m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Buenos dias :) w Burgos! Burgos to miasto zabytkowe w północnej Hiszpanii nad rzeką Arlanzon. Arco de Santa Maria - Brama do miasta - jedna z nielicznych, jakie pozostały. - Widoczna na zdjęciach 1., 2., 3. - XIV- wieczny Łuk triumfalny należy do najbardziej charakterystycznych zabytków Burgos. kamienice
platany dzieło aniołów - Katedra Świętej Marii ...która uchodzi za jedną z najpiękniejszych świątyń w stylu gotyckim dzieło aniołów Catedral de Santa Maria de Burgos - trzecia co do wielkości gotycka katedra w Hiszpanii Plaza Rey San Fernando - główny plac miejski. Przy tym placu znajduje się największa budowla Burgos - Katedra Świętej Marii. Katedra słynąca ze wspaniałej architektury oraz kolekcji dzieł sztuki została wpisana na listę UNESCO.
Z zewnątrz katedra zadziwia misternie wykonanymi ażurowymi gotyckimi pinaklami i iglicami. na placu katedralnym - Plaza Rey San Fernando na Pielgrzymim szlaku Obchodzimy katedrę dookoła. Fasada katedry El Camino - Droga św. Jakuba
Burgos stanowi ważny przystanek dla pielgrzymów zmierzających do do Santiago de Compostela. El Peregrino Na plecaku muszla św. Jakuba Pomnik trędowatego z muszlą św. Jakuba i kijem wędrownym na ławce przed katedrą. Burgos Obchodzimy katedrę dookoła podobnie jak ci turyści. Portal północny katedry - detale nad wejściem.
Portal północny katedry - detale nad wejściem. Portal północny katedry - detale nad wejściem. Rozpoczęta w 1221 roku budowa zakończyła się w XV wieku. W kolejnych wiekach dokonywano wielu modyfikacji - oprócz przeważającego stylu gotyckiego znajdują się tu elementy renesansowe i barokowe. Widzimy takie kamienice. Turyści w Burgos. Miejskie kamienice.
Katedra w takim ujęciu. Ulica w Burgos. Spacer po mieście. ...taki czytelnik... obok placu Plaza Mayor Plaza Mayor - Ratusz Ulica w słonecznym Burgos.
Zwiedzamy miasto. Pałac Konstabli Kastylii?  Miało tu miejsce wiele ważnych wydarzeń. Jedną z nich była wizyta Krzysztofa Kolumba przed jego drugą wyprawą do Ameryki. Zwiedzamy miasto. Teatro Principal w Burgos. Pomnik Cyda Walecznego pędzącego na koniu z uniesionym mieczem stoi przy Paseo del Espolón. Cyd walczący :) Cyd, Rodrigo Diaz de Vivar - uwieczniony w hiszpańskiej epopei narodowej, Pieśń o Cydzie. Przypisuje mu się znaczne zasługi w wyparciu przez chrześcijan Maurów z Półwyspu Iberyjskiego.
Kasztany wspomniane w tytule galerii. W głębi katedra. ...taka dziewczyna... i przyjemny cień bulwaru piękne platany przepiękna chwila słońcem malowana byłam tu :) w oddali Łuk triumfalny
Katedra w Burgos. W dali portal południowy. Do zobaczenia na szlaku! - Adios :) Gracias!

najbliższe galerie:

 
Nocne spacery - Burgos
1pix użytkownik ak odległość 0 km 1pix
Burgos - spacer za dnia
1pix użytkownik ak odległość 0 km 1pix
Burgos - Katedra
1pix użytkownik ak odległość 1 km 1pix
Zamki - Burgos
1pix użytkownik ak odległość 1 km 1pix
Burgos
1pix użytkownik magdus odległość 1 km 1pix
Burgos - klasztory
1pix użytkownik ak odległość 2 km 1pix

komentarze do galerii (8):

 
piernicyna użytkownik piernicyna(wpisów:156) dodano 22.05.2018 23:08

... no a zdjęcia?! Wracaj Szczęśliwie :)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6301) dodano 21.05.2018 22:22

Byłem w środku wulkanu Taburiente i na górze też - spoko...;) Jutro na Teneryie wchodzę na Teide. Najwyżej mnie zdejmą. Albo zostanę...;)

piernicyna użytkownik piernicyna(wpisów:156) dodano 21.05.2018 21:34

Ojej! To bardzo daleko od stałego lądu. Wyspa skąpana w oceanie i taka... całkiem nieduża. Przed chwilą byłam tam łapką po mapie :) Uważaj na wulkany.

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6301) dodano 21.05.2018 12:56

Z La Palmy...;)

piernicyna użytkownik piernicyna(wpisów:156) dodano 20.05.2018 21:53

Przemku, a daleko masz?

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6301) dodano 20.05.2018 21:42

Chyba do Burgos wpaść nie dam rady...;)

piernicyna użytkownik piernicyna(wpisów:156) dodano 19.05.2018 23:53

Bardzo serdecznie pozdrawiam wszystkich miłych gości. :) Mam też wnętrze katedry i myślę, że znajdę zdjęcia warte pokazania w następnej galerii.

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5592) dodano 19.05.2018 11:23

Miasto niewątpliwie warte zobaczenia, a katedra (przynajmniej z zewnątrz) - super. Pozdrawiam. :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!