m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (14):

 
Meżirow położony jest pomiędzy dwiema niewielkimi rzekami: Rowem i Rowczykiem. Na zdjęciu tablica ze stacji kolejowej. Zatrzymują się tutaj pociągi jeżdżące pomiędzy Żmerynką a Chmielnickim. Row i Rowczyk tworzą piękne rozlewiska nad którymi położona jest wieś. Po drugiej stronie rozlewisk znajduje się wieś Martinowka. Mieszkańcy obu miejscowości w znaczym stopniu korzystają z obecności tych rozlewisk. Można tu często spotkać rybaków pływających na małych łódkach. Lokalna młodzież natomiast poławia raki, które służą później jako zagryzka do piwa. Meżyrow niegdyś był ważnym ośrodkiem regionu. Na wadze utracił w momencie wybudowania linni kolejowej. Od tej pory najważniejszym miastem mikroregionu jest Żmerynka, w której to znajduje się węzeł kolejowy. W czasach świetności było to ukraińsko-polsko-żydowskie miasteczko. Na wyspie w centrum miejscowości do dziś stoi czynna cerkiew. Zaraz obok cerkwi stoi opuszczony kościół katolicki.
Podczas naszego pobytu bardzo często spędzaliśmy tutaj popołudnia. Po zakupach w lokalnym sklepiku wdrapywaliśmy się na dach kościoła (który porośnięty jest już trawą), a następnie miejsce miał relaks. W kościele miejscami można zaobserwować fragmenty malowideł. Niestety praktycznie wszystkie ozdobne elementy zostały rozkradzione. Oprócz cerkwi i kościoła w pobliżu (po drugiej stronie ulicy) znajdują się ruiny synagogi. Niestety są one strasznie zarośnięte, więc sfotografowanie tego miejsca jest praktycznie niemożliwe. (na zdjęciu dzwonnica przy kościele a raczej to co z niej zostało) Na drodze wylotowej z Meżyrowa znajduje się ogromny piec do wypalania wapna. Nie wiemy w jaki sposób działał, jednak jest naprawdę ogromny! W zasadzie to wielki komin o średnicy około 10-15 m.
Pewnego lata jeden kolega wlazł na górę i spuszczał się na linie wewnątrz komina, co było śmiertelnie niebezpieczne, ponieważ na dole leżało masę cegieł oraz śmieci wyrzucanych przez miejscowych. Dziękujemy za odwiedziny!

najbliższe galerie:

 
Krótka wizyta w Barze
1pix użytkownik kabaczek odległość 25 km 1pix
Latyczów - Sanktuarium M. B.  Królowej Podola i Wołynia
1pix użytkownik kabaczek odległość 44 km 1pix
Międzybóż twierdza nad Bohem
1pix użytkownik kabaczek odległość 59 km 1pix
Wołyń III.
1pix użytkownik jotwu odległość 100 km 1pix
MOŁDAWIA  ( 01 )  -  podróż
1pix użytkownik rozmusiaki odległość 103 km 1pix
Kamieniec Podolski
1pix użytkownik scipio55 odległość 112 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
kabaczek użytkownik kabaczek(wpisów:1290) dodano 06.01.2019 16:24

Wschód ciekawy jak zawsze.
Może coś się jeszcze uda uzbierać i powstanie kolejna galeria.
Pozdrawiam.

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4243) dodano 05.01.2019 17:01

Ciekawe miejsce. Szkoda, że zebrałeś tak mało fotek.
Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!