m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Wjeżdżamy do historycznego miejsca LA. El Pueblo de Los Angeles Pomnik Historyczny , znany również jako Los Angeles Plaza Historic District i dawniej znany jako El Pueblo de Los Angeles State Historic Park , znajduje się zabytkowa dzielnica biorąc w najstarszej części Los Angeles , znany od wielu lat jako El Pueblo de Nuestra Señora la Reina de los Ángeles del Río de Porciúncula . Kościół La Placita .Kościół parafialny w zabytkowej dzielnicy Plaza, znany jako La Iglesia de Nuestra Señora la Reina de Los Ángeles (Kościół Matki Boskiej Królowej Aniołów), został założony w 1814 roku. Struktura została ukończona i poświęcona w 1822 roku. kościół, który go zastąpił, został zbudowany w 1861 roku.Kościół był jednym z trzech pierwszych miejsc uznanych przez Miasto Los Angeles za Zabytkowe Zabytki Kultury i został również wyznaczony jako historyczny punkt orientacyjny w Kalifornii. Napis na znaczniku historycznym EL PUEBLO DE NUESTRA SEÑORA LA REINA DE LOS ÁNGELES FELIPE DE NEVE WRZESIEŃ CZWARTY 1781 (Tablica naprzeciwko Starego Plażę upamiętnia założenie miasta. Stwierdza: „W dniu 4 września 1781 roku, jedenaście rodzin pobladores (44 osób w tym dzieci) przybył w to miejsce od Zatoki Kalifornijskiej ustanowienia pueblo, które miało stać się City of Los Angeles Kolonizacja zamówiony przez króla. Carlos III został przeprowadzony pod kierownictwem gubernatora Felipe de Neve .  Miasteczko otrzymało nazwę El Pueblo de Nuestra Señora Reina de los Ángeles sobre El Rio Porciúncula , hiszpański dla Miasta Matki Bożej Królowej Aniołów nad rzeką Porciuncula.) Wejście do Olvera Street .Ulica Olvera, znana z meksykańskiego rynku, pierwotnie nosiła nazwę Wine Street. W 1877 r. Został przedłużony i przemianowany na cześć Augustina Olvery , wybitnego lokalnego sędziego. Wiele z zabytkowych budynków dzielnicy Plaza, w tym Avila Adobe i Sepulveda House, znajduje się przy ulicy Olvera.
W 1930 roku został dostosowany przez lokalnych kupców do barwnego rynku, który działa do dziś. Pueblo de Los Ángeles był ostatecznym celem Starego Hiszpańskiego Szlaku . Jest to miejsce na Starym Hiszpańskim Narodowym Szlaku Historycznym , który został założony w 2002 roku. Ta historyczna trasa nie ma jeszcze wyznaczonych urządzeń lub usług dla odwiedzających. Ale muzea, zabytki i znaczniki wzdłuż Starego Hiszpańskiego Szlaku identyfikują miejsca z Santa Fe do Los Angeles. Popularny program National Park Passport Stamps jest dostępny na wielu stronach wzdłuż szlaku, w tym centrum dla odwiedzających Avila Adobe.
Dzielnica obejmuje najstarsze zabytkowe struktury miasta skupione wokół starego placu. Budynki o znaczeniu historycznym obejmują kościół Nuestra Señora La Reina de Los Ángeles (1822), Avila Adobe (1818) (najstarsza zachowana rezydencja w mieście), rynek przy ulicy Olvera , Pico House (1870) i ​​Old Plaza Fire Station (1884) ). Cztery budynki zostały odrestaurowane i funkcjonują jako muzea. Ponadto, wykopaliska archeologiczne w Pueblo odkryły artefakty z długiego okresu rodzimego przed kontaktem europejskim i kolonizacją. Należą do nich kości zwierząt, artykuły gospodarstwa domowego, narzędzia, butelki i ceramika. Dzielnica została uznana za pomnik państwowy w 1953 r. i wymieniona w Krajowym Rejestrze miejsc o znaczeniu historycznym w 1972 r.
Te kroki nie zapobiegły jednak zniszczeniu w następnych dziesięcioleciach licznych historycznych i bardzo starych budynków , szczególnie te, które kiedyś tworzyły wschodnią krawędź Plaza. Przez pierwsze 70 lat Pueblo rosło powoli od 44 w 1781 r. Do 1615 w 1850 r. - średnio około 25 osób rocznie. W tym okresie Plaza Historic District było centrum komercyjnym i społecznym Pueblo. W 1850, krótko po tym, jak Kalifornia stała się częścią Stanów Zjednoczonych, Los Angeles zostało włączone jako miasto. Przeżywał wielki boom w latach 1880 i 1890, gdy jego populacja wzrosła z 11 200 (1880) do 50 400 (1890) i 102,500 w 1900 roku. Wraz z rozwojem Miasta, centrum handlowe i kulturowe zaczęło przemieszczać się na południe od Plaza, wzdłuż Spring Street i Main Street. Oryginalna pueblo została zbudowana na południowym wschodzie obecnego placu wzdłuż rzeki Los Angeles . W 1815 roku powódź zmyła pierwotną pueblo i została przebudowana dalej od rzeki w miejscu obecnego placu.
