m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Samochód zostawiamy na parkingu przy ul. Narutowicza, zakupujemy bilety i udajemy się a teren skansenu. Po drodze mijamy nowoczesny hotel. Po wejściu na teren witają nas rzeźby w ludowych strojach (drewniane towarzystwo :). Niedaleko wejścia znajduje się dwór ziemiański. Tak prezentuje się od frontu. A tak wewnątrz. Jak się okaże znacznie różni się wystrojem i wysokością pomieszczeń od chałup wiejskich. ...
Kaplica przeniesiona z miejscowości Dębsko. ... Pozostajemy w sferze sakralnej i kierujemy się do kościoła. Budowla na obecne miejsce została przeniesiona z Drążdzewa. Obok kościoła widoczna dzwonnica. Przed nami jedna z atrakcji dla najmłodszych, czyli pasieka. Tu dzieci mogły zobaczyć jak pozyskiwany jest miód, obejrzeć pracę pszczelarza i oczywiście skosztować miodu. Zaprezentowano różne rodzaje uli. To co misie lubią najbardziej.
Jak widać pracownicy skansenu występują w strojach ludowych. ... ... ... Jak dla mnie najbardziej malowniczy dom na terenie skansenu. Dom wchodzi w skład zagrody z Czermna. W tym gospodarstwie można zapoznać się z dawnymi technikami pozyskiwania wełny i jej obróbki.
Nawet okna mają swój urok. Jeszcze jeden rzut oka na zagrodę z Czerna. Gospodarstwa są ustawione wzdłuż drogi i na potrzeby skansenu, powstała w ten sposób wieś został nazwana Rzędówką. Kapliczka. Zagroda z Ostrowa. W widocznym na zdjęciu budynku zorganizowano szkołę z dawnych czasów. W dniu dziecka odbywały się zajęcia dla przybyłych gości. Temat zajęć: Uczymy się kaligrafii. Dzieci uczyły się starannego pisania przy użyciu pióra i atramentu. Łatwo nie było.
... Zagroda z Dzierzążni. I z drugiej strony. Tabliczka na ścianie budynku informuje, że tu mieszka przedstawiciel władzy. W środku zamiast urzędnika spotkaliśmy miłe panie oferujące kompot i drożdżówki. ...
Zagroda z Ligówka. Na terenie zagrody urządzono pokaz dawnych zabawek. Na zdjęciu autor galerii próbujący swych sił w chodzeniu na szczudłach. W zagrodzie z Rzeszotar można było zrobić małą przepierkę. Przed nami, Jego Wysokość wiatrak z Zalesia. Skoro wiatrak wyposażono w schody to trzeba się na nie wdrapać i podziwiać widoki. Jeszcze raz zagroda z Rzeszotar.
Kierujemy się ku dworowi z Uniszek Zawadzkich. Wewnątrz. I jeszcze raz z zewnątrz. Po długim spacerze trzeba coś zjeść. Kierujemy się do karczmy, po drodze mijamy takie wspaniałości. Chałupa z Rębowa. Zagroda z Czermna. Jeszcze raz zagroda z Czermna.
... ... ... Zagroda z Rempina. Jej wnętrze, a dokładniej jedna z izb. Przed nami Karczma Pohulanka. Kuchnia serwuje dania kuchni regionalnej. My skusiliśmy się na Okryjbidę, czyli kluski ziemniaczane przykryte bigosem. Pycha.
Powoli kierujemy się ku wyjściu. Gdybyście kiedyś zastanawiali się gdzie zabrać dzieci czy wnuki na wycieczkę, to skansen w Sierpcu mogę polecić z czystym sumieniem. Dziękuję. I jak się Państwu podobało?

najbliższe galerie:

 
Polska - Sierpc - Muzeum Wsi Mazowieckiej
1pix użytkownik maria37 odległość 0 km 1pix
Sierpc - skansen.
1pix użytkownik wmp57 odległość 0 km 1pix
Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu - Niedziela w skansenie
1pix użytkownik mocar odległość 0 km 1pix
Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu
1pix użytkownik mocar odległość 0 km 1pix
Palmowa niedziela w Sierpcu
1pix użytkownik futermama odległość 1 km 1pix
Sierpc - miasto
1pix użytkownik mocar odległość 2 km 1pix

komentarze do galerii (6):

 
u-optymisty użytkownik u-optymisty(wpisów:911) dodano 14.06.2018 20:01

Skanseny przywracają klimaty minionych dawnych lat. Pozdrawiam

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3131) dodano 10.06.2018 22:50

Dołączam się do przedmowców 😊.

ak użytkownik ak(wpisów:6367) dodano 10.06.2018 22:32

lubię takie tematy, jest odpowiedni klimat :)

popekpawel użytkownik popekpawel(wpisów:3654) dodano 10.06.2018 20:37

Jest pięknie. Moje klimaty.

marcin1980 użytkownik marcin1980(wpisów:1991) dodano 10.06.2018 15:55

Bardzo dobrze że są takie miejsca, dzięki którym można poznać inne czasy.

wmp57 użytkownik wmp57(wpisów:2355) dodano 10.06.2018 08:36

Byliśmy tego samego dnia, może nawet mijaliśmy się... :-)
Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!