m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
widoki na Kotlinę Kłodzką w drodze do Sanktuarium... ........... Sanktuarium Maria Śnieżna- jest to sanktuarium maryjne w późnobarokowym, górskim kościółkiem pochodzącym z końca XVIII wieku. Widoczne ławy z których roztacza się widok na Sanktuarium i Kotlinę Kłodzką. Sanktuarium Maria Śnieżna połozone jest   pod szczytem góry Igliczna w Masywie Śnieżnika. Wspaniałe widoki z góry Iglicznej...
..... Bystrzyca Kłodzka - Dzisiejszy Ratusz w Bystrzycy Kłodzkiej wybudowano w latach 1851-52 w miejscu gdzie kiedyś stał ratusz z XIV wieku zniszczony podczas wojen husyckich.Dzisiejszy ratusz nawiązuje stylem do renesansu florenckiego. Widoczki starówki ... ..... Kolumna Trójcy Świętej stoi na rynku w Bystrzycy Kłodzkiej. Kolumnę wzniesiono w 1736 roku w stylu barokowym w celu ochrony miasta od pożarów i zarazy. Kolumna Trójcy Świętej służyła również umocnieniu wiary katolickiej w walce z protestantyzmem.
Baszta Rycerska początkowo wieża obronna, następnie dzwonnica kościoła ewangelickiego. Kamienny pręgierz zwany w starych kronikach miejskich Piekielnym kamieniem, stoi na Małym Rynku w Bystrzycy.
Przy pręgierzu wykonywano kary chłosty. Stare domy pamiętające historie. Kudowa Zdrój to znane uzdrowisko ale nie tylko? to miasto Międzynarodowego Festiwalu Moniuszkowskego. Festiwal odbywa się się w Parku Zdrojowym.
Na zdjęciu pulpit dyrygencki. Instrumenty muzyczne świadczą o atmosferze muzycznej miasta...
..... Dywany kwiatowe również zachwycają... ..... Polanica Zdrój to miasto uzdrowiskowe z przepięknym Parkiem Zdrojowym... ..... ....
..... Kłodzko - Klasztor Franciszkanów
 - barokowy budynek wniesiony przez franciszkanów w roku 1731 Barkowe bogactwo zachwyca. Najciekawszym pomieszczeniem klasztoru jest duży refektarz o wymiarach 10 x 18 m, przekryty sklepieniem nieckowym, na którym zachowały się freski z 1744 roku. w Klasztorze widnieją pomiary poziomu powodzi nawiedzających Kłodzko. Starówka w Kłodzku - ośrodek historyczny miasta Kłodzko z zachowanymi (niekompletnie) miejskimi murami obronnym.
Detal kamienicy starego Miasta. Most Św.Jana to  taki mały Most Karola w Polsce. Most Św.Jana. Ratusz pięknie sie prezentuje, jest głównym punktem starego miasta. Zabytek z XIV wieku zbudowany w stylu neogotyckim. Fontanna przed Ratuszem. Zegar na Ratuszu.
Starówka odbudowana wspaniale wkomponowana w Stare Miasto. Kolumna wotywna Najświętszej Maryi Panny - późnobarokowa kolumna maryjna wykonana w Kłodzku w 1680 roku Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kłodzku - rzymskokatolicki . KOŚCIÓŁ PARAFIALNY PW. WNIEBOWZIĘCIA NMP. W KŁODZKU jest jedną z najpiękniejszych świątyń Ziemi Kłodzkiej . Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kłodzku ma dwa oblicza, dwie dusze, które ze sobą się splatają.  Z zewnątrz późnogotycka bryła, lecz we wnętrzu zaskakuje nas złotem, bielą stiuku i przepychem baroku.
Wnętrze zachwyca  ..wręcz powala. Ponownie starówka Kłodzka. Budowę mostu Św. Jana rozpoczęto w 1281 r.  ( data wykuta pod figurą Chrystusa na krzyżu) i nie jest zgodna z datą 1286 r,podaną przez kronikarza Georga Promnitza. Z mostu roztacza się widok na płynącą pod nim Nysę i tereny rekreacyjne. Ostatnie widoczki na Kłodzko...
Twierdza Kłodzko( ktora jest atrakcją Kłodzka) widoczna z pociągu.
Dziękuję.

