m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (31):

 
Droga po drodze. Jadę i mam ochotę płakać. Lynn Canyon Park położony jest 15 minut jazdy na północ od centrum Vancouver. Wiszący most jest jego najciekawszą atrakcją i doskonałą alternatywą dla bardziej spektakularnego Capilano, który jest bardzo drogi i nieprawdopodobnie oblegany przez turystów. Dlatego też my zrezygnowaliśmy z tamtego, tutaj wejście jest na teren Parku jest darmowe. Przyjechaliśmy wcześnie rano, co było dobrym posunięciem, gdyż parking był jeszcze pusty. Ludzi jeszcze bardzo mało. Park ma powierzchnię 250 ha, ogrom zieleni w wielkim mieście.
Znajduje się w nim wiele spacerowych tras, przy wejściu ostrzeżenie przed niedźwiedziami. Trudno sobie wyobrazić, że w takim wielkim mieście jak Vancuver można spotkać w parku niedźwiedzia. My byliśmy w sierpniu, a z informacji wynikało, że ostatnio turyści natknęli się na zwierza w maju. Park jest niezwykły, zieleń, zieleń i jeszcze raz zieleń. Bujna, gęsta, tropikalna. Wielkie drzewa, a na nich mchy. Wygodne drewniane pomosty. Trzeba przyznać, że jest to świetnie zrobione. Paprocie w rozmiarze XXL. Dochodzimy do kolejnego miejsca, trasa idzie w górę po schodach.
Jak widać część miłośników przyrody jest taka sama na całym świecie. Beznadziejna. Miejsce przepiękne, niestety, oddanie jego rzeczywistego uroku przerosło moje umiejętności. Aż trudno w to uwierzyć, że znaleźliby się śmiałkowie odważający się na taki skok, ale chyba jednak tak. Z mostku taki widok - woda jest krystalicznie czysta, mieni się zielonościami i turkusami ( w realu). 
Pisanko, kiedy czytałam Twoje ostatnie wątpliwości dotyczące fotografowania i jego sensu w niektórych warunkach jako takiego w ogóle, czułam się tak jakbym czytała własne myśli. I znowu w górę. Flora naturalnego lasu deszczowego tworzy wyjątkową scenerię, miejscami jest nawet mrocznie. Sporo ludzi ze zwierzętami.Mieć taki wybieg, to marzenie chyba każdego posiadacza psa.
Nagle zza drzew wyłoniła się rzeka z nieprawdopodobnymi kamieniami. Miejsce jest bardzo ciekawe, a mam letnie sandałki. Co tam, idę wpław. Buty przemokły natychmiast. Jest bardzo ślisko i nie ma się czego trzymać. Boję się o aparat, dlatego wieszam go na szyi. Przynajmniej mam pewność, że mi nie wypadnie z rąk. Wzdłuż rzeki pełno układanych dla zabawy kamieni, i takich oto kamiennych dziwolągów. Mały duży chłopiec. 
A gdyby tak ktoś rozwalił mu zabawkę, takie pytanie chodzi mi po głowie czy też złapałby się za serce dramatycznie wołając Helena, Helena, mam zawał - tekst zrozumiały tylko dla miłośników pewnego serialu.
Wchodzę w drugą stronę lasu, nieprzeniknione zieloności, nie ma nikogo. Ale przyznam, że zaraz zawróciłam, bo trochę jednak wyobraźnia pracuje. Skoro wszędzie wiszą ostrzeżenia przed niedźwiedziami, to lepiej nie ryzykować. Kolejne miejsce to głęboka woda, miejsce zabaw młodzieży. Przygotowania do skoku przy silnym wsparciu towarzyszy zabawy, dziewczyna wyraźnie się wahała, 
głośny okrzyk dla dodania sobie animuszu ...., i SKOK! 
brawo dzielna dziewczyno, brawo! 
Ostatni most, w dole rzeka do której wpływają ze ścian mini wodospady. W dole przepastna czarna czeluść. Zdjęć brak. Po pogodzie jakiej doświadczyłam w pewnym momencie podczas mojego pobytu w kraju, który krajobrazowo przypomina Szwajcarię w rozmiarze XXL już nigdy nie będę narzekać na deszcz. On jest przynajmniej przejrzysty.
Tak wyglądało miasto, które ze względu na swoje położenie należy do jednego z najpiękniejszych na świecie. 

