m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Zamek Bran wzniesiony został w latach 1377-1388 na strategicznym miejscu z widokiem na przełęcz między Transylwanią a Wołoszczyzną , krajem, nad którym w XV wieku władał  znany  jako Vlad III Dracula, władca jest powszechnie uważany za inspirację dla hrabiego Draculi ze względu na jego historyczną żądzę krwi. Lubił torturować ludzi i nabijać wrogów na pale, aby odstraszać innych wrogów. Podczas inwazji był również znany z używania polityki spalonej ziemi, strategii wojskowej, która polega na niszczeniu wszelkich możliwych zasobów, których wróg może użyć, zatruwając zasoby wody i paląc uprawy.
Chociaż słynny władca wołoski mógł minąć kilka razy w pobliżu Brana, nie ma żadnego historycznego dokumentu potwierdzającego, że kiedykolwiek go odwiedził. Jego wizyty w Transylwanii były zazwyczaj związane z bojarami z Braszowa. Po jego pierwszych rządach, kiedy został wysłany na wygnanie, chciał osiedlić się w Braszowie, ale John Hunyadi zabronił im zapewnić mu schronienia. Na zdjęciu. Zamek jest własnością osób zmarłych po królowej Marii, który nadano jej 1920 rok jako dowód wdzięczności za jej wysiłki na rzecz zjednoczenia Rumunii. Po jej śmierci zamek Bran został odziedziczony przez jej córkę, księżniczkę Ileanę, która prowadziła go jako szpital podczas II wojny światowej. W 1948 r. Zamek przejęty został przez reżim komunistyczny, jednak w 2006 r. Powrócił on do Dominika von Habsburga, syna księżnej Ileany.
Obecnie Zamek Bran jest otwarty jako muzeum, w dużej mierze poświęcone królowej Marii z Rumunii. Zamek jest także popularnym miejscem wydarzeń na Halloween, takich jak zawody w 2016 roku, aby wygrać szansę na nocleg Halloween w zamku, śledząc kroki Jonathana Harkera na pierwszych stronach powieści Brama Stokera. Bram Stoker nigdy nie odwiedził środkowej Europy, a istnieją inne zamki z bardziej solidnymi roszczeniami dotyczącymi legendy Draculi, ale podziemne korytarze i starożytna broń i zbroje, a także straszne dźwięki, które nawiedzają średniowieczny budynek, sprawiają, że zamek w Branie jest godnym mianem wampira.
Miejscowość Bran z okien zamku. Komnaty zamkowe Dziedziniec wewnętrzny
Dziedziniec wewnętrzny
Dziedziniec wewnętrzny
Dziedziniec wewnętrzny Dziedziniec wewnętrzny
Ogrody u podnóża zamku Uliczka prowadząca do zamku pełna kramów z pamiątkami Opuszczamy Bran aby udać się do kolejnego zamku, pałacu królewskiego w Peles Castle.
 Dziękuje.

najbliższe galerie:

 
Bran. Rumunia
1pix użytkownik wo odległość 0 km 1pix
Bran
1pix użytkownik muzelea odległość 0 km 1pix
Rumunia cz. 10 - Zamek Bran.
1pix użytkownik wmp57 odległość 0 km 1pix
Bran. Zamek
1pix użytkownik wo odległość 0 km 1pix
Bran -Z wizytą u Włada Drakuli
1pix użytkownik zuzka82 odległość 1 km 1pix
Transylwania 2016 - Bran
1pix użytkownik achernar-51 odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5698) dodano 03.07.2019 19:41

A dlaczego galeria znalazła się w Bangladeszu?

mocar użytkownik mocar(wpisów:2819) dodano 21.11.2018 23:46

pisanka
achernar-51 . Dziękuje i pozdrawiam:)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5698) dodano 20.11.2018 19:49

Ładne przedstawienie zamku, który miałem okazję odwiedzić dwa lata temu. Niewątpliwie, warto go zobaczyć, choć jego związki z Vladem Palownikiem są raczej wątpliwe. Jeśli ktoś szuka śladów Draculi powinien odwiedzić zamek w Poienari (wa właściwie jego ruiny), który był faktyczną siedzibą tego władcy... Pozdrawiam. :)

pisanka użytkownik pisanka(wpisów:572) dodano 20.11.2018 15:03

Mega zamczysko. Od dawna na mojej liscie.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!