m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Założony przez Krzyżaków w 1211 r. Na starożytnej stronie Dacji i zasiedlony przez Saksonów jako jeden z siedmiu otoczonych murem cytadeli *, Brasov emanuje wyraźną średniowieczną atmosferą. Położenie miasta na skrzyżowaniu szlaków handlowych łączących Imperium Osmańskie z Europą Zachodnią, wraz z pewnymi zwolnieniami podatkowymi, pozwoliło saksońskim kupcom uzyskać znaczne bogactwo i wywierać silny wpływ polityczny w regionie. Znalazło to odzwierciedlenie w niemieckiej nazwie miasta, Kronsztadzie , a także w jego łacińskiej nazwie Corona, co oznacza Crown City (stąd herb miasta, który jest koroną z dębowymi korzeniami). Brama Katarzyny - którą wchodzimy na starówkę.

Wybudowana w XVI wieku, Urzeka piękną architekturą. brama Katarzyny była głównym wejściem do starego miasta. Brama nie jest już użytkowana, 100 m na prawo postawiono nową, większą, którą mogły wjeżdżać większe pojazdy.
Największy gotycki kościół w Rumunii. Zaczęto jego budowę w 14w. W 1689 roku strawił go pożar . Przed kościołem stoi pomnik Johannesa Hontera ,który sprowadził tu luteranizm. Wnętrze jak w protestanckich kościołach raczej skromne.Bardzo cenna jest chrzcielnica z brązu i pięknie prezentują się organy. Tarcza zegarowa na owym czarnym kościele. Kierujemy się w kierunku głównego placu miasta Ratusz miejski znajduje się w centrum rynku, wewnątrz znajduje się muzeum, którego nie zwiedziłem, zastał mnie już wieczór.
Rynek główny Piękne miasteczko - przede wszystkim centrum. Dużo knajpek i restauracji. Otoczenie placu to historyczne kamienice i ratusz. Bardzo przyjemny jest pobyt na placu późnym wieczorem,
Prawosławnych monastyr. niby przy głównym placu ale nieco ukryty za kamiennicą i bramą. wejście i wnętrze
Synagoga Zwiedzać stare uliczki i kamiennice widać i można zauważyć  rękę saskich urbanistów.
Fontanna w centrum rynku.
Warto wybrać się na spacer wzdłuż starych murów miejskich z bastionami, które pokazują, jak wyglądał stary Braszów  w średniowieczu. Dziękuje.

najbliższe galerie:

 
Rumunia cz.  9 - Brasov.
1pix użytkownik wmp57 odległość 0 km 1pix
BRASZÓW
1pix użytkownik spaww odległość 0 km 1pix
Braszów
1pix użytkownik dispar odległość 0 km 1pix
Braszów
1pix użytkownik kabaczek odległość 0 km 1pix
BRAŞOV - na braszowskim rynku
1pix użytkownik przemyslaw odległość 0 km 1pix
Brasov
1pix użytkownik sniezka odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (1):

 
paniwu użytkownik paniwu(wpisów:722) dodano 27.11.2018 13:09

Braszów zwiedziliśmy z Jackiem pięć lat temu. Warto było, polecam tym, którzy nie byli. W twojej prezentacji zobaczyłam w pełni ratusz miejski. Wtedy odbywała się jego renowacja i zasłonięty był rusztowaniami. Podobał mi się spacer po Braszowie. Serdecznie pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!