m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Santa Monica - nadbrzeżne miasto w Stanach Zjednoczonych położone w zachodniej części hrabstwa i metropolii Los Angeles, w amerykańskim stanie Kalifornia. Leży nad Oceanem Spokojnym nad Zatoką Santa Monica, na południe od Pacific Palisades i Brentwood, na zachód od Westwood i centrum Los Angeles oraz na północ od Venice. Miasto znane jest w Los Angeles z życia nocnego, wielu atrakcji oraz lokali i punktów handlowych zwłaszcza 3rd Street Promenade oraz molo - słynny Santa Monica Pier, który powstał w 1909 roku. Koniec Route 66 w Santa Monica
Santa Monica Pier - molo zlokalizowane na końcu Colorado Boulevard w Santa Monica w Kalifornii. Jest charakterystycznym, wyróżniającym się punktem orientacyjnym w mieście.

Jest pierwszym betonowym molo na zachodnim wybrzeżu USA.

Na molo znajduje się Pacific Park. Rodzinny park rozrywki z wielkim diabelskim młynem, karuzelą zbudowaną w latach dwudziestych oraz akwarium Santa Monica Pier Aquarium. Znajdują się tam również sklepy, estrady, arkady, puby i restauracje.
Widok z diabelskiego młynu zapiera dech w piersiach. Widać całe wybrzeże Pacyfiku i dużą część miasta. Nazwa miasta pochodzi od Świętej Moniki z Hippo, patronki żon i ofiar molestowania. Santa Monica słynie jako ośrodek turystyczny w południowej Kalifornii ze względu na śródziemnomorski klimat oraz położenie. Znana jest również z wielu drogich dzielnic zamieszkiwanych przez artystów oraz ludzi związanych z show biznesem.  Obecnie Santa Monica przeżywa okres gwałtownego rozwoju i ekspansji, również jest jednym z modniejszych miejsc do bywania w południowej Kalifornii.
W Santa Monica kręcony jest popularny serial medyczny „Prywatna praktyka” z Kate Walsh w roli głównej.
Znak informacyjny Tongva Park
Tongva Park to park o powierzchni 6,2 akrów w Santa Monica .Rozporządzenie Miasta Santa Monica zabrania palenia w każdym parku miejskim. Park znajduje się na południe od Colorado Avenue, między Ocean Avenue i Main Street. Nazwa parku pochodzi od rdzennych mieszkańców Tongva , którzy mieszkali w okolicy Los Angeles od tysięcy lat.

najbliższe galerie:

 
Los Angeles
1pix użytkownik mamietli odległość 1 km 1pix
USA - Los Angeles (2)
1pix użytkownik wmp57 odległość 2 km 1pix
LOS ANGELES (szybka wycieczka)
1pix użytkownik pipol odległość 5 km 1pix
Los Angeles, USA stare skany
1pix użytkownik voyager747 odległość 12 km 1pix
USA - LOS ANGELES 2 HOLLYWOOD,  BEVERLY HILLS
1pix użytkownik afrodyta odległość 13 km 1pix
Ziemiańskie Plaże Miasta Aniołów
1pix użytkownik labcio odległość 16 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4238) dodano 07.01.2019 21:54

My ominęliśmy Santa Barbara. Zatrzymaliśmy się w Santa Monica, a stamtąd ruszyliśmy w bardziej odległe tereny.
Pozdrawiam.

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5698) dodano 07.01.2019 18:34

Przez Santa Monica jedynie przejeżdżaliśmy, zatrzymaliśmy się dopiero w Santa Barbara, gdzie może plaża nie jest tak duża i ładna, ale za to jest znacznie mniej ludzi... Pozdrawiam. :)

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4238) dodano 06.01.2019 01:03

lucy56
To dopiero początek. Wycieczka była długa i bardzo owocna. Z zachodniego wybrzeża Kaliforni, do Arizony i Nevady, apotem na wschodnie wybrzeże. Będzie sporo galerii i będzie co oglądać. Serdecznie zapraszam.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3131) dodano 05.01.2019 23:13

Afrodyta wyłoniła się z Pacyfiku i wprost na flagę?😉W S.M.bardzo mi się podobało, no i musiałam wykąpać się w oceanie.Obejrzałam poprzednie galerie i jak widać fajna miałaś wycieczkę.Pozdrawiam.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!