m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Kościół p.w. św. Józefa na wschodnim wybrzeżu Mahé w Anse Royale. Wnętrze kościoła p.w. św. Józefa w Anse Royale. Murale zdobiące ogrodzenie szkoły średniej w Anse Royale. Wybrzeże Oceanu Indyjskiego w Anse Royale. Nasze locum na wyspie Mahé - Anse Takamaka View. Obszerny domek z salonem, dwoma sypialniami, kuchnią, łazienką i dużym tarasem, z którego rozpościerał się piękny widok na ocean. Pomieszczenia klimatyzowane, do dyspozycji kuchnia z zestawem naczyń, talerzy, sztućców, elektryczny czajnik, lodówka. Pewną niedogodnością jest dojazd - na wzgórze, na którym położony jest domek wiedzie wąska i bardzo stroma droga - trzeba mocno wciskać gaz i nie można pozwolić sobie na to, by silnik zgasł...
Nasza sypialnia... ... i salon. Nasz domek (Banana Chalet) był jednym z trzech dostępnych w Anse Takamaka View i była to najtańsza opcja (90 €/dobę). A to basen do dyspozycji gości. Przewodnik Lonely Planet określa Anse Takamaka View jako spokojne miejsce, prowadzone przez seszelsko-niemiecką parę i prawdziwy hit. Miejsce faktycznie jest fajne, choć spotkaliśmy jedynie niemieckiego właściciela, mieszkającego tu od 20 lat... A to nasz samochodzik, którym poruszaliśmy się po Mahé. Piękne plumerie, rosnące obok naszego domku... ... oraz palma kokosowa obok naszego tarasu.
Otoczenie Anse Takamaka View obfituje w rozmaite kwiaty... ... ... ... Wśród kwiatów można spotkać również dorodne okazy tutejszych pająków. Są duże - prawie takie jak dłoń - ale ponoć nie są niebezpieczne dla ludzi. Jeszcze jedna ładna roślinka.
Czasami przylatywały także i ptaki. A wieczorem z tarasu można było cieszyć oczy ładnymi zachodami słońca. ... ... Na plaży Anse Takamaka. Plaża jest łukowatym pasmem białego piasku i doskonale nadaje się na romantyczne spacery o zachodzie słońca. Na skraju plaży znajduje się restauracja Chez Batista's, oferująca posiłki w formie bufetu. Na plaży Anse Takamaka.
Palmy przy plaży Anse Takamaka. Na plaży Anse Gaulette na zachodnim wybrzeżu Mahé. Kościół p.w. św. Franciszka z Asyżu w Baie Lazare. Pierwszy kościół w tym miejscu został zbudowany w 1888 roku, lecz obecna, widoczna na zdjęciu świątynia została zbudowana i konsekrowana w 1953 roku. Kościół p.w. św. Franciszka z Asyżu w Baie Lazare na zachodnim wybrzeżu Mahé. Wnętrze kościoła p.w. św. Franciszka z Asyżu w Baie Lazare. Dorodne drzewa na terenie przy kościele p.w. św. Franciszka z Asyżu w Baie Lazare.
Na plaży Anse Soleil na zachodnim wybrzeżu Mahé. Przewodnik Lonely Planet określa ją jako sielankową małą plażę, będącą doskonałym miejscem na zjedzenie lunchu w miejscowej restauracji. Na plaży Anse Soleil. Na plaży Anse Soleil. Choć plaża jest piękna, to woda jest tu dość płytka i nie jest najlepsza na kąpiel. Ale byliśmy tu podczas odpływu, więc opinia ta może być nie w pełni obiektywna. Na plaży Anse Soleil. Na plaży Anse Soleil. Na plaży Anse Soleil.
Na plaży Anse Soleil. Na plaży Anse Soleil. Na plaży Anse Soleil. Bujna roślinność okalająca plażę Anse Soleil. Na plaży Anse Soleil. Na plaży Anse Soleil.
Do plaży Anse Soleil dochodzi się drogą, wiodącą przez bujny las tropikalny. Do plaży Anse Soleil dochodzi się drogą, wiodącą przez bujny las tropikalny. Po drodze spotkaliśmy miejscowych kreolskich chłopców polujących na nietoperze. Na zdjęciu widoczny jest efekt ich łowów. Podobno pieczone nietoperze są daniem kuchni kreolskiej i smakują jak cielęcinka. Tak przynajmniej pisał Irolek. My nie mieliśmy okazji skosztować tego specjału. Wracamy na plażę Anse Takamaka, przy której spotykamy takie żółwie. ... Na plaży Anse Takamaka.
Na plaży Anse Takamaka. Na plaży Anse Takamaka.

najbliższe galerie:

 
Seszele 2018 - destylarnia rumu Takamaka
1pix użytkownik achernar-51 odległość 2 km 1pix
SESZELE(prolog)
1pix użytkownik irolek odległość 2 km 1pix
Seszele - Mahe.
1pix użytkownik irolek odległość 2 km 1pix
Seszele,  Mahe
1pix użytkownik martyna odległość 6 km 1pix
Seszele 2018 - Victoria
1pix użytkownik achernar-51 odległość 14 km 1pix
Seszele 2018 - Mahé (2)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 14 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5592) dodano 23.12.2018 01:08

AK - Popijając piwko na tarasie mogliśmy podziwiać je każdego wieczora... Pozdrawiam. :)

ak użytkownik ak(wpisów:6327) dodano 22.12.2018 23:24

ekstra zachodziki :)
pozdrawiam

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5592) dodano 21.12.2018 17:00

Lucy56 - to życzę szczęśliwej podróży i pełnych ciepła Świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie pozdrawiam. :)

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3088) dodano 21.12.2018 10:19

Można było wypocząć i rozkoszować się rajskim otoczeniem.A my jutro lecimy do UK 😉.Pozdrawiam serdecznie.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!