m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Miasto Victoria, podobnie jak całe Seszele to mieszanka kultur z wielu części świata. Można odnaleźć tu zarówno wpływy arabskie, afrykańskie, hinduskie, europejskie oraz oczywiście rdzennych mieszkańców tych terenów. Na skrzyżowaniu Francis Rachel Street i Independence Avenue stoi pomniejszona replika wieży zegarowej z londyńskiego mostu Vauxhall. W 1903 roku postawiono ją z inicjatywy gubernatora Ernesta Bickhama Sweet-Escotta (1857-1941), jako pomnik dla królowej Wiktorii, zmarłej w 1901 roku. Nazywana jest Little Big Ben lub Lorloz (w języku kreolskim). Wieża była początkowo czarna, ale w 1935 roku została pokryta aluminiową powłoką, dla upamiętnienia 25 lat panowania króla Jerzego V (1865-1936). Narodowe Muzeum Historii, w którym można zapoznać się dokładniej z dziejami Seszeli. Francis Rachel Street w centrum miasta. Na niewielkiej uliczce odchodzącej od Francis Rachel Street stoi meczet Sheikh Mohamed bin Khalifa Al Nahayan, służący niewielkiej, ale stale rosnącej społeczności muzułmańskiej. Został zbudowany w 1982 roku i odnowiony w 2013 roku. Anglikańska katedra p.w. św. Pawła przy Revolution Avenue w centrum miasta. Historia kościoła sięga 1859 roku, gdy świątynia została konsekrowana przez pierwszego biskupa Mauritiusa Vincenta Williama Ryana (1816-1888). Kościół był wielokrotnie przebudowywany - ostatnio w latach 2001-2004. Pełni równocześnie funkcję kościoła parafialnego oraz siedziby diecezji.
Wnętrze anglikańskiej katedry p.w. św. Pawła. Albert Street w centrum miasta. Albert Street w centrum miasta. Skręcając w uliczkę w lewo przy widocznym na zdjęciu budynku dojdziemy do miejskiego targowiska Sir Selwyn Selwyn-Clarke Market. Market Street, prowadząca do Sir Selwyn Selwyn-Clarke Market. Na Market Street. Sir Selwyn Selwyn-Clarke Market jest miejskim krytym targowiskiem. Jak na afrykańskie standardy targ jest mały, ale to i tak pełne życia, barwne miejsce.
Najlepiej przyjść tu wcześnie rano, gdy sprzedawcy ryb wykładają zadziwiające bogactwo owoców morza - od papugoryb do barrakud. Bazar najbardziej tętni życiem w soboty. Obok ryb, świeżych owoców, warzyw i innych produktów żywnościowych można tu kupić pamiątki, lokalne przyprawy i zioła, wyroby rzemieślnicze oraz ubrania. Uliczka w sąsiedztwie Sir Selwyn Selwyn-Clarke Market. Nazwa targu pochodzi od nazwiska gubernatora Seszeli w latach 1947-1951, którym był Percy Selwyn Selwyn-Clarke (1893-1976). W pobliżu targu spotkaliśmy mieszkańca Victorii noszącego taką koszulkę... W centrum miasta, niedaleko targu stoi jaskrawo ubarwiona hinduistyczna świątynia Arul Mihu Navasakthi Vinayagar. Arul Mihu Navasakthi Vinayagar Temple to jedyna świątynia hinduska na Seszelach. Wzniesiona została w 1992 roku. Jej charakterystyczna architektura znacznie odcina się od pozostałych budynków. Wokół świątyni zgromadzona jest spora liczba wyznawców. Od 1993 roku oficjalnie odbywa się tutaj Festiwal Taippoosam Kavadi. W 1998 roku rząd Seszeli dzień, w którym się on odbywa ustanowił dniem wolnym od pracy dla Hindusów.
Na Market Street. Na Market Street. Katolicka katedra p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP przy Olivier Maradan Street zwraca uwagę zgrabnym portalem i kolumnową fasadą. Zdjęć wnętrza nie mam, gdyż gdy weszliśmy do katedry odprawiana była akurat msza pogrzebowa. Krucyfiks przy katedrze p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP. Budynki przy Albert Street. Pomnik Jedności (Unity Monument) na rondzie w pobliżu Biblioteki Narodowej został odsłonięty w 1987 roku. Cztery białe ryby symbolizują cztery sektory gospodarki Seszeli - turystykę, rolnictwo, rybołówstwo i małą przedsiębiorczość.
Siedziba Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Seszeli przy Mont Fleuri Road. Kościół Zielonoświątkowców przy Mount Fleuri Road. Pomnik Mahatmy Gandhiego (Mohandasa Karamchanda Gandhiego) przy Mount Fleuri Road. Narodowe Centrum Kulturalne przy Francis Rachel Street. Na Francis Rachel Street. Wracamy na Sir Selwyn Selwyn-Clarke Market.
Market jest dobrym miejscem żeby zobaczyć lub kupić lokalne owoce, ryby, przyprawy itp. Tłoczno tu i ciasno, ale warto go odwiedzić. ... Nowa siedziba banku NouvoBanq przy Francis Rachel Street. Ogród botaniczny Mont Fleuri to jedna z największych atrakcji Victorii. Można tu podziwiać także wiele okazów zwierząt, w tym wielkich żółwi. Wstęp kosztuje 100 SCR. Pełen strumieni i ptasich treli ogród botaniczny położony jest w odległości 10-minutowego spaceru na południe od centrum Victorii. ...
Największą atrakcję ogrodu stanowią okazy lodoicji seszelskiej (palmy coco de mer), widocznej na zdjęciu. Ta została zasadzona przez księcia Edynburga Filipa w październiku 1956 roku. ... W ogrodzie botanicznym jest także gaj z roślinami przyprawowymi, zagroda dla żółwi olbrzymich, skrawek lasu deszczowego, kolekcja roślin endemicznych, ogrody tajski i chiński.  ... ... ...
... ... ... ... ... ...
... Dziękuję za uwagę.

najbliższe galerie:

 
Mahe
1pix użytkownik zbyszek odległość 2 km 1pix
Seszele 2018 - Mahé (2)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 5 km 1pix
Seszele,  Mahe
1pix użytkownik martyna odległość 8 km 1pix
SESZELE(prolog)
1pix użytkownik irolek odległość 13 km 1pix
Seszele 2018 - destylarnia rumu Takamaka
1pix użytkownik achernar-51 odległość 14 km 1pix
Seszele 2018 - Mahé (1)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 14 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5515) dodano 26.12.2018 12:02

AK - nie da się ukryć, że ładnie. Pozdrawiam. :)

ak użytkownik ak(wpisów:6251) dodano 24.12.2018 11:43

bardzo ładnie :)
Pozdrawiam :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!