny drewniany sufit...
Później zaś, wstąpić do pobliskiej kawiarni na szklaneczkę doskonałego zimnego wina z lodem...;) Ruszamy dalej. Po drodze mijamy niewielki zbiornik retencyjny zbierający okresowo pojawiającą się wodę spływającą z pobliskich niewysokich gór. O tej porze roku jednak, jest on całkowicie suchy pokryty warstwą rdzawego mułu... Jadąc dalej w stronę  PÁJARA, w niewielkiej osadzie VEGA de RIO de PALMAS natkniemy się na piękny kościółek pod wezwaniem Patronki wyspy. Ale uwaga: prawdziwe cudo, kaplica pod wezwanie Nuestra Señora de la Peña znajduje się jakieś 1,5 kilometra dalej w górach. Podejście w skalnym wąwozie jest łatwe, musicie tam być! Następna miejscowość na trasie, to PÁJARA. Co tu robią? Kozy doją? - nie tylko...;) W PÁJARA byliśmy krótko, właściwie wyłącznie w celu zobaczenia miejscowego kościoła Iglesia de la Virgen de la Regla. Naprawdę warto. Do dziś nierozwiązaną zagadką jest pochodzenie kamiennego portalu wyrzeźbionego w azteckie wzory. Zagadką, bo kamień tego rodzaju w całym archipelagu Wysp Kanaryjskich nie występuje...... Wnętrze Iglesia de la Virgen de la Regla w PÁJARA podczas naszego pobytu było w toku prac konserwatorskich. Ale coś zobaczyliśmy.Prawdziwe cudo!
Zawracamy na południe, jedziemy w kierunku PUNTA de JANDIA, najdalej na południowy zachód wysuniętego skrawka wyspy. Tam, w budynku latarni morskiej warto zwiedzić muzeum i obejrzeć pokaz obrazujący historię wyspy... A w pobliskiej osadzie CASERIO PUERTO de la CRUZ zajść do którejś z knajpek na grilowaną świeżą rybkę...;) Później zaś, na wolnym skrawku lądu zostawić ułożona z kamieni swoją wizytówkę w kształcie serduszka...;) A następnie przez kolejny kawałek przywianej tu SAHARY... Ruszyć wzdłuż starego pasa startowego prawdopodobnie tajnego poniemieckiego lotniska z czasów II Wojny światowej... W stronę najbardziej tajemniczego miejsca na wyspie...
To miejsce to położona na końcu świata, tuż przy przepięknej złocistej plaży, stara osada COFETE... Z miejscem tym w szczególny sposób związana jest zagadkowa postać FUERTEVENTURY, niejaki Gustav Winter i to co po nim tu pozostało - tajemnicza VILLA WINTER.
Gustav Winter był niemieckim inżynierem. Przybył na Fuerteventurę w latach 30-tych XX wieku. Osiedlił się w Morro Jable, wówczas maleńkiej osadzie rybackiej w odległej części Półwyspu Jandia na południowym krańcu wyspy. 
Gustav Winter był nie tylko inżynierem, który przyczynił się do budowy szkoły i kościoła w MORRO JABLE i zapoczątkował budowę drogi łączącej tę maleńką wówczas osadę rybaków z resztą wyspy i wybudował tam przystań portową. Był on człowiekiem niemieckiej Abwehry, a najprawdopodobniej, prawdziwym jego celem pobytu tutaj, była budowa za cichym przyzwoleniem ówczesnego dyktatora generała Francisco Franco, tajnego lotniska i bazy dla niemieckich U-bootów Piszę o tym szeroko w innej mojej galerii - FUERTEVENTURA - tajemnicza VILLA WINTER,. 

http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=23237 Jednak już czas opuścić przepiękną plażę, PLAYA COFETE...
Wracamy do naszego resortu. Tu, na balkonie naszego apartamentu z widokiem na ocean, naprawdę można wypocząć...:)) FUERTEVENTURA? Zapraszam!...;)

najbliższe galerie:

