m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Podczas 5-dniowego pobytu na Praslin naszym locum była widoczna na zdjęciu Villa Rafia, położona tuż obok plaży Anse Volbert. Mieszkanie nie było tak komfortowe jak na La Digue. Pokój i łazienka były znacznie mniejsze. Oczywiście, pomieszczenia były wyposażone w klimatyzację, duży wentylator, zestaw do parzenia kawy lub herbaty, lodówkę. Nie było natomiast TV i sejfu w pokoju (dostępny był sejf w recepcji).  Plusem było to, że cena (ok. 100 € za dobę) obejmowała śniadania, złożone z pieczywa, masła dżemu, jajek w różnej postaci, kawy, herbaty i przeróżnych owoców (arbuzy, mango, pomarańcze, melony). Villa Rafia otoczona była ładnym ogrodem. ... ...
... Podczas posiłków często towarzyszyły nam takie ptaszki. Anse Volbert jest długą (ok. 2,5 km), lekko łukowatą plażą w sąsiedztwie której zlokalizowane są liczne sklepy, restauracje, hotele i pensjonaty. Cieszy się ona największą popularnością na wyspie, aczkolwiek nie dorównuje ona takim plażom jak Anse Lazio, Anse Georgette, czy Anse Takamaka. Na Anse Volbert można bezpiecznie popływać. Jest tu stosunkowo płytko, a tym samym bezpiecznie dla dzieci. Działa tu wiele firm oferujących wyprawy na nurkowanie i wycieczki na pobliską wyspę Curieuse. Na plaży Anse Volbert. Na plaży Anse Volbert.
Na plaży Anse Volbert. Na plaży Anse Volbert. Jadąc z Anse Volbert na północny zachód po kilku kilometrach napotykamy na piękną i niemal pustą plażę Anse Takamaka. Widok wyspy Curieuse z plaży Anse Takamaka. Na plaży Anse Takamaka. Na plaży Anse Takamaka.
Na plaży Anse Takamaka. Na plaży Anse Takamaka. Na plaży Anse Takamaka. Na plaży Anse Takamaka. Na plaży Anse Takamaka. Na plaży Anse Takamaka.
Na plaży Anse Takamaka. Na północno-zachodnim krańcu wyspy Praslin leży wspaniała plaża Anse Lazio, naszym zdaniem najlepsza plaża na Praslin. Plaża Anse Lazio jest piękniejsza niż widać to na zdjęciach. Jest szeroka, obramowana bogata roślinnością, dzięki czemu w razie potrzeby można schronić się w cieniu drzew przed słońcem. Na plaży Anse Lazio. W pobliżu plaży Anse Lazio działa kilka restauracji serwujących smaczne dania kuchni kreolskiej. Na zdjęciu jedna z nich - Bonbon Plume, w której zjedliśmy pyszny obiad. Nie wiem jaki to ptaszek, ale cierpliwie czekał na jakiś kąsek...
Na plaży Anse Lazio. Jak podaje przewodnik Lonely Planet, Anse Lazio cała jest jak z obrazka i często pojawia się na listach najpiękniejszych plaż świata. Przy długim pasie piasku z lazurową wodą rośnie gęsta otoczka z palm i drzew takamaka, a oba końce zdobią granitowe głazy. Krystalicznie czysta niebieska cieplutka woda, mięciutki piasek i wspaniałe fale. Można pławić się godzinami. Na plaży Anse Lazio. Warto wspomnieć, że w 2011 roku miały tu miejsce dwa ataki rekina, zakończone śmiercią pływaków. Na plaży Anse Lazio. Na plaży Anse Lazio.
Na plaży Anse Lazio. Na plaży Anse Lazio. Na plaży Anse Lazio. Na plaży Anse Lazio. Na plaży Anse Lazio. Na plaży Anse Lazio.
Podobnie jak na innych seszelskich plażach, również i na Anse Lazio oko cieszą piękne granitowe skały. Na plaży Anse Lazio. Na plaży Anse Lazio. Na plaży Anse Lazio. Na plaży Anse Lazio. Na plaży Anse Lazio.
Na plaży Anse Lazio. Na plaży Anse Lazio.

najbliższe galerie:

 
Seszele - Praslin.
1pix użytkownik irolek odległość 1 km 1pix
Seszele 2018 - Praslin (2)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 2 km 1pix
Praslin-Seszele
1pix użytkownik baracuda77 odległość 3 km 1pix
Seszele -  Curieuse Island.
1pix użytkownik irolek odległość 4 km 1pix
Saint Pierre Island-Seszele
1pix użytkownik baracuda77 odległość 4 km 1pix
Seszele 2018 - Curieuse i Saint Pierre
1pix użytkownik achernar-51 odległość 4 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5592) dodano 26.03.2019 02:29

Kordula157 - serdecznie polecam. Na pewno się nie zawiedziesz. Zresztą nie spotkałem nikogo, komu Seszele by się nie spodobały. Pozdrawiam. :)

Agra60 - my byliśmy dokładnie dwa tygodnie. Pozdrawiam. :)

agra60 użytkownik agra60(wpisów:1359) dodano 23.03.2019 05:16

Piękne miejsce -bardzo ładnie pokazane .Od paru lat Seszele są moim marzeniem .Rok temu znalezliśmy bardzo tani bilet z Azjii,do zagospodarowania miesiąc czasu-ale tam pojechać to chyba na dwa tygodnie ( bo więcej to może zrójnować ZUS-owski budzet -chyba że dołoży się trzynastkę Kaczynskiego )Pozdrawiam

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6138) dodano 22.03.2019 18:36

Chyba trzeba sie będzie tam wybrać. Kusisz bardzo. Jestem ciepłolubna i takie klimaty jak znalazł dla mnie:) Cudnie:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!