m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (41):

 
Przybywamy na tyle wcześnie,że zakład produkujący wina musujące „Nowy Świat” jest jeszcze dla nas zamknięty. Zatem możemy jedynie zerknąć przez bramę,obejrzeć mury zakładu z zewnątrz i ... oblizać się ... A rzekomo winko smakuje wyśmienicie. Ja nie wiem,może komuś z Was udało lub uda się tego krymskiego specyfiku spróbować . Oczywiście nie dla wina tu przyjechaliśmy,choć trudno w to uwierzyć - tylko dla rezerwatu,bo takim właśnie jest Nowy Świat.Jak widzicie,już z samego rana plaże są zapełnione,można by rzec - tak jak marszrutka,którą jechaliśmy. Ale ta część jest za darmo. Natomiast płatne jest wejście na teren rezerwatu,gdyż Nowy Świat jest rezerwatem botanicznym, jako że rośnie tu wiele endemitów.
W tym reliktowa sosna Stankiewicza. Zatem ruszamy wzdłuż zatoki sinej ... :) Upał coraz bardziej daje się we znaki ... Charakterystyczna dla tego miejsca Góra Sokół. Można poczuć się tu jak na stepie,z tą jedynie różnicą,że czasem ścieżka przeplecie się jakimś drzewem iglastym.
Ale twardo idziemy przed siebie.I to bez wina !!! Skandal można by rzec ... Pomału wyłania nam się druga część zatoki,przy której po '' carskiej ścieżce'' będziemy się przechadzać. Ta zatoka zwie się błękitna. Dochodzimy do momentu,gdzie słońce tak dawało się we znaki,iż ciało woła,wręcz krzyczy - zanurz mnie w wodzie !!! Schodzimy zatem na dół,by to uczynić. Dosyć szybko znajdujemy ciekawą i zaciszną miejscówkę .
No i chlup do wody ! Warto było.Przeca zapłacone . Nad wszystkim rzecz jasna czujnym okiem spogląda milicja. Przyjemność była,teraz trzeba wejść na właściwą stepową  ścieżkę. Zanim znaleźliśmy się na właściwym szlaku,zdążyliśmy wyschnąć,a newet bym powiedział na nowo spocić :) Na szczęście nasz cel jest coraz bardziej widoczny.Właśnie tam,na sam koniec tego cypla musimy się dostać.
Teraz gwoli wyjaśnienia,bo aparat mój tego nie był w stanie ujać.Za tym siodłem,co widać,znajduje się juz wspomniana zatoka błękitna,a ta co jest przed nami jest to zatoka sina. Rozdziela ją ten właśnie cypel.Mam nadzieję,że jest to zrozumiałe ? Czyli wygląda to właśnie tak.I tej części,która jest na poprzednim zdjęciu nie widać,a znajduje się tu po lewej stronie. Sama ścieżka nazywa się Carską Ścieżką. Wiadomo czemu :) Zatem mając po dwóch stronach przepiekne zatoki,wartkim krokiem w pełnym oczywiście słońcu ruszamy na sam koniec tego cypla.
Czy warto było ? Warto.Bardzo ładne widokowe miejsce.Tylko więcej drzew posadzić muszą :))) Czasem jak tu zbłakane drzewo się przytrafiło,to Rozmusiakowa nie bardzo chciała iść dalej.Obiecywałem,że będą kolejne ... No i były :) Czas wracać ... :)
Taki hyc,ze nawet ptakom latać się nie chciało ... Koniec końców docieramy tu,gdzie zaczynaliśmy z rana,z tą jednak różnicą,że trzeba miejscówkę na plażing znaleźć i ponownie ciało ostudzić ... Miejscówkę znajdujemy niezłą ... Nawet bardzo ;) Dzięki za wytrwałość.

najbliższe galerie:

 
Nowy Świat
1pix użytkownik taddd odległość 1 km 1pix
Krymskie plaże
1pix użytkownik dispar odległość 2 km 1pix
Krym - Nowy Świat
1pix użytkownik dispar odległość 3 km 1pix
Sudak
1pix użytkownik dispar odległość 4 km 1pix
Krym (16) ... Sudak
1pix użytkownik rozmusiaki odległość 4 km 1pix
Wiesiołoje
1pix użytkownik dispar odległość 5 km 1pix

komentarze do galerii (10):

 
marcin1980 użytkownik marcin1980(wpisów:1991) dodano 22.07.2018 10:26

Piękne widoki.

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7300) dodano 16.07.2018 19:50

Cudny ten rezerwat. Widoki przednie. Dzięki. się rozmarzyłam.

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4802) dodano 16.07.2018 19:00

Achernarze,cóż ...
Rewizja granic wciąż trwa ...
Życie nie znosi pustki jak widać ...

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5584) dodano 15.07.2018 01:54

Tyle, że poprzednio można było jechać bez wiz. Teraz chyba też zaczekam, aż zniosą wizy...

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4802) dodano 13.07.2018 20:28

Achernar,od strony rosyjskiej wciąż możliwe jest dotarcie do Krymu :)
Pozdrawiam !

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5584) dodano 13.07.2018 02:09

Świetne widoki. Kiedyś do podróży na Krym namawiał mnie mój kijowski przyjaciel, ale zawsze odkładałem to na później. A potem na półwyspie położył łapę Władimir Władimirowicz i jest już... po ptokach. Przynajmniej na razie. A szkoda... Pozdrawiam. :)

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4802) dodano 12.07.2018 19:59

Maripo,to zapraszam do poprzednich 17 krymskich części :)
A niebiesko ... bo to stare dzieje ...
Może kiedyś Ci wyjaśnię :)
Pozdrawiam !

rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4802) dodano 12.07.2018 19:58

Dzięki Ogi :)
Pozdrawiam !

maripo użytkownik maripo(wpisów:105) dodano 12.07.2018 19:33

I u Was ładnie, tak niebiesko:) Ciekawa jestem Krymu.

ogi użytkownik ogi(wpisów:131) dodano 12.07.2018 18:33

Fantastyczne widoki, piękne kolory i ciekawa opowieść.
Pozdrowienia dla klientów wiadomej sieci :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!