m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Widok z  tarasu Kawiarni panoramicznej na 12 piętrze w Sanatorium Perła Bałtyku. Taras widokowy jest na całym dachu budynku a więc można obejrzeć Kołobrzeg ze wszystkich stron. Jest to na pewno jedna z atrakcji Kołobrzegu.... Widoczki morskie zawsze miłe dla oka. Wieczorny spacer po porcie pasażerskim o zachodzie słońca... ....
..... .... ..... Fort Ujście i latarnia morska . Największa kołobrzeska fortyfikacja w całości zachowana. W 1945 roku zbudowano na forcie latarnię morską. Widok z latarnii morskiej  na morze i plażę. Widok z latarnii morskiej  na przystań pasażerską.
Widok  z latarnii morskiej na falochrony.
Kołobrzeski port osłaniają dwa falochrony - wschodni i zachodni.  Widok z latarnii morskiej  na przystań pasażerską. Stateczek wycieczkowy na przystani pasażerskiej. Do portu pasażerskiego wpływał duży statek wycieczkowy , jednak musiał się wycofać ze względu na gabaryty... ..pasażerowie byli transportowani motorówkami do portu.
Jeszcze jeden widoczek na wschodni falochron. Wschód słońca podczas rannego spceru.
Widok z mola. Pomnik Sanitariuszki.
odsłonięty w 1980 roku,  wyraża hołd dla kobiet, które podczas II Wojny Światowej walczyły w szeregach Wojska Polskiego, zazwyczaj jako sanitariuszki. Ratusz Miejski.
W XIX wieku w tym miejscu stał pomnik króla pruskiego Ferdynanda Wilhelma III, ale po zakończeniu II wojny Światowej został rozebrany.
Przed Ratuszem kula ziemska. Dom Kata , który prawdopodobnie pochodzi z XVII w. Był siedzibą rodzin kupieckich Ramlerów i Goelbergów... ....a w późniejszym okresie różnych rzemieślników. Po zniszczeniach wojennych odbudowany został w 1958 r. Obecnie mieści się w nim restauracja.
Na zdjęciu sala kawiarniana..
...sala kawiarniana najbardziej mnie zauroczyła. Pomnik Tysiąclecia / Pomnik Milenijny (ul. Katedralna 19) - odsłonięty w 2000 roku pomnik przedstawiał początkowo postaci dwóch władców - Bolesława Chrobrego oraz Ottona III, stojących przy rozdartym krzyżu. W 2008 roku na pomniku „stanęli” także Jan Paweł II i Benedykt XVI. Zapewne pomnik  turystki robiącej sobie selfi na tle Starówki? Nowa piękna Starówka.
Jednak to domy zbudowane w latach 80. Zbudowano je w miejscu zburzonych w czasie II wojny światowej. Kamieniczki kupieckie... Źródła solankowe, jedna z atrakcji dla kuracjuszy w Kołobrzegu.
Skansen Morski. Super sprawa dla fanów militariów,okręty wojenne stojące na suchym lądzie. Kołobrzeg leży na Pomorzu Zachodnim, u ujścia rzeki Parsęty do Bałtyku. W mieście znajduje się port handlowy, rybacki, jachtowy, wojenny i przystań ... Marina jachtowa i Most Portowy. Port Rybacki odgrywa dużą rolę, jest największym spośród wszystkich portów rybackich w Polsce, trafia tu ok. 60% połowów bałtyckich. Pomnik Rybaka i Rybaczki w Porcie Rybackim. 1 marca 2015 otwarto Most Portowy.
Powstał w ramach inwestycji sfinansowanej w 85% z funduszy unijnych..
widok z Mostu Portowego na Marinę Jachtową. Bindaż grabowy .We współczesnych parkach bindaże spotykane są niezwykle rzadko.
Ten pochodzi z XIX wieku. Atrakcją  Kołobrzegu na pewno jest molo , które nieżwykle prezentuje się w scenerii nocnej.. ... ... Kilka pocztówek w scenerii morskiej...
..zachody słońca są zawsze cudowne... ....
Dziękuję za uwagę.

najbliższe galerie:

 
Kołobrzeg - wybrane obiekty
1pix użytkownik u-optymisty odległość 1 km 1pix
Kołobrzeg wieczorową porą
1pix użytkownik robson odległość 1 km 1pix
janusz
1pix użytkownik wojtek odległość 1 km 1pix
Kołobrzeg
1pix użytkownik marcin1980 odległość 1 km 1pix
Kołobrzeg 2009
1pix użytkownik maryush odległość 1 km 1pix
Kołobrzeg (majówka)
1pix użytkownik pipol odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6328) dodano 12.10.2018 11:24

Miałem jechać tuż obok, do Podczela, (Podczeli??). Ale utknąłem po drodze i pozdrawiam z Puszczy Noteckiej! Grzybów brak...:(

u-optymisty użytkownik u-optymisty(wpisów:910) dodano 09.10.2018 21:12

Byłem kilkakrotnie a mimo to do niektórych miejsc nie dotarłem :( - pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!