m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Egipt. Droga do Luksoru. Wiem, że wielu już tu było. Ja jestem tu po raz pierwszy, wszystko mnie zachwyca. Mijam zjazd do Luksoru (jeszcze tu wrócę). Udaję się na most przez Nil. Przejeżdżam mostem na zachodni brzeg Nilu. Zachodni brzeg. Zachodni brzeg. Za tą skała jest Dolina Królów. Dolina Królów jest już niedaleko, a emocje sięgają zenitu.
Wjazd do doliny, policyjny punkt kontrolny, dalej droga tylko dla turystów. Emocje podsyca temperatura. W Polsce zima tu lato, upał. Model Doliny Królów w punkcie obsługi turystów. Bilet wstępu nr 1 do całego kompleksu. Przejazd kolejką, w cenie biletu, do wejścia. Nawet tu wstęp nie jest taki prosty. Główne wejście.
Kontrola i sprawdzanie wszelkich możliwych biletów i pozwoleń. Mogę przejść śmiało z aparatem. Mam pozwolenie na fotografowanie, które potem będzie kilkakrotnie sprawdzane. Mam też dodatkowy bilet do zwiedzania grobowca Tutanchamona. UFF, wreszcie jestem. Bardzo chciałam tu być. Zobaczyć co jeszcze zostało, bo nie wiadomo jak długo... To zdjęcie - na zasadzie - byłam TU. Dolina Królów to 64 odkryte przez archeologów grobowce. W ramach biletu podstawowego można zwiedzań 3 wybrane. Jak dla mnie stanowczo wystarczy. Jako pierwszy zwiedzam ten grobowiec...
Komora grobowa. Sarkofag faraona.
Wyjście tą samą drogą co wejście. Kolejny grobowiec. To co widać naprawdę robi wrażenie. Malowidła przedstawiają historię życia faraona.
Komora grobowa. W Dolinie Królów są też grobowce odkryte, ale nie udostępnione do zwiedzania. Kolejny grobowiec.
Przed każdym grobowcem jest tablica informacyjna na co turysta ma zwracać uwagę. Wejście tak samo jak w innych. Pochylnia w dół. Ściany zdobione malowidłami lub hieroglifami.
Też tu byłam. Dasz bakszysz - masz foto. Grobowiec Tutanchamona, chyba najsławniejszy. Wymagany jest oddzielny bilet. Niestety zwiedzanie bez fotografowania.
Wyjście. Żegnam sławną Dolinę Królów.

najbliższe galerie:

 
Wadi Lahami
1pix użytkownik maripo odległość 47 km 1pix
W górę Nilu.  Minia - Tell el Amarna - Abydos.
1pix użytkownik strabsenfilm odległość 103 km 1pix
EGIPT - NIEZAPOMNIANE WIDOKI
1pix użytkownik afrodyta odległość 115 km 1pix
Egipt nieznany - Egipt Środkowy, część 1.
1pix użytkownik marucha odległość 115 km 1pix
EGIPT SPRZED LAT. . . 3 DOLINA KRÓLÓW
1pix użytkownik afrodyta odległość 135 km 1pix
AFRYKA ZNANA I NIE ZNANA
1pix użytkownik afrodyta odległość 135 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
licja użytkownik licja(wpisów:477) dodano 22.12.2018 14:58

paniwu: Miło mi, że się podobało. Zawsze marzyłam o tej podróży. Naprawdę warto było, choć przyznam, że było to trudne. Też pozdrawiam :)))))))

paniwu użytkownik paniwu(wpisów:565) dodano 21.12.2018 17:48

Ciekawa podróż w starożytną przeszłość. Z przyjemnością obejrzałam. Pozdrawiam serdecznie.

licja użytkownik licja(wpisów:477) dodano 20.12.2018 12:34

harmony: Polecam ten wyjazd, ale jest to trudna wyprawa. Egipt dziś jest trudny, wymagający...

licja użytkownik licja(wpisów:477) dodano 20.12.2018 12:33

harmony: Witaj! Cieszy mnie Twój komentarz, to bardzo miłe co piszesz. W wielu miejscach w Egipcie za bakszysz załatwisz wiele. Udało mi się zrobić zdjęcie w grobowcu w wiosce robotników. Niestety w grobowcu Tutanchamona nie. Wierz mi próbowałam. Nawet bardzo, poza standardową stawkę, ale strażnik był nieugięty. Pocieszeniem mogą być zdjęcia w internecie, przynajmniej dają jakieś pojęcie. Podobna sytuacja jest w muzeum w Kairze gdzie są skarby z grobowca. W całym muzeum, za opłatą, można robić zdjęcia, ale skarbom nie, bardzo tego pilnują. Miłego dnia :)))

harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 19.12.2018 21:41

Marzyłam o tym miejscu od dziecka, od czasu, gdy się naczytałam o odkryciu grobowca Tutanchamona przez Cartera. Na razie miło było zobaczyć to miejsce w Twojej prezentacji. Szkoda, że nie ma możliwości wykonywania zdjęć w grobowcu Tutanchamona.
Pozdrawiam :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!