 
Fuerteventura
1pix użytkownik irolek odległość 2 km 1pix
Kanary - Fuerta i jej mieszkańcy
1pix użytkownik rozmusiaki odległość 2 km 1pix
Fuerteventura cz. 1
1pix użytkownik pipol odległość 5 km 1pix
Fuerteventura I
1pix użytkownik amaranth odległość 10 km 1pix
Fuerteventura
1pix użytkownik lgoska odległość 11 km 1pix
Fuerteventura - nie tylko trzy kolory
1pix użytkownik petromin odległość 12 km 1pix

komentarze do galerii (48):

 
anek11 użytkownik anek11(wpisów:2712) dodano 18.02.2018 21:38

Gratuluję:)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:5755) dodano 15.02.2018 11:54

Karol,
minusy jakoś nie chcą ustąpić, "globalne ocieplenie" trwa.
Ale zazdrościć nie warto: lepiej tam po prostu polecieć. Właśnie są tanie czartery z Poznania - sprawdź!
Dziękuję i pozdrawiam!

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:5755) dodano 15.02.2018 11:52

Mariusz,
dziękuję! Też pobyt tam wspominam bardzo miło, tak miło, że za niedługo wybieram się na sąsiednie wyspy...;)
Pozdrawiam Ekipę R...;)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:5755) dodano 15.02.2018 11:48

Lucy,
czyżbyś tam właśnie była...;)
Serdecznie pozdrawiam!

barsolis użytkownik barsolis(wpisów:366) dodano 14.02.2018 19:47

przy tych minusach u nas , Kanary to bajka .... tylko pozazdrościć lub jechac tam

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4380) dodano 14.02.2018 17:15

Również miło wspominam czas spędzony na wyspie,ale czy chciałbym ponownie na nią wrócić ?
Niekoniecznie.
Pozdrawiam i gratuluję GT !

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:2648) dodano 13.02.2018 08:09

Gratuluję i pozdrawiam z wietrznej wyspy 😊.

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:5755) dodano 12.02.2018 08:48

Raptorek,
miejsce na spokojne i leniwe wakacje doskonałe, ale czy chciałbym mieszkać na stałe, to trochę wątpię.
No, chyba że tak jak Ty: pomieszkać i wrócić. A długo mieszkałeś na Furte? I gdzie? Bo chyba nie w Cofete?...:)))
Pozdrawiam!

raptorek użytkownik raptorek(wpisów:350) dodano 12.02.2018 00:16

Miło powrócić wspomnieniami do tego skrawka lądu, ale też miło wrócić jeśli się tam mieszkało. Koniec z wynoszeniem z domu wiaderek piasku :)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:5755) dodano 11.02.2018 22:54

Andred,
tak, dobrze pamiętasz. A ja gubię się w moim bałaganie i nie bardzo już pamiętam, co pokazywałem kilka lat temu. A będzie jeszcze gorzej...;)
Ale niedługo będą "z rejonu" zdjęcia nowe. Nawet bardzo nowe. Zrobię je w maju...;)
Serdecznie pozdrawiam!

andred użytkownik andred(wpisów:4742) dodano 11.02.2018 19:59

Oj Przemysław, coś mi się wydaje, że niektóre zdjęcia zapożyczyłeś ze swojej poprzedniej galerii z Fuerty ;-)
Toż to normalnie plagiat......tylko czy można zrobić plagiat własnego dzieła? Tego nie wiem :-)))))
Nie zmienia to faktu, że Fuerta fajną wyspą jest, warto ją odwiedzić i dobrze to pokazałeś.
Pozdrawiam,
andred

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:5755) dodano 08.02.2018 20:40

Woja,
to w końcu, po prostu to zrób. A nie pożałujesz...;)
Serdecznie pozdrawiam!

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:5755) dodano 08.02.2018 20:39

Pisanka,
jakby co - śmiało pytaj. Mnie też wiele Obieżyświatek i Obieżyświatów w różnych sprawach dużo pomogło

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:5755) dodano 08.02.2018 20:38

Leszek,
koniak z lodem?? No, tego jakoś sobie nie mogę wyobrazić, a wręcz trąci mi jakąś profanacją. A moje piwo nie uległo rozcieńczeniu: ono tylko zamarzło...:)))
Pozdrawiam!

