m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
W trakcie pobytu w Japonii, pewnego słonecznego dnia udaję się do Parku Narodowego Fuji (Fudźi) - Hakone - Izu. Droga szybkiego ruchu w Tokio, na wysokości drugiego piętra okolicznych budynków. Z Tokio do parku narodowego jest około 100 kilometrów, więc postój na parkingu jest wskazany. Na parkingu ... zaczyna się (szał) jak to nazwać? Fujimania? Chyba... Fuji tu.... Fuji tam.... Wszędzie Fuji !!! Ale to dopiero początek.
Wiadomo parking przy autostradzie, obowiązkowa toaleta, ale kolejka.... .... nie ma problemu plan zajętości ułatwia korzystanie. Wracam do autokaru, tylko który mój? Z okien autokaru, niecierpliwie wypatruję najwyższego szczytu Japonii. Nagle ... jest! Fuji san - aktywny stratowulkan. Powoli, cały czas, coraz bliżej. Słoneczny dzień jest bardzo wskazany. Widoki powalające.
Ostatni odcinek przez las. To już Piąta Stacja. Na szczyt Fuji prowadzą 4 szlaki piesze: Yoshida, Subashiri, Gotemba i Fujinomiya. Nazwy pochodzą od nazw miejscowości w których się znajdują. Każdy szlak to 10 stacji. Do 5 stacji można dojechać. Powyżej już tylko pieszo. Miałam utworzyć jedną galerię z pobytu w Parku Narodowym Fuji - Hakone - Izu, ale tu na tym niewielki skrawku tyle się dzieje, że 50 zdjęć to zdecydowanie za mało, że by wszystko pomieścić, więc w tej galerii tylko 5 stacja. Szlaki turystyczne na Fuji są dostępne tylko w sezonie wspinaczkowym, który trwa w lipcu i sierpniu - TYLKO! W pozostałych miesiącach, w zasadzie, nie ma wejść. Poza sezonem wspinaczkowym, można się wspinać, ale są określone zasady. Ten pan chyba będzie biegł na szczyt.
Centrum 5 stacji to budynek informacji turystycznej, gdzie można sprawdzić warunki pogodowe. Centralny plac, miejsce zbiórki tych co idą w górę i tych co zeszli z góry. Ci turyści na pewno zeszli. Ci turyści idą w górę. A ci? Czy ja nie jestem...
... jest cennik... ..skąd ja to znam? Kasa parku narodowego, właściwie nie obowiązkowo, ale wskazane. Za 1000 jenów otrzymuje się instrukcję oraz breloczek na pielgrzymi kij (laskę). I w drogę... Chętnie bym do nich dołączyła...
... pod stopami chrzęści wulkaniczny piasek. Niestety pozostaje mi tylko pamiątkowe zdjęcie, tym razem nie, może kiedyś uda się wejść na szczyt. Podziwiam widoki, nagle... ... słyszę niespotykany hałas... ... wszyscy kierują się w stronę procesji na cześć miejscowego bóstwa. Procesja z palankinem bóstwa obchodzi centralny plac 5 Stacji. Ta terenie 5 Stacji znajduje się chram shinto.
Pielgrzymi wyruszający na szczyt mogą się tu pomodlić ( zastanów się co robisz?) To jest miejscowe bóstwo. Tabliczki wotywne, ema, w świątyni. Jak zwykle w miejscach turystycznych  i tu, na 5 Stacji sklepy.
Pielgrzymi mogą kupić kije. Dzwoneczki mają odstraszać wszelkie stworzenia. Japoński zwyczajem na pamiątkę ciasteczka. Dla spragnionych sake. OBŁĘD... Może lepiej czekoladki? Lepiej coś dla ochłody.
Na terenie 5 Stacji jest też urząd pocztowy, można wysłać sobie kartkę do domu. Ten widok na długo zostaje w pamięci.

najbliższe galerie:

 
Japonia - Mt. Fuji
1pix użytkownik andred odległość 0 km 1pix
Japonia cz.  2 - PN Fuji.
1pix użytkownik wmp57 odległość 13 km 1pix
JAPONIA, FUJI I SHIBAZAKURA
1pix użytkownik martyna odległość 15 km 1pix
Owakudani 大  涌  谷   Siarkowa dolina i j
1pix użytkownik kier odległość 30 km 1pix
Owakudani 大  涌  谷   Siarkowa dolina.
1pix użytkownik kier odległość 30 km 1pix
Okolice jeziora Ashinoko cz II
1pix użytkownik kier odległość 31 km 1pix

komentarze do galerii (6):

 
licja użytkownik licja(wpisów:477) dodano 02.10.2018 10:07

wo: Też pozdrawiam :))))))

wo użytkownik wo(wpisów:312) dodano 01.10.2018 17:39

wycieczka do Japonii..... pozdrawiam

licja użytkownik licja(wpisów:477) dodano 01.10.2018 09:59

kabaczek: Witaj! Szkoda, że byłam tam tylko chwilkę. Miłego dnia XDDDD

kabaczek użytkownik kabaczek(wpisów:1094) dodano 01.10.2018 09:03

Ciekawe miejsce. Aż chce się wyruszyć...
Pozdrawiam.

licja użytkownik licja(wpisów:477) dodano 30.09.2018 09:14

irena2005n: Dziękuję za pozdrowienia. Tak miejsce niesamowite, bardzo mi się podobało. Miłego dnia:))))

irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:3033) dodano 30.09.2018 06:45

Niesamowite miejsce i na szlaku niesamowity tłok. Ale fajnie się z Tobą wędrowało.Pozdrawiam serdecznie.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!