Dzielnica, skupiona na starym placu , była centrum miasta pod hiszpańskim (1781-1821), meksykańskim (1821-1847), a Stany Zjednoczone (po 1847) rządzą przez większość XIX wieku. 44-hektarowy park został uznany za państwowy zabytek w 1953 roku i został wpisany do Krajowego Rejestru Miejsc Historycznych w 1972 roku. I jeszcze jedno ciekawe miejsce na mapie LA.Griffith Observatory Rewelacyjny widok ze wzgórza to tylko początek. Jest tylko jeden warunek !!! Przejrzystość powietrza ! Samo obserwatorium jest prawdziwą gratką i koniecznością zobaczenia w LA. Jego nazwa pochodzi od Griffitha J. Griffitha, walijsko-amerykańskiego przemysłowca i filantropa, który przekazał ziemię miastu Los Angeles. Obserwatorium oferuje różnorodne wystawy związane z kosmosem i nauką. Wzgórze oferuje przepiękne widoki, stąd stało się miejscem wielu nagrań oraz filmów.
Na przykład w popularnym filmie z 1955 roku Rebel Without a Cause z udziałem Jamesa Dean'a czy w najnowszym przeboju La La Land. Stąd też na wzgórzu znalazł się pomnik wspomnianego aktora. Park oferuje wiele pięknych szlaków turystycznych. Stąd też pięknie prezentuje się napis HOLLYWOOD... Miejsce zdecydowanie polecane do odwiedzenia i zwiedzenia... ...szkoda tylko, że panorama miasta ukryła się w gęstym smogu... Jego głównym nurtem jest zdecydowanie wahadło Foucault, urządzenie udowadniające obrót Ziemi, pochodzące z 1851 roku.
Możesz także zobaczyć jeden z pokazów w Planetarium Samuela Oschina lub przejrzeć jeden z publicznych teleskopów, które są dostępne, gdy niebo jest jasne. Leonard Nimoy Event Horizon Theatre otwarto tu po renowacji w 2002 roku. Jest to kinowy lokal mieszczący 190 osób z miejscami do siedzenia na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy. Zwykle otwiera się 10-15 minut przed rozpoczęciem programu. Obserwatorium zamknięto w 2002 r. W celu renowacji i znacznej rozbudowy powierzchni wystawienniczej. Zostało ponownie otwarte dla publiczności w dniu 3 listopada 2006 r., Zachowując swój zewnętrzny art deco . Remont o wartości 93 milionów dolarów, w dużej mierze opłacony przez publiczną emisję obligacji, odrestaurował budynek, a także zastąpił starzejącą się kopułę planetarium.
Budynek został rozbudowany pod ziemią, z zupełnie nowymi eksponatami, kawiarnią, sklepem z pamiątkami i nowym teatrem Event Horizon Leonard Nimoy . 10 maja 2007 roku, niebezpieczny pożar zbliżył się znacznie w okolice obserwatorium. Niebezpieczeństwo zostało zażegnane. Kolejny niebezpieczny pożar wybuchł 15 października 2017 roku. Pożar znacznie zbliżył się do Obserwatorium, ale został ugaszony przed spowodowaniem jakichkolwiek uszkodzeń strukturalnych. W dniu 10 lipca 2018 r. Obserwatorium Griffith Park zostało ewakuowane po pożarze, który rozprzestrzenił się na powierzchni 25 akrów. Zostało uszkodzonych wiele samochodów, jednak pożar nie dotknął Obserwatorium. Takie są uroki Kaliforni. Ciągłe pożary powodują wiele strat. Miesiąc po moim powrocie z USA straszne pożary trawiły Kalifornię na początku listopada...
Dziękuję za wspólne zwiedzanie.

najbliższe galerie:

 
USA - LOS ANGELES 6 UNIVERSAL STUDIOS 2
1pix użytkownik afrodyta odległość 3 km 1pix
USA - LOS ANGELES 5 UNIVERSAL STUDIOS 1
1pix użytkownik afrodyta odległość 5 km 1pix
USA - Los Angeles - Studio Universal - część II
1pix użytkownik kryjan odległość 8 km 1pix
USA - Los Angeles - Studio Universal - Water World
1pix użytkownik kryjan odległość 9 km 1pix
USA - Los Angeles - Studio Universal - część I
1pix użytkownik kryjan odległość 9 km 1pix
USA - Los Angeles (1)
1pix użytkownik wmp57 odległość 10 km 1pix

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!