najbliższe galerie:

 
Kłodzko - miasteczko z basni
1pix użytkownik dreptak odległość 0 km 1pix
Kłodzko - Twierdza
1pix użytkownik megi odległość 0 km 1pix
Kłodzko
1pix użytkownik warusek odległość 0 km 1pix
Kłodzko
1pix użytkownik tereza odległość 1 km 1pix
Kłodzko – wolnym spacerkiem
1pix użytkownik pedro1912 odległość 1 km 1pix
Kłodzko i Twierdza
1pix użytkownik mocar odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (8):

 
u-optymisty użytkownik u-optymisty(wpisów:910) dodano 09.10.2018 20:53

To prawda, że region Kotliny Kłodzkiej to jeden z najpiękniejszych w Polsce. Nie byłem tam już chyba z 8 lat - pozdrawiam

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1911) dodano 08.10.2018 19:24

Marcinie dzięki za komentarz...
pozdrawiam:)

marcin1980 użytkownik marcin1980(wpisów:1991) dodano 29.09.2018 09:51

Urlop w tym roku spędziłem również w Dolinie. Kłodzko i Międzygórze. Bardzo przyjemny spacer.

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1911) dodano 27.09.2018 09:35

Przemku i Darku dziękuję bardzo za miłe komentarze...
pozdrawiam serdecznie:)

doracz użytkownik doracz(wpisów:1174) dodano 26.09.2018 22:31

Piękne miejsca są w Kotlinie Kłodzkiej. To jeden z najciekawszych regionów w Kraju. Świetna galeria. Pozdrawiam serdecznie :)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6207) dodano 26.09.2018 16:01

Bardzo ciekawa dla mnie galeria, ten rejon Polski znam raczej słabo. Dycha do kajetu!
Pozdrawiam!

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1911) dodano 26.09.2018 10:25

Wasago dziękuje bardzo za ciekawe uzupełnienie mojej galerii....
pozdrawiam serdecznie:)

wasaga użytkownik wasaga(wpisów:680) dodano 25.09.2018 22:42

Kotlina Kłodzka to jeden z najładniejszych i najciekawszych rejonów Dolnego Śląska.
Z wilkiem ze zdjęcia 31 wiąże się pewna ciekawostka. Sławny na Ziemi Kłodzkiej jasnowidz Jakubek w 1975 roku podczas wizyty u fryzjera stwierdził, że : „kiedy spotkają się trzy siódemki, kataklizm przyjdzie - wówczas i wilk się wody w Kłodzku napije". Przypomniano sobie o tej wróżbie 7 lipca 1997, kiedy Kłodzko nawiedziła wielka powódź. Woda sięgała prawie 9 metrów, siejąc spustoszenie w niżej położonych dzielnicach i sięgnęła do pyska wilka znajdującego się na kamienicy przy ul. Grottgera.
Istnieje jeszcze dalszy ciąg tej przepowiedni : "Ale ostateczny potop nadejdzie, gdy trzy dziewiątki staną obok siebie - wówczas i lew kłodzki pysk w wodzie umoczy...”. Lew jest w Kłodzku na rynku, który znajduje się znacznie wyżej niż dolne miasto. Jest też lew wmurowany na jednej ze ścian Twierdzy Kłodzkiej. Gdyby ten lew napił się wody miasto przestałoby istnieć. Mieszkańcy Kłodzka drżeli i oczekiwali najgorszego 9 września 2009 roku. Na szczęście żadna katastrofa tym razem nie nastąpiła.
Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!