m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Część druga ogrodów to 70 hektarowy park krajobrazowy (ogród angielski), założony po 1770 roku przez Katarzynę II. Zdobi go wiele obelisków i łuków triumfalnych, wzniesionych na cześć licznych zwycięstw cesarzowej. John Busch zaprojektował wygląd ogrodu, a oprawą architektoniczną zajął się Cameron, który wzniósł dla Katarzyny „rzymskie ruiny” i wiele innych atrakcji, mających dodawać splendoru całemu kompleksowi pałacowemu.
W ogrodzie założono Wielki Staw z Salą na Wyspie oraz Kolumną Czesmeńską, ustawioną na pamiątkę zwycięstwa Rosji nad flotą turecką w 1771 roku. W ogrodzie wzniesiono także łaźnię turecką w formie meczetu oraz Most Marmurowy z różnych marmurów syberyjskich. W jego pobliżu ustawiono rzeźbę Dziewczyna z rozbitym dzbanem Pawła Sokołowa, o której wiersz napisał Puszkin.

Trzeci park rozciąga się w pobliżu klasycystycznego Pałacu Aleksandrowskiego z lat 1792-96 (proj. Giacomo Quarenghi), wzniesionego dla wnuka Katarzyny II, Aleksandra Pawłowicza. Na jego terenie znajduje się lesisty Zwierzyniec - miejsce polowań, chińska wioska i chińskie mosty oraz park pejzażowy.
Ermitaż, zamykający ogród francuski, jest miniaturą pałacu. Zaprojektował go Rastrelli na planie krzyża greckiego. Pawilon służył cesarzowej Elżbiecie za kameralną jadalnię.

najbliższe galerie:

 
Carskie Sioło (1)
1pix użytkownik wo odległość 1 km 1pix
Carskie Seło (Puszkin)
1pix użytkownik perelka odległość 1 km 1pix
Rosja-Carskie Sioło
1pix użytkownik tereza odległość 2 km 1pix
Pawłowsk
1pix użytkownik perelka odległość 4 km 1pix
Carskie Sioło
1pix użytkownik katia odległość 10 km 1pix
Rejs po Newie
1pix użytkownik strabsenfilm odległość 16 km 1pix

komentarze do galerii (1):

 
achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5731) dodano 28.07.2018 09:35

Przyznam się, że o ile sam pałac w Carskim Siole rzucił mnie na kolana, to ogrody (a właściwie) park bardziej przypadły mi do gustu w Pawłowsku. Ale miło było sobie przypomnieć. Pozdrawiam. :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!