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:5755) dodano 08.02.2018 20:36

Wasaga,
tak, bardzo skutecznie. Tak bardzo, ze dodałem jeszcze kilka jezior w okolicy, a nawet znalazłem chyba sensowną cenowo miejscówkę...:)
Pozdrawiam!

woja użytkownik woja(wpisów:543) dodano 08.02.2018 19:44

Fuerta pojawia się w moich planach, a potem plany się zmieniają, a potem znowu się pojawia, itd:-)
W każdym razie jeszcze nie dotarłem:-)
Pozwolę sobie przez Twoją galerię złożyć serdeczne życzenia dla Jubilata Jacka!
Pozdrawiam

pisanka użytkownik pisanka(wpisów:190) dodano 08.02.2018 19:44

Przemyslawie, dzieki za pomocna dlon. Poki co moje wakacyjne plany sie pokomplikowaly, wiec nie wiem jeszcze kiedy i gdzie zawitam w tym roku. Jakbym sie wybieral w tamte rejony , to chetnie skorzystam z Twojego doswiadczenia. Pozdrawiam

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:4821) dodano 08.02.2018 12:16

Przemku,

Przypomniałem sobie, że Tajwańczycy dodawali czasami lód do... koniaku. A na Miradouro Santa Luzia w Lizbonie oczywiście byłem, w pobliżu dwukrotnie jedliśmy kolację w restauracyjce z fado na żywo, ale piłem tam białe wino dobrze schłodzone, lecz bez lodu. A tego filipińskiego piwa z lodem zdecydowanie nie polecam, gdyż w miarę sączenia, napój staje się coraz bardziej rozcieńczony i pod koniec szklanki masz wrażenie, że pijesz piwo bezalkoholowe. Pozdrawiam. :)

wasaga użytkownik wasaga(wpisów:616) dodano 08.02.2018 12:16

To się cieszę, że Cię tak skutecznie zainspirowałam. Pozdr. :)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:5755) dodano 08.02.2018 10:07

Lucy,
to powodzenia. Na szczęście Twoja wyspa wcale nie jest zimna, może co najwyżej czasem zbyt wilgotna. Np. w Dorset wiosną, w marcu, chciałbym być...:))
Serdecznie pozdrawiam!

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:5755) dodano 08.02.2018 10:04

Wasaga,
coś jest "na linii", bo z wzajemnością: za Twoją przyczyną Grossglockner już mam rozpisany w drodze do Bułgarii latem. To po drodze...;)
Pozdrawiam!

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:5755) dodano 08.02.2018 10:02

Nola,
tłumy na Cofete są obłędne, więc jak Ty lubisz spokój na plaży, to zdecydowanie nie ten kierunek!...;)
Pozdrawiam!

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:2648) dodano 08.02.2018 09:02

Jak zawsze ciekawie,pięknie i i ciepło.A ja jutro lecę na "swoją"chłodniejszą wyspę.Pozdrawiam serdecznie😊.

wasaga użytkownik wasaga(wpisów:616) dodano 07.02.2018 23:50

Narobiłeś mi smaku na wyprawę do jakichś ciepłych krajów. Fajnie się z Tobą zwiedzało Fuertę. Pozdrawiam

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6595) dodano 07.02.2018 22:08

Jak zawsze u Ciebie Przemek ciekawie:) Fajnie tam by było się teraz znaleźć:) Piękne plaże i no i dzikie tłumy;) pozdrawiam:)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:5755) dodano 07.02.2018 20:33

Pisanka,
bliższe i bardzo szczegółowe dane, jeśli będziesz zainteresowany, podam Ci później na priv jak przekopię się przez korespondencję: właśnie mam zarezerwowane auta na dwóch innych wyspach i sam nie wierzę, że tak tanio. Bardzo tanio było również w ub.roku na portugalskiej Maderze za Nissana Juke i 3 lata temu na Azorach - ok. 12 euro za Nissana Micre

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:5755) dodano 07.02.2018 20:28

Leszek,
tak, wino z lodem. Zresztą wino z lodem o bardzo specyficznym smaku piliśmy też w którejś z winiarni w Dolinie La Geria na sąsiedniej Lanzarote. No i w Lizbonie w miejscu doskonale Ci znanym na Miradouro de Santa Luzia w Lizbonie. Ale z piwem z lodem chyba nie spotkałem się. Aż do wczoraj, jak wystawiłem do ogrodu wieczorne piwko i mi letko przymarzło...;)
Dziękuje za odwiedziny i miłe słowa - zwłaszcza te kierowane do naszego Jubilata!

pisanka użytkownik pisanka(wpisów:190) dodano 07.02.2018 20:09

Dzieki za info Przemyslawie . Nie spodziewalem sie ze bedzie tak tanio , mila niespodzianka :) pozdrawiam

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:4821) dodano 07.02.2018 19:27

Również i ja przyłączam się do najlepszych życzeń dla naszego jubilata. Oby dopisywało mu zdrowie, pogoda ducha i nie zabrakło sił na wspaniałe podróże. Pozdrawiam serdecznie. :)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:4821) dodano 07.02.2018 19:24

Jak zwykle, ciekawa i solidnie opracowana galeria. Z fotki 31 dowiedziałem się, że serwują tam wino z lodem. Ciekawe... Z czymś podobnym spotkałem się na Filipinach, tyle że tam serwowali z lodem piwo... Pozdrawiam. :)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:5755) dodano 07.02.2018 11:02

Jacku,
to może właśnie... Fuerteventura?...;)
I oby jak najszybciej na szlaku!
Najszczersze życzenia 80+, serdecznie pozdrawiam!

mlochowskijacek użytkownik mlochowskijacek(wpisów:858) dodano 07.02.2018 09:34

Przemku
Zrobiłeś mi miłą niespodziankę dedykując piękną galerię z ciepłym morzem i jego otoczeniem.Dziękuję. Podróżninko, anek11, patryk 80, paniwu - dziekuje za życzenia i do zobaczenia na szlaku, albo na galerii.

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:5755) dodano 06.02.2018 22:31

Podróżninka,
bez obaw: ja w towarzystwie na ogół zamieniam się w słuch, więc każdy ma szanse, a Ty to już na pewno dałbyś radę. No, przynajmniej na początku, póki się nie rozkręcę...;)
Dzięki za uznanie, a co do pozdrowień dla naszego znamienitego Kolegi - na pewno przeczyta je sam. I jestem pewien, ze będzie Mu bardzo milo...:))
Dziękuję za te słowa i serdecznie pozdrawiam!

podrozninka_ użytkownik podrozninka_(wpisów:28) dodano 06.02.2018 22:16

Ja to z Tobą bym chyba pod jednym dachem za długo nie wytrzymał. Jak już zaczniesz, to gadasz i gadasz i gadasz i gadasz... Miałbym pewnie szansę coś powiedzieć, gdybyś wyszedł z psem na spacer, albo wyrzucić śmieci ... :))
Na szczęście, .... bardzo fajnie się Ciebie słucha (czyta).
Galeria milutka dla oka i ucha. 1O/1O
Miłego wieczoru.
PS. Pomyślności dużo i zdrowia jeszcze więcej proszę przekazać Panu Profesorowi.

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:5755) dodano 06.02.2018 21:16

Gregy,
z tym wiatrem, to sam wiesz: trochę przesadzone, bo wieje ale na przełęczy. A że na Cofete tłok jak cholera... to przecież każdy widzi...;)
Dzięki za odwiedziny, pozdrawiam!

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:5755) dodano 06.02.2018 21:13

Aniu,
bardzo dziękuję...:))

gregy użytkownik gregy(wpisów:567) dodano 06.02.2018 17:18

Pięknie pięknie. Wspaniale sobie przypomnieć Fuertę. Cofete dalej takie samo, czyli wietrzne i "zatłoczone" jak to wspomniał Pipol.

anek11 użytkownik anek11(wpisów:2712) dodano 06.02.2018 17:09

Również ja przyłączam się do życzeń dla Jubilata i życzę wszystkiego najlepszego, piękne widoki do życzeń dołączyłeś, zatem oby zdrowie dopisało Panu Profesorowi i niech dzieli się z nami kolejnymi wrażeniami z podróży.
Pozdrawiam

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:5755) dodano 06.02.2018 15:19

Wielkopolanko,
miejsca tak super na spokojne wakacje, ale z możliwością zobaczenia paru fajnych rzeczy, że już za 3 m-ce wybieramy się ponownie. Z tym, że trochę "dalej w ocean"...;)
Dziękuję i serdecznie pozdrawiam!

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:5755) dodano 06.02.2018 15:15

Patryk,
piękny wpis! Jubilat pewnie się ucieszy...;)
Dziękuje i serdecznie pozdrawiam!

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:5755) dodano 06.02.2018 15:13

Pisanka,
wypożyczenie samochodu na którejkolwiek z wysp jest śmiesznie tanie - zależnie od typu auta i w jakiej opcji, już od nawet poniżej 10 euro. Zdecydowanie polecam, miejscowe firmy Goldcar, Cicar, Cabrera Medina. Paliwo też chyba najtańsze w UE. Formalności bardzo proste, ale może być wymagana karta kredytowa!
Pozdrawiam!

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:5755) dodano 06.02.2018 14:56

P_pol,
fakt: tłumy takie, że kawałka piasku trudno znaleźć, co by spokojnie sobie lec...;)
Ale Cofete wciąż tak ma - i bardzo dobrze!
Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam!

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:5755) dodano 06.02.2018 14:55

Paniwu,
myślę, że już odkrył...;)
Szczerze polecam jako miejsce na spokojny wakacyjny wypoczynek w komfortowych warunkach: albo Fuerteventura albo sąsiednia Lanzarote.
A obserwując aktywność Jacka i domyślając się, że długo spokojnie nie usiedzi, to... obie wyspy na raz...;)
Serdecznie pozdrawiam!

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1793) dodano 06.02.2018 14:21

Piękna galeria...na pewno zachęcająca do odwidzenia tej wyspy...piękne piaszczyste plaże z nutką Sahary........
pozdrawiam serdecznie:)

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4757) dodano 06.02.2018 12:35

Jak zwykle porządnie opowiedziane i zilustrowane. Nadto jakże miły gest na zacny jubileusz naszego Kolegi Pana Profesora, który przecież także niejedno miejsce pięknie nam na OŚ zaprezentował. Przyłączam się do życzeń: zdrowia i siły na kolejne podróże, choćby nawet takie wspomnieniowe, jakie każdy z nas odbywa, tworząc kolejne galerie i dzieląc się na OŚ swoimi wspomnieniami. Wszystkiego dobrego dla naszego Jubilata

pipol użytkownik pipol(wpisów:8795) dodano 06.02.2018 12:33

widzę,że na playa Cofete jak zwykle tłumy plażowiczów :)))))
pozdrawiam

paniwu użytkownik paniwu(wpisów:231) dodano 06.02.2018 09:42

Z tego co śledzę okiem detektywa, to Jacek jeszcze nie odkrył tej, jakże miłej i wzruszającej niespodzianki i życzeń z okazji 80+ urodzin. Ale gwarantuję, że radość jego będzie ogromna, kiedy otworzy swoje okienko na świat. Galeria jak zwykle piękna, zarówno widokowo, jak i narracja bardzo bogata i ciekawa. Muszę kończyć. Podobalo sie bardzo.

pisanka użytkownik pisanka(wpisów:190) dodano 06.02.2018 09:35

Nie ma nic lepszego po powrocie z zimnego i wietrznego dworu jak usiasc przy kominku z kubkiem goracej kawy i obejrzec sloneczne miejsca;) Tak z ciekawosci , jak sie cenia wypozyczalnie pojazdow ? Bardzo przyjemna galeria. Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!