Lucy, Koniczynko, wielkie dzięki. W przyszłości będzie galeria ze specjalną dedykacją dla Was.

najbliższe galerie:

 
KANADA...VANCOUVER - DROGA NA OLIMPIADĘ 2010
1pix użytkownik deszcz odległość 5 km 1pix
Vancouver i British Columbia glownie z samochodu
1pix użytkownik cipol odległość 6 km 1pix
Vancouver
1pix użytkownik mw odległość 7 km 1pix
Vancouver i okolice
1pix użytkownik cipol odległość 11 km 1pix
BC Vancouver island and city
1pix użytkownik adam4101 odległość 19 km 1pix
4th of july parade in small town america
1pix użytkownik cipol odległość 43 km 1pix

komentarze do galerii (14):

 
gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 21.01.2019 14:20

Dzięki Charlie, miejsce jest faktycznie bombowe, zwłaszcza że leży w mieście,
pozdrawiam

charlie użytkownik charlie(wpisów:2380) dodano 07.01.2019 09:56

Bardzo, ale to bardzo lubię takie miejsca.
Most super. Woda przepiękna. Zieleń obłędna.
Fajna 19. Ów człek siedzący na kamieniach, wygląda niesamowicie miniaturowo na tle głazów.
Pozdr.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 30.12.2018 12:37

Gregy, jedno jest pewne, gdybyś Ty fotografował to miejsce miałoby zdecydowanie inny obraz, wiem jak potrafisz sobie radzić w wąskich kanionach, mostkach, z wodą, ciężką kolorystyką. Dla mnie to tematy bez mała nierealne, także dziękuję i pozdrawiam

gregy użytkownik gregy(wpisów:636) dodano 27.12.2018 10:23

No piękne miejsce. Kocham taka naturę i jeszcze ten mostek. Do Kanady pewnie nigdy nie pojadę to chociaż tu sobie troche poogladam :-)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 14.12.2018 10:43

Kabaczek, Przemysław, dzięki za wizytę,
pozdrawiam

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6381) dodano 11.12.2018 21:10

I pomyśleć, że kiedyś, kiedyś - mogłem tu pracować...
Serdecznie pozdrawiam!...;)
PS:
ale dziś już nie żałuję...;)

kabaczek użytkownik kabaczek(wpisów:1286) dodano 09.12.2018 21:31

Bardzo lubię takie miejsca.
Podobało mi się.
A, że jeszcze blisko wielkiego miasta...
Pozdrawiam.

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 09.12.2018 20:59

Lucy, dzięki, Ty zwiedziłaś w Kanadzie tyle miejsc, że tylko pozazdrościć, w dodatku w fantastycznej aurze. Tu wiem, że nie byłaś.
Roślinność mnie zauroczyła, ukryła ten straszny smog. Zwłaszcza że świat poza parkiem na zewnątrz wyglądał tak jak zdjęcie nr 1 albo ostatnie,
pozdrawiam

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3131) dodano 09.12.2018 20:36

Gabi tutaj z niekłamaną radością przespacerowałam się z Tobą😊.Pozdrawiam.

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 09.12.2018 19:36

To raczej tyczy się nieznanych akwenów z mętną wodą, tam zapewne był kryształ :)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 09.12.2018 19:07

Pipol, tak naprawdę jak widzę coś takiego, to mnie ciarki przechodzą. Mam znajomego ortopedę, który opowiadał kiedyś jak to w letnim okresie przywożą im takich śmiałków. Pozostają na wózkach do końca. Jest cienka granica miedzy odwagą a brawurą.

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 09.12.2018 18:57

oj Ty figlarna Ty ;)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 09.12.2018 18:45

Pipol, i owszem, ale nie w dół, a w bok ha ha

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 09.12.2018 18:29

Gabi, skakałaś z kamienia ? ;)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!