m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Najpopularniejszym punktem startowym dla wycieczek na Howerlę jest Zaroślak. Znajdziemy tu stoiska z różnymi pamiątkami. Stoi tu także współczesna prawosławna kapliczka... ...i jej wnętrze. Jeszcze motywacyjna tabliczka (z hasłem które powinno obowiązywać i u nas)... ...i możemy ruszać w góry. Po wyjściu z lasu ukazuje się Howerla cel naszej wycieczki. W miarę podchodzenia do góry coraz piękniejsze widoki...
W oddali widać Gorgany. Po drodze niezwyczajna na Ukrainie ilość turystów. Częsty widok to manifestowanie swojego patriotyzmu przez przywiązanie do żółto niebieskiej flagi ( a czasem niestety i czarno czerwonej)
Szczyt mocno oblegany. Howerla to najwyższy szczyt Ukrainy - 2061 m n.p.m. Zdobycie szczytu jest bardzo modne i popularne wśród naszych sąsiadów. Na szczycie ukraiński tryzub i kapsuły z ziemią z miejsc ważnych dla historii Ukrainy. Ze szczytu piękne widoki na okoliczne szczyty i pasma górskie. Na zachodzie Pietros 2020 m n.p.m.
Niektóre ukraińskie wycieczki... ...są dobrze zorganizowane. Po wejściu na szczyt zdobywcę czeka medal i ciepły posiłek. Przed nami jednak dalsza część głównego pasma Czarnohory.
Na południu góry rumuńskie.
Idziemy wzdłuż dawnej granicy. Co jakiś czas mijamy dobrze zachowane słupki graniczne - P jak Polska i CS tam gdzie kiedyś biegła Czechosłowacja. W oddali Pietros i Howerla... ...a przed nami Breskuł, Dancerz i Turkuł.
U stóp Turkuła kotlina ograniczona podłużnym pasmem Szpyci, słynącym z ostańców skalnych. W kotlince leży słynne jeziorko Niesamowite. Jeziorko Niesamowite według legend Hucułów jest bezdenne, a zmącenie jego wody choćby przez rzucenie kamienia wywoła burzę lub inne nieszczęście.
Dziękuję.

najbliższe galerie:

 
Czarnohora Jeziorko Niesamowite
1pix użytkownik kabaczek odległość 2 km 1pix
Czarnohora Howerla
1pix użytkownik kabaczek odległość 4 km 1pix
Czarnohora Rebra Szpyci
1pix użytkownik kabaczek odległość 8 km 1pix
Czarnohora Pietros
1pix użytkownik kabaczek odległość 9 km 1pix
Czarnohora Kostrzyca
1pix użytkownik kabaczek odległość 10 km 1pix
Czarnohora Kostrzyca
1pix użytkownik kabaczek odległość 12 km 1pix

komentarze do galerii (6):

 
lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3088) dodano 10.06.2018 18:03

Pod każdą górkę coraz trudniej😉ale każda wabi i zaprasza.Pozdrawiam.

kabaczek użytkownik kabaczek(wpisów:1147) dodano 10.06.2018 17:16

Marcin, Czarnohora i inne góry Ukrainy na pewno zasługują na uwagę.
Pozdrawiam.

marcin1980 użytkownik marcin1980(wpisów:1991) dodano 10.06.2018 15:46

Piękne widoki. Przyjemnie się wędruje wśród takich widoków.

kabaczek użytkownik kabaczek(wpisów:1147) dodano 08.06.2018 12:18

Satan, Pipol dziękuję za odwiedziny. Czarnohora to piękne góry, nie bez powodu były tak popularne wśród międzywojennych turystów. Worochta popularnością dorównywała Zakopanemu. Możemy tylko pogdybać jak by te okolice wyglądały gdyby historia przebiegła inaczej. Dzisiaj te i inne góry Ukrainy zachwycają nas swoją dzikością i egzotyką a jednocześnie są przecież stosunkowo blisko.
Czarnohora jest pasmem podobnym do Beskidów nie ma tam zbyt wielu skałek, ale niektóre szczyty mają powyżej 2 tys. i troszkę można się zasapać przy ich zdobywaniu. Ale nagrodą są piękne widoki i połoniny.
Pozdrawiam.

pipol użytkownik pipol(wpisów:9073) dodano 08.06.2018 08:26

Kurcze, nie wydają się tak wysokie jak są w rzeczywistości :)
pozdro

satan użytkownik satan(wpisów:3227) dodano 07.06.2018 08:55

Ech...i pomyśleć, ze kiedyś były to nasze górki. Czarnohora, to piękne pasmo. Ostatni raz byłem tam w..2004r :-( Wówczas machnęliśmy Pietrosa i Hoverlę właśnie. Miło powspominać i trzeba pomyśleć o powrocie, bo takiej wspanialej aury niestety nie miałem ;-)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!