m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Rynek Kapliczka św. Floriana w Rynku Rynek i studnia Ratusz w centrum rynku. Tu mieści się ośrodek kultury oraz niewielka restauracja w której można szybciutko , tanio i smacznie zjeść - sprawdziłem osobiście i polecam. Pomnik w rynku
Rynek i  ratusz Uliczka obok rynku Miasteczko jest naprawdę sympatyczne i z klimatem. Malowidła które można oglądać w korytarzach ratusza. Stara zabudowa miasta
Kapliczka św. Jana Nepomucena Kościół parafialny pw. św. Idziego Opata w Zakliczynie Kościół  pw. św. Idziego Opata,  obecna świątynia została zbudowana w latach 1739-1768, Wnętrza - Jest to budowla późnobarokowa, posiadająca wczesnobarokową kaplicę z poprzedniej świątyni.
Ołtarz główny reprezentuje styl rokokowy i wykonany został w 1768 roku zapewne przez Piotra Korneckiego. Konfesjonał pochodzi z 2 połowy XVIII wieku i reprezentuje styl rokokowy. 4 ołtarze boczne reprezentują styl rokokowy i wykonane zostały w 1768 roku zapewne przez Piotra Korneckiego Ambona reprezentuje styl rokokowy i pochodzi z około 1768 roku Ołtarz główny.
Konfesjonał pochodzi z 2 połowy XVIII wieku i reprezentuje styl rokokowy. Prawdopodobnie ołtarz pochodzi z zamku w Melsztynie. Stalle oraz dwa konfesjonały pochodzą z 1966 roku i reprezentują styl neobarokowy.
Dawniejsza plebania.( malowidło w ratuszu) Zegar słoneczny na jednej z ulic Zakliczyna Zabytkowa zabudowa miasta.
I kto mi powie że jestem nie fotogeniczny ? Rynek  i ratusz Centrum miasta ulica Malowidło z w ratuszu przedstawiające centrum Zakliczyna z ratuszem.
Rynek - współczesność Kapliczka w centrum rynku  Dunajec i otaczające go wzgórza tworzą malowniczą scenerię dla małopolskich zamków. Jednym z nich jest zamek Leliwitów w Melsztynie obok Zakliczyna, obecnie w ruinie. Nie o po dal Zakliczyna powstaje  Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego - narodowa instytucja kultury w Lusławicach w województwie małopolskim, której misją jest rozwijanie talentów muzycznych najzdolniejszych młodych instrumentalistów, wokalistów oraz dyrygentów z całego świata poprzez tzw. Kursy Mistrzowskie.
Europejskie Centrum Muzyki utworzone zostało 1 października 2005 przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenie Akademia im. Krzysztofa Pendereckiego Centrum tworzy sala koncertowa na 650 osób, biblioteka, pomieszczenia dydaktyczne (jak sale ćwiczeń), pracownie instrumentalne, sala kameralna oraz sala konferencyjna. Budowa realizowana była w latach 2010-2012
Dziękuje.

najbliższe galerie:

 
Melsztyn - ruiny zamku
1pix użytkownik mocar odległość 2 km 1pix
Pałac  Janowice
1pix użytkownik mocar odległość 5 km 1pix
Pogórze Rożnowskie,  czerwiec 2019r
1pix użytkownik satan odległość 6 km 1pix
Czchów
1pix użytkownik mocar odległość 10 km 1pix
j. rożnowskie
1pix użytkownik turysta67 odległość 12 km 1pix
  Tropie
1pix użytkownik mocar odległość 13 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
maria37 użytkownik maria37(wpisów:194) dodano 18.12.2018 15:44

Nasza piękna Polska!

pisanka użytkownik pisanka(wpisów:564) dodano 17.12.2018 18:06

Rejony znane mi z dzieciecych lat , dzieki za przypomnienie. Pozdrawiam i czekam na kolejne galeryjki.

mocar użytkownik mocar(wpisów:2806) dodano 16.12.2018 22:55

kabaczek - Dokładnie - z Rumunii przenosimy sie do Polski, będą kolejne galerie z tego rejonu Małopolski.
Dziękuje i pozdrawiam:)

kabaczek użytkownik kabaczek(wpisów:1217) dodano 16.12.2018 22:52

Premierowa prezentacja kolejnego ciekawego miasteczka